Cila është mosha perfekte për lidhje serioze për një femër/mashkull - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Cila është mosha perfekte për lidhje serioze për një femër/mashkull

Cila është mosha perfekte për lidhje serioze për një femër/mashkull

· 57 · 8206

 • Postime: 17
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

ne: 05-08-2008, 16:32:31
E thënë ne fjale te varfra, për fejese (sa fjale e shëmtuar!). Kam vënë re qe ka një diversitet shumë të madh mendimesh këtu tek ne sidomos ne kohët e sotme, kështu qe me lejoni te nxjerr një mesatare dhe ta aplikoj pastaj ;) :P
« Editimi i fundit: 06-08-2008, 13:48:18 nga M A X »

 • Postime: 21
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 06-08-2008, 13:05:47
Nuk ka asnjere nje limit per keto gjera,dhe nuk mund ta presesh dot me thike nje fakt kaq te rendesishem ne jete pasi faktoret qe ndikojne ne perzgjedhjen e partnerit jane te shumta.

Duke u nisur nga liria e tepert, dhe pavarsia ekonomike ben qe njerezit mos ti marrin shume seriozisht lidhjet.

Prinderit tane kane qene me konservativ ne perzgjedhjen  e gjerave,shumica e femrave do e donin nje lidhje serioze kurse meshkujt jo.

Per mua,mos shiko moshen perfekte por njeriu sesa serioz eshte ndaj ndenjes tende.

mu kujtua filmi "Une e dua Eren"

 • Postime: 17
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 06-08-2008, 14:17:18
Nuk ka asnjere një limit për këto gjëra,dhe nuk mund ta presësh dot me thike një fakt kaq te rëndësishëm ne jetë pasi faktoret qe ndikojne ne perzgjedhjen e partnerit janë te shumta.

Duke u nisur nga liria e tepert, dhe pavarsia ekonomike bën qe njerëzitë mos ti marrin shumë seriozisht lidhjet.

Prinderit tanë kanë qenë me konservativ ne perzgjedhjen  e gjerave,shumica e femrave do e donin një lidhje serioze kurse meshkujt jo.

Për mua,mos shiko moshen perfekte por njeriu sesa serioz është ndaj ndenjes tënde.

mu kujtua filmi "Unë e dua Eren"
Ej, shiko tani se me duket se dhashe ate idene sikur dua te martohem une! Jooo! Thjesht dua te permbys opinionin e disave qe thone qe femrave u iken mosha e bla bla bla.Keshtu dmth!

 • Postime: 21
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 06-08-2008, 14:22:36
Ej, shiko tani se me duket se dhashe atë idenë sikur dua te martohem unë! Jooo! Thjesht dua te permbys opinionin e disave qe thonë qe femrave u iken mosha e bla bla bla.Kështu d.m.th.!


Pikerisht ,ky ka qene dhe qellimi im ne postimin tim.
Nuk ka moshe ideale per kete hap,qofshte mashkull apo femer.Nese dy njerez kane qellime,vlera,deshira te njejta atehere ata jane serioz me njeri tjetrit.


nuk ju drejtova juve me kete postim,mundohu te mos me keqkuptoni

 • Postime: 852
 • Karma: +3/-0

#4 ne: 06-08-2008, 15:02:53

Sa e kanë qejf një pjesë beqarine, LOL

Bashkohem me ty ndryshe. Ashtu është ajo pune, me thike s'priten gjërat ashtu siç i do ti.. as mosha s'ka pse te jetë kriter, se është ajo ideja qe burri duhet pak me i madh.. nëse ndajne vlera të njëjta dhe zemrat rrahin njelloj it's ok!

Përsa i përket temës, qe dhe Law Lady te nxjerre bilancin në fund, mendoj pas 25-es është koha e përshtatshme pasi tashmë ke një profesion, ke nisur dhe një karriere dhe vetëm ajo gjë te mungon.. :P

 • Postime: 17
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 07-08-2008, 10:06:24
Sa e kanë qejf një pjesë beqarine, LOL

Bashkohem me ty ndryshe. Ashtu është ajo pune, me thike s'priten gjërat ashtu siç i do ti.. as mosha s'ka pse te jetë kriter, se është ajo ideja qe burri duhet pak me i madh.. nëse ndajne vlera të njëjta dhe zemrat rrahin njelloj it's ok!

