×
Hyrja
Profili

Çfar do benit sikur do zbulonit se bashkeshorti apo bashkeshortja ju tradheton?

Çfar do benit sikur do zbulonit se bashkeshorti apo bashkeshortja ju tradheton?

· 173 · 13814

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#50 ne: 04-12-2007, 02:27:47
...qeni qe leh nuk te han thone ;)

Ti po me ngacmon mua tani apo si e ke hallin ...jo se ti e di shume mire qe une do te te pergjigjem fare lehte ...

Te ka vdek truni ty cuno me shku ne burg per i cop gru ....Burri qe eshte burr mbledh ment dhe gje i tjeter :D

 • Postime: 267
 • Gjinia: Mashkull
labiku
#51 ne: 04-12-2007, 04:55:06
...qeni qe leh nuk te han thonë ;)

Ti po me ngacmon mua tani apo si e ke hallin ...jo se ti e di shumë mirë qe unë do të te përgjigjem fare lehtë ...

Të ka vdek truni ty cuno me shku ne burg për i cop gru ....Burri qe është burr mbledh ment dhe gjë i tjetër :D

te kane genjyer se ashtu thoja e une qe ste ha qeni qe lehne shume po dy here me kafshuan mbrapa.lol
ca grua o e bej per nderin tim.pse problemi eshte se ska tjeter.nderi cupe moj nderi eshte e tera.

 • Postime: 71
Asla
#52 ne: 21-12-2007, 20:17:40
cfare do beja??
sbesoj do mbetet gje me per te bere.
kjo do ishte shokuese, do ishet vertet nje goditje e rend por jo fundi i jetes.

 • Postime: 12234
Lefter
#53 ne: 21-12-2007, 20:38:59
Une do i jepja medalje. :D

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
#54 ne: 21-12-2007, 20:44:16
Unë do i jepja medalje. :D

..trimerie? LOL


hi trouble..

 • Postime: 211
 • Gjinia: Mashkull
* ~ Xha Milo ~ *
#55 ne: 21-12-2007, 20:46:20
Unë do i jepja medalje. :D

Edhe unë si ty bir do bëja, do i varja disa medalje dhe dekorata, si:

Tradhetarja e Punes Socialste:
Kooperativistja e dalluar e Tradhetise:
Partizane syleshe e patrembur ndaj Tradhetise:
Veterane e tradhetise:
Grusht bashkuar rreth Tradhetise:
Lavdi veprave te ndritshme te Tradhetise:

Edhe do i hidhja një shall te kyq si Pionere e Tradhetise.

Qo shtu.

 • Postime: 12234
Lefter
#56 ne: 21-12-2007, 20:51:01
..trimerie? LOL


hi trouble..

hahhaha....Ashtu ashtu shife Xha Milo me ka lexuar komplet. :D

Edhe do i shkruaja ne ball ,,Vdekje fashizmit,,.LOL

 • Postime: 211
 • Gjinia: Mashkull
* ~ Xha Milo ~ *
#57 ne: 21-12-2007, 20:53:14
hahhaha....Ashtu ashtu shihe Xha Milo më ka lexuar komplet. :D

Edhe do i shkruaja ne ball ,,Vdekje fashizmit,,.LOL

Vdekje fashizmit
Liri piçizmit(qefit)

:D

 • Postime: 855
 • Gjinia: Femer
Ami
#58 ne: 09-01-2008, 11:38:56
C'beni keshtu more,
Ma paskeni kthyer temen ne gallate  :D :D

Bravo, Bravo

Ah sa mire do ishte qe t'i merrnim me gallate dhe ne kete menyre sic e pershkruani disa nga ju rastet e tradhetise.
E ne fakt ashtu eshte per ti marre. Ne fund te fundit askend nuk mund ta mbash me zor. Po qe i asaj rruge, nuk ben dot gje. e me mire udhe e mbare i qofte e befte qejf per hesap te vet.

