Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 30-10-2020, 14:01:31 »

Po po, se ia ka thene Ivanka shkencetarja.

Po e tha ajo iken me vrap virusi.:)
Postuar nga: M A X
« ne: 30-10-2020, 12:49:28 »

Po po, se ia ka thene Ivanka shkencetarja.
Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 26-10-2020, 12:32:16 »

Sic ka thene edhe Trump “mbas 4 Nentorit sdo degjojme me per virusin” do zoti nuk degjojme me se na cau trapin...✌️😂
Postuar nga: M A X
« ne: 18-10-2020, 23:55:43 »

Kjo tema ka vlere historike, sepse nga 25 janari kur flitet per here te pare, verehet dite pas dite, jave pas jave e muaj pas muaji se si pershkallezohet kriza.

Dhe ja ku jemi. Kina qe thuhesh se do e hante eshte ringrit me fuqishem se me pare, ndersa perendimi ne recension te papare qe nga lufta dyte boterore; dhe ende ne nje situate te paqarte, madje ne pritje te perkeqesimit te situates ne javet e muajt ne vazhdim.

Ndersa vaksina nuk duket ende ne horizont.
Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 01-04-2020, 16:47:31 »

Hahahaa, nuk I ben njeri dot balle USA se ka teknologji qe asnje se posedon.;)
Postuar nga: Shej
« ne: 01-04-2020, 16:41:07 »

po nese kina ka bere aleate rusine dhe turqine ne ket muhabet? kam idene qe eshte e studiuar mire

prandaj dhe usa me europen po maten mire si te kunderpergjigjen
Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 01-04-2020, 16:24:09 »

kina ka dhe vaksinen. e kam thene qe ne filim kur doli rasti i pare ne europe e kemi dhurate nga kina kete flame.

Trump nuk eshte shume pro lufte me arme por eshte pro lufte ekonomike. Do perpiqet tju vjedhe vaksinen qe ta ktheje ne perfitim ekonomik per ameriken mendoj
edhe kjo mund te jete por Kinen e shohin te tere si kercenim dhe si rrjedhoje ne menyre Te terthorte do e coptojne sic bene me Bashkimin Sovjetik ne menyre qe mos kete fuqi tregtare por te jete sherbyese e mire.
Postuar nga: Shej
« ne: 01-04-2020, 16:18:49 »

kina ka dhe vaksinen. e kam thene qe ne filim kur doli rasti i pare ne europe e kemi dhurate nga kina kete flame.

Trump nuk eshte shume pro lufte me arme por eshte pro lufte ekonomike. Do perpiqet tju vjedhe vaksinen qe ta ktheje ne perfitim ekonomik per ameriken mendoj
Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 01-04-2020, 16:08:08 »

USA e ka pranuar faktin dhe po e lufton aq sa mundet duke u perpjekur te gjeje edhe vaksinen... shifrat jane shifra dhe ndoshta o do jene me poshte o me lart por keta gjithmone ecin me statistika.
Postuar nga: erlehta
« ne: 01-04-2020, 15:55:01 »

Koha do e tregojë vallaj..
Flitet që ne USA nr i viktimave të shkoj në 200 000. Pa llogaritur nr ndërkombëtar të vdekjeve, është e pafalshme, nqse është e sajuar kjo punë.