Cfare mendoni kur udhetoni! - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Cfare mendoni kur udhetoni!

Vizitor · 54 · 4631

Cfare mendoni kur udhetoni!

Vizitor · 54 · 4631

ne: 11-03-2006, 10:55:03
Ndodh tek cdo njeri qe kur eshte ne udhetim mendon per shume gjera.Mqs e hapa une kete teme po pergjigjem e para;

Kur udhetoj ne Shqiperi mendoj  me teper per familjen time,per jeten qe kam kaluar dhe kujtimet qe kam pasur me shoqerine.Me pelqen atje ne autobus te mbeshtes koken pas xhamit dhe te zhytem ne realitetin shqiptar,nga nje ane sa i hidhur por nga ana tjeter eshte kaq i deshirueshem per mua ky vend.

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 11-03-2006, 11:27:50
Ehhhhh te them te drejten kur vete ne Shqiperi udhetimi eshte aq i shkurter sa nuk me del koha te mendoj shume (them i shkurter sepse kur shkoj nga qejfi me duket rruge jo dhe aq e gjate kurse kur kthehem bo booo pa fund) .....nese kam pak qetsi te mendoj nuk e di perse por mendoj se si do jete kur te shkoj atje perfytyroj ato qe do te doja te ndodhnin gjate qendrimit tim.....dhe sa here udhetoj per ne Shqiperi gjithmon kam flutura ne bark nuk e di perse shkoj me shume ankth.....
Por ne te shumten e raste ndodh qe t'ja filloj ndonje muhabeti te embel me ato qe mund te jen ulur rreth e qark meje .....per te harruar rrugen e gjate :)

 • Postime: 5948
 • Karma: +9/-0

#2 ne: 11-03-2006, 20:40:24
Cfare s'mendoj thuaj ohoho: :P :D

 • Postime: 653
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 11-03-2006, 23:49:12
Une nganjeher loz shah me veten time ...
Me mund se jam i mire :)

Po meqe experienca ime eshte paksa trashaluqe
edhe udhetimet nuk i kam qef ...sa mbeshtes koken e ndizet motori
direkt me kap gjumi, sikur e kam me buton ...

-King

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 13-03-2006, 18:41:59
Ja tipat si ti King i kam inat ti kem ngjitur ne udhetime....se me lene pa muhabet :D Po helbete thuaj se mos ke patur ti tipa si une afer dhe te ka keputur gjumi  :D LOL

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 13-03-2006, 19:40:09
Mjeti im i udhetimit eshte aeroplani. Nuk mendoj per dicka te vecante. E shijoj natyren-nga larte. :)

 • Postime: 6975
 • Karma: +6/-12

#6 ne: 13-03-2006, 21:48:35
çfarë mendoni kur udhetoni!   po varet psh kur udhetoj ne kembe ,mendoj sa i trent jam mendoj me cfare kafshe do takohem ruges,kur udhetoj me biciklet ,mendoj qe me mire do ishte te udhetoja me auto,masanej kur udhetoj me auto ,mendoj me mire do ishte te udhetoja me autobus,masanej kur udhetoj me autobus mendoj ,vozitesi te mos jet i dehur dhe mendoj me mire  te udhetoja me aeroplan ,,kur ,udhetoj me aeroplan ,,mendoj se me mire ishte kur udhetoja ne kembe LOL LOL LOL

 • Postime: 288
 • Karma: +0/-11
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 13-03-2006, 22:17:17
ishalla t zbres i gjall nga avioni

 • Postime: 653
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 14-03-2006, 14:34:41
Ka te drejte Liza.

Kisha njeher nje fierake te sedilja majtas.
Asaj i ishte shkepur e donte te behet woman DJ.
Nuk me la te flija gjume per 15 ore rresht udhetim....
Po se kishte fajin vetem ajo. Ajo te me tregonte kenget
deshte edhe ta pergedhel pak mundet ...po gjithe meshkujt
i ishin turrur sikur skishin pare femer 5 vitet e fundit ....

Nejse, muabeti me pelqen. Sidomos kur ka nivel. Besoj se mund
te zvendesoi gjumin po pati nje perfundim te kendshem ...

-King

#9 ne: 14-03-2006, 19:54:36
Ka raste qe mendoj per asgje....