Ju pershendes te gjitheve e vazhdoni me gallate keshtu sic e keni nisur :D
Emira
#59 ne: 09-01-2008, 17:18:16
Nuk i kam qejf temat e tradhetise, po jane pjese e jetes, cfare te bejme.

Njoh nje cift pleqsh qe kane 37 vjet te martuar. Burri e ka tradhetuar gruan me nje tjeter. Tjetra ngeli me barre. Kur e shoqja e mori vesh, e ndeshkoi shume rende: 35 vjet asketizem!!
E meritonte a nuk e meritonte ai, tjeter pune ajo. Kam pyetur veten ne se edhe ajo pas asaj qe mori vesh shkoi me te tjere...nuk e di. As nuk hyn ne pune ketu. Fakt eshte qe ata nuk u ndane, kishin dy femije te mitur se bashku. Ai pagoi gjithe jeten per femijen e paligjshem derisa femija doli ne jete.
Ne se jane te lumtur ata te dy me te vertete nuk mundem te them. Une di te them se kur e verteta doli ne shesh pas 35 vjetesh per femijet e ligjshem te kesaj familjeje ishte nje shok i jashtezakonshem, njeri prej tyre shkoi tek psikollogu sepse bota e tij u shkaterrua per momentin teresisht.
Ai ja ka falur te atit aventuren jashtemartesore e eshte me se i habitur qe e ema paska qene kaq e zonja ta mbroje vetveten me menyra kaq subtile dhe efektive njekohesiht...

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#60 ne: 03-10-2008, 14:50:53
Asgje sdo beja...leje te vazhdoje...ta luaj sa te doje... :D


 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#61 ne: 03-10-2008, 15:07:06
Le ta provoj se ja tregoj :D.

Gjynah per femijet ne fund te fundit.

Emira
#62 ne: 04-10-2008, 11:11:08
Po ta zbuloja UNE, te gjeje vrime ku te futet...nuk do ja falja...po te ma thoshte vete...hmmmm....ndr yshon puna...se tek e fundit dashuria eshte respekti me i madh qe i japim dikujt...e derisa me thote te dua e kerkon nektarin e nje luleje tjeter, dicka s´e merr prej meje...e pra, bujrum i dashur bashkeshort...mires eerdhe ne bashkebisedim-ballafaqim...sinqeriteti eshte baza e cdo lloji komunikimi ndernjerezor...po s´qe virtyt i yti, me mua eshte e kote te harxhoshe kohen...
Jam njeri i drejtperdrejte, nuk i bej dredha se vertetes, e dua jeten te paster, dua ta shoh veten ne pasqyre pa e mashtruar me genjeshtra...eshte njera nga arsyet se PSE jemi bashke...

Edhe ndoshta mund ta falja nje gabim, te pranuar me iniciativen e bashkeshortit tim, po me i gjemu kembe pas kembe me i numeru te dashurat...pfffffff ffff...jo per Zotin, kohe e humbur nga jeta ime...si thote edhe parafolesja: Femijet jane thjesht nje pretekst...asgje tjeter...

