Duhet te jemi kureshtare? - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Duhet te jemi kureshtare?

  Duhet te jemi kureshtare?

  · 22 · 5349

  • Postime: 7088
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

  ne: 19-12-2006, 22:02:54
  A duhet te njerezit kureshtare?
  A mund te quhet kureshtja ndihme?
  *


  #1 ne: 19-12-2006, 22:08:19
  po po..mendoj se eshte ndihme e madhe biles per njeriun..sepse ajo te nxit te njohesh shume gjera qe do te sherbejne ne jete.. hmmmmm:

  • Postime: 776
  • Karma: +8/-0
  • Gjinia: Mashkull

  #2 ne: 19-12-2006, 22:19:01
  un jam shume kureshtar, sidomos kur eshte ceshtja per tashetheme gocash :D :D , edhe per gjer ate tjera si psh, pse asnjeri sja ka pa organin pllenus gjelit ose ci pati shtyre "Harappat" e vjeter ta shpallin te shenjte " phallusin" si shenje bereqetlliku :D

  #3 ne: 13-01-2007, 21:11:25
  Une jam kureshtare e keqe fare..sa e ze gjumi shokun tim vete kontrolloj neper xhepa pantallonash mos ka ndonje gje :D

  #4 ne: 14-01-2007, 10:17:44

  Unë jam kureshtare e keqe fare..sa e ze gjumi shokun tim vete kontrolloj nëpër xhepa pantallonash mos ka ndonjë gjë :D
  ..e ke fjalen per leket. ;).?

  #5 ne: 14-01-2007, 17:05:05

  ..e ke fjalën për leket. ;).?
  JO JO per gjera te tjera..mos ka harrua ndonjera shamine e hundes :D

  • Postime: 5501
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #6 ne: 15-01-2007, 06:08:58

  Unë jam kureshtare e keqe fare..sa e ze gjumi shokun tim vete kontrolloj nëpër xhepa pantallonash mos ka ndonjë gjë :D  Kjo mund te jetë kureshtje, por edhe mos-besim, edhe xhelozi me duket mua. Shiko, edhe unë jam shumë kurioze për shumë gjëra qe bën partneri im por s'vete t'ja fus duart ne xhepa dhe as ai s'e bën me mua. Si duket asnjë nga ne nuk jemi tipa xheloze shumë, kurioze jemi sa të duash. Por pikë së pari kemi shumë besim tek nj-tj. Ti qenke kurreshtare cike me shumë sec duhet Capkene dhe s'ka gjë fare këtu, por nëse arrin ta besh këtë me shokun tënd, mendoju thelle dhe mirë ndonjëherë nëse mund t'ja vesh shumë besën shokut, sepse po t'ja vijë, nuk do i kontrolloje xhepat apo jo? Me shumë respekt dhe mirekuptim po të flas. Dhe mos harro ky është vetëm opinion im. Thx. :)

  Puc Puc Elegance.

  • Postime: 5459
  • Karma: +3/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #7 ne: 17-01-2007, 18:42:16
  po duhet te jemi deri ne nje mase te caktuar...

  dija per hire te dijes... kjo eshte kureshtje...
  njerezit ngase nuk dinin per gjerat, ngase ishin kureshtar filluan te hulumtojne...fillua n te mendojne si u be toka, si u krijua gjithcka, si u krijua njeriu... pra lindi filozofia...dhe nga kjo e fundit gjitha te tjerat...e te gjitha nga kureshtja.

  • Postime: 5501
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #8 ne: 18-01-2007, 22:54:58

  po duhet te jemi deri ne një masë te caktuar...

  dija për hirë te dijës... kjo është kureshtje...
  njerëzitë ngase nuk dinin për gjërat, ngase ishin kureshtar filluan te hulumtojne...fillua n te mendojnë si u be toka, si u krijua gjithçka, si u krijua njeriu... pra lindi filozofia...dhe nga kjo e fundit gjitha te tjerat...e të gjitha nga kureshtja.


  Shume e mire pergjigjia, Ibro. Pupu sa njeri i thelle qe je ti. Te Lumte!

  #9 ne: 18-01-2007, 23:36:45
  Elegance e ke thene shume bukur vjen momenti i mos besimit.Do te tregoj nje rast,une me te dashurin tim shihem aq rralle saqe kur jam me te as qe me  shkon ne mend te mendoj te kontrolloj ne gjerat e tij(nuk e kam si tip sepse une e urrej kete gje),por nje dite kur isha vetem ne dhome duke i ardhur verdalle me bente shume pershtypje apo si ta them vjen nje moment ku ti do te mesosh me shume per kete njeri.E di qe une jam shume kureshtrare tek njerezit per te pare menyren sesi i palosin rrobat(mgjs sma ha mendja ai ti kishte  palosur vete,dukej qe ishte dora e mamit te tij)...une kisha bere shenjen :) dmth e kisha si me shaka.Per mua te kontrllosh gjerat e tjetrit pa leje me duket shume e ulet..as vete se pranoj ne tip !

