Cfare jane forumet per ju? - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Cfare jane forumet per ju?

Cfare jane forumet per ju?

· 27 · 3007

 • Postime: 2208
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

ne: 08-03-2007, 21:48:47
Cfare do te thone forumer per ju?

#1 ne: 09-03-2007, 12:46:28
Forumet per mua jane fiksim pas PC por perfitim i shume gjerave sepse ne fund te fundit mesojme nga njeri-tjetri!

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 09-03-2007, 14:34:23
Forumet jane pjese e rendesishme e Web 2.0

 • Postime: 1581
 • Karma: +8/-1

#3 ne: 09-03-2007, 15:00:11
Forumet per mua, te kaloj nje pjese te kohes se lire dhe te lexoj gjera interesante.

 • Postime: 7092
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 10-03-2007, 18:43:19
Forumet janë pjesë e rëndësishme e Web 2.0

Edhe per mua :D

 • Postime: 776
 • Karma: +8/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 11-03-2007, 18:18:38
nje faqe interneti me shume qe duhet hapur cdo dite :D

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 11-03-2007, 19:09:46
një faqe interneti me shumë qe duhet hapur çdo ditë :D

Hahahaha, le te qeshim sa te duam por kjo eshte e vertete (plus qe te humbet kohen) mgjth forumet jane bere droge sidomos per ne Shqiptaret qe jemi shume te opinionuar. :)

Nejse, do i kthehem prape temes. LOL

#7 ne: 20-04-2007, 07:43:02
Forumet per mua"Une rri vetem tek Zeri Yt dhe me eshte bere droge.Njeqind here me kishte thene mami mos fol me njerezit qe si njeh se bota eshte e eger,une prape nuk degjova.

Tani cohem ne mengjes vij ne pune,ne pune rri nga ora 8:30 deri ne 17 kam a skam ne dite per te bere nja 6 a 7 tabela me MATLAB varet kur kam pune ne laborator rri atje,
i bej keto tabela pastaj verdallisem hap Zeri YT shof kush me ka share e kush me ka levduar,kush me ka edituar kush me ka bere QUOTE kush me ka cuar ndonje MP,shof kush eshte ne linje shof cik tek temat e SEKSIT se e kam fiksim ate rubrike....


pastaj lexoj gazeten e gjyshit"SHekulli" ha dreke,punoj nja 2 ore prape ne forum prape punoj......dhe prape ne darke e kam mendjen tek forumi...

mua me eshte bere droge,do filloj ndonje veprimtari tjeter qe te shkeputem pak nga PC.

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 20-04-2007, 12:26:05
WOW Capkene! Kaloke VERTET shuuuume kohe ketu tek "Zeri Yt" ti. Tamam droge tu paska bere! Me pelqeu se si i pershkruaje me detaje, veprimet e vogla qe ben tek "Zeri Yt" duke permendur edhe se kush te ka cituar apo kush te ka share, etj. :D

Po mesimet kur i ben ti?! E di qe je studente prandaj them. Une kam qene si ti qe lexoja dhe navigoja Internetin aq shume, saqe lija per momentin e fundit shume detyra apo mesimet (me raste).

Degjo nje keshillke nga ana ime: mos kalo shume shume kohe ne PC se s'te ben mire per anen psikologjike, plus qe te streson dhe s'eshte mire as per koken, as per syte. Me ka ndodhur e me ndodh vete, prandaj e them. Tani edhe une kaloj nje kohe te konsiderueshme ne kompjuter ne pergjithesi, por kam kaluar shume me teper kohe me pare. Kompjuteri vertet mund ta lodhe njeriun, e c'fare te lodhur se! :( Fatkeqesisht eshte e vertete! 