 • Postime: 2166
 • Gjinia: Mashkull
skiatori
#63 ne: 04-10-2008, 11:40:59
nje shok i imi mbasi u martua u detyrua te merrte rrugen per nje jete me te mire diku ne europe i vetem,nusen e la ne shtepi me neen dhe baben,dhe ate dite qe u nis i la nje porosi nje mikut te tij qe te mbikqyrte cdo levizje te nuses se tij, mbas pake ditesh ajo filloj nje lidhje me nje djale te ri 18 vjec,ai shoku zbuloj gjithcka per lidhjen e tyre dhe takimet mbas pak ditesh mori ne tel:shokun e tij dhe i th qe te kthehej,aj keshtu beri dhe nejti nje jave ne shtepi me nusen e tij pastaj i tha se me duhet te iku se nuk kam me shume kohe se jam ne pune,aj ju dha doren dhe u pershendet me te gjithe dhe u nis per ne aeroport,por cfare beri ai u kthye direkt dhe vendosi te rrinte ne shtepin e shokut per disa dite qe te zbulonte tralltine e nuses mbas dy javeve nusja filloj te takohej perseri me te dashurin,ai shoku zbuloj oren he takimin dhe i tha burrit te saj qe sonte jane bashke,ai kishte bere nje celes kopje te shtepis te tije dhe ne ora 24.00 u nis per ne shtepin e tij qe te gjente nusen me dashnorin ,ai u fut brenda dhe nusja e tij me dashnorin ishin ne kulmin e qejfit,ata te dy u shtangen ne vend dhe i kapi paniku,ai u tha asnje levizje se ju vrava te dyve,ai detyroj dashnorin e gruas qe te kontroolonte ne portofolin e tij dhe ti jepte nje lek hekuri e mori ate pese lekesh dhe e vuri ne celesat e tij dhe per tre muaj nuk foli me gruan e tij vetem nxirrte lekun dhe trokiste ne tavolin dhe kerkonte dicka ajo u semur dhe mbas tre muajsh vdiq kurse dashnorit te saj i kishte thane qe nga une je i falur perjete ne qoftese nuk flet ai nje dite me shoket e tij foli dhe tha qe kam pase pune me nusen e filanit,ai shkoj dhe e takoj nje dite dhe i tha te kam pas thene qe jeta juaj varet te goja jote ai nxorri pistoleten dhe e vrau dhe dashnorin e nuses qe nga ajo dite ai su martua me.
Emira
#64 ne: 04-10-2008, 16:03:56
një shok i imi mbasi u martua u detyrua të marrte rrugën për një jetë me te mirë diku ne europe i vetëm,nusen e la ne shtepi me neen dhe baben,dhe atë ditë qe u nis i la një porosi një mikut te tij qe te mbikqyrte çdo levizje te nuses se tij, mbas pake ditesh ajo filloj një lidhje me një djalë të ri 18 vjeç,ai shoku zbuloj gjithçka për lidhjen e tyre dhe takimet mbas pak ditesh mori ne tel:shokun e tij dhe i th qe te kthehej,aj kështu bëri dhe nejti një jave ne shtepi me nusen e tij pastaj i tha se më duhet te iku se nuk kam me shumë kohe se jam ne pune,aj ju dha doren dhe u pershendet me te gjithë dhe u nis për ne aeroport,por çfarë bëri ai u kthye direkt dhe vendosi te rrinte ne shtepin e shokut për disa ditë qe te zbulonte tralltine e nuses mbas dy javeve nusja filloj te takohej përsëri me te dashurin,ai shoku zbuloj orën he takimin dhe i tha burrit te saj qe sonte janë bashke,ai kishte bërë një celes kopje te shtepis te tije dhe ne ora 24.00 u nis për ne shtepin e tij qe te gjente nusen me dashnorin ,ai u fut brenda dhe nusja e tij me dashnorin ishin ne kulmin e qejfit,ata te dy u shtangen në vend dhe i kapi paniku,ai u tha asnjë levizje se ju vrava te dyve,ai detyroj dashnorin e gruas qe te kontroolonte ne portofolin e tij dhe ti jepte një lek hekuri e mori atë pesë lekesh dhe e vuri ne celesat e tij dhe për tre muaj nuk foli me gruan e tij vetëm nxirrte lekun dhe trokiste ne tavolin dhe kërkonte diçka ajo u semur dhe mbas tre muajsh vdiq kurse dashnorit te saj i kishte thanë qe nga unë je i falur perjete ne qoftëse nuk flet ai një ditë me shoket e tij foli dhe tha qe kam pase pune me nusen e filanit,ai shkoj dhe e takoj një ditë dhe i tha te kam pas thënë qe jeta juaj varet te goja jote ai nxorri pistoleten dhe e vrau dhe dashnorin e nuses qe nga ajo ditë ai su martua me.

me fal, s´dua te te ofendoj, por me duket pak si e trilluar...
Emira
#65 ne: 04-10-2008, 16:07:12
skiator, po qe se eshte e vertete...ai shoku yt besoj se eshte ne burg...apo jo????

