×
Hyrja
Profili

Çfar do benit sikur do zbulonit se bashkeshorti apo bashkeshortja ju tradheton?

Çfar do benit sikur do zbulonit se bashkeshorti apo bashkeshortja ju tradheton?

· 173 · 13839
wiliams
#25 ne: 04-01-2007, 20:43:42
Une do i fusja nje spec te djeges shume..per here te fundit :D

 • Postime: 851
iShUlLi
#26 ne: 07-01-2007, 10:35:24

Duhet gjetur nje formule qe te tradhetoje me pak se ajo pune ka marre drejtim LOL LOL

 • Postime: 12234
Lefter
#27 ne: 07-01-2007, 19:06:33
Kam than 1000 here  kush te me tradhetoje mua,do ja paguje  edhe Hotelin ne ndonje me 7 yje... ;) :D

Veq neise eshte si teme  me e pergjithshme kjo..Sepse une per vete jam i mendimit ,,besnikeria,, eshte njera nga shtyllat  kryesore te marteses.Dhe  po deshe te tjeret te sillen me mire edhe  ti duhesh t'i pergjigjesh me te njetrat veprime(ne kete rast   te mbetesh besnik/e)...Une jam i mendimit qe nese njeriu vendos qe ndonje dite  te krijoje familje,jete dhe nje reth normal duhet t'i ndal veprimet qe bje  ne kundershtim me kete(dmth te mos tradhetoj partner/e)..Une per vete kam vendosur qe diten qe vendosi te lidhi veten me dikend,jam shum i sigurt qe me se shumti qe mundem t'i premtoj eshte ,,besnikeria,, ime,sepse tjerat nuk garantohen,por besnikeria mundet.
wiliams
#28 ne: 08-01-2007, 21:44:37
e kam megjithmend qe mishel po tregohet shume realiste ne kete pike ;)

 • Postime: 1210
 • Gjinia: Mashkull
albnobody
#29 ne: 10-01-2007, 13:26:45
Asgje te jashtezakonshme s`do te beja!
Nese gruaja ime me qe jam mashkull do bente seks me nje tjeter per nevoja fiziologjike-trupore te saja kjo nuk do ishte ndonji krim ndaj meje.Seksi dhe dashuria jane dy gjera te ndryshme.Nxitja seksuale na ndodhe çdokund,nga nje imazh lakuriq,nga nje film,nga nje veshtrim i rastesishem i kafsheve po dhe i insekteve ne natyre kur ato e bejne kete gje...Pra eshte nje nevoje qe zgjidhet vetem mekanikisht.Dashuri a eshte ajo qe linde ne tru.Dashurohet truri yne ne trurin e tjetrit pa e pare fare se si duket ne realitet trupi i tij saj...nga fjalet qe flet,nga zeri kur kendon,nga shiqimi, si shiqon,si reagon...dituria... etj.Pra dashuria s`eshte sex  por seksi i vertete behet me te dashurin-en.Ne bejme sex sot perdite me femra dhe mashkuj te panjohur...ne çdo skaj te rruges kemi nga nje shtepi publike legale apo ilegale,por rralle apo hiç here ndodhe te dashurohemi ne partnerin apo partneren e ketij lloj sexi...
Nje shembull nga perjetimet e mia ne Zvicer:
Nje femer nga Gjilani e martuar dhe nene e tre djelmoshave nga 12 gjer ne 5 vjeq...u zu nga Burri i saj ne nje pyll duke bere sex me dikend tjeter...Meqe une isha ne shoqerim te burrit dhe shkuam ta kerkonim...nuk u afrova gjer ke vendi por...degjova pergjigjjen e gruas se tij:
Or...Z...i tha...une u kalla(u dogja)...dhe kete njeri as e kam pare as e njoh me pare...
Mbeta pa fjale ne kete rast.Burri i saj as sot pas pak vitesh s`e di qe une keto fjale te saj i degjova...por ia pranova pa asnje dyshim.Ata edhe sot jane bashke atje ne Zvicer ...dhe jetojne me mire se kur ndodhi ky rast!...
Eshte e veshtire kjo qe shkrova  te degjohet dhe pranohet nga mentaliteti yne shqiptar...por...Na tyra ka ligjet e veta te cilat ne mund vetem ti mesojme e jo t`i ndryshojme!

