Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: Parloté
« ne: 22-01-2020, 12:57:26 »

Kur duhet t’i biesh me çekan kokës. 
Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 22-01-2020, 03:02:05 »

Mundohen Te fshehim qellimin..:)
Postuar nga: Saria
« ne: 22-01-2020, 01:03:53 »

Qe nuk thone ate qe mendojne :S
Postuar nga: Elegance
« ne: 07-03-2007, 06:38:55 »

Tek njerëzitë ne përgjithësi (meshkuj dhe femra) me irriton:

-Mendjemadhesia apo Egoizmi i tepruar. Se sa për Ego te gjithë e kanë një dhe na vjen keq kur na e baltosin sadopak, ama egoizmi i tepruar gati s'arrijme ta shfrenojme.

-Vendosja e vetes para te tjerëve ne formë për te bërë "me te zgjuaren", me kompetentin, apo kur ata e vënë veten ne piedestal ne formë superioriteti. Inferioriteti dhe Superioriteti janë dy klasifikime qe s'më kanë pëlqyer asnjëherë. Jo për gjë por me duket se ne një jetë te njeriut (a lifetime) i njejti person do këtë edhe inferioritete edhe superioritete se s'mund te jetë as njera dhe as tjetra, 100%.

-Kryenecesia e Tepruar. Kokefortesia është një gjë, por një kryenecesi qe s'ka fill, është diçka tjetër.

-Pakujdesia për veten, si nga jashtë - edhe brenda. D.m.th. me irriton një person qe s'e can koken fare se vesh tuta a se vesh diçka te rregullt ne një restorant për te darkuar. Por me irriton edhe një person qe e le veten te bjere shpirterisht, ta abuzojne te tjerët emocionalisht, apo s'ja var vetes përsa i përket moralit dhe humorit, pra.

Kam edhe irritime për disa gjëra me te vogla mgjth me rendesine e vet:
-Nëse s'i lajne duart para apo mbas buke, apo kur përdorin banjen.
-Nëse janë shumë "affectionate" ne publik. (Unë do t'ju thosha këtyre njerëzve: "Po he c'prisni, prenotoni një dhome hoteli!?" :P)
-Nëse flasin pa rregull apo pa rradhë (gjithmonë).
-Nëse bëjnë shumë gabime autografike dhe gramatikore ne te shkruajtur, jo nga nxitimi por nga padituria. Amerikanet njëherë shquhen për këtë. LOL
-Nëse janë fare pa edukate (rude) kur i merr apo te marrin ne telefon.
-Nëse te lajmerojne për diçka disi me rëndësi, momentin e fundit si të thuash.
-Nëse nuk te njoftojne përpara se te te vijnë për te te takuar/për vizite ne shtepi.

Etj... (to be continued...)
Postuar nga: Elegance
« ne: 07-03-2007, 06:27:53 »

14-uh... edhe dikush qe s'bën ato qe i them una :P :D LOL LOL

Hmmmm, e pra: kisha te drejte, do dale e jotja! :P Apo e ke thene me humor?! :D LOL

Ahhh po dhe nuk jam vetem une ajo qe te ka cituar ty. Ja ti me ke cituar mua tek kjo tema per shembull dhe mire ke bere, se eshte e drejta jote se ke citon e ke s'citon. ;)
Postuar nga: Lisa
« ne: 07-03-2007, 02:22:32 »

Gjerat qe me iritojne tek një mashkull janë këto:

1- papastertia (shpirtërore & fizike)
2- parregullesia (ne veprime, mendime, te folur, veshje, te ngrënë..etj)
3- dikush qe s'ka common-sense dhe s'është praktik
4- dikush qe di vetëm te te urdheroj
5- dikush qe është shumë xheloz apo violent
6- dikush qe s'rruhet, po rri si qen me lesh LOL
7- dikush qe pi shumë alkol dhe cigare
8- dikush qe flet shumë
9- dikush qe është overweight, e s'di te haj ushqime te shendetshme
10-dikush qe rron me gënjeshtra dhe mashtrime
11-dikush qe është paksa slow (I mean, mentally), d.m.th. jo inteligjent
12-dikush qe është dembel
13-dikush qe është i vrazhde, e s'i qesh njëherë fytyra
14-uh... edhe dikush qe s'bën ato qe i them una :P :D LOL LOLUne jam plotesisht dakort me gjithshka qe ke shkruar mesiper por me kete te fundit fare jam 1000% dakort :D :D
Postuar nga: Vogelushja Korcare
« ne: 07-03-2007, 02:02:18 »

Pergjithesisht me iritojne shume ata njerez qe me veprimet e tyre thone:"Me ha po mos ma kruaj se me djeg"!
Postuar nga: Kisss
« ne: 04-03-2007, 18:42:27 »

Tek vajzat nuk me pelqejn:

Çfarë është ironike është se Vajzet kurrë nuk mund te jetë ne kënaqur me një Mashkull, edhe n.q.s. ky Mashkull te ishte Zoti vet, femrat prap se prap do gjenin diçka tek ai për ty ankuar !  ;) Hyp se te vrava, zhdryp se te vrava.