 • Postime: 653
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 21-04-2007, 05:25:14
Une skam experiece te madhe ne forume
po besoj se edhe forumet jane doemos mendimet
kultura dhe argetimi i atyreve qe i frekuentojne.
Reflektohet botkuptimi i anetareve dhe kjo menyre
komunikimi, megjithese nuk eshte aq efektive,
eshte e rendesishme dhe duhet respektuar

-King

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 21-04-2007, 07:13:36
Shumellojshmeria e temave si dhe shumellojshmeria e mendimeve e ben te larmishem dhe interesant forumin per mua

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 21-04-2007, 07:36:53
Unë skam experiece te madhe ne forume
po besoj se edhe forumet janë doemos mendimet
kultura dhe argetimi i atyreve qe i frekuentojne.
Reflektohet botkuptimi i anëtarëve dhe kjo mënyrë
komunikimi, megjithëse nuk është aq efektive,
është e rëndësishme dhe duhet respektuar

-King

Shume Bukur ke shkruajtur King. URIME!!!

#12 ne: 21-04-2007, 09:59:48
Une sjam me studente tani...
flas per periudhen nga marsi e tutje sepse tani jam duke punuar punen e diplomes dhe shkolles i thashe Adiooo po prape nuk eshte e thene se rri shume shume se te ben dem gjithesi mendoj duhet te bej dhe gjera te tjera.

 • Postime: 10
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 09-07-2007, 01:38:45
Pershendetje te gjithve

Per mua  forumet jan mundsia me e mire te informohesh per  shume tema te caktuar, por une mendoj se  ne  shqiptarve sado pake po na mungojn klasifikmi i temav neper forume. Tek ne ka forume te medha  qe numrohen ne gishta ku te gjitha temat shtjellohen pa percakktu  temen e ati  forumi, por qe jan monopol ne vetveti

Une jetoj ne gjermani dhe gjithqka qe me intereson ne jeten time kerkoj dhe gjej neper forumet e caktuar me tema te caktuar, e them nga njohuria ime se ne nje forume te teknologjis, informatikes, biznesit, literatures,  e ku ta di une nuk do te gjeshe  tema tjerea perveq atyre ciles edhe ju ka kushtu forumi.
Tek ne  vella  ne nje forume i ke te gjitha temat dhe gjysma e temav te hapura kan vetem ka 2-5 pergjigjje qe nuk ja vlenë as qe ti shletosh se jan kot fare.

Une personalisht e kam hape  nje forum timin, ka kohe qe ecen shume  mire por pas nje peridhe  behen dy rivalë dhe ter kohen kundershtojn njeri tjeterin keshtu qe vie  puna  deri te perjashtime  apo edhe heshtja e forumit per nje kohe.

Ndoshta nuk fillozofova shume por une personalisht kam mendim shume pozitive ndaj forumeve, pamvarsisht qfar jan ata. Mendoj se nga forumet nejriu meson shume dhe  shkemben  mendime dhe provoja qe jetes tone i nevoiten

Nderime
 GQ

 • Postime: 3096
 • Karma: +4/-0
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 10-07-2007, 16:00:25
Une kur zgjohem ne mengjes normal kryej disa pune i ndihmoj mamit e me pastaj drejte e tek kompjuteri,emailin e nuk perdori edhe aq por menjehere e shkoj tek Zeri yt tani me eshte bere shprehi.Shikoj edhe Tv gjate dites,nuk kam cfare te bej sepse tani me jemi ne pushim dhe tere diten rri  online tek Zeri yt me pelqen pa mas nje dite nuk mund te rri pa hyr e pa pare ndonje gje te re, me eshte bere vertet edhe mua sikur droge, jam bere e varur,kur do dite nuk bente behesha sikur e cmendur ne shtepi, nuk kisha cfare te beja,por shyqyr qe tani ben sepse nuk do mund ta rrija pa forumin tone.

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 20-03-2009, 12:04:55
Per vete kaloj nje pjese te kohes se lire..si dhe mesoj gjera qe ndoshta nuk i kam dijte me perpara.

Gjeja me pozitive qe kam marre nga ZY..kam mesuar te shkruaj shqip shume me shume sec kam ditur me perpara.

Perpara kur degjoja nje fjale mundohesha ta shkruaj dhe ashtu sic dija me dilte disi me theks jo te duhur..tani kam mesuar goxha shume fjale te reja..dhe shpresoj te vazhdoj te mesoj.

Per kete jam sh sh e kenaqur. :)

Gjithashtu komunikimin me njerez nga vendet me te ndryshme e cmoj shume si dhe shoqerite qe kam krijuar me ta.