 • Postime: 800
 • Gjinia: Femer
Masha
#66 ne: 04-10-2008, 17:07:02
hmmmmm:  hmmmmm: Shume e veshtire kjo situata 
Nuk e di ca do kisha bere (?) (?) por ama 1 gje eshte e sigurte: do ndjehesha shume e fyer nga ai.. :(

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#67 ne: 04-10-2008, 22:38:11
një shok i imi mbasi u martua u detyrua të marrte rrugën për një jetë me te mirë diku ne europe i vetëm,nusen e la ne shtepi me neen dhe baben,dhe atë ditë qe u nis i la një porosi një mikut te tij qe te mbikqyrte çdo levizje te nuses se tij, mbas pake ditesh ajo filloj një lidhje me një djalë të ri 18 vjeç,ai shoku zbuloj gjithçka për lidhjen e tyre dhe takimet mbas pak ditesh mori ne tel:shokun e tij dhe i th qe te kthehej,aj kështu bëri dhe nejti një jave ne shtepi me nusen e tij pastaj i tha se më duhet te iku se nuk kam me shumë kohe se jam ne pune,aj ju dha doren dhe u pershendet me te gjithë dhe u nis për ne aeroport,por çfarë bëri ai u kthye direkt dhe vendosi te rrinte ne shtepin e shokut për disa ditë qe te zbulonte tralltine e nuses mbas dy javeve nusja filloj te takohej përsëri me te dashurin,ai shoku zbuloj orën he takimin dhe i tha burrit te saj qe sonte janë bashke,ai kishte bërë një celes kopje te shtepis te tije dhe ne ora 24.00 u nis për ne shtepin e tij qe te gjente nusen me dashnorin ,ai u fut brenda dhe nusja e tij me dashnorin ishin ne kulmin e qejfit,ata te dy u shtangen në vend dhe i kapi paniku,ai u tha asnjë levizje se ju vrava te dyve,ai detyroj dashnorin e gruas qe te kontroolonte ne portofolin e tij dhe ti jepte një lek hekuri e mori atë pesë lekesh dhe e vuri ne celesat e tij dhe për tre muaj nuk foli me gruan e tij vetëm nxirrte lekun dhe trokiste ne tavolin dhe kërkonte diçka ajo u semur dhe mbas tre muajsh vdiq kurse dashnorit te saj i kishte thanë qe nga unë je i falur perjete ne qoftëse nuk flet ai një ditë me shoket e tij foli dhe tha qe kam pase pune me nusen e filanit,ai shkoj dhe e takoj një ditë dhe i tha te kam pas thënë qe jeta juaj varet te goja jote ai nxorri pistoleten dhe e vrau dhe dashnorin e nuses qe nga ajo ditë ai su martua me.

Ky shoku yt iku ne burg apo jo oree??
Emira
#68 ne: 04-10-2008, 23:39:01
Sinqerisht nuk di c´te them mbi ate historine qe vuri skiatori ketu...sepse...c´faj kish ai 18-vjecari tek e fundit...(gjithnje e zeme se eshte e vertete historia skiator, per mos te te ofenduar ty...kupton...)po, c´behet po te vrasesh te dashurin e gruas? Shuhet dhimbja??Apo mos valle shtohet???