Përsa i përket temës, qe dhe Law Lady te nxjerre bilancin në fund, mendoj pas 25-es është koha e përshtatshme pasi tashmë ke një profesion, ke nisur dhe një karriere dhe vetëm ajo gjë te mungon.. :P

Fiks,edhe une keshtu mendoj! 25 per femrat dhe 27 per meshkujt eshte ok. Vetem se nuk do te thote gje fakti qe je e/i realizuar profesionalisht dhe te mungon patjeter nje lidhje serioze. Ndonjehere ky eshte nje moment per te shijuar superioritetin e fituar dhe per te qene mire me veten tende. Pse ta "prishesh" me pranine e nje mashkulli!! :P

 • Postime: 101
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 07-08-2008, 10:10:02
besoj se nuk a moshe prefekte...dashuria nuk ka moshe dhe nuk njohe moshen...

 • Postime: 852
 • Karma: +3/-0

#7 ne: 07-08-2008, 11:17:00
".....Fiks,edhe unë kështu mendoj! 25 për femrat dhe 27 për meshkujt është ok. .......Pse ta "prishesh" me pranine e një mashkulli!! ...."

Prania e mashkullit s'konceptohet ashtu Lawy/ier :P Pa te, me ke do kacafytesh ti moj? :D

 • Postime: 1530
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 07-08-2008, 11:39:16
Se pari kisha then se nese nje person pavrasisht gjinis ka pas ndonjeher lidhje jo serioze ateher do ta ket veshtir te ket nje lidhje serioze ne cilen do mosh qe te jete ky eshte vetem mendimi im ndoshta edhe i gabushem..!

Cila eshte mosha perfekte per lidhje serioze? Une mendoj se 23-25 po kjo varet edhe nga ajo se sa eshte i gatshem ai person per lidhje te till pavaresisht moshes.

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 07-08-2008, 12:42:22
Femrat mbi 20...kurse meshkujt mbi 25....atehere te dyja palet jane me te pjekur dhe e kuptojne sec eshte jeta ;)

 • Postime: 213
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 07-08-2008, 12:53:28
besoj se nuk a moshe prefekte...dashuria nuk ka moshe dhe nuk njohe moshen...
ok  me  pelqen ,  te njejten  gje  do  te  thoja  edhe  une.
vetem  do  te  shtoja;rendesi  ka  zgjedhia  e jo  koha.

 • Postime: 17
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 07-08-2008, 13:42:01
Prania e mashkullit s'konceptohet ashtu Lawy/ier :P Pa te, me ke do kacafytesh ti moj? :D
Define "kacafytesh"...

 • Postime: 852
 • Karma: +3/-0

#12 ne: 07-08-2008, 14:13:06
se di ti :P

Mundje, perleshje, lufte, potere, te hahesh me njeri tjetrin.. ;)

 • Postime: 21
 • Karma: +0/-0

#13 ne: 07-08-2008, 14:17:17
Dy njerez nuk i lidh vetem dashuria,dy njerez mund te jene te lidhur nga dashuria ne kushte te ndryshme dhe nuk mund ta realizojne dot lidhjen e tyre ne nje zyrtare edhe pse duhen .
Persa i perket temes,dikush tha qe meshkujt piqen ne moshen 25 vjece gje qe nuk eshte aq e sakte.Meshkujt ne kete kohe kane akoma pretendimet e rinise (moshes 20) dhe nuk kane qellime aq te verteta ndaj nje lidhje.Kurse femrat mbi 20 vjece se jane te pjekura 

Me fal cfare pjekurie sheh ti tek nje vajze qe sapo ka lene pas adoleshencen?Te lidhet te fejohet,te braktisi qellimet ne jete ?Sepse nese fejohen ne kete kohe si thote populli „I hyjne halleve para kohe“
Nje lidhje serioze eshte nje stermullar ku shtylla nuk eshte nje por dy persona.Njerezit sic e kam theksuar lidhen me njeri tjetrin kur te dyja palet jane serioze kane nje qellim serioz,qellime ,vlera,ndajne te njejta interesa ne jete(jo ne jug e tjetri ne veri).
Prandaj parapelqehet njerezit te njihen nje kohe te gjate,duhet te zbulosh interesat e tjetrit qe jeta mos tju behet monotone.Vetem lidhjet ku karakteret nuk jane te njejta jane me te fuqishme ama dhe te dy partneret jane aktive ne jete.Per mua (ideja ime) eshte femrat tek mosha 27-28 dhe meshkujt tek 31-32 vjec.
Ketu jo vetem ke vene jeten disi para nga ana ekonomike,por je e pjekur per te bere nje zgjidhje te duhur..

