×
Hyrja
Profili

E keni realizuar ëndrrën e madhe apo jeni duke pritur?

E keni realizuar ëndrrën e madhe apo jeni duke pritur?

· 123 · 6806

 • Postime: 190
 • Gjinia: Mashkull
argonaut
ne: 11-12-2008, 11:19:51
Për disa ështe dashuria ëndra e jetës, për të tjerë pushteti, për dikë pasuria, karriera, një makinë luksoze, te bëhet artist, poet, shkenctar apo diçka tjetër. A jeni brënda ëndrrës apo jashtë saj?
« Editimi i fundit: 15-12-2008, 10:52:56 nga M A X »

 • Postime: 244
 • Gjinia: Femer
[AnnaBela]
#1 ne: 11-12-2008, 12:22:50
endrra ime është ne realizim te sipert...kur do të diplomohem,mund te them qe jam e kompletuar nga të gjitha anet dhe nuk do me mungoje gjë...shpresoj te arrij këtë qëllim qe kam  ne jete dhe te jem e kënaqur për luftën qe fitova edhe pse dëshirat e njeriut nuk kan te mbaruar...

 • Postime: 88
salipestili
#2 ne: 12-12-2008, 00:56:42
endrra ime është ne realizim te sipert...kur do të diplomohem..

Diplomimi eshte program i realizueshem, prandaj nese nuk ke ndonje mangesi psiko-fizike, nuk mund ta quash enderr..

Enderra ime eshte shume larg realizimit.. Bashkimi i Shqiperise.

 • Postime: 244
 • Gjinia: Femer
[AnnaBela]
#3 ne: 12-12-2008, 11:27:39
salipestili,me prit une kete endrren tende,me duhet te plakem dhe te vdes pa deshiren e realizuar...

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#4 ne: 12-12-2008, 13:53:53
..Po pres mos po bëhet noj mrekulli.. :)

..Kur kam qenë e vogël enderroja te isha pilote...por jeta me solli disa gjëra qe nuk i prisja...dhe tani po thartoj trut me numera 24hrs ne ditë.. ;).. (Management Accounting ma loool) :)

..Endrra realizohet kur ta fus diplomen ne xhep.. :D

..Nuk i dihet ndoshta realizoj edhe ate endrren e femijerise.. :)

 • Postime: 6970
 • Gjinia: Femer
kengaime
#5 ne: 16-12-2008, 16:10:36
salipestili,me prit unë këtë endrren tënde,më duhet te plakem dhe te vdes pa dëshirën e realizuar...

He moj, pse kaq pesimiste? Po he, se nuk i dihet...... mund te ndodhe qe edhe enderra e salipestilit e qe eshte enderr edhe e  shume tjereve, mund te realizohet..... vetem se duhet punu shume ne kete drejtim dhe duhet dite per ta shfrytezu dhe fitu rastin.

Une kam shume enderra, sa mbaroj me nje, filloj nje tjeter.......qe do te thote jam cdohere ne pune e siper...... nejse kam ende per te punuar.......... se kush u knaq me pak aman? ;)
Emira
#6 ne: 19-12-2008, 21:44:46
Jam rruges dhe jam shume e sigurte se do e realizoj...Cudia me e madhe per mua eshte: Kam realizuar deri me sot gjera te cilat per mua si person as nuk mendoja kurre se do i beja ndonjehere...nuk di se per cfare gjeje duhet te jem me krenare...

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#7 ne: 20-12-2008, 21:00:45
Kam realizuar pjesen me te madhe te saj dhe pse jam vetem 30 vjec ...

dashurine e jetes sime, familjen time, djalin tim, shkollimin tim, karrieren time, te ardhura te mira per te perballuar kerkesat e mia, miq e mikesha te mira e sme kujtohen me tani

por prap kam akoma endrra per te permbushur.... :)
 

 • Postime: 2
jetlumi
#8 ne: 23-12-2008, 01:06:37
po ëndrrën e madhe ekom ralizuar kam perfundu studimet njeriu ka endrra shum qe endrron per mi ralizuar,edhe nje enderr e kom pa ralizuar ajo esht nje femer qe esht duke e ralizuar endrren e studimeve apo qe ka diplomuar .

 • Postime: 998
 • Gjinia: Femer
Alondra
#9 ne: 23-12-2008, 09:56:02
Une nuk e kam realizuar enderren time dhe nuk e di nese do ndodh.
Do kish shume deshire te kisha nje ferme te madhe me shume peme dhe vreshta. Gjithashtu do doja te kisha edhe kuaj dhe kafshe te tjera.