  • Postime: 5501
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #10 ne: 18-01-2007, 23:49:19
  Sigurisht qe DUHET te jemi Kurreshtare pasi jemi qenie njerezore fundja dhe Kurreshtja e karaterizon njeriun - kjo eshte mese normale! Por nese kurreshtja e kalon kufirin, arrin ne semundje dhe behet si ves nderkohe qe nje kurreshtje njeriut mund t'i sherbeje si virtyt. Gjithcka, pa mase, merr fund, dmth arrin atje ku nuk mbahet. Une jam mjaft kurioze por jo aq kurioze sa t'i bej dem vetes sime, njerezve qe me rrethojne, sidomos atyre qe i dua dhe me duan fort. Pshkurreshtja s'me ka cuar ndonjehere tek perdorimi i ndonje droge ilegale.

  Si perfundim duhet te jemi kureshtare aq sa na lejon morali. Kuptohet nje njeri pa morale, ka kureshtje te tepruar qe rezulton ne dicka te keqe, ilegale dhe pse jo - kriminale.

  • Postime: 5930
  • Karma: +9/-0

  #11 ne: 20-02-2007, 00:55:56
  Jam kureshtare si femër, saqë edhe kur ne Shqipëri kihej frikë për te pyetur pedagoget unë s'iu shqepesha ndonjëherë LOL
  Ç'të bëj, kam qejf te dij rrjedhen e gjerave, zhvillimin deri tek stadi final. Me fjale te tjera, me pëlqen te dij procesin e gjithë pse-qysh-tek del ai rezultat?! :P :-[
  Si natyre analizoj shumë, kështu qe me nevojiten të gjitha informacionet e mundshme qe mund te marr :D

  Uh se harrova t'i përgjigjem pyetjes: Nëse duhet te jemi kureshtare? Well, unë mendoj se po! Nuk do t'i duroja por as kuptoja dot njerëzitë qe janë indiferent karshi çdo gjeje. Të mos kenë kuriozitet se pse ndodh qe diçka te jetë e tillë... etj etj? Kureshtja është një ure qe te çon drejt diturise, arrin të kuptosh me tepër duke kërkuar.
  Prandaj nuk shikoj asnjë gjë te keqe ne te. Ah nëse kthehet ne fiksim, atëherë s'mendoj qe te ndihmon me. Se kureshtja njerëzore ka një cak, nëse del nga parametrat normal te saj atëherë kthehet ne "lajthitje".
  Pra, jeni kureshtare sa të mos i bëni dem vetes dhe kujtdo qe iu rrethon :pafshim

  • Postime: 5501
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #12 ne: 24-02-2007, 07:18:13
  SmiLey ka dhene pergjigjen me te kendshme dhe me te bukur tek kjo teme. Sa e shkathet dhe inteligjente dhe kurioze (sac duhet) kjo cupe!

  • Postime: 1581
  • Karma: +8/-1

  #13 ne: 24-02-2007, 22:53:04
  Une jam kureshtare. :D

  Mbaj mend kur kam qene e vogel i merja te gjitha lodrat i hapja e i zbertheja vecse per te pare sesi ishin ndertuar, dua te them qe kam qene kureshtare qe e vogel. :D
  Por tani behem kureshtare per mesimet per te mesuar gjithmone dicka te re. :D

  • Postime: 3003
  • Karma: +5/-1
  • Gjinia: Mashkull

  #14 ne: 25-02-2007, 19:35:09
  Jam kureshtar per gjera qe me interesojne.

  • Postime: 1
  • Karma: +0/-0

  #15 ne: 05-12-2007, 20:19:17
  ne nje fare mase,po.

  • Postime: 7976
  • Karma: +18/-8
  • Gjinia: Femer

  #16 ne: 06-12-2007, 02:58:29
  Duhet te jemi kureshtare normalisht kureshtja na shtyn te mesojme gjera te reja ...por jo deri ne ate mase sa te fusim hundet aty ku nuk na takon...

  • Postime: 267
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

  #17 ne: 06-12-2007, 03:53:55
  po dihet qe na duhet.po na i ka cuar zoti ne sy e ne zemer pse ta kundershtosh.

  • Postime: 409
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #18 ne: 29-09-2010, 11:45:30
  Deri diku duhet ,,, ne jeten private jo ajo eshte e paprekshme  :)

  • Postime: 7088
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

  #19 ne: 04-03-2020, 15:54:14
  Kureshtare per gjithcka qe me intereson☺️
  Emri:

  Email:
  Verifikimi:
  Flamuri yne ka ngjyre?: