×

Cfarë bëni kur jeni të mërzitur?

· 1480 · 56143

Cfarë bëni kur jeni të mërzitur?

· 1480 · 56143

 • Postime: 3000
 • Gjinia: Mashkull
Bekimi
#125 ne: 13-02-2007, 05:57:59
Une nuk merzitem kollaj...por po beri vaki te merzitem, mundohem te evitoj vetmine, qe te mos mendoj per ate per cka jam merzitur..
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#126 ne: 13-02-2007, 14:45:56
Eleganca varet c'fare quan ti merzitje....te them te drejten une merzitem per probleme te ndryshme qe me hasen ....
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#127 ne: 13-02-2007, 15:44:27
Eleganca varet ç'farë quan ti merzitje....te them te drejtën unë mërzitem për probleme të ndryshme qe me hasen ....

Edhe une per probleme qe mund te kem, merzitem. Njeri pa halle s'ka ne kete bote. Por me keqkuptove per punen e gjumit, me duket. Une kur fle, qetesohem, relaksohem dhe jo problemet NUK ikin, por zakonisht kur ngrihem nga gjumi merzia me ka ikur, apo irritimi dhe mendimet e thella qe kam patur per ato probleme (in the first place) s'eshte me. Me kuptove tani, Liske?! :)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 319
 • Gjinia: Femer
igru
#128 ne: 13-02-2007, 19:32:43
Une pelqej te eci. Preferohet ndonje natyre e bukur, po bulevardet e Tiranes jane mese te mjaftueshme dhe clodhese...
Keshtu meditoj dhe mundohem t'ia mbush mendjen vetes se cdogje e ka nje fund, gezim apo hidherim qofte.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#129 ne: 14-02-2007, 07:21:32
Unë pëlqej te eci. Preferohet ndonjë natyre e bukur, po bulevardet e Tiranës janë mëse te mjaftueshme dhe çlodhëse...
Kështu meditoj dhe mundohem t'ia mbush mendjen vetes se çdogjë e ka një fund, gezim apo hidherim qoftë.

Shume pergjigje e mire igru dhe me pelqen veprimi qe ben mbasi je e merzitur. I love your attitude, girl!
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1580
sorelina
#130 ne: 14-02-2007, 12:24:13
Kur jam e merzitur ose degjoj muzike ose dal pi ndonje kafe.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 7271
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#131 ne: 14-02-2007, 12:51:47
Eh cfare bej hmmmmm: i fus nja dy dopio xhin & tonik dhe iken merzitja si me buton. :D :D :D
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#132 ne: 14-02-2007, 20:54:07
Eh çfarë bëj hmmmmm: i fus nja dy dopio xhin & tonik dhe iken merzitja si me buton. :D :D :D

Mire ja ben lali. Can I join you heren tjeter qe une vete, jam e merzitur?! (Apo s'me pelqen shume xhin & tonik mua per vete?! Kam pershtypjen se sonte per Shen Valentin, xhin & tonik do marr per te pire.) ;)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 319
 • Gjinia: Femer
igru
#133 ne: 15-02-2007, 19:42:17
Aiiiiii, kur te shoh ndonje cun te merzitur do t'i them te shohe pak avatarin e Sorelines.... :)
P.S. Sorelina nuk kam gje me ty  :perqafim
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 3000
 • Gjinia: Mashkull
Bekimi
#134 ne: 15-02-2007, 20:22:49
Ai avatari edhe me te shton merzine Igru.. :D :D
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
Capkenja
#135 ne: 02-03-2007, 20:04:24
Filloj e fshij ndonje gje nga PC..shkon deri aty sa ndonje here harroj te pastroj Viruset :)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 5966
SmiLey
#136 ne: 07-03-2007, 21:09:28
ilac numer 1 kam muziken dhe shetitjen ne ajer te paster (psh. tek parku qe kam afer shtepise) :)
por nganjehere dhe shikoj ndonje DVD qe me pelqen, sidomos filma shqiptare :D
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 519
 • Gjinia: Mashkull
prijsi
#137 ne: 27-06-2007, 10:16:53
o pi alkol ose futem ne internet
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 336
 • Gjinia: Femer
Lizi
#138 ne: 27-06-2007, 11:58:55
Varet se sa e merzitur jam ,nese jam e merzitur per gjera te vogla filloi e lexoj,pastroi ose shetis dhe me tretet disi merzia ,kurse kur jam mese e merzitur (dmth e hidheruar ose e pikelluar ) strukem ne nje qoshe ku s'me sheh njeri dhe ia plasi nje te qare te mire deri sa me kalon .
Ndersa kur jam me nerva eshte pune tjeter ...
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
Capkenja
#139 ne: 27-06-2007, 12:35:38
Ha banane.. LOL LOL LOL ose bej ....punet e shtepise.Prandaj cuditen shoqet e mia qe shtepia me rri drite gjithmone LOL LOL
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 519
 • Gjinia: Mashkull
prijsi
#140 ne: 27-06-2007, 12:39:15
pse mi gjithe kohes me banane u merrke ti,po nje banane ngadale apo .....