Unë kurrë s'kam takuar një femër te lumtur !

Nuk me pelqejn lorat dhe filmat e shumta qe vajzat bëjnë ne fillim te njohjes mes njeri-tjetrit.
Ose edhe kur deshiron ta propozosh, qe nga përgjigjje a pare, i verej lajkat. Duhet te jenë një cike me te hapura dhe te vërteta, e jo te shendrrohen ne një person tjetër, e mos ta bëjn marredhenien një Soap Opera Drama.

cheers..
Postuar nga: SmiLey
« ne: 03-03-2007, 17:22:40 »

Heres tjetër do të shkruaj sec me irriton tek Meshkujt. Kaq për sonte nga Elegance. ;)

Hajt pra, Elegance, po pret dynjoja me lexu ç'ke për te shkruajtur për meshkujt :P

Gjerat qe me iritojne tek një mashkull janë këto:

1- papastertia (shpirtërore & fizike)
2- parregullesia (ne veprime, mendime, te folur, veshje, te ngrënë..etj)
3- dikush qe s'ka common-sense dhe s'është praktik
4- dikush qe di vetëm te te urdheroj
5- dikush qe është shumë xheloz apo violent
6- dikush qe s'rruhet, po rri si qen me lesh LOL
7- dikush qe pi shumë alkol dhe cigare
8- dikush qe flet shumë
9- dikush qe është overweight, e s'di te haj ushqime te shendetshme
10-dikush qe rron me gënjeshtra dhe mashtrime
11-dikush qe është paksa slow (I mean, mentally), d.m.th. jo inteligjent
12-dikush qe është dembel
13-dikush qe është i vrazhde, e s'i qesh njëherë fytyra
14-uh... edhe dikush qe s'bën ato qe i them una :P :D LOL LOL
Postuar nga: Elegance
« ne: 03-02-2007, 07:21:58 »

Tek Femrat me irriton lyerja: qe dhe kur lyhen shume, apo me vend a pa vend se eshte koncert, se eshte shkolle, se eshte party, se eshte vizite serioze, se eshte varrim, prape te lyera jane, madje jo te lyera por te bojatisura dhe te tiganisura, fare.

Tek femrat irritohem kur luajne jashte mase shume me floket apo me bizhute e tyre apo me goten, shishen dhe pipzen per te pire (etj.) kur jane ulur ne nje lokal per shembull. Apo kur bejne si te perkedhelura kur jane ne restorant me pjaten perpara. Te pelqen, s'te pelqen - vete e zgjodhe, dili Zot edhe haje. E kam shume zet kur nje femer (apo edhe nje mashkull qofte) ben shume naze me ushqimin apo ka shume ankesa ne nje restorant. Kuptohet ka raste te vecanta ku ka perjashtime kur dicka s'mund te futet ne goje psh, por ne pergjithesi njeriu duhet te prese ate qe kerkon (ne kete rast nese porosit mishe pule psh, mos prit trofte apo salmon. LOL)

Tek femra me irriton mendjelehtesia dhe shkujdesja qe mund te kene. Ka shume vajza torollake ne boten qe jetojme, por ka edhe vajza vertet te zgjuara qe me raste behen tamam mendjelehta dhe budallacka.

Por sidomos me irritojne ato femra qe bejne gara te kapin sa me shume meshkuj, te flejne sa andej-ketej, te provojne sa me shume buze, etj. Kurverimi eshte mburrje, madje edhe krenari per disa, por edhe keto femra jane mendje-lehta ne njefare menyre pasi jo vetem qe jane 'te lehta'/easy dhe bien kollaj ne duart e meshkujve por s'pyesin shume per shendetin e tyre se po te pyesnin s'do kalonin sa tek njeri, tek tjetri.

Keto tani per tani. Do me kujtohet edhe ndonje gje tjeter irrituese per femrat qe mbase e shkruaj me vone. :P :D

Heres tjeter do te shkruaj sec me irriton tek Meshkujt. Kaq per sonte nga Elegance. ;)

LOL