×
Hyrja
Profili

Cili qytet i botës ju ka impresionuar më shumë?

Cili qytet i botës ju ka impresionuar më shumë?

· 31 · 2862

 • Postime: 190
 • Gjinia: Mashkull

ne: 08-01-2009, 09:44:10
Shumkujt i ka takuar të vizitojë qytete të ndryshme në botë,por mbresat e lëna janë të ndryshme.Cili është ai qytet që ju ka lënë më shumë përshtypje?

 • Postime: 18280
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 08-01-2009, 11:29:38
.. Madrid & Barcelona & Valencia & Canary Islands & Majorca (Spanje) .. Budapest (Hungary) .. Rome (Italy) .. Kos & San Torini (Greqi) .. Benin & Paris (France) .. keto mund te vecoj qe me kane impresionuar shume.. :) :)

 • Postime: 32
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 08-01-2009, 11:43:46
Qyteti me se shumti qe m'ka ipresionuar eshte Montry ne Zvicer sidomos naten hata fare.

 • Postime: 381
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 09-01-2009, 14:23:24
Qyteti me i bukur qe me ka lon pershtypje esht LONDON EYE-syri i LONDRES....

 • Postime: 3

#4 ne: 09-01-2009, 14:28:43
Qyteti qe me se shumti me ka impresionuar eshte Sydney, e sidomos Opera e ketij qyteti

 • Postime: 18280
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 09-01-2009, 14:33:13
Qyteti me i bukur qe me ka lon pershtypje esht LONDON EYE-syri i LONDRES....

Nuk eshte qytet...eshte pike turistike...qe ndodhet ne Westminster (London)...ka rreth 3.2milion vizitor ne vit...udhetimi zgjat 30min ku mund te shikosh qendren dhe te tjera pika turistike te Londres. :)

 • Postime: 381
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 09-01-2009, 16:47:52
Nuk eshte qytet...eshte pike turistike...qe ndodhet ne Westminster (London)...ka rreth 3.2milion vizitor ne vit...udhetimi zgjat 30min ku mund te shikosh qendren dhe te tjera pika turistike te Londres. :)
po qfar do qe te jet mu me pelqen ki vend,,

 • Postime: 18280
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 09-01-2009, 17:12:12
.. Edhe mua se aty jetoj ..

 • Postime: 381
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 09-01-2009, 18:23:07
ok ateher gzohem per ti paske zgjedh vendin e duhur a me mer atje a? hehe,, :P

 • Postime: 57
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 23-01-2009, 23:11:12
Barcelona me ka pelqyer me se shumti, ndersa jam deshperuar nga Parisi

 • Postime: 12743

#10 ne: 24-01-2009, 00:59:35
Shqinperia ....di kush ku bie???.LOL LOL

 • Postime: 1580

#11 ne: 24-01-2009, 20:19:04
Ka shume qytete qe me kane impresiouar por me se shumti kane qene:  Frankfurti (Gjermani), Zürich (Zvicer), bregdeti italian duke filluar qe nga Venecia, Ankona etj por edhe Kalkidhikia (Greqi).

 • Postime: 83
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 27-01-2009, 04:11:14
per mua personalisht qyteti qe me ka lene pershtypje eshte KUKESI DHE VLORA ME pelqejn keto qytete per disa arsye si afersia e njerzve mua personalisht me ka bere tte ndihem si vendas ndersa kete ndjenje nuk mund te ndieni tjeter kunde as ne Londer e as ne barcelon mendoj se pajtoheni mendoj se ndjenja e te qenit i huaj ju percjell gjithkund..

 • Postime: 38
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 31-01-2009, 17:33:20
mua pelqen prizreni si qytet se permes ti kalon nje lum rrethe ati lumi ngrihat nje kala shekullore dhe venecija edhe mantova si i bukur ju pershendes gjithve : :perqafim

 • Postime: 411
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 29-09-2010, 12:53:01
Dubrovniku i Kroacise ,,, nje mrekulli me vete  :)

#15 ne: 02-10-2010, 18:00:28
qyteti qe me ka pelqyer me se shumti eshte new york  edhe angliaa :)

 • Postime: 3548
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 02-10-2010, 18:03:39
mua kina dhe japonia  sidomos ushqimi tyre apapa :P

 • Postime: 234
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 02-10-2010, 18:13:29
tash spo marr vesh shtete apo qytete se qenka bo angli japoni ene kina qytete

per mu majorka :P

 • Postime: 3548
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 02-10-2010, 18:16:36
ja ke fut kot :D

 • Postime: 6
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 02-10-2010, 18:42:28
Parisi,Stambolli,Izmir ,Athina,Monte Carlo,Ohri,Prishtine,Viene,Isbruk, keto jane qytete ato qe do vizitoje perseri me shume deshire .

 • Postime: 3548
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 02-10-2010, 19:02:39
po kalove ktej nga kryeqyteti  na lajmero te pime nji kafe sy jeshilja  :)
« Editimi i fundit: 27-06-2011, 16:43:29 nga N.O.R.E »

 • Postime: 366
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 02-10-2010, 19:09:34
sydnei nje mrekulli e vertet

 • Postime: 366
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 02-10-2010, 19:12:56
qyteti qe me ka pelqyer me se shumti eshte new york  edhe angliaa :)
anglia nuk eshte qytet eshte shtet  :D :D

 • Postime: 6
 • Gjinia: Femer

#23 ne: 02-10-2010, 21:18:46
po kalove ktej nga kryeqyteti  na lajmero te pime nji kafe sy jeshilja  :)

pse jo me kenaqesi ndoshta veren tjeter.
« Editimi i fundit: 27-06-2011, 16:42:33 nga N.O.R.E »

 • Postime: 1215

#24 ne: 02-10-2010, 21:34:25
Ohri.

edhe ketej nese do,te ftojme per kafe :D

Temat e fundit