E keni realizuar ëndrrën e madhe apo jeni duke pritur? - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

E keni realizuar ëndrrën e madhe apo jeni duke pritur?

E keni realizuar ëndrrën e madhe apo jeni duke pritur?

· 123 · 8680

 • Postime: 190
 • Karma: +4/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 11-12-2008, 11:19:51
Për disa ështe dashuria ëndra e jetës, për të tjerë pushteti, për dikë pasuria, karriera, një makinë luksoze, te bëhet artist, poet, shkenctar apo diçka tjetër. A jeni brënda ëndrrës apo jashtë saj?
« Editimi i fundit: 15-12-2008, 10:52:56 nga M A X »

 • Postime: 244
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 11-12-2008, 12:22:50
endrra ime është ne realizim te sipert...kur do të diplomohem,mund te them qe jam e kompletuar nga të gjitha anet dhe nuk do me mungoje gjë...shpresoj te arrij këtë qëllim qe kam  ne jete dhe te jem e kënaqur për luftën qe fitova edhe pse dëshirat e njeriut nuk kan te mbaruar...

 • Postime: 88
 • Karma: +0/-1

#2 ne: 12-12-2008, 00:56:42
endrra ime është ne realizim te sipert...kur do të diplomohem..

Diplomimi eshte program i realizueshem, prandaj nese nuk ke ndonje mangesi psiko-fizike, nuk mund ta quash enderr..

Enderra ime eshte shume larg realizimit.. Bashkimi i Shqiperise.

 • Postime: 244
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 12-12-2008, 11:27:39
salipestili,me prit une kete endrren tende,me duhet te plakem dhe te vdes pa deshiren e realizuar...

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 12-12-2008, 13:53:53
..Po pres mos po bëhet noj mrekulli.. :)

..Kur kam qenë e vogël enderroja te isha pilote...por jeta me solli disa gjëra qe nuk i prisja...dhe tani po thartoj trut me numera 24hrs ne ditë.. ;).. (Management Accounting ma loool) :)

..Endrra realizohet kur ta fus diplomen ne xhep.. :D

..Nuk i dihet ndoshta realizoj edhe ate endrren e femijerise.. :)

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 16-12-2008, 16:10:36
salipestili,me prit unë këtë endrren tënde,më duhet te plakem dhe te vdes pa dëshirën e realizuar...

He moj, pse kaq pesimiste? Po he, se nuk i dihet...... mund te ndodhe qe edhe enderra e salipestilit e qe eshte enderr edhe e  shume tjereve, mund te realizohet..... vetem se duhet punu shume ne kete drejtim dhe duhet dite per ta shfrytezu dhe fitu rastin.

Une kam shume enderra, sa mbaroj me nje, filloj nje tjeter.......qe do te thote jam cdohere ne pune e siper...... nejse kam ende per te punuar.......... se kush u knaq me pak aman? ;)

#6 ne: 19-12-2008, 21:44:46
Jam rruges dhe jam shume e sigurte se do e realizoj...Cudia me e madhe per mua eshte: Kam realizuar deri me sot gjera te cilat per mua si person as nuk mendoja kurre se do i beja ndonjehere...nuk di se per cfare gjeje duhet te jem me krenare...

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 20-12-2008, 21:00:45
Kam realizuar pjesen me te madhe te saj dhe pse jam vetem 30 vjec ...

dashurine e jetes sime, familjen time, djalin tim, shkollimin tim, karrieren time, te ardhura te mira per te perballuar kerkesat e mia, miq e mikesha te mira e sme kujtohen me tani

por prap kam akoma endrra per te permbushur.... :)
 

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 23-12-2008, 01:06:37
po ëndrrën e madhe ekom ralizuar kam perfundu studimet njeriu ka endrra shum qe endrron per mi ralizuar,edhe nje enderr e kom pa ralizuar ajo esht nje femer qe esht duke e ralizuar endrren e studimeve apo qe ka diplomuar .

 • Postime: 998
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 23-12-2008, 09:56:02
Une nuk e kam realizuar enderren time dhe nuk e di nese do ndodh.
Do kish shume deshire te kisha nje ferme te madhe me shume peme dhe vreshta. Gjithashtu do doja te kisha edhe kuaj dhe kafshe te tjera.

 • Postime: 7085
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 24-12-2008, 22:34:47
Po, me eshte realizuar.
Kam gjetur njeriun ideal :XX

 • Postime: 236
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 25-12-2008, 00:10:34
rruges jam  ;) :)

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 04-02-2009, 14:58:38
Sapo kam kaluar porten e endrres se madhe.... :)

 • Postime: 800
 • Karma: +6/-1
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 22-08-2009, 10:42:02
Ne pritje...:)

 • Postime: 2287
 • Karma: +98/-30
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 22-08-2009, 15:56:22
perfundim e siper LOL

 • Postime: 297
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 17-08-2010, 20:20:41
Kam realizuar pjesen me te madhe te saj dhe pse jam vetem 30 vjec ...

dashurine e jetes sime, familjen time, djalin tim, shkollimin tim, karrieren time, te ardhura te mira per te perballuar kerkesat e mia, miq e mikesha te mira e sme kujtohen me tani

por prap kam akoma endrra per te permbushur.... :)
 

Si Shejtanka  ;) kam realizuar shume endrra te miat, te gjitha pjese e Endrres se Madhe .

Po sa me shume i afrohesh finalizimit te saj, aq me teper shikon se ka  ende edhe disa te tjera te vogla .#16 ne: 18-08-2010, 01:37:49
Nuk jam duke pritur... jam duke punuar per te realizuar shume endrra dhe plane... mgjs sa here plotesohet njera, hapet vend per nje te re. Nganjehere lendojne e zhgenjehesh, po prape uroj qe mos te me shterojne kurre!

 • Postime: 910
 • Karma: +9/-4
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 18-08-2010, 01:45:50
jam duke e pritur po me shume varet nga mua

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 18-08-2010, 03:00:09
Perpiqem ti realizoj te gjitha me kohen...qe mos ti quaj me endrra por reale!

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 18-08-2010, 09:00:55

..Endrra realizohet kur ta fus diplomen ne xhep.. :D

Ja ket e realizova sivjet si perfundim..sh sh e lumtur.. :urra: ...kam disa tjera qe do i realizoj nje nga nje..take it one step @ a time.

 • Postime: 277
 • Karma: +0/-0

#20 ne: 18-08-2010, 09:24:32


Mister x po punon per endrren e madhe sa i gjate ky tuneli ....... :D :P

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 22-08-2010, 02:09:36
jam duke e pritur po me shume varet nga mua

po prite asgje ste vjen... duhet ta kerkosh te ngulmosh pa ta arrish ate enderr qe ke

 • Postime: 6
 • Karma: +0/-0

#22 ne: 22-08-2010, 11:49:25
jam   duke  punuar  per  tia  arritur  enderrat  nuk  jane  vetem  per ti  pare  ne gjume  po  mund  ti  besh  reale  me  vullnet  dhe  shume  pune

 • Postime: 1530
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 22-08-2010, 11:58:11
enderra ime e madhe nuk mund te realizohet n`kete jete, ama realizohet permes kesaj jete (pra jemi duke pritur)  :)

 • Postime: 910
 • Karma: +9/-4
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 22-08-2010, 21:44:05
po prite asgje ste vjen... duhet ta kerkosh te ngulmosh pa ta arrish ate enderr qe ke


mire e the shej, nuk vjen vete.
ti me pelqen se je vajze optimiste

Temat e fundit