Cili qytet i botës ju ka impresionuar më shumë? - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Cili qytet i botës ju ka impresionuar më shumë?

Cili qytet i botës ju ka impresionuar më shumë?

· 31 · 3577

 • Postime: 190
 • Karma: +4/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 08-01-2009, 09:44:10
Shumkujt i ka takuar të vizitojë qytete të ndryshme në botë,por mbresat e lëna janë të ndryshme.Cili është ai qytet që ju ka lënë më shumë përshtypje?

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 08-01-2009, 11:29:38
.. Madrid & Barcelona & Valencia & Canary Islands & Majorca (Spanje) .. Budapest (Hungary) .. Rome (Italy) .. Kos & San Torini (Greqi) .. Benin & Paris (France) .. keto mund te vecoj qe me kane impresionuar shume.. :) :)

 • Postime: 32
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 08-01-2009, 11:43:46
Qyteti me se shumti qe m'ka ipresionuar eshte Montry ne Zvicer sidomos naten hata fare.

 • Postime: 380
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 09-01-2009, 14:23:24
Qyteti me i bukur qe me ka lon pershtypje esht LONDON EYE-syri i LONDRES....

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 09-01-2009, 14:28:43
Qyteti qe me se shumti me ka impresionuar eshte Sydney, e sidomos Opera e ketij qyteti

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 09-01-2009, 14:33:13
Qyteti me i bukur qe me ka lon pershtypje esht LONDON EYE-syri i LONDRES....

Nuk eshte qytet...eshte pike turistike...qe ndodhet ne Westminster (London)...ka rreth 3.2milion vizitor ne vit...udhetimi zgjat 30min ku mund te shikosh qendren dhe te tjera pika turistike te Londres. :)

 • Postime: 380
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 09-01-2009, 16:47:52
Nuk eshte qytet...eshte pike turistike...qe ndodhet ne Westminster (London)...ka rreth 3.2milion vizitor ne vit...udhetimi zgjat 30min ku mund te shikosh qendren dhe te tjera pika turistike te Londres. :)
po qfar do qe te jet mu me pelqen ki vend,,

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 09-01-2009, 17:12:12
.. Edhe mua se aty jetoj ..

 • Postime: 380
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 09-01-2009, 18:23:07
ok ateher gzohem per ti paske zgjedh vendin e duhur a me mer atje a? hehe,, :P

 • Postime: 57
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 23-01-2009, 23:11:12
Barcelona me ka pelqyer me se shumti, ndersa jam deshperuar nga Parisi

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#10 ne: 24-01-2009, 00:59:35
Shqinperia ....di kush ku bie???.LOL LOL

 • Postime: 1581
 • Karma: +8/-1

#11 ne: 24-01-2009, 20:19:04
Ka shume qytete qe me kane impresiouar por me se shumti kane qene:  Frankfurti (Gjermani), Zürich (Zvicer), bregdeti italian duke filluar qe nga Venecia, Ankona etj por edhe Kalkidhikia (Greqi).

 • Postime: 83
 • Karma: +0/-1
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 27-01-2009, 04:11:14
per mua personalisht qyteti qe me ka lene pershtypje eshte KUKESI DHE VLORA ME pelqejn keto qytete per disa arsye si afersia e njerzve mua personalisht me ka bere tte ndihem si vendas ndersa kete ndjenje nuk mund te ndieni tjeter kunde as ne Londer e as ne barcelon mendoj se pajtoheni mendoj se ndjenja e te qenit i huaj ju percjell gjithkund..

 • Postime: 38
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 31-01-2009, 17:33:20
mua pelqen prizreni si qytet se permes ti kalon nje lum rrethe ati lumi ngrihat nje kala shekullore dhe venecija edhe mantova si i bukur ju pershendes gjithve : :perqafim

 • Postime: 410
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 29-09-2010, 12:53:01
Dubrovniku i Kroacise ,,, nje mrekulli me vete  :)

#15 ne: 02-10-2010, 18:00:28
qyteti qe me ka pelqyer me se shumti eshte new york  edhe angliaa :)

 • Postime: 3548
 • Karma: +13/-3
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 02-10-2010, 18:03:39
mua kina dhe japonia  sidomos ushqimi tyre apapa :P

 • Postime: 234
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 02-10-2010, 18:13:29
tash spo marr vesh shtete apo qytete se qenka bo angli japoni ene kina qytete

per mu majorka :P

 • Postime: 3548
 • Karma: +13/-3
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 02-10-2010, 18:16:36
ja ke fut kot :D

 • Postime: 6
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 02-10-2010, 18:42:28
Parisi,Stambolli,Izmir ,Athina,Monte Carlo,Ohri,Prishtine,Viene,Isbruk, keto jane qytete ato qe do vizitoje perseri me shume deshire .

 • Postime: 3548
 • Karma: +13/-3
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 02-10-2010, 19:02:39
po kalove ktej nga kryeqyteti  na lajmero te pime nji kafe sy jeshilja  :)
« Editimi i fundit: 27-06-2011, 16:43:29 nga N.O.R.E »

 • Postime: 366
 • Karma: +7/-1
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 02-10-2010, 19:09:34
sydnei nje mrekulli e vertet

 • Postime: 366
 • Karma: +7/-1
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 02-10-2010, 19:12:56
qyteti qe me ka pelqyer me se shumti eshte new york  edhe angliaa :)
anglia nuk eshte qytet eshte shtet  :D :D

 • Postime: 6
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#23 ne: 02-10-2010, 21:18:46
po kalove ktej nga kryeqyteti  na lajmero te pime nji kafe sy jeshilja  :)

pse jo me kenaqesi ndoshta veren tjeter.
« Editimi i fundit: 27-06-2011, 16:42:33 nga N.O.R.E »

 • Postime: 1215
 • Karma: +69/-2

#24 ne: 02-10-2010, 21:34:25
Ohri.

edhe ketej nese do,te ftojme per kafe :D

Temat e fundit