 • Postime: 2166
 • Gjinia: Mashkull
skiatori
#69 ne: 07-10-2008, 05:07:07
faji i atij 18 vjecarit ishte se foli qe kishte patur dashnore nusen e tij ai e kishte falur dhe i kishte thene qe nga une sdo te keshe asnje te keqe vetem ne qofte se nje dite ti do te thuash qe ke pas gruan time dashnore,keshtu qe ai tani nuk ishte me 18 vjec kishte kaluar nje kohe e gjate dhe ai pothuajse kishte harruar fjalet qe i kishte thene ai shoku, keshtu qe nje dite mbas shume kohesh ai hapi gojen e tha une kam........nusen e filanit dhe nuk eshte kene i zoti me me ba asgja,ai i mori vesh fjalet qe ky kishte thene dhe nje dite ai e ruan ne nje pike qe te dy te ishin vetem dhe i thote,te kam pas thene qe nga une jeton 100 vjet po se hape gojen por ti ne qoftese nje dite flet te ka vra goja jote dhe jo une keshtu ndodhi dhe ai u zhduk nga faqja e dheut kjo vrasje ka mbetur pa u zbuluar si shume te tjera,ai shoku tani jeton diku larg

 • Postime: 83
 • Gjinia: Mashkull
shkambi
#70 ne: 07-10-2008, 05:46:46
po une mendoj se kjo pytje nuk mund te jete ppytje pergjigjje po eshte shume me komplekse dhe mendoj se duhet studiuar rrethanat te cilat kane quar deri te kjo faze e mardhenieve mes partnerve por nese jan ne pytje femijet mendoj se ia vlen qe vendimet te merren me koke te ftohur pa perdorur dhune dmth te sillemi si njerz e jo si kafsh sepse ai prind i cili plotson deshirat seksuale duke demtuar familjen e cila eshte e shenjt mendoj se ai nuk ka vlera njerzore dhe ai prind meriton te jetoj ne ndonj e kopsht zolgjik i  ndertuar enkas per prind te pangopshem.

 • Postime: 83
 • Gjinia: Mashkull
shkambi
#71 ne: 07-10-2008, 05:52:36
po skiatori ajo historia jote ma perkujtoj nje fjal te urte se deri sa fjal eshte e pa shqiptuar dmth ne goje eshte rob yt ne moment qe ajo shqiptohet del jasht dmth ti je rob i saj. mendoj se pajtohesh me kete konstatim.

 • Postime: 298
 • Gjinia: Mashkull
AleksB
#72 ne: 07-10-2008, 08:54:04
Se di cfare do beja,, :S,,,ndoshta nje plumb ballit. :D
Emira
#73 ne: 07-10-2008, 15:35:27
faji i atij 18 vjecarit ishte se foli qe kishte patur dashnore nusen e tij ai e kishte falur dhe i kishte thënë qe nga unë sdo te keshe asnjë te keqe vetëm ne qoftë se një ditë ti do të thuash qe ke pas gruan time dashnore,kështu qe ai tani nuk ishte me 18 vjeç kishte kaluar një kohe e gjatë dhe ai pothuajse kishte harruar fjalët qe i kishte thënë ai shoku, kështu qe një ditë mbas shumë kohësh ai hapi gojen e tha unë kam........nusen e filanit dhe nuk është kenë i zoti më me ba asgja,ai i mori vesh fjalët qe ky kishte thënë dhe një ditë ai e ruan ne një pikë qe te dy te ishin vetëm dhe i thotë,te kam pas thënë qe nga unë jeton 100 vjet po se hape gojen por ti ne qoftëse një ditë flet te ka vra goja jote dhe jo unë kështu ndodhi dhe ai u zhduk nga faqja e dheut kjo vrasje ka mbetur pa u zbuluar si shumë te tjera,ai shoku tani jeton diku larg

Skiator, ai djale e ka filluar ate histori kur ka qene 18 vjecar, dmth aguridhe...dhe po pat dale fjale nga goja e tij ne ate moshe, ose edhe me lart...e cfare pastaj??? Duhet te vritemi ne Shqiptaret per nje fjale goje????

