Cfare ju irriton te mashkulli/femra? - 2 - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Cfare ju irriton te mashkulli/femra?

Cfare ju irriton te mashkulli/femra?

· 34 · 4707

 • Postime: 5948
 • Karma: +9/-0

#25 ne: 03-03-2007, 17:22:40
Heres tjetër do të shkruaj sec me irriton tek Meshkujt. Kaq për sonte nga Elegance. ;)

Hajt pra, Elegance, po pret dynjoja me lexu ç'ke për te shkruajtur për meshkujt :P

Gjerat qe me iritojne tek një mashkull janë këto:

1- papastertia (shpirtërore & fizike)
2- parregullesia (ne veprime, mendime, te folur, veshje, te ngrënë..etj)
3- dikush qe s'ka common-sense dhe s'është praktik
4- dikush qe di vetëm te te urdheroj
5- dikush qe është shumë xheloz apo violent
6- dikush qe s'rruhet, po rri si qen me lesh LOL
7- dikush qe pi shumë alkol dhe cigare
8- dikush qe flet shumë
9- dikush qe është overweight, e s'di te haj ushqime te shendetshme
10-dikush qe rron me gënjeshtra dhe mashtrime
11-dikush qe është paksa slow (I mean, mentally), d.m.th. jo inteligjent
12-dikush qe është dembel
13-dikush qe është i vrazhde, e s'i qesh njëherë fytyra
14-uh... edhe dikush qe s'bën ato qe i them una :P :D LOL LOL

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#26 ne: 04-03-2007, 18:42:27
Tek vajzat nuk me pelqejn:

Çfarë është ironike është se Vajzet kurrë nuk mund te jetë ne kënaqur me një Mashkull, edhe n.q.s. ky Mashkull te ishte Zoti vet, femrat prap se prap do gjenin diçka tek ai për ty ankuar !  ;) Hyp se te vrava, zhdryp se te vrava.

Unë kurrë s'kam takuar një femër te lumtur !

Nuk me pelqejn lorat dhe filmat e shumta qe vajzat bëjnë ne fillim te njohjes mes njeri-tjetrit.
Ose edhe kur deshiron ta propozosh, qe nga përgjigjje a pare, i verej lajkat. Duhet te jenë një cike me te hapura dhe te vërteta, e jo te shendrrohen ne një person tjetër, e mos ta bëjn marredhenien një Soap Opera Drama.

cheers..

 • Postime: 2208
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

#27 ne: 07-03-2007, 02:02:18
Pergjithesisht me iritojne shume ata njerez qe me veprimet e tyre thone:"Me ha po mos ma kruaj se me djeg"!

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#28 ne: 07-03-2007, 02:22:32
Gjerat qe me iritojne tek një mashkull janë këto:

1- papastertia (shpirtërore & fizike)
2- parregullesia (ne veprime, mendime, te folur, veshje, te ngrënë..etj)
3- dikush qe s'ka common-sense dhe s'është praktik
4- dikush qe di vetëm te te urdheroj
5- dikush qe është shumë xheloz apo violent
6- dikush qe s'rruhet, po rri si qen me lesh LOL
7- dikush qe pi shumë alkol dhe cigare
8- dikush qe flet shumë
9- dikush qe është overweight, e s'di te haj ushqime te shendetshme
10-dikush qe rron me gënjeshtra dhe mashtrime
11-dikush qe është paksa slow (I mean, mentally), d.m.th. jo inteligjent
12-dikush qe është dembel
13-dikush qe është i vrazhde, e s'i qesh njëherë fytyra
14-uh... edhe dikush qe s'bën ato qe i them una :P :D LOL LOLUne jam plotesisht dakort me gjithshka qe ke shkruar mesiper por me kete te fundit fare jam 1000% dakort :D :D

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#29 ne: 07-03-2007, 06:27:53
14-uh... edhe dikush qe s'bën ato qe i them una :P :D LOL LOL

Hmmmm, e pra: kisha te drejte, do dale e jotja! :P Apo e ke thene me humor?! :D LOL

Ahhh po dhe nuk jam vetem une ajo qe te ka cituar ty. Ja ti me ke cituar mua tek kjo tema per shembull dhe mire ke bere, se eshte e drejta jote se ke citon e ke s'citon. ;)

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#30 ne: 07-03-2007, 06:38:55
Tek njerëzitë ne përgjithësi (meshkuj dhe femra) me irriton:

-Mendjemadhesia apo Egoizmi i tepruar. Se sa për Ego te gjithë e kanë një dhe na vjen keq kur na e baltosin sadopak, ama egoizmi i tepruar gati s'arrijme ta shfrenojme.

-Vendosja e vetes para te tjerëve ne formë për te bërë "me te zgjuaren", me kompetentin, apo kur ata e vënë veten ne piedestal ne formë superioriteti. Inferioriteti dhe Superioriteti janë dy klasifikime qe s'më kanë pëlqyer asnjëherë. Jo për gjë por me duket se ne një jetë te njeriut (a lifetime) i njejti person do këtë edhe inferioritete edhe superioritete se s'mund te jetë as njera dhe as tjetra, 100%.

-Kryenecesia e Tepruar. Kokefortesia është një gjë, por një kryenecesi qe s'ka fill, është diçka tjetër.

-Pakujdesia për veten, si nga jashtë - edhe brenda. D.m.th. me irriton një person qe s'e can koken fare se vesh tuta a se vesh diçka te rregullt ne një restorant për te darkuar. Por me irriton edhe një person qe e le veten te bjere shpirterisht, ta abuzojne te tjerët emocionalisht, apo s'ja var vetes përsa i përket moralit dhe humorit, pra.

Kam edhe irritime për disa gjëra me te vogla mgjth me rendesine e vet:
-Nëse s'i lajne duart para apo mbas buke, apo kur përdorin banjen.
-Nëse janë shumë "affectionate" ne publik. (Unë do t'ju thosha këtyre njerëzve: "Po he c'prisni, prenotoni një dhome hoteli!?" :P)
-Nëse flasin pa rregull apo pa rradhë (gjithmonë).
-Nëse bëjnë shumë gabime autografike dhe gramatikore ne te shkruajtur, jo nga nxitimi por nga padituria. Amerikanet njëherë shquhen për këtë. LOL
-Nëse janë fare pa edukate (rude) kur i merr apo te marrin ne telefon.
-Nëse te lajmerojne për diçka disi me rëndësi, momentin e fundit si të thuash.
-Nëse nuk te njoftojne përpara se te te vijnë për te te takuar/për vizite ne shtepi.

Etj... (to be continued...)
« Editimi i fundit: 07-03-2007, 12:15:39 nga M A X »

#31 ne: 22-01-2020, 01:03:53
Qe nuk thone ate qe mendojne :S

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#32 ne: 22-01-2020, 03:02:05
Mundohen Te fshehim qellimin..:)

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#33 ne: 22-01-2020, 12:57:26
Kur duhet t’i biesh me çekan kokës. 

Temat e fundit