×
Hyrja
Profili

Cfarë bëni kur jeni të mërzitur?

Cfarë bëni kur jeni të mërzitur?

· 1487 · 59600

 • Postime: 6970
 • Gjinia: Femer
kengaime
#25 ne: 12-05-2006, 11:46:56
Kur jam e merzitur shume,nuk guxoj te rri vetem

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#26 ne: 14-05-2006, 18:36:24
ndegjoj muzik :)

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer
BabyDance
#27 ne: 15-05-2006, 06:32:54
Se besoj qe do merzitem prej sot  :urra: :urra: :urra: :urra:

 • Postime: 3079
 • Gjinia: Femer
Aida
#28 ne: 16-05-2006, 03:01:56
Si zakonisht tërhiqem nga rrethi dhe mundohem ti rradhis gjërat te cilët me preokupojne ne vendin e duhur dhe te gjej zgjidhje. Nuk mërzitem për gjëra koti.


Kjo veti e imja është pak problematike sepse kur me mbushet rezervoari ekziston rreziku te marr dikend ne qafe kur "explodoj"! :D
Prandaj kur kam dikend afër i/e cili/cila me ngacmon ne ato momente, e lus tem lënë te qete pastaj veshi kepucet dhe iki e bëj një shetitje. Nuk dua te them/veproj diçka e me pas te pendohem.
Për fat te keq nuk funkcionon çdo herë megjithatë mundohem!


 • Postime: 329
 • Gjinia: Mashkull
kid
#29 ne: 16-05-2006, 19:37:56
Kur jam e mërzitur, dua vetëm te shetis...

edhe mua shetitja ma nxjerr merzine ...
wiliams
#30 ne: 17-05-2006, 02:37:10
E paskeni te keqe merzine ju,ka mundesi te rrini gjithe kohen duke shetitur..

 • Postime: 3788
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#31 ne: 17-05-2006, 05:14:54
Ka te beje shume lloji i merzise. S'para merzitem, por nuk e fsheh qe kjo ndodh nganjehere.

Nese me ka merzitur dikush i afert, atehere vesh cizmet, kepucet apo sandalet, sipas motit, dhe dal te shetis edhe une... Ne ato caste, as une s'dua t'u them te tjereve (sidomos personit qe me ka shkaktuar merzine) gjera qe do t'i lendonin, aq me pak pa te drejte.

Ata qe me njohin prej kohesh e dine sa te mire e kam zemren, por dine edhe faktin qe, po me rane shume ne qafe, jam ne gjendje ta bej tjetrin per dy lek, aq sa te mos dije ku te futet nga zori. Prandaj nuk me ngacmojne shume, por heshtin dhe presin momentin kur jam qetesuar, kur mund te mendoj dhe te flas me kthjellet. Atehere ndodh shpesh qe e hap une vete biseden i pari.

Me se shumti, une nuk e luftoj merzine por, si te them, e shikoj drejt e ne sy dhe e le te largohet vete.

 • Postime: 32
 • Gjinia: Femer
luanita
#32 ne: 17-05-2006, 08:13:56
Kur nervezohem shume, e vetmja gje qe me shkon nder mend eshte te pi alkool e di qe eshte i vetmi mjet qe ma trubullon mendjen dhe nuk mund t'mendoj tani per asnje gje, keshtu qe m'ze gjumi shume shpejt.
Zakonisht keto dite me ben nervoz vjehrra.
E kur jam pak e merzitur preferoj me dal me shetit ne natyre, larg njerzve.

 • Postime: 1750
 • Gjinia: Mashkull
Cami
#33 ne: 18-05-2006, 11:34:32
pi duhan dhe dal per te shetitur largohem nga njerzit gjate asaj kohe sa jam nervoz

 • Postime: 1533
Karatisti
#34 ne: 19-05-2006, 11:30:16
Eh, kur merzitem marr makinen edhe dal iher ia fus lart e poshte per disa ore dhe zakonisht policia ma fut i gjobe dhe me qeteson :D

Kushton icik si shtrejt po nuk merzitem shpesh una :D
guest8255
#35 ne: 19-05-2006, 11:39:18
kur jam e merzitur mundohem te bej ndonje gje qe me zbavise ose dal per kafe me shoqet qe te me kaloje.