Fakti i kryer, dmth tradhetia e gruas ndaj bashkeshortit te saj, eshte problemi dhe jo nje 18 vjecar, apo 20 vjecar, apo 36 vjecar, 52 vjecar e ku di une...

Pyetja eshte:
Pse??? Si ka mundesi qe gruaja ta tradhetoje bashkeshortin e saj kaq shpejt????Ajo e tradhetoi qe naten e pare kur ai do merrte rruget e kurbetit, apo jo?

Po pate me me pyetur mua, ne ate marredhenie nuk kane egzistuar shume e shume gjera...se vetem per seksin nuk lihet burri ashtu, aman...aty kane munguar plot gjera e ndermjet tyre edhe seksi...Ajo femer nuk e ka dashur ate bashkeshort...se femra qe do me zemer pret e pret shume biles...plus qe behet fjale per nje femer shqiptare...hmmmmmm mmmmmmmmm...them se flitet per femra te edukuara me shume e shume dogma e tabú...me nje edukate shume konservatore...etj. ..POR...femra ne shoqerine shqiptare zhuritet per shume gjera qe s´i merr prej mjedisit qe e rrethon...prej bashkeshortit me te cilin ndan jeten...
Nuk eshte edhe aq e lehte te gjykosh...

E prape: Te vrasesh dike, eshte krim...per cfaredolloj arsye qofte...Paste hijen e tij ai njeri...

 • Postime: 236
Nadja
#74 ne: 11-10-2008, 11:07:03
një shok i imi mbasi u martua u detyrua të marrte rrugën për një jetë me te mirë diku ne europe i vetëm,nusen e la ne shtepi me neen dhe baben,dhe atë ditë qe u nis i la një porosi një mikut te tij qe te mbikqyrte çdo levizje te nuses se tij, mbas pake ditesh ajo filloj një lidhje me një djalë të ri 18 vjeç,ai shoku zbuloj gjithçka për lidhjen e tyre dhe takimet mbas pak ditesh mori ne tel:shokun e tij dhe i th qe te kthehej,aj kështu bëri dhe nejti një jave ne shtepi me nusen e tij pastaj i tha se më duhet te iku se nuk kam me shumë kohe se jam ne pune,aj ju dha doren dhe u pershendet me te gjithë dhe u nis për ne aeroport,por çfarë bëri ai u kthye direkt dhe vendosi te rrinte ne shtepin e shokut për disa ditë qe te zbulonte tralltine e nuses mbas dy javeve nusja filloj te takohej përsëri me te dashurin,ai shoku zbuloj orën he takimin dhe i tha burrit te saj qe sonte janë bashke,ai kishte bërë një celes kopje te shtepis te tije dhe ne ora 24.00 u nis për ne shtepin e tij qe te gjente nusen me dashnorin ,ai u fut brenda dhe nusja e tij me dashnorin ishin ne kulmin e qejfit,ata te dy u shtangen në vend dhe i kapi paniku,ai u tha asnjë levizje se ju vrava te dyve,ai detyroj dashnorin e gruas qe te kontroolonte ne portofolin e tij dhe ti jepte një lek hekuri e mori atë pesë lekesh dhe e vuri ne celesat e tij dhe për tre muaj nuk foli me gruan e tij vetëm nxirrte lekun dhe trokiste ne tavolin dhe kërkonte diçka ajo u semur dhe mbas tre muajsh vdiq kurse dashnorit te saj i kishte thanë qe nga unë je i falur perjete ne qoftëse nuk flet ai një ditë me shoket e tij foli dhe tha qe kam pase pune me nusen e filanit,ai shkoj dhe e takoj një ditë dhe i tha te kam pas thënë qe jeta juaj varet te goja jote ai nxorri pistoleten dhe e vrau dhe dashnorin e nuses qe nga ajo ditë ai su martua me.

Kjo eshte nje histori shume e vjeter qe ka ndodhur ne Shkoder dikur.
Ti e ke treguar pak te modifikuar, po pak a shume boshti i tille ka qene.