 • Postime: 7449
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#30 ne: 10-01-2007, 13:57:12
Po nuk ja plotesove vete deshirat te dashures apo bashkeshortes gjithmone ka ndonje tjeter qe pret rradhen qe tja plotesoje ato. Pak a shume kete nenkuptova nga personi poshte meje. 

Degjo une mendoj se keto nuk jane mendimet e tua te verteta po edhe nqs jane jane shume te gabuara. nuk ka te beje fare me mentalitetin Shqiptar kjo gje por perderisa eshte bere nje premtim mes bashkeshorteve per besnikeri ajo duhet mbajtur pavarsisht nese te plotesohen apo jo nevojat. NQS ndjen boshlleqe gjithmone ekziston mundesia e divorcit dhe pastaj mund te vazhdosh e te besh seks me ke te duash, por jo kur je i martuar dhe ke krijuar nje familje kjo nuk lejohet dhe jo vetem ne mentalitetin e shqiptarit sic thua ti po kudo.

 • Postime: 1210
 • Gjinia: Mashkull
albnobody
#31 ne: 10-01-2007, 19:56:50
Po nuk ja plotesove vete dëshirat te dashures apo bashkeshortes gjithmonë ka ndonjë tjetër qe pret rradhen qe tja plotesoje ato. Pak a shumë këtë nenkuptova nga personi poshtë meje. 

Degjo unë mendoj se këto nuk janë mendimet e tua te vërteta po edhe n.q.s. janë janë shumë te gabuara. nuk ka te beje fare me mentalitetin Shqiptar kjo gjë por përderisa është bërë një premtim mes bashkeshorteve për besnikeri ajo duhet mbajtur pavarsisht nëse te plotesohen apo jo nevojat. NQS ndjen boshlleqe gjithmonë ekziston mundësia e divorcit dhe pastaj mund te vazhdosh e te besh seks me ke të duash, por jo kur je i martuar dhe ke krijuar një familje kjo nuk lejohet dhe jo vetëm ne mentalitetin e shqiptarit siç thua ti po kudo.
Pajtohem me mendimin e juaj.Aty ku leme zbrastire ate e mbushe dikush tjeter gjithnje.Ne s`mbjellim token me bime qe na pelqejne...ajo do mbillet nga te tjeret edhe me barera te keqia...Besnikeri pa sherbim dhe pune s`ka!Ne kte bote asgje s`shkon dem...po s`e ngrene ti do e haje dikush tjeter...Dhe nese dikush ha me shume e dikush me pak... njerit nga partneret i duhet te huazoje...
Fjalet qe shkrova jane te verteta 100 % .fajin e kishte burri e jo gruaja...ai per çdo bremje merrte nga Restorani i Sedolleve te Prizrenit (te cilet kishin atbote edhe Autobuset e tyre "SEDTOURS" te licensuar nga serbia vetem e vetem  per te nxjerre jashte sa me shume shqiptare te Kosoves) nga nje vajze te re te cilat ata i sillnin ilegalisht ne zvicer gjoja per ..."muzike dhe kenge" gjate viteve te 90-ta...e per gruan e tij s`ishte ne gjendje as te bisedonte...dhe kjo edhe nga shkaku qe ai ate e kishte sjellur ne Zvicer duke e ndare nga varferia dhe ruajtja e bagetise ne familjen e saj ne Gjilan!
Ne shqiptaret e sotem flasim vertete bukur per barabaresine e mashkullit dhe femres,por ne realitet asnje martese e jona s`eshte e tille.Ndoshta 1 % e shqiptareve martohen me vetedije dhe bindje qe te dy partneret do jene te barabarte ne martesat e tyre...Te gjitha tjerat martesa jane martesa te shkallezuara varesisht nga interesi ...
Kjo qe them une s`eshte fare nje fyerje per neve por eshte nje realitet.Nese dikush mendon qe ne kjemi te prapambetur,atehere gabon sepse ne boten qe ne e quajme fare pa merite me te civilizuar,interesin e qesin ne rend te pare dhe haptas e jo siq bejme ne meshehtas...Nje 25 vjeqare ne perendim marton nje 90 vjeqar dhe jeton me te 10 vite duke lindur dhe nje femi...Ketu s`ka dhune as shkuesi por vetem interes...
Po perseris:  pergjigjja e juaj eshte e mire...!
Capkenja
#32 ne: 13-01-2007, 20:59:19
Mishel ti i ke dhene nje analize goxha te mire ketij faktit"Si shihen gjerat ne martese besoj se ti e ke nje eksperience ne kete stad.Para se te japim nje pergjigje duhet te analizojme gjerat,le te themi jemi ne kete moment "Zbuloj se burri /gruaja me ka tradhetuae.Reagimi yne ka shume ndikim ne gjerat sesi do te ece martesa me pare. Kerko nje here mos shkaku je ti.Mos ndoshta ai/apo ajo eshte ndier e lere pas dore.Mardhenia seksuale eshte nje nder bazat e forte qe cojne ne tradheti.Mund te kete patur nje tradheti te momentin(momenti ka bere te veten),por kur zbulon se kjo tradheti ka kaluar ne nje lidhje te forte(ai/ajo tashme ndenjat i ka kthyer ndaj asaj/atij) atehre mund te marresh vendimin e ndarjes.Keto jane probleme shume te komplikuara shoqerore ku per fat te keq shoqeria jone shqiptare po e vuan cdo dite e me shume,,,dhe keto pasoja i kalojne femijeve tane qe po rriten pa nje familje te shendoshe.Nuk do vertet cdo te beja nese nje dite do zbuloja se im shoq me tradheton..akoma jam e pa martuar dhe frika qe me tmerron cdo here eshte vetem kjo"te me tradhetoj".Nje pergjigje te prere nuk mund ta japesh pa i pare gjerat me nga afer..

