×
Hyrja
Profili

Cili është vesi juaj më i keq?

Cili është vesi juaj më i keq?

· 240 · 16433

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#125 ne: 12-07-2006, 20:52:47
Harroj gjithmon deren e frigoriferit pak te hapur.....(?) ose makinen nuk e mbyll kurre (?)

 • Postime: 2658
 • Gjinia: Mashkull
Lumlumi
#126 ne: 04-12-2006, 21:40:03
vezi jem eshte se kam marak me kriju fjale prej vetit pa asnje kuptim. :P

 • Postime: 524
 • Gjinia: Mashkull
GREATBOY
#127 ne: 04-12-2006, 22:37:09
Harroj gjithmon deren e frigoriferit pak të hapur.....(?) ose makinen nuk e mbyll kurrë (?)


Te pakten na thuaj ku e parkon makinen.  :D
Capkenja
#128 ne: 04-12-2006, 22:48:27
ahahha Liza do vij ky te ta rrembej.Vesi im po ha gishtat se thonj me ska ahahah:D

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#129 ne: 07-12-2006, 06:31:26
Aman vetem ate mos me vidhni se nuk kam ndermend te shkoj me biciklete ne pune............:D


-E filloj ta ha buken gjithmon nga tuli ....e bej vrime ne mes se ha me pare tulin pastaj koret :D
Capkenja
#130 ne: 10-12-2006, 18:25:07
Pi i lacet e pulave..gjynah pse ti hedh poshte i kam blere me lek D;

 • Postime: 3003
 • Gjinia: Mashkull
Bekimi
#131 ne: 10-12-2006, 18:34:51
Sa veze ke bere gjer tashti? :D :D
Capkenja
#132 ne: 10-12-2006, 19:35:38
Nuk mbaj me sa..i kam mbushur disa kartona nga ato me format 24 :D

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#133 ne: 25-01-2007, 07:54:04
Mund te them vesi im me i keq (jane dy ne fakt) eshte se harxhoj shume lekun dhe s'e kursej dot kollaj, edhe pse ne muajt e fundit jam permiresuar goxha nga kjo ane. ;) (Knock on wood.) Dhe e dyta, kafshoj thonjte, nje ves qe e kam patur qekur kam qene 2-3 vjece dhe pse kam ndaluar disa here dhe me sukses, nuk ka zgjatur perfundimisht. Eshte nje nga qellimet qe i kam vene vetes ne 2007-en qe t'i largoj sa me shume nga vetja, keto dy vese. Po ju kalamoja c'fare vesesh kini?
Capkenja
#134 ne: 02-03-2007, 20:07:40
Mund te them vesi im me i keq (janë dy ne fakt) është se harxhoj shumë lekun dhe s'e kursej dot kollaj, edhe pse ne muajt e fundit jam permiresuar goxha nga kjo anë. ;) (Knock on wood.) Dhe e dyta, kafshoj thonjtë, një ves qe e kam patur qëkur kam qenë 2-3 vjeçe dhe pse kam ndaluar disa herë dhe me sukses, nuk ka zgjatur përfundimisht. Është një nga qëllimet qe i kam vënë vetes ne 2007-en qe t'i largoj sa me shumë nga vetja, këto dy vese. Po ju kalamoja ç'farë vesesh kini?
Une kam 23 vjet qe mundohem mos ti ha thonje dhe prape i ha...vetem kur jam me te dashurin kam frike se ma fut shpulle nga duart ai :)

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#135 ne: 02-03-2007, 22:15:24
Unë kam 23 vjet qe mundohem mos ti ha thonje dhe prapë i ha...vetëm kur jam me te dashurin kam frikë se ma fut shpulle nga duart ai :)


Ehhhh, edhe unë 20 e kusur vjet kam, për atë pune dhe është ves shumë i keq dhe i vështirë për ta thyer, s'e ke idenë (ne fakt ti e ke meqë e ke vete këtë ves, por ata qe s'e kanë si ves, s'e mendojnë dot sa e vështirë është ta largosh). Mua më vjen keq qe ja ngjita edhe vellait, edhe motres pale. D.m.th. "morren shembullin" tim edhe ata. E Urrej këtë gjë tek vetja po ja ç'të bëj. Sa për ashtu, edhe i dashuri im me thotë 100 herë ne ditë ta nderpres. Sot i ra ne kokë një ide e mirë p.sh. - te t'i lyej gishtat me Aloe Vera më tha. Epo kjo pikë e zeze deri ku ka vajt puna. LOL

Nejse, Capkene, te paktën kam dike këtu me te cilën ndaj këtë hall timin. S'qenkam e vetme. Flmd qe me tregove historinë tënde.

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#136 ne: 03-03-2007, 06:12:54
Po mire o goca mos u merakosni me....kur se hoqet deri tani aha nuk keni per ta hequr....keshtuqe Ju befshin mire , gjak e dhjam ishalla (uuu dhjam jo  se harrova :D) LOL


Ves i im i keq....hmmmmm nuk vesh corape...i urrej corapet edhe ne dimer dal pa corape.......vetem kur vesh atlete mo qe nuk kam se c'te bej

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#137 ne: 03-03-2007, 06:47:05
Po mirë o goca mos u merakosni me....kur se hoqet deri tani aha nuk keni për ta hequr....kështuqë Ju befshin mirë , gjak e dhjam ishalla (uuu dhjam jo  se harrova :D) LOL

Po tallesh ti, apo si?! Nuk eshte se ne i hame (i hedhim), thjesht i kafshojme copa-copa, ne vedn qe t'i presim me prefse thonjsh, pra. Ti Lisa ndonjehere i hedh keto grepat dhe na le ne te tjeret te mbjellim pasojat, pastaj. :P

