×
Hyrja
Profili

Cka urreni ju tek Shqiptaret?

Cka urreni ju tek Shqiptaret?

· 109 · 9721
mishel
#75 ne: 05-05-2008, 18:30:35
qenkemi njesoj e dashur. mua ka 12 vjet im ate. por ti je nga te dy jo vetem nga tepelena. dhe tjetra nuk urrehen rrenjet e tua. ke ikur femije qe kete pak gjera ke ditur. lendon fakti te thuash se urresh shqiptaret. une i adhuroj shqiptaret sepse jam shqiptare. dhe nuk lejoj dike te huaj te shaj atdheun tim., jo me ty qe je si ne? prandaj u irritova. me fal dhe vazhdojme

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#76 ne: 05-05-2008, 18:39:25
.
« Editimi i fundit: 29-01-2010, 00:17:43 nga **BaByGirL** »
mishel
#77 ne: 05-05-2008, 18:43:33
bravo. shoqe. duajini shqiptaret dhe kurre mos ulni koken para askujt.

 • Postime: 1007
 • Gjinia: Femer
Stefi
#78 ne: 07-05-2008, 11:46:10
Nuk urrej asgje tjeter pervec fanatizmit dhe paragjukimeve, urrej dhe veten time ndonjehere kur paragjykoj nje situate apo dike para kohe, sikur mos i kishim keto dy vese ahhhhhhhh sa te mire do ishim  :D
Une jam partizane e shprehjes ( Nuk ka pyll pa derra ) kjo vlen per te gjitha shtetet e botes e jo vetem per ne.
Pra mos e vrisni mendjen njerez se jemi te mrekullueshem.

 • Postime: 21
dashnori77
#79 ne: 28-05-2008, 17:41:57
ske pse urren veten tende....
mishel
#80 ne: 28-05-2008, 17:55:55
nadja e ka harru koherencen ne wc ajo po lere

 • Postime: 1936
 • Gjinia: Mashkull
titi10
#81 ne: 28-05-2008, 20:37:06
Si pa kuptim pyetja,ketu jemi te gjith Shqiptare me duket!?

 • Postime: 5949
SmiLey
#82 ne: 28-05-2008, 20:53:23
Cmiren, xhelozine qe mbartin karshi njeri tjetrit... rralle here i sheh t'u behet qejfi qe dikush qe ata njohin po ecen mire ne dicka... bah i bluan nervi i inotit perbrenda hmmmmm:

 • Postime: 691
Anesti
#83 ne: 03-06-2008, 22:32:09
[quoështë mendimi im. Ne shqiptarët jemi një popull me shumë tradita e zakone dhe me shumë pasuri kulturore.
te][/quote]
E cafar ka me ketu per te diskutuar.Sipas thenies se mesiperme duhet qe bota te vije e te mesoje nga ne,akoma se paskane mesuar keto beudallej qe vije e na thone se duhet te plotesojme standartet me hy ne BEEEEE.Ore e keni seriozisht ju, apo ato te huajt kane luajt nga trute.

 • Postime: 187
 • Gjinia: Mashkull
miku
#84 ne: 04-06-2008, 19:45:42
Si pa kuptim pyetja,këtu jemi te gjith Shqiptare me duket!?


   Pikerisht kete nuk pelqej (jo se e urrej).

   Po qe se nuk flasim pa dorashka midis nesh, ku do te diskutojme per te metat tona, kur flasim me te huajt?.

   Kritika te ben me te mire. Te detyron te ndryshosh, lavderimet nuk sjellin gje, te lene ne vend.

   Te gjithe kerkojme te ndryshojme, te ecim perpara, por po nuk ditem se c'te meta kemi, si do te korrigjohemi?

 • Postime: 1530
 • Gjinia: Mashkull
i huaj
#85 ne: 07-06-2008, 09:14:57
Fjalet e teperta e veprat e pakta.

 • Postime: 10
serik
#86 ne: 07-06-2008, 10:53:38
nuk urrej asgj per faktin se edhe vet jam shqiptar dhe besoj qe nuk duhet urrej por duhet dhen mendime se urrejtja eshte e keqe vet flasim se nuk duhet urrejt dike e urrejm vetveten ton

 • Postime: 65
 • Gjinia: Mashkull
Tetova08
#87 ne: 07-06-2008, 16:44:43
Ne shumicen e shqipetareve urrej sjelljen e keqe...

 • Postime: 1936
 • Gjinia: Mashkull
titi10
#88 ne: 13-06-2008, 23:39:56

   Pikërisht këtë nuk pëlqej (jo se e urrej).

   Po qe se nuk flasim pa dorashka midis nesh, ku do të diskutojmë për te metat tona, kur flasim me te huajt?.

   Kritika te bën me te mirë. Të detyron te ndryshosh, lavderimet nuk sjellin gjë, te lënë në vend.