 • Postime: 877
notorious
#33 ne: 08-10-2007, 18:58:33
hakmarrja më e madhe për dashnorin e Grus apo dashnoren e Burin... ësht që tja lejsh ta gzoj.

 • Postime: 335
 • Gjinia: Femer
charm
#34 ne: 11-10-2007, 12:41:13
nuk e konceptoj dot tradhetine,prandaj s'e fal,s'e lejoj e s'e bej.nje njeri qe tradheton per mua o nuk din se sa humb,o eshte per t'u meshiruar,as njeri as tjetri s'bejne per mua

 • Postime: 61
 • Gjinia: Femer
sugarja8
#35 ne: 11-10-2007, 14:19:22
huh Zot c'do i beja....cak..me gershere...

 • Postime: 5949
SmiLey
#36 ne: 13-10-2007, 19:01:25
huh Zot ç'do i bëja....cak..me gershere...

ahahahahahahahahaha hahaaa LOL LOL LOL sa kam qesh LOL
une do t'i kisha dhene nje grusht surratit sa t'i dalin syte xixa :D e pastaj doja t'i thoja shko n'sat eme :D

seriozisht tani, nese ndodh (larg qofte!) thjesht do ta kisha lene, madje pa hezituar as edhe nje sec, me mire nje genjeshtar me pak ne jeten time ;)
Filozofira e pakte me te nuk do beja, jo po per hir te kesaj e jo po hir te asaj qendrojme bashke, JO HIC, s'ka ashtu! Jojo:
Edhe nese do kisha femije s'do ndryshonte gje, sepse kur s'mendoi ai per mua dhe femijen e tij, perse valle duhet te mendoj une per te hmmmmm: (?)
Tradhetarin dhe tradhetine s'e strehoj ne shtepine e jeten time, absolutisht jo! Jojo:

 • Postime: 2173
Grens(Wiliams)
#37 ne: 24-10-2007, 21:38:04
lum atdheu qe e ka kete femer,keshtu duhet femra e rrepte e eger,trime,sypatrembur :engjell:

