Cfarë bëni kur jeni të mërzitur? - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Cfarë bëni kur jeni të mërzitur?

Cfarë bëni kur jeni të mërzitur?

· 1488 · 69952

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0

ne: 02-05-2006, 13:09:42
Te gjith ne kemi një koh kur ndihemi te vetmuar ose nervoz ose te mërzitur për diçka .. ose pendohemi.. e gjëra te tilla
edhe shpesh ne ksi rastesh e ndjejm nga thell urrejtjen për atë koh te jetës sone..
qfar ju shtyen me se shumti te ndiheni kështu edhe qfar bëni për ta kaluar atë

Respekt..
« Editimi i fundit: 04-01-2010, 00:09:11 nga M A X »

 • Postime: 1108
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 04-05-2006, 15:15:34
Eh si tani qe jam ..... Ja njehere kam qare mire e tani degjoje muzike qe te ma qetsoje shpirtin dhe po e degjoje kengen e Gilit - Vec ajo qe me ka lind .....Ju pershendes te gjitheve !

 • Postime: 7092
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 05-05-2006, 07:35:19
Kur jam e merzitur, dua vetem te shetis...

 • Postime: 5948
 • Karma: +9/-0

#3 ne: 06-05-2006, 15:45:17
Nëse jam shumë e mërzitur, preferoj të mos më flas kush :-[ Thjesht dëshiroj te qëndroj vetëm pa patur obligimin apo nevojen te shprehem sesi ndjehem, apo përse ndjehem ashtu... etj etj.
Po si e kaloj castin e merzitjes?! Well, varet se ku ndodhem e se ne çfarë shkalle është :D Kur jam tepër-tepër e mërzitur, qaj (rrallë ndodh, se jam e qeshur me shumë & life has been fair on me so far); e ndërsa kur jam ne një shkalle me te ulet... zakonisht dëgjoj muzikë, dal për një shetitje, ose humbas ne fletet e një libri duke lexuar për te larguar mendjen. :)
E nëse jam pak e mërzitur, atëherë edhe mund të flas me njerëz e bëj gjërat normale :P

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 07-05-2006, 06:00:10
zemra e car ne dysh.. tema eshte se qfar ju shtyen te beni nervoz, qfar ju ben te merziteni dhe qfar beni kur jeni te merzitur ... besoj qe tash isha me e qart hmmmmm:
anyway mund ta shohesh edhe nga postimet e tre vetave  :)
ndersa mua pervete me merzit vetmia.. zhgenjimi..
edhe kur jam keshtu nuk deshiroj te jem vetem por me dike (te veqant, shoqe e mir..)qe te mund t'i shprazem krejt  :-[
ose nese nuk e kam dike very close afer vetes marr e shkruaj... dua tpakten tkem nje vend ku tshkruaj edhe te largoj merzin ashtu.. (dhe degjoj muzik)....

E urrej vetmin

#5 ne: 07-05-2006, 06:28:35
Kur jam i merzitur mundohem te gjej shkakun dhe pastaj ta eleminoj ate.Keshtu qe nuk e lejoj kurre qe e njejta gje te me merzise perseri.

#6 ne: 07-05-2006, 07:16:55
Kur jam e merzitur mundohem ta largoj merzine,e nese se largoj dot nuk  atehere qaj.

 • Postime: 1258
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 07-05-2006, 07:44:56
kur ndjehem i merzitshem  deshiroj te jem vetem ne nje dhjomb pa askend dhe me u qetsu pak....

 • Postime: 852
 • Karma: +3/-0

#8 ne: 07-05-2006, 09:06:43
kur ndjehem i merzitshem  dëshiroj te jem vetëm ne një dhjomb pa askënd dhe me u qetsu pak....

Me kte qe thua ti i bie te jesh me shume se i merzitur... :D


Une per vete mundohem ti bej qejfin vetes edhe kur jam i merzitur. Zakonisht me ndonje muzike te bukur...  ;)

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 07-05-2006, 11:09:18
Sdi as une . :S
Ndegjoj muzike , qaj etj etj
Ndihem keq  :(

Nuk bej asgje sdi as une .

#10 ne: 07-05-2006, 14:10:55
Jo une ja fus edhe te ngrenin kur ndihem e merzitur,varet cfare shkalle me ka kapur!