 • Postime: 42
 • Karma: +0/-0

#16 ne: 20-03-2009, 18:01:58
Un posa zgjohem ne mengjes ikryj do pun i ndihmoj mamit ne pun lexoj diqka shikoj Tv e pastaj hy ne forum ktu tek Zeri Yt dhe me pelqen shum ky forum esht ipari qe hy ne ta dhe me pelqen shum kur hy dhe lexoj msoj shum sene qe me heret si kam dit
ndonjeher edhe me bejn te qeshi me disponojn shum me pelqejn te gjth kta te forumit indjej sikur te ishim nje familje per mua  dhe mendoj se te gjith jeni ju te mrekullushum ju te forumit Zer Yt.

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 20-03-2009, 18:54:06
Per mua forumet jane shumecka. P.sh. ne nje fare menyre me kane permbushur nje shprazetire te madhe te gjuhes shqipe nga qe vetem shkollen fillore dhe dy vite te shkolles se mesme i kam kryer ne gjuhen amtare (i kam takuar gjenerates kur u shkaterua ish Jugosllavia dhe gjate kesaj periudhe u ndalua arsimimi ne gjuhen shqipe). Pastaj bashkebisedimi me shqipetare nga Kosova e vecanerisht Shqiperia eshte per tu lartevleresuar si e vetmja alternative qe me kane ofruar forumet.Gjithsesi se duhet patur kujdes qe koha qe shfrytezohet per forume duhet te jete ne mase te duhur nga qe mund te kete edhe pasoja jo te kendshme sic jane permendur me heret nga disa forumiste tjere.

Pershendetje.

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 20-03-2009, 19:00:05
Mundesi dhe hapsire per shprehjen e mendimeve,bindjeve dhe ideve tona :)

 • Postime: 297
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 12-08-2010, 21:54:06
 :) Oaz per te shuar mallin me Shqiperine dhe mbajtur Shqiperine gjalle ne shpirt.

Mundesi per te bashkebiseduar virtualisht me shqiptari ngado, ndare mendime e kendveshtrime.

Sfide me vetveten  ;)

« Editimi i fundit: 13-08-2010, 15:13:45 nga Amy A. »

 • Postime: 359
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 12-08-2010, 22:00:58
nje faqe interneti me shume qe duhet hapur cdo dite :D
 


nje faqe interneti me shume qe duhet hapur shum her ne cdo dit :)

#21 ne: 12-08-2010, 22:31:38
Mundesi dhe hapsire per shprehjen e mendimeve,bindjeve dhe ideve tona :)

Duke shtuar dhe faktin qe ndonjehere me pak fat njihesh me njerez vertete te vlefshem! :)

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 19-10-2020, 17:13:50
Per mua forumet jane shumecka. P.sh. ne nje fare menyre me kane permbushur nje shprazetire te madhe te gjuhes shqipe nga qe vetem shkollen fillore dhe dy vite te shkolles se mesme i kam kryer ne gjuhen amtare (i kam takuar gjenerates kur u shkaterua ish Jugosllavia dhe gjate kesaj periudhe u ndalua arsimimi ne gjuhen shqipe). Pastaj bashkebisedimi me shqipetare nga Kosova e vecanerisht Shqiperia eshte per tu lartevleresuar si e vetmja alternative qe me kane ofruar forumet.Gjithsesi se duhet patur kujdes qe koha qe shfrytezohet per forume duhet te jete ne mase te duhur nga qe mund te kete edhe pasoja jo te kendshme sic jane permendur me heret nga disa forumiste tjere.

Pershendetje.

Na ke humbur perseri hmmmmm:

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 19-10-2020, 21:39:34
Max , se pi postoj ketu pasi në pm nuk kishte opsion attach. Kjo me del e nuk me le te shoh asgje.
Gjithashtu asnje njoftim per postime nuk me vjen dhe as per pm.


Parlote Te urdheronj te vish kneja se te bera hasha... 😂

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#24 ne: 19-10-2020, 23:07:54
Shiko te fshish cache nga pc apo cel qe po perdor sepse nuk eshte me ashtu prej ditesh.

Temat e fundit