×
Hyrja
Profili

Çfar do benit sikur do zbulonit se bashkeshorti apo bashkeshortja ju tradheton?

Çfar do benit sikur do zbulonit se bashkeshorti apo bashkeshortja ju tradheton?

· 173 · 13816
Emira
#100 ne: 21-07-2009, 16:39:51
Tradhetia e ka nji ose disa burime kur te martohesha do i mbylja burimet qe mos te kishte vend per tradheti.

Ti e ke mire fare, por jeta ka plot rruge te terthora, ndonjehere papritur njeriu arrin ne nje qorrsokak pa e kuptuar fare dhe nuk di me se ku te shkoje dhe gabon, po ne disa raste gabimet te hapin syte.
Tradhetia ose besnikeria nuk kane te bejne fare me statusin e marteses apo bqarnise...burimet jane gjithnje te njejtat...dhe sic e ka permendur kijameti, dashuria nuk njeh kufi...ehuuuuu, sa gabime e njekohesisht mrekullira ndodhin ne jeten e dy njerezve qe dashurohen!! Jane ato qe e zbukurojne dashurine dhe i japin vlere lidhjes...

 • Postime: 691
 • Gjinia: Mashkull
SocialNetwork
#101 ne: 21-07-2009, 16:58:46
Ti e ke mire fare, por jeta ka plot rruge te terthora, ndonjehere papritur njeriu arrin ne nje qorrsokak pa e kuptuar fare dhe nuk di me se ku te shkoje dhe gabon, po ne disa raste gabimet te hapin syte.
Tradhetia ose besnikeria nuk kane te bejne fare me statusin e marteses apo bqarnise...burimet jane gjithnje te njejtat...dhe sic e ka permendur kijameti, dashuria nuk njeh kufi...ehuuuuu, sa gabime e njekohesisht mrekullira ndodhin ne jeten e dy njerezve qe dashurohen!! Jane ato qe e zbukurojne dashurine dhe i japin vlere lidhjes...


Ke te drejte por me shume eshte rrjedhoja e gjerave dhe me pak fat.

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#102 ne: 21-07-2009, 17:20:56
Asgje.
Emira
#103 ne: 21-07-2009, 17:22:55
Paske nerva te forta ti Baby...une nuk do duroja dot te rrija urte. :S

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Femer
Misss
#104 ne: 21-07-2009, 17:26:01
 (?) (?) por jo asgje...?

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#105 ne: 21-07-2009, 17:27:55
Thjesht s'ja vlen me merzit veten..e len dhe kaq.

 • Postime: 2287
 • Gjinia: Mashkull
Kijameti
#106 ne: 21-07-2009, 20:32:29
gocat e veshtira...a nuk dini te falni ju jo ,per ate tradhetia po behet msheftas hmmmmm: ...kujdes shoke po na kuptuan te dashurat mbaroje filmi per ne :D

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#107 ne: 21-07-2009, 21:33:54
smund te flas pa qene ne situate te tille, por sigurisht do analizoja faktoret pse me tradhtoj per ke me tradhtoj sa rendesi ka ajo per te dhe me kryesorja nqse do me donte e do me kerkonte falje per ate qe beri do e falja fundja nuk mund te shkaterohet familja vetem per 1 gabim do i jepja 1 shans te dyte gjithmone nese ai do me donte me shpirt.

 • Postime: 2287
 • Gjinia: Mashkull
Kijameti
#108 ne: 21-07-2009, 21:57:56
smund te flas pa qene ne situate te tille, por sigurisht do analizoja faktoret pse me tradhtoj per ke me tradhtoj sa rendesi ka ajo per te dhe me kryesorja nqse do me donte e do me kerkonte falje per ate qe beri do e falja fundja nuk mund te shkaterohet familja vetem per 1 gabim do i jepja 1 shans te dyte gjithmone nese ai do me donte me shpirt.
shejtane hallall...ja keshtu duhet te jete nje vajze apo grua e sinqert dhe mendjempreht...vlen edhe per te tjere mendoj se edhe per meshkuj...
po behem gati te mbrohem :D

 • Postime: 800
 • Gjinia: Femer
Masha
#109 ne: 22-07-2009, 09:23:50
E sigurt eshte se do ndjehesha  e poshteruar nga ai... do humbja besimin... pastaj fundja kur ai preferoi te shkonte me dike tjeter pa marre parasysh qe do lendonte bashkeshorten e femijet e tij, pse une duhet te rri me te ??!! Pse duhet te jem gjithnje ne ankth se ku do jete, me ke, a mendon prape per ate tjetren kur eshte me mua etj??? Pse femijet tane duhet te durojne zenkat tona me pas e te rriten nga dy prinder jo te lumtur me njeri tjetri??!! Jooo  hmmmjo)) Me mire ndarje.

 • Postime: 2287
 • Gjinia: Mashkull
Kijameti
#110 ne: 22-07-2009, 11:01:26
do i them...u barazuam per momentin :P

 • Postime: 2173
Grens(Wiliams)
#111 ne: 07-09-2011, 09:55:24
nuk do i thoja asgje sepse do ishte budalleku me i madh... hmmmmm:

 • Postime: 481
 • Gjinia: Femer
NENSY
#112 ne: 07-09-2011, 10:44:19
1 me 1 kusheshte me i shkathti trradhetia rradhes... LOL LOL

 • Postime: 2869
 • Gjinia: Femer
+ERELA+
#113 ne: 07-09-2011, 10:45:12
shkurt e shqip do e vrisja ;)

 • Postime: 21
 • Gjinia: Mashkull
Toni666
#114 ne: 07-09-2011, 10:51:18
do i jepja duart

 • Postime: 12743
Mishel...............
#115 ne: 07-09-2011, 11:05:39
Përshëndetje ne rradhë të parë dhe gezuar festat meqë shumë pak na ndan nga fund viti. Ju dhente Zoti ato çka dëshironi ne shpirt.

Sa për temën nuk e di pse me japin përshtypjen se temat vertiten aty aty, duke filluar nga kush tradheton me shumë etj...

Të flasësh për këtë fakt (çfarë do të benit nëse ju tradhetonit) qe ne fillim është një pikepyetje e madhe...
Është lehtë të thuash do e le, apo do e rrah, apo ku di çfarë,
nuk është kjo zgjidhja te paktën sipas mendimit tim.
Nuk di pse gjithkush bën zgjedhjen me te lehtë te mudshme, e përse më duhet ta le??? Përse tia bëj gjërat e lehta dikujt tjetër???? Përse në fund te fundit mos te luftoj për atecka është e imja???? deri ne një fare masë...
Nëse im shoq do me tradhetonte dhe këtë do ta bënte shumë hapur dhe ne sytë e gjithë botës ath ajo çfarë do mendoja është fakti se ai e deshiron këtë ndarje thjesht nuk merr guximin te ma thotë 1) rast ky
nëse do me tradhetonte qosheve dhe unë do vihesha ne dijeni te këtyre fakteve gjeja e pare qe do bëja është do shikoja nëse ishte thjesht një flirt apo diçka qeka te beje vetëm me seksin apo diçka shumë me e madhe e nëse zbuloja se ishte thjesht një flirt nuk do i bija ne sy fare...ndërkohë qe nëse do ishte me shumë se kaq ath do lija shumë gjëra dhe do i perkushtohesha me shumë ne mënyrë qe ta kuptonte se sa shumë e dua deh se nuk dua ta humbas ose ne një gfare mënyrë do ja lija te kuptonte qe unë jam ne dijeni te kësaj ndodhie pra ne heshtje do i bëja një apel...

Pra si konkluzion ajo qe dua te shpreh është...valle a nuk është një femër ajo qe im shoq po me tradheton???? dhe çfarë do kishte ajo me shumë se unë për ta patur???
Ne këtë çështje për mua nuk hyn fare femija, femija rritet edhe me te dy prindërit edhe sa te njeri e te tjetri...nuk ka lidhje , unë dua te shpetoj një lidhje qe nuk mendoj se do jetë e konsumuar dhe këtë nuk kam nevojë ta beje me "ndihmën" e femijes por me forcat e mia...nëse gjithmonë e cilesoj nga kjo lidhje e te dy palve ka se ç'ke te shpetosh në rast te kundërt...ehhhh gjithë te mirat e kësaj botë.

te njejten gje ende/....

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#116 ne: 07-09-2011, 12:07:43
Ndahemi...dhe kaq.

 • Postime: 366
 • Gjinia: Mashkull
*Niku*
#117 ne: 08-09-2011, 16:41:33
cfare do beja do i thoja rruge te mbare ;)

 • Postime: 165
 • Gjinia: Femer
shkodrane
#118 ne: 22-09-2011, 17:37:05
nuk e di hmmmmm:

 • Postime: 1508
 • Gjinia: Femer
TATU
#119 ne: 23-09-2011, 09:55:13
Pra si konkluzion ajo qe dua te shpreh është...valle a nuk është një femër ajo qe im shoq po me tradheton???? dhe çfarë do kishte ajo me shumë se unë për ta patur???
Ne këtë çështje për mua nuk hyn fare femija, femija rritet edhe me te dy prindërit edhe sa te njeri e te tjetri...nuk ka lidhje , unë dua te shpetoj një lidhje qe nuk mendoj se do jetë e konsumuar dhe këtë nuk kam nevojë ta bej me "ndihmën" e femijes por me forcat e mia...nëse gjithmonë e cilesoj nga kjo lidhje e te dy palve ka se ç'ke te shpetosh në rast te kundërt...ehhhh gjithë te mirat e kësaj botë.

Njejte mendoj dhe une....absolutisht dakort .

 • Postime: 3550
 • Gjinia: Mashkull
Nore
#120 ne: 23-09-2011, 09:57:00
ta pret mendja perderisa jeni shoqe :P

 • Postime: 1508
 • Gjinia: Femer
TATU
#121 ne: 23-09-2011, 10:03:59
ta pret mendja perderisa jeni shoqe :P

une shoqe s'mund ta quaj..... sepse njihemi prej shume pak kohesh ne forum . por s'do mund te shtoja asgje me shume ne lidhje me temen.  :D

 • Postime: 3550
 • Gjinia: Mashkull
Nore
#122 ne: 23-09-2011, 10:12:18
po pra x ne forum e kisha fjalen dhe un :P

 • Postime: 12743
Mishel...............
#123 ne: 23-09-2011, 12:05:14
o Gimce po c'lidhje ka njihemi a jo...mendimet nuk jane kolektive por indivuduale dhe si te tilla ,ka dhe do kete edhe momente kur bashkangjitesh me dike dhe kur je totalisht kundra....

Tatu ne jemi shoqe mi...bile bile shoqje te ngushta LOL

 • Postime: 1508
 • Gjinia: Femer
TATU
#124 ne: 23-09-2011, 12:14:45

Tatu ne jemi shoqe mi...bile bile shoqje te ngushta LOL

ehe me 3 bile  LOL