 • Postime: 7059
 • Gjinia: Femer
erlehta
#10 ne: 24-12-2008, 22:34:47
Po, me eshte realizuar.
Kam gjetur njeriun ideal :XX

 • Postime: 236
Nadja
#11 ne: 25-12-2008, 00:10:34
rruges jam  ;) :)

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Femer
Misss
#12 ne: 04-02-2009, 14:58:38
Sapo kam kaluar porten e endrres se madhe.... :)

 • Postime: 800
 • Gjinia: Femer
Masha
#13 ne: 22-08-2009, 10:42:02
Ne pritje...:)

 • Postime: 2287
 • Gjinia: Mashkull
Kijameti
#14 ne: 22-08-2009, 15:56:22
perfundim e siper LOL

 • Postime: 297
 • Gjinia: Femer
Amy A.
#15 ne: 17-08-2010, 20:20:41
Kam realizuar pjesen me te madhe te saj dhe pse jam vetem 30 vjec ...

dashurine e jetes sime, familjen time, djalin tim, shkollimin tim, karrieren time, te ardhura te mira per te perballuar kerkesat e mia, miq e mikesha te mira e sme kujtohen me tani

por prap kam akoma endrra per te permbushur.... :)
 

Si Shejtanka  ;) kam realizuar shume endrra te miat, te gjitha pjese e Endrres se Madhe .

Po sa me shume i afrohesh finalizimit te saj, aq me teper shikon se ka  ende edhe disa te tjera te vogla .


ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
#16 ne: 18-08-2010, 01:37:49
Nuk jam duke pritur... jam duke punuar per te realizuar shume endrra dhe plane... mgjs sa here plotesohet njera, hapet vend per nje te re. Nganjehere lendojne e zhgenjehesh, po prape uroj qe mos te me shterojne kurre!

 • Postime: 910
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#17 ne: 18-08-2010, 01:45:50
jam duke e pritur po me shume varet nga mua

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Femer
Misss
#18 ne: 18-08-2010, 03:00:09
Perpiqem ti realizoj te gjitha me kohen...qe mos ti quaj me endrra por reale!

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#19 ne: 18-08-2010, 09:00:55

..Endrra realizohet kur ta fus diplomen ne xhep.. :D

Ja ket e realizova sivjet si perfundim..sh sh e lumtur.. :urra: ...kam disa tjera qe do i realizoj nje nga nje..take it one step @ a time.

 • Postime: 277
mister x
#20 ne: 18-08-2010, 09:24:32


Mister x po punon per endrren e madhe sa i gjate ky tuneli ....... :D :P

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#21 ne: 22-08-2010, 02:09:36
jam duke e pritur po me shume varet nga mua

po prite asgje ste vjen... duhet ta kerkosh te ngulmosh pa ta arrish ate enderr qe ke

 • Postime: 6
excellent
#22 ne: 22-08-2010, 11:49:25
jam   duke  punuar  per  tia  arritur  enderrat  nuk  jane  vetem  per ti  pare  ne gjume  po  mund  ti  besh  reale  me  vullnet  dhe  shume  pune

 • Postime: 1530
 • Gjinia: Mashkull
i huaj
#23 ne: 22-08-2010, 11:58:11
enderra ime e madhe nuk mund te realizohet n`kete jete, ama realizohet permes kesaj jete (pra jemi duke pritur)  :)

 • Postime: 910
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#24 ne: 22-08-2010, 21:44:05
po prite asgje ste vjen... duhet ta kerkosh te ngulmosh pa ta arrish ate enderr qe ke


mire e the shej, nuk vjen vete.
ti me pelqen se je vajze optimiste
 

Si mund te keni kaluar koronavirus pa e ditur

Nisur nga InfoZRubrika Jeta

Postimi i fundit 10-09-2020, 00:12:31
nga InfoZ
Si te fitoj para duke luajtur?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 08-04-2020, 20:39:07
nga M A X
Kur eshte nata e madhe?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 08-04-2020, 22:02:35
nga M A X
Si te kontrolloni veten nese jeni prekur nga koronavirusi

Nisur nga erlehtaRubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 02-04-2020, 10:18:31
nga Gjumashi
Klasifikimi i lajmeve (Shqip) duke përdorur Machine Learning

Nisur nga M A XRubrika AlbDEVs

Postimi i fundit 02-02-2020, 20:36:24
nga M A X