 • Postime: 29
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 08-05-2006, 11:06:39
Kur jame e merzitur ziem me te tjeret dhe pastaj dua te ri vetem ose fle gjume.....

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 08-05-2006, 11:42:30
gjum - kjo eshte zgjidhja globale.

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#13 ne: 08-05-2006, 19:04:45
E mar machorin me vete dhe e gjej tripin me to...Se me te vertet eshte ilaq i mire per merzi... ;)

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 09-05-2006, 00:58:28
Kam nje ves te keq .........(?) Bej telefonata anonime LOL (?) Me del merzia menjehere .....ose harroj perse isha merzitur :D

 • Postime: 445
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 09-05-2006, 02:34:39
Kur merzitem deshiroj te jem vetem, te qaj pastaj te fle.

 • Postime: 350
 • Karma: +1/-0

#16 ne: 09-05-2006, 03:56:46Une i them vetes time se do te kaloje, sepse gjithcka kalon,
dhe filloj dhe i bindi duke i bere nje loje psikollogjike, dhe duke vendosur ne plan te pare te miren per veten time qe ne kete rast eshte qe mos te merzitem ......i gjithi eshte nje argoment psikollogjik ....por qe don nje arsye te shendoshe.

Gjithsesi kur une jam i merzitur gjeja e pare qe me vjen ne mendje eshte ti IKI nuk e di se ku mjafton vetem te iki nga cdo gje ...ose me mire ne kete rast te arratisem ne veten time, por kte gje nuk ja lejoj vetes, dhe keshtu marr makinen dhe bej kilometra te tere........

 • Postime: 21
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 09-05-2006, 04:22:40


Unë i them vetes time se do të kaloje, sepse gjithçka kalon,
dhe filloj dhe i bindi duke i bërë një loje psikollogjike, dhe duke vendosur ne plan të parë te miren për veten time qe ne këtë rast është qe mos te mërzitem ......i gjithi është një argoment psikollogjik ....por qe don një arsye te shëndoshë.

Gjithsesi kur unë jam i mërzitur gjeja e pare qe më vjen ne mendje është ti IKI nuk e di se ku mjafton vetëm te iki nga çdo gjë ...ose me mirë ne këtë rast te arratisem ne veten time, por kte gjë nuk ja lejoj vetes, dhe kështu marr makinen dhe bëj kilometra te tërë........

sa kilometra ben ore se mos na del nga anet tona? ;)

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#18 ne: 10-05-2006, 18:51:28
E mar ,,machorin,, dhe dal, vërtetë me është sikur ilaq ky  shok..Lum unë qe kam shokun si ai... ;)..Eshte si qetesues...


P.S Mos ma hiqni postimin... ;)

 • Postime: 2208
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 10-05-2006, 18:55:29
E mar ,,machorin,, dhe dal, vërtetë me është sikur ilaq ky  shok..Lum unë qe kam shokun si ai... ;)..Eshet si qetesues...


P.S Mos ma hiqni postimin... ;)
Une mendoja se kur eshte Lefteri i merzitur ben femije  :D LOL LOL

Mos ma hiqni as mua postimin LOL

 • Postime: 217
 • Karma: +2/-2

#20 ne: 10-05-2006, 19:02:07
Pi duhan si bolla, dua që të jem i qetë dhe të analizoj cdo gjë prej fillimit. Por më së rëndi e kam kur kam mërzin e nostallgjisë fëmijërore dhe sa qeshi ne vete e sa qajë.

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#21 ne: 10-05-2006, 19:05:41
Unë mendoja se kur është Lefteri i mërzitur bën fëmijë  :D LOL LOLFemijet i bej kur jam ,,high,,... :D..Por edhe i merzitur nuk iu them jo.... :P

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#22 ne: 11-05-2006, 08:41:32
Qka me bo ma keq ska  :( :(

 • Postime: 9
 • Karma: +0/-0

#23 ne: 11-05-2006, 10:55:08
kur jam e merzitur thjesht shtrihem dhe degjoj kenget time te zemres qe ndonjehere ma shtojne merzine edhe me shume se me kujtojne  gjera te ndryshme...por jeta vazhdon ,te nesermen behem me mire

#24 ne: 12-05-2006, 02:29:32
Ka shume menyra per te larguar merzine,varet se cilen zgjedh.....

Temat e fundit