   Të gjithë kërkojmë te ndryshojmë, të ecim përpara, por po nuk ditem se ç'të meta kemi, si do të korrigjohemi?
o miku pyetja eshte per shqiptaret ne pergjithesi<karakteri i shqiptareve>me te mirat dhe te keqiat,spo flasim ketu ti je rob i mire dhe une jam i keq

 • Postime: 267
 • Gjinia: Mashkull
labiku
#89 ne: 14-06-2008, 02:25:20
ok ne pergjithesi shqiptaret jane te keq me njeri tjetrin,nuk duan te miren e shqipetareve te tjere,urrejne njeri tjetrin............ .cdo lloj ndarje ose poshterimi te shqipetareve te tjere.edhe zakonisht shqiptaret e ulin shqiptarin tjeter me shume se sa nje te huaj

 • Postime: 31
sajmir pasha
#90 ne: 21-06-2008, 21:53:56
Mbrema pejane Ne rradhe te pare je shprehur gabim se jemi vete shqipetare.
do te thoja qe ke shqipetqaret nuk me pelqen se merren ca si shume me thashetheme edhe nuk shohin hallin e tyre.Kaq ...........

 • Postime: 187
 • Gjinia: Mashkull
miku
#91 ne: 21-06-2008, 22:46:46
o miku pyetja është për shqiptarët ne përgjithësi<karakteri i shqiptareve>me te mirat dhe te keqiat,s'po flasim këtu ti je rob i mirë dhe unë jam i keq

Pikerisht i nderuar!

Per kete e kam fjalen edhe une. Jetoj ne emigrim dhe, sa here vjen fjala per te vene ne dukje te metat e shqiptareve (jo se une, ti e ne te tjeret do ti ndryshojme), me hidhen edhe te tjre "ne gryke", se si ka mundesi te "shash" shqiptaret. Nen kete kendveshtrim e pata ate postim. Nuk kisha asgje me ty, vetem mora shkas per postimin qe bera.

 
(edhe kjo tregon edhe nje here nje nga te metat tona: Nuk pranojme "asgje" dhe asnje te na prek ne "kallo".

 Nderime i dashur!

 • Postime: 691
Anesti
#92 ne: 22-06-2008, 00:35:02
Ashtu si edhe CAMI mendoj se fjala ``urrejtje`` nuk i duhet drejtuar Njeriut, te paktën, për të mos thënë nuk duhet perdorur fare. Një fjale me e ``ëmbël`` do të ishte ``nuk pelqeni``, megjithatë zgjedhja është e jotja.

Përsa i përket cilesive te Shqiptareve, Maqedonasve, apo Kosovareve - ato qe keni përmendur me sipër janë cilësi qe edhe te huajt i kanë, jo vetëm ne. Kam dëgjuar Amerikane qe bertasin vend e pa vend SMILEY, apo qe hane ne lokal edhe me duar e perlyhen me indyre deri tek brryli, por gjithashtu kam pare vrazhdesi ne fytyre edhe tek Ruset, cmiren e kam pare tek Australianet, thashethemet i ke edhe tek Amerikanet (madje zbulon se janë edhe njerëz me dy fytyra sepse s`flasin asnjëherë përpara syve tuaj). Ke edhe nga ajo, qe me një SORRY shlyhet çdo gjë dhe me një THANK YOU ti je personi me i edukuar dhe me i mirë ne botë, ashtu siç ke edhe genjeshtare, lajkatare, GJERMANET - inatcinj, zemër dhe dorë ngushtë. Pse nuk permendni pershembull qe jemi populli i vetëm (me sa kam pare deri tani nga aq të huaj te ndryshëm qe njoh) prindërit e te cileve japin pikën e fundit te gjakut vetëm ta shohin femijen mirë. Pse mos të themi qe testamenti i prinderve për fëmijët `` DIHET`` s`ka nevojë të shkruhet fare, ndërsa ne Gjermani, Angli, Itali, Amerikë, Francë, Austri, Turqi etj. etj. Prinderit u lënë diçka femijes vetëm nëse e meritojnë. Pse të mos permendim faktin qe ne Shqipëri edhe BORXH marrin, e ne borxh japim, gjë qe jashtë shtetit merret borxh nga BANKA, se s`te jep as nona as baba, as vellai e as motra...edhe sikur te kenë. Ne kemi BASHKIMIN NE FAREFIS DHE FAMILJE qe është një nga cilësitë më me vlerë qe kemi. Ne therremi po t`na shajne motren, ndërsa këta i thonë motres ``KUR*E`` vete. Ju thua jam nga Shqipëria, i pyet e di ku është, thonë ``po ngjitur me francen``. Kane pyetur ne Itali njerin 17 vjeç, a e dinte si ishte mbiemri i diktatorit me te famshem Gjerman me emrin Adolf...dhe tha ``IKA SE KAM KLASE``- ka qenë ne një program televoziv kjo. Ka injorante plot ne botë dhe njerëz qe s`lexojnë shumë....por ama njerëz qe flasin 3-4 gjuhe përpara 25 vjeceve - vetëm shqiptarët kam njohur! Nuk them....me kokrra do këtë edhe tek-tuk ne botë, por shqiptarët - SHUME TE ZGJUAR! Fatkeqesisht nga ekonomia dhe probleme te tjera qe i dimë, Shqiptarët s`kanë patur shumë mundësi te avancojne ne jetë aq sa bota jashtë, por shqiptarët janë njerëz tepër te pasur shpirterisht dhe moralisht. Është shumë e rrallë ne botë te zgjasi martesa nga 30-35-40 vjet...tek ne ka shumë raste te tilla...dhe kjo bëhet sepse kemi ndjenjen e një familjeje te bashkuar. Jashte shtetit i ke me kokrra këto lloje martesat dhe po tu thuash kam 25 vjet e martuar thonë ``DUARTROKISNI JU LUTEM``....ndërsa ne ``duartrokasim`` ne shenjë falenderimi për artistet e një vepre arti.
[/qu 
Citim
Ka injorante plot ne botë dhe njerëz qe s`lexojnë shumë....por ama njerëz qe flasin 3-4 gjuhe përpara 25 vjeceve - vetëm shqiptarët kam njohur! Nuk them....me kokrra do këtë edhe tek-tuk ne botë, por shqiptarët - SHUME TE ZGJUAR! Fatkeqesisht nga ekonomia dhe probleme te tjera qe i dimë, Shqiptarët s`kanë patur shumë mundësi te avancojne

