Diskutimi për shaminë - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Diskutimi për shaminë

   Diskutimi për shaminë

  · 1 · 1706

  • Postime: 1633
  • Karma: +0/-0

  ne: 21-08-2022, 10:40:55
  Sa herë më ka qëlluar të ulem me vajza me shami, pak nga kurioziteti dhe pak nga paragjykimi ju bëj këtë pyetje: A e ke vendosur vetë shaminë, apo ta ka kërkuar burri/familja? Jo vetëm që nuk i ka detyruar njeri, por janë edhe të lumtura. Përveç kësaj më thonë që shamia nuk ka asnjë vlerë nëse ta imponojnë të tjerët. Unë nuk jam ndonjë fetare e madhe, për mos thënë që jam edhe kritike ndaj fanatizmit fetar, sepse e dini nga postimet e mëparshme. Mua më kanë pagëzuar prindërit në një moshë shumë të vogël, kur as nuk e kuptoja dot rëndësinë e pagëzimit, më kanë vendosur kryq në qafë. Pastaj e kam vendosur dhe vazhdoj ta vendos me dëshirë, mgjs nuk jam praktikante, besoj në Zot. Nuk e imagjinoj dot që mund të më thoshte dikush "nuk do lejohesh në shkollë, se ke kryq". Edhe nuk e imagjinoj dot që një vajzë myslimane të ndalohet të hyjë në shkollë se ka shami. Për sa kohë lejohen adoleshente me barkun jashtë, me xhinse te grisura, djemtë me xhinset e varura që ju duket lastiku i brekëve, pse nuk duhet të lejohet një vajzë me shami?

  (c) Lolita Albania

  Temat e fundit