Nejse... mosveshja e corapeve nuk eshte fundi i botes. Une kam nje cun ne pune qe jo vetem s'vesh corape por edhe ne mes te dimrit me shapka (nga ato shapkat me nje gisht biles). Sot psh qe ishte nja -10 Celsius temp. jashte, ai me xhinse te grisura, shapka me gisht dhe nje T-shirt. Keshtuuu, po mire pse s'vesh corape ti Liske, te bezidisin, i ke inat, a si?! :)

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#138 ne: 07-03-2007, 02:03:55
:O hahahaha.

kurse unë gjithnjë qe bëhet ndonjë muhabet nuk rri dot pa thënë një shaka.  :-[
Ti je si shpirt moj  :perqafim une me ty te bej muhabet 24 ore nuk merzitem  :D  :perqafim

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#139 ne: 07-03-2007, 02:18:48
Eleganca mos mendo se shkruaj gjithmon me kunja....se nese une hedh grepin nuk jam aq budallacke te te le ty te hash peshkun......
Merre me shtuar nuk te shkruan njeri me te keq.....ne shaka bejme.....


Edhe jo une e di qe mosveshja e corape nuk eshte fundi i botes (nuk e thashe nje gje te tille) thjesht eshte ves i keq se ne dimer coku ben ftohte ketej nga ne e bie debore ......


Nje ves tjeter i keq i imi hmmmm leqe lere nuk po them me se dolem beterr fare nuk lame gje te mire me thene per veten :D Po kjo pike e zeze :D

 • Postime: 1610
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#140 ne: 07-03-2007, 02:49:06
Kurse un kerrcas gishtat edhe kushedi sa here me bertasin e me thojn qe kur te plakem do kem rramatizem po se caj koken fare se pyeta doktorrin dhe me tha qe po me genjejn  :D  :P

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#141 ne: 07-03-2007, 04:33:06
Kete e kam edhe une ....i kercas kockat madje jo vetem gishtat e dores por edhe te kembet ...
Por nuk eshte mire vertet....eshte pare se njerzit qe kercasin shume gishtat kur plaken u dridhen duart....
(e ke parasysh perse po flas , besoj se ke pare pleq qe dridhen nga duart) nuk eshte vertetuar por vezhgimet kete kane zbuluar deri mesot

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#142 ne: 07-03-2007, 04:35:17
Kurse un kerrcas gishtat edhe kushedi sa herë me bertasin e me thojn qe kur te plakem do kem rramatizem po se çaj koken fare se pyeta doktorrin dhe më tha qe po me genjejn  :D  :P

Hej, shume veta e bejne kete kercitjen e gishtave, pse keshtu?! :) LOL Nejse... vese kemi te gjithe milet, si une, si ti, si Lisa (Liske we are cool, mos u bej merak hic. Thjeshte une thashe ate qe mendova - gjithnje ate qe mendoj them.) Por qe te gjithe kemi edhe plot te mira, Lisa. Ndoshta duhet te hapim nje teme qe quhet: "Cilat jane Virtytet/Vlerat Tuaja me te Mira." :) E kam seriozisht. lol
Capkenja
#143 ne: 07-03-2007, 16:58:09
Liske dhe Kristal gishtat sillini ketu po une dhe kjo zonjusha lart e kemi cik vesin me te keq,droge e kaluar droges apo jo Elegance :)

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#144 ne: 08-03-2007, 05:51:48
Liske dhe Kristal gishtat sillini këtu po unë dhe kjo zonjusha lart e kemi çik vesin me te keq,droge e kaluar droges apo jo Elegance :)

Huq tmerr, mos e pyet. Nuk eshte as gje e bukur (sidomos per nje vajze) qe te kafshoje thonjte se s'eshte as estetike dhe as e hijshme, te shemton gishtat dhe duart bashke. :( Ehhhh po c'te bejme. Kush di ndonje "ilac" per kete, BUJRUM ketu (na e tregoni ne forum dmth) se mua per vete ndonje ndihme do te me hynte ne pune, personalisht. ;)

Ama Capkene, edhe ajo e kercitura e kockave dhe muskujve eshte gje e keqe dhe ndoshta me e keqe per shendetin, se vesi jone. LOL

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#145 ne: 08-03-2007, 18:24:33
Ilac di une moj ......lyej thonjt apo gishtat me salce djegse....kremra me arome apo shije te keqe....benzin, vajgur.....oooooo me efikasja eshte Hydrogen Peroxide  shitet ne farmaci per plaget e vogla eshte pa ngjyre dhe ka shije te keqe :D

Provojini keto po nuk ju bene derman me thoni t'ju gjej mjekime te tjera :D

 • Postime: 5949
SmiLey
#146 ne: 08-03-2007, 19:25:57
laj duart mbi 30 herë ne ditë, saqë me mbaron shampoja e duarve brenda 5 ditëve LOL
para çdo veprim qe bëj, unë laj duart :( filloj te shkruaj - laj duart, mbaroj së shkruari - prapë laj duart; përpara se te laj enet - laj duart, mbrapa se lava enet - prapë laj duart... etj etj :-[ dhe e forta është qe kudo qe te jem, pyes: ku mund te shkoj te laj duart? :S :D

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#147 ne: 08-03-2007, 20:10:53
Ajo eshte gje e mire per ty Smiley,por jo per partnerin tend :D  :P

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#148 ne: 09-03-2007, 00:48:38
Smiley po vetem me duart e ke kete ves :D

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#149 ne: 09-03-2007, 03:13:02
Smiley po vetëm me duart e ke këtë ves :D

Hahahahahaaa "sa e poshter" qe je ti Lisa. LOL