 • Postime: 92
 • Gjinia: Femer
Buzeqeshja
#38 ne: 01-11-2007, 07:53:34
un kam gjet te dashurin tim me shoqen time me te ngusht ne shtratin ton. S'ke cka t'i besh?? Me tha se qe te dy donin te provonin njeritjetrin. Pasi mbaruan pyeta shoqen te dalim se bashku per shoping. Mos vrisni mendjen per gjera te tilla, ju tradhton pra tradhtojeni.
mishel
#39 ne: 01-11-2007, 10:42:11
Mire e ke plumbin me plumb. pse te komplikoshjeten per te tilla gjera! gjithsesi e forte qenke.
Capkenja
#40 ne: 01-11-2007, 14:51:22
do e tradhetoja....:)

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#41 ne: 01-11-2007, 21:07:31
Mirë e ke plumbin me plumb. pse te komplikoshjeten për te tilla gjëra! gjithsesi e fortë qenke.

Plumbi jo gjithnje lahet me plumb! Une jam me ty qe qenka E FORTE Buzeqeshja. Une per vete (nese e kishte heren e pare) do ta falja! Vetem njehere do e falja ama - te pakten kete mendim kam tani, s'e di nese do te me ndryshoje pastaj. Se nese ai vazhdon ta beje (te me tradhetoje) dhe behet rruge, c'u pa puna pastaj?! S'jam nga ato vajza - si Buzeqeshja - qe mund te qendroje ne nje lidhje kur e di se ai me tradheton, apo kur e di qe te dy tradhetojme. Jo per gje por une s'e bej dot kete lloj lidhje, mbase s'jam aq e forte. Por edhe me thene te drejten, per mua nje lloj lidhjeje e tille do te ishte e e demshme dhe/ose e pashendetshme.

 • Postime: 2173
Grens(Wiliams)
#42 ne: 01-11-2007, 23:14:19
pergjigja me e thjeshte ne bote per keto raste eshte "...do e lija te vazhdonte jeten e saj,por pa MUA" hmmmmm:

 • Postime: 49
 • Gjinia: Femer
shanel
#43 ne: 02-11-2007, 00:10:08
Ndarje.......s'ka me pune me mua..per mua s'ka me kthim prapa......

 • Postime: 2173
Grens(Wiliams)
#44 ne: 02-11-2007, 00:23:17
pse edhe ju femrat do e ndanit,ashtu si ne? hmmmmm:

 • Postime: 61
danjelaeri
#45 ne: 29-11-2007, 13:25:39
do e lija menjehere
Capkenja
#46 ne: 03-12-2007, 15:33:51
un kam gjet te dashurin tim me shoqen time me te ngusht ne shtratin ton. S'ke çka t'i besh?? Me tha se qe te dy donin te provonin njeritjetrin. Pasi mbaruan pyeta shoqen te dalim se bashku për shoping. Mos vrisni mendjen për gjëra te tilla, ju tradhton pra tradhtojeni.

edhe i paske pritur LOL LOL sa te mbaronin LOL LOL

aahahhaha
mishel
#47 ne: 03-12-2007, 15:42:40
Po hic ca do beja, aman. do e pyesja . a te shijoi te pakten! se gjysme e se keqes.

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#48 ne: 03-12-2007, 22:44:45
Une nuk do isha aq e forte sa Buzeqeshja me thene te drejten dhe nuk me duket as nje reagim normal karshi dickaje te tille ....
Shamate nuk do beja  jo.....ndoshta ndonje pluhur diareje te dyve ne ndonje pije ....ose do gjeja ndoshta koken e ndonje kalamoni me morra e therriza e do ja hidhja neper jastiqe e shumta ....por nuk do beja asgje te madhe :D

 • Postime: 267
 • Gjinia: Mashkull
labiku
#49 ne: 03-12-2007, 23:19:23
uuuuuu kjo gje e madhe.
shiko Lisa se po flas per tere labet   :D
ok po te tradhetoj e dashura na nje dru te dyve vallahi ai djali na nje thike ose ta mbys.asaj do ja bej me keqe do ti zija ndonje shoqe te afert.
kurse po ta kisha te fejuar ose grua ai tjetri vdes me njehere sbehet llaf fare.kurse gruan ose te fejuaren ja djeg mishin me cigare dhe do e vras.lol pak e dhunes po ne labet as te tradhetojm kurre prandaj se pranojm tradhetine se eshte gje shume e madhe.