 • Postime: 1258
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 15-03-2006, 02:01:42
mendoj qe ishalla mrij mire dhe te me dalin paret atje ku po shkoj ;)

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 15-03-2006, 09:58:43
Une mendoj te kem arritur sa me shpejt te vendi ku duhet ... ;)

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#12 ne: 16-03-2006, 18:47:50
Mendoj si mi ja bo poziten me te mire per gjume.... :D

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 16-03-2006, 22:48:35
Gjumashi nihere edhe une mendoj ashtu..... :P :D

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 18-03-2006, 16:57:06
Ka te drejtë Liza.

Kisha njeher një fierake te sedilja majtas.
Asaj i ishte shkepur e donte te bëhet woman DJ.
Nuk me la te flija gjume për 15 ore rresht udhëtim....
Po se kishte fajin vetëm ajo. Ajo te më tregonte këngët
deshte edhe ta pergedhel pak mundet ...po gjithë meshkujt
i ishin turrur sikur skishin pare femër 5 vitet e fundit ....

Nejse, muabeti me pëlqen. Sidomos kur ka nivel. Besoj se mund
te zvendesoi gjumin po pati një përfundim te kendshem ...

-KingPikerisht  ate te thashe nuk ke patur mundesi te udhetosh me njerez te kendshem qe mbajne biseda te kendshme .....:) :D

 • Postime: 1631
 • Karma: +2/-6
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 18-03-2006, 17:19:46
Mua me pelqejn udhtimet e sidomos ato me bus apo me tren dhe per ket kam shum deshir te udhtoj dhe e di se qka me duhet dhe ngarkoj mir qantat
marr aparatin dhe fotografoj,marr Mp3 qe me ven ne gjum,mar gitaren qe s me len pa shoqri,etj :)

 • Postime: 60
 • Karma: +8/-2
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 06-04-2006, 15:20:19
Kur te udhetoj mendoj qe te mbrri shendosh e mire per atje ku jam nisur, kjo eshte gjeja e pare qe mendoj dhe kryesorja. Ka dhe gjera tjera qe mendoj, nuk po i shenoj sepse do te beher referat :D hehe

Me respekt:
Pejanka ;)

 • Postime: 1399
 • Karma: +18/-4
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 07-04-2006, 23:23:44
Kurse unë sa herë qe jam ne udhëtim me makine, mezi pres te shikoj ndonjë Rest Area, se sduroj dot. Kurse kur jam ne avion, me pëlqen te shikoj poshtë dhe te shijoj natyren nga lart. Dhe po të jem me person tjetër, bëj vetëm muhabet te ndryshëm derisa te me trashet gjuha e të flas percart :).

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 26-04-2006, 10:36:16
Meqenese udhetoj per ne shqiperi 2 here ne vit, dimer dhe vere, e vetmja gje qe mendoj perpara se te vije dita e udhetimit eshte ``Oh sa mire qe do takoj familjen time`` por kur vjen dita them ``Zot me co sakllam``. S`kam faj - eshte gjithe ajo rruge!

 • Postime: 100
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 28-04-2006, 12:42:19
Kryesisht nuk mendoj asgje pasi gatise tere udhetimin e kaloj ne gjume.............. .............

 • Postime: 244
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 29-04-2006, 06:07:09
Udhetoj per cdo dite per ne fakultet 150 kilometra larg qytetit tim dhe shume gjera mendoj. por mbi te gjitha me lind ideja per gjum...

#21 ne: 21-05-2006, 17:39:50
Varet se per ku udhetoj.gjate udhetimeve te mia te zakonshme..te ikjes mendoj per kthimin(mezi pres).kurse gjate kthimit mendoj per ato qe lashe pas.:)

 • Postime: 48
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 21-05-2006, 18:57:07
Mendoj gjithnje t`mos bie ne grackat qe ngrehin njerezit ne tere boten per udhetaret... per te huajt.Mendoj se si te kaloj udhetimin pa probleme,t` mos vonohem,t`mos benj shpenzime te paparashikuara,mundesisht,perpiqem t`mos kuptoje fare askush nga vij dhe ku shkoj...Bile pershtati gjuhen dhe dialektin dhe dukjen me vendasit aq sa mundem ne çdo hap te udhetimit tim...!

 • Postime: 7092
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#23 ne: 22-05-2006, 10:16:53
Kur udhetoj vetem, me pelqen te shoh me teper, se te mendoj...

#24 ne: 22-05-2006, 14:39:21
Mendoj per te dashurin,pastaj kthehem nga ana tjeter dhe mendoj prape per te dashurin.Mundohem te fle gjume prape me del i dashuri ne mendje:)

Temat e fundit