Sepse ne femrat genjehemi dhe prej nje perkedhelje te embel……

 • Postime: 35
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 08-08-2008, 16:14:13
Pajtohem, femrat 27-28 meshkujt 31-32.
Të jetosh, te shijosh jetën dhe te kenaqesh si beqar, pastaj martohesh dhe ri besnik dashurisë tënde. Shumica qe martohen herët nuk kan përjetuar sa duhet ne aspektin e dashurisë dhe romantikes prandaj vazhdojnë 'avanturat' edhe pas martese.

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 08-08-2008, 22:27:00
hmm...mosha perfekte per vete mendoj qe eshte 18-19 vjet  hmmmmm:

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0

#16 ne: 08-08-2008, 22:28:44
hmmm  loqko mendoj qe eshte 18-19 viet meqenese une iam 17 atehere duhet te pres por nvaret nese dikush deshiron te me tekajoj le te marri e-mailin altrina_b@hotmail.com

 • Postime: 213
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 09-08-2008, 10:19:44
hmmm  loqko mendoj qe është 18-19 viet meqenëse unë iam 17 atëherë duhet te pres por nvaret nëse dikush deshiron te me tekajoj le të marri e-mailin altrina_b@hotmail.com
ke  dal  jasht  teme  zemer,hap  nje  teme  te  re vajzat  kerkojn djem e mos vuaj. hmmmmm: hmmmmm: ;)

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 10-08-2008, 15:39:14
hmmm  loqko mendoj qe është 18-19 viet meqenëse unë iam 17 atëherë duhet te pres por nvaret nëse dikush deshiron te me tekajoj le të marri e-mailin altrina_b@hotmail.com
Nuk jemi ne speed dating këtu rrusho ok? ;) :D

 • Postime: 852
 • Karma: +3/-0

#19 ne: 10-08-2008, 17:47:59
Merita halili ne një kenge thot:
16 Unë e 18 Ti, dashurohena te dy bashke qe sa jena fëmijë, e rritemi te dy..  ;)

 • Postime: 800
 • Karma: +6/-1
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 10-08-2008, 20:16:24
Mendoj se mosha kronologjike (pra mosha qe shenohet e ne dokumenta)nuk ka aq rendesi. E rendesishme eshte mosha psikologjike, sa te pjekur e ndjen veten individi per nje pergjegjesi te tille.

 • Postime: 4
 • Karma: +0/-0

#21 ne: 11-08-2008, 12:14:17
nuk mund ta dish moshen perfekte per nje lidhje serioze sepse dashuria nuk njeh mosh  ;)

 • Postime: 35
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 11-08-2008, 14:47:14
Derisa dashuria t'i mer mend d.m.th. nuk ke arritur moshen e pjekurise. Sepse thjesht te miren ment nga dashuria dhe kjo mund te jet pak problem se ndonheher mund te humbim baraspeshen dhe te biem me ndonjë fatalitet.
PS
Njerez jane dashuruar ne dikend edhe permes internetit, pa i njohur fare bile edhe duke qene te genjyer per gjinine e personit tjeter  :shastis)

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#23 ne: 11-08-2008, 15:35:28

Njerez janë dashuruar ne dikend edhe përmes internetit, pa i njohur fare bile edhe duke qenë te genjyer për gjinine e personit tjetër  :shastis)


Flet nga experienca personale? :D


Mendoj se mosha kronologjike (pra mosha qe shenohet e ne dokumenta)nuk ka aq rëndësi. E rëndësishme është mosha psikologjike, sa te pjekur e ndjen veten individi për një përgjegjësi te tillë.

Ndaj te njëjtin mendim me ty.

 • Postime: 35
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 11-08-2008, 22:13:52
He he, jo skam pasuf fatin deri tani. Por asnjeher nuk i dihet  :D

Temat e fundit