une kur jam i merzitur pi shume cigare...
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
wiliams
#141 ne: 27-06-2007, 20:03:06
Ha banane.. LOL LOL LOL ose bëj ....punët e shtepise.Prandaj cuditen shoqet e mia qe shtëpia me rri drite gjithmonë LOL LOL
po ngaqe ha banane pra ;)..i ben mire punet e shtepise :D
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 519
 • Gjinia: Mashkull
prijsi
#142 ne: 30-06-2007, 10:32:25
kur jam i merzitur pallohem ne alkol
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
Capkenja
#143 ne: 03-07-2007, 10:14:04
Kur merzitem...qe ndodh cdo dy dite se mi ngre nervat njeri...ose dal shoping ose ja rri ketu tek forumi !
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#144 ne: 03-07-2007, 15:01:40
ilac numer 1 kam muziken dhe shetitjen ne ajër te pastër (p.sh.. tek parku qe kam afër shtepise) :)
por nganjëherë dhe shikoj ndonjë DVD qe me pëlqen, sidomos filma shqiptare :D

Shume bukur SmiLey. Edhe une si ti kam ilac muziken, filmat por edhe telenovelat qe incizoj gjate dites dhe i shikoj kur kam kohe e te me besosh me mblidhen kapice vidjot se jam gjithmone te pakten 1 muaj mbrapa per ceshtje kohe. LOL

Kur kam nje cike me teper kohe te lire bej ndonje shetitje, apo tani qe eshte Vere bej nje cike plazh si shtrihem buze pishines gjithnje me liber dhe reviste ne dore. Ahhh po, une lexoj shume, sidomos revistat e perjavshme qe dalin ketu, edhe romane ama. Megjithate nese jam e merzitur dmth mad/upset jo bored (se s'kam mese te merrem), pra nese s'jam ne terezi kete lloj merzie, ilaci kryesor per mua eshte te shkruaj dhe zakonisht shkruaj vargje, poezi pa fund. :)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#145 ne: 03-07-2007, 15:03:49
Kur mërzitem...qe ndodh çdo dy ditë se mi ngre nervat njeri...ose dal shoping ose ja rri këtu tek forumi !

Ahhh po harrova te permend qe kur jam bored (dmth e mbytur nga merzia se s'kam c'te bej - ne te vertete kam gjithnje pune shtepie po jo gjithnje dua t'i bej pra LOL) hyj shume dhe shpesh edhe ne forum e shkruaj ne plot tema. :
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 335
 • Gjinia: Femer
charm
#146 ne: 02-08-2007, 14:58:26
marr ne telefon babin e me heq merzitjen
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
Emira
#147 ne: 02-08-2007, 18:14:42
kur jam e trishtuar pi nje gote vere dhe ngulitem para televizorit dhe filloj e qaj

kur s´di c´te bej, ja rri ketu me ju se kam kohe;-))
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 19
 • Gjinia: Mashkull
beku
#148 ne: 05-08-2007, 14:03:12
Kur jam i mërzitur mar shishen e Xhonit përpara mar ja 2 paketa Philp Morris edhe pi derisa te mos kem me fuqi me ngrit doren
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#149 ne: 08-08-2007, 07:34:02
kur jam e trishtuar pi një gote vere dhe ngulitem para televizorit dhe filloj e qaj

kur s´di c´te bëj, ja rri këtu me ju se kam kohe;-))

Punen e Veres (goten me vere) e kuptoj, sidomos nese eshte vere e kuqe, ate te ngulituren perpara televizorit gjithashtu e marr vesh se TV-ja t'i shuan nervat, sidomos nese je duke pare ndonje film te bukur apo ndonje telenovele (hyn ne ate boten e tyre), po pse te qash me vere ne dore perpara TV-se, se?! Kete s'e kuptoj. Ma shpjegon pak Emira?!
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super