Cilat jane veprat me te mira qe mund te beje nje njeri ? - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Cilat jane veprat me te mira qe mund te beje nje njeri ?

Cilat jane veprat me te mira qe mund te beje nje njeri ?

· 20 · 996

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 20-02-2013, 19:04:06
Kjo teme eshte nje antonim e temes, cilat jane mekatat me te medhaja qe mund te beje nje person ?

Une do thosha, njerzit qe dhane kontribuetet me te medhaja positive per njerzimin, pa dallim feje, rrace, kombesie, apo ngjyre.

1. Te ushqyerit e te varferve, sic ishte Nene Tereza qe ushqej rreth 254 milion fryme njeriu.
2. Shpikjet mjeksore, shkencore, ligjore, dhe teknologjike qe permiresuan gjendjen e njeriut nje here e mire.
Ne mjeski, shpikja e vaksinave kunder tuberkulosit, koleres, dhe kancerit, etj.
Ne ligj, kushtetutat boterore, ne vecanti ajo amerikane, finlandeze, dhe australiane.
Ne shkence, Aristoteli, Isaac Newton, Benjamin Franklin, Albert Einstein, Bill Gates, Steve Jobs.
Ne teknologji, Interneti, Automobili, Fluturimi ajror, apple, iPhone, eBay, Google, Microsoft, etj etj.
3. Njerzit qe promovuan paqen, dashurine, drejtesine, lirine, shpesen, besimin dhe harmonin. Jezuzi, Muhamedi, Davidi, Ibrahimi, Ghandi, John Locke, Thomas Jefferson John F Kennedy, Nene Tereza, Martin Luther King Jr, Nelson Mandela, etj etj...

#1 ne: 20-02-2013, 19:09:59
vallaj i ke permbledh kryesoret dhe nuk di ca te shtoj me teper.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#2 ne: 20-02-2013, 19:34:19
Ay tromopili ma fik figuren

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 20-02-2013, 19:50:48

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#4 ne: 20-02-2013, 19:52:01
E kam systemin down sot. Cme sugjeroni

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 20-02-2013, 19:57:02
E kam systemin down sot. Cme sugjeroni

Zemer, ti duhet te blesh nje MacBook Pro, sic kam une, dhe kurre nuk do kesh me probleme teknike.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#6 ne: 20-02-2013, 20:00:11
Ohhh shpirt flm
 Kur do ma dergosh?

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 20-02-2013, 20:03:04
Kur te vij ne Shqiperi per pushime...do sjell disa me veti per shoqerine e vertete...  :P
degjoni disa kenge te bukura tek radjoja ime qe jam duke i luajtur tani...

www.RadioVallezimi.com

 • Postime: 1158
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 20-02-2013, 20:12:20
Ndersa, une dua te shtoj vetem kete video....

Mesjeta, Epoka e artë.flv

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 20-02-2013, 20:15:04
Ti ndihmosh te tjeret ne nevojat  e tyre, eshte veper shume e mire.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#10 ne: 20-02-2013, 20:29:28
Kur te vij ne Shqiperi per pushime...do sjell disa me veti per shoqerine e vertete...  :P
degjoni disa kenge te bukura tek radjoja ime qe jam duke i luajtur tani...

www.RadioVallezimi.com
Mezi sa po pres. Me endrra do fle

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 20-02-2013, 23:39:31
ti the, qe nuk sheh endrra... :-)

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#12 ne: 20-02-2013, 23:40:18
Endrra me sy hapur shoh shume

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 20-02-2013, 23:41:15
A pate ndonje pergjigjje per temen Znj. Mishel... ? :-)

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#14 ne: 20-02-2013, 23:43:42
Pse kjo qe po diskutojme c'eshte? Une po nxjerr ne pah virtytet e tua prej bamiresi

 • Postime: 7085
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 24-02-2013, 11:36:15
Te luftohet per nje mireqenie dhe mjekesi te forte

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 26-02-2013, 23:11:51
te mesosh nga cdo situate dhe njeri...

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 27-02-2013, 00:36:31
... te buzeqeshish pas cdo deshtimi.

 • Postime: 1158
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 27-02-2013, 19:51:56
...te peshtyje macet e zeza....

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 27-02-2013, 21:38:14
Te dashurosh ate qe te duan, dhe ata qe s'te duan.

Temat e fundit