 • Postime: 288
 • Gjinia: Mashkull
"! ! RaGAzZo Di MaRe ! !"
#36 ne: 19-05-2006, 14:12:38
nuk bej ndonje gje te madhe, por vetem rr i vetem :)

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#37 ne: 20-06-2006, 08:43:16
Kur jam e merzitur kam nje ilac qe me qeteson   :engjell:
Capkenja
#38 ne: 20-06-2006, 09:00:01
Ha sa me shume buke:)

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull
ibraim
#39 ne: 20-06-2006, 11:11:25
pij duhan, degjoj muzike, shkruaj.

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#40 ne: 20-06-2006, 17:36:55
pij duhan, dëgjoj muzikë, shkruaj.

keshtu e kane poetet  :)
Capkenja
#41 ne: 21-06-2006, 15:08:53
Ha buke dhe qaj ,pastaj ndez nje cigare vete tek tel shof ca ka dhe ja fus nje xhiroje ne Msn ose tek Zeri yt!

 • Postime: 1044
 • Gjinia: Mashkull
shkenctari nr 1
#42 ne: 21-06-2006, 18:06:11
kur jam i merzitur vetem muzika qe me disponon :perqafim

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#43 ne: 21-06-2006, 21:37:37
I futem puneve te shtepise me themel...........:D
Ka disa muaj qe shtepia ime eshte ta lepish me llape (?)

 • Postime: 229
 • Gjinia: Mashkull
blue_feather
#44 ne: 23-06-2006, 08:28:07
pi nargile ter kohen,ua keshilloj,ta bllokon trurin e t fut ne gjendje qetesie.....
Capkenja
#45 ne: 23-06-2006, 10:41:36
I futem puneve te shtepise me themel...........:D
Ka disa muaj qe shtëpia ime është ta lepish me llape (?)

Dmth kjo do te thote qe ke qene e merzitur,une jo vetem shtepine time ze po vete dhe tek shtepia e xhaxhait se aq gjate me mban merzia!

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#46 ne: 23-06-2006, 23:44:02
Po une vetem te dal te pastroj shtepine e kinezit ngjitur se xhaxha aha nuk kam afer :D

 • Postime: 1210
 • Gjinia: Mashkull
albnobody
#47 ne: 24-06-2006, 06:58:45
Nuk dij,
Une s`merzitem asnjehere...se s`i lejoj vedit te merzitem...
Nese dikush s`beson qe nje gje e tille eshte e mundur,le t`provoje t`me merzise!
Sa i perket perrgjigjjes se çdo te beja po te ndodhte kjo,atehere do te thoja: do te ç`merzitem duke ecur prapa ne te njejten rruge apo telashe qe me ka merzitur!

 • Postime: 1610
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#48 ne: 24-06-2006, 16:12:33
Un kur merzitem i hypi makines, e ngrej muziken ne qiell qe te mos degjoj as mendimet e mija me, dhe shkoj e i bej paret rrush e kumlla. Kshu qe zgjidhja ime eshte shopping!  :D

 • Postime: 10
 • Gjinia: Femer
jam me seksi
#49 ne: 27-06-2006, 18:10:50
dal xhiro ne gemb vetem  :( :(
 

Çfarë po ndodh me vaksinën kundër koronavirusit?

Nisur nga InfoZRubrika Jeta

Postimi i fundit 09-09-2020, 23:31:40
nga InfoZ
Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk hani pas stërvitjes

Nisur nga InfoZRubrika Fitness

Postimi i fundit 04-06-2020, 07:47:14
nga InfoZ
Çfarë pëlqejnë gratë te një burrë?

Nisur nga InfoZRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 26-05-2020, 12:29:47
nga InfoZ
Cfare duhet te dini para se te investoni?

Nisur nga albinalbanRubrika Leku

Postimi i fundit 15-05-2020, 10:57:46
nga erlehta
Kush dhe cfare jane Jexhuxh - Maxhuxhet?

Nisur nga M A XRubrika Libraria Islame

Postimi i fundit 07-05-2020, 13:59:31
nga M A X