E moj vajze e more shqipetarin per dore per tja treguar botes virtytet e tij dhe e ktheve po ijnorant e te pa vlere ne vendine vet

 • Postime: 5
Toronto05
#93 ne: 24-06-2008, 19:28:32
nadja e ka harru koherencen ne wc ajo po lere

Duke jetuar jashte Shqiperis ne nje vend sic eshte Kanadaja ku jeta e komunitetit eshte shume e rendesishme doja t'ju thoja te dashur miq qe komuniteti Shqiptar eshte me i varfri.
Ate qe une urrej tek Shqiptaret eshte se ne si komb jemi mendjemedhenj dhe fodulla per gjera te tjera nuk dua te shprehem pasi me mungon vendi im dhe cdo qe kam lene atje por keto te meta i kemi si komb.

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#94 ne: 24-06-2008, 19:35:59
 :engjell: :engjell: :D
mishel
#95 ne: 24-06-2008, 19:38:56
Duke jetuar jashtë Shqiperis ne një vend siç është Kanadaja ku jeta e komunitetit është shumë e rëndësishme doja t'ju thoja te dashur miq qe komuniteti Shqiptar është me i varfri.
Atë qe unë urrej tek Shqiptarët është se ne si komb jemi mendjemedhenj dhe fodulla për gjëra te tjera nuk dua te shprehem pasi me mungon vendi im dhe çdo qe kam lënë atje por këto te meta i kemi si komb.

PO ne pikerisht ajo mendjemadhesia na mban me te madhe....

vlen ajo shprehja : i Menderosur por me nder!!  :D
Capkenja
#96 ne: 24-06-2008, 20:26:53
PO ne pikërisht ajo mendjemadhesia na mban me te madhe....

vlen ajo shprehja : i Menderosur por me nder!!  :D
Mos doje te thoje dhie e zgjebosur bishtin perpjete :D
mishel
#97 ne: 24-06-2008, 20:32:55
epo e njejta gje eshte ne thelb

 • Postime: 691
Anesti
#98 ne: 26-06-2008, 14:24:04
Fakti qe peshtyjne kudo brenda dhe jashtë lokalit,dhe s'dinë te urinojne,nuk marrin përsipër te pastrojne veten dhe ambientin.Duhet ndojne gjë automatike ,smund te luajnë rrubinetin.
mishel
#99 ne: 26-06-2008, 17:58:55
Meshkujt shqiptare kshu>>>????? se femrat s'ma ha mendja
 

Kush jane shqiptaret me te famshem?

Nisur nga M A XRubrika Pyetper

Postimi i fundit 27-04-2020, 23:48:53
nga M A X
Kush ishin shqiptaret e Pakistani?

Nisur nga M A XRubrika Pyetper

Postimi i fundit 27-04-2020, 23:46:13
nga M A X
Shqiptarët dhe besytnitë

Nisur nga M A XRubrika Mix

Postimi i fundit 17-04-2020, 07:17:07
nga erlehta
Shqiptaret me te ndjekur ne Instagram

Nisur nga InfoZRubrika Mediat Sociale

Postimi i fundit 07-05-2020, 15:07:02
nga Wedlock
Shqiptaret per kushtetuten

Nisur nga M A XRubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 03-03-2020, 13:20:47
nga SteriOtipi B