×

Edhe meshkujt kanë frikë nga vetmia

Vizitor · 40 · 3278

Edhe meshkujt kanë frikë nga vetmia

Vizitor · 40 · 3278
Vodka
ne: 22-09-2008, 17:14:05
Të qenurit i pasur,i pushtetshem,i sukseshem me femrat,simpatik dhe i ri ndoshta nuk i ndihmon meshkujt aq sa duhen.Edhe ata druhen apo e kanë frikë se një ditë do të mbetet vetëm

Zakonisht kjo ndenje shoqërohet apo është me e theksuar tek femrat,mosha qe iken,mos patja e një partneri te sigurt,pasiguria,pamundesia për te njohur një njeri te ndenje.

Ndoshta ne natyren e tyre meshkujt se shprehin këtë gjë hapur,por vazhdojnë ne gjuajne akoma me shumë e me shumë femra,duke menduar çdo here se po i vjen dita e lakut :)


Është e vërtetë kjo qe meshkujt kanë frikë nga vetmia ?
« Editimi i fundit: 23-09-2008, 04:38:03 nga M A X »

 • Postime: 691
 • Gjinia: Mashkull
SocialNetwork
#1 ne: 22-09-2008, 17:26:16
Po se meshkujt njerez jane kane receptore,ndjenja dhe eshte llogjike qe kur ndihen vetem te kene dhe "frike"

 • Postime: 18304
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#2 ne: 22-09-2008, 17:31:09
Mendoj se po kanë frikë nga vetmia..ndoshta shpeshherë kanë me frikë se femrat.Dhe nga frika se do mbesin vetëm ose nga frika se mos do ju largohet një njeri i dashur qe kanë ata shpeshherë bëjnë veprime qe nuk duhet ti bëjnë..pra i bëjnë nga "frika" se mos humbin atë njeri te afert qe kanë.

Keto veprime te shumten e rasteve jane gabime qe nuk falen....

 • Postime: 907
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#3 ne: 22-09-2008, 17:50:48
Citim
Është e vërtetë kjo qe meshkujt kanë frikë nga vetmia ?

Po.  stress))  ><

 • Postime: 691
 • Gjinia: Mashkull
SocialNetwork
#4 ne: 22-09-2008, 18:07:56
Po ca dreqin kanë qe i braktisin femrat ? hmmmmm:

Ngaqe femra ose ka dashur personin e gabuar dhe se ka kuptuar dhe ai eshte tallur me te thjesht e ka shfrytezuar seksualisht ose femra ka dashur njeriun e duhur dhe e ka dashur me teper sec duhet.

 • Postime: 328
 • Gjinia: Mashkull
sh2dow
#5 ne: 22-09-2008, 18:09:33
Po qflet mor kshtu frik nga vetmia, qe mos tkemi frik na ka inponu modernizimi, se kalojm me 4-5 qika edhe sjemi kur nvetmi hahahaaa lol! osht e vertet, pa hajgare (smendoj qe kan frig) per vete asnjeher nuk frigohem por e dua vetmin, kemi nevoj per relaxim. ( mbase ket ben vet ajo se jemi mesuar me vajza te kalojm te arijm at qe duam dhe te ndahemi nga ajo, por jo te duam at thjesht simpatizojm diqka tek ajo femer )

 • Postime: 691
 • Gjinia: Mashkull
SocialNetwork
#6 ne: 22-09-2008, 18:18:30
Po qflet mor kshtu frik nga vetmia, qe mos tkemi frik na ka inponu modernizimi, se kalojm me 4-5 qika edhe sjemi kur nvetmi hahahaaa lol! është e vërtetë, pa hajgare (smendoj qe kan frig) për vete asnjeher nuk frigohem por e dua vetmin, kemi nevoj për relaxim. ( mbase ket bën vet ajo se jemi mësuar me vajza te kalojm te arijm at qe duam dhe te ndahemi nga ajo, por jo te duam at thjesht simpatizojm diçka tek ajo femër )

Puna eshte se nuk behet fjale per vetmi ose frike frika eshte nje moment dhe e ka cdo njeri dhe kjo frike vjen zakonisht kur ndahesh nga nje dashuri e madhe jo frike qe ndahesh nga lidhje ose flirte te shkurtra.

 • Postime: 328
 • Gjinia: Mashkull
sh2dow
#7 ne: 22-09-2008, 18:25:32
Puna është se nuk bëhet fjale për vetmi ose frikë frika është një moment dhe e ka çdo njeri dhe kjo frikë vjen zakonisht kur ndahesh nga një dashuri e madhe jo frikë qe ndahesh nga lidhje ose flirte te shkurtra.

Po kush na qenka i dashurua, sheh sot njerez te dashuruar, un nuk shoh kerkoj ndjes per ket pytje. mos me keq kupto realisht them, jan fjal pa sher. shoh vetem xhelozi mes cifteve dhe flirt.

 • Postime: 691
 • Gjinia: Mashkull
SocialNetwork
#8 ne: 22-09-2008, 18:29:49
Po kush na qenka i dashurua, sheh sot njerëz te dashuruar, un nuk shoh kerkoj ndjes për ket pytje. mos më keq kupto realisht them, jan fjal pa sher. shoh vetëm xhelozi mes cifteve dhe flirt.

Ka dashuri ka ndoshta jo te perjeteshme sepse jane te rralla por ka dashuri se tani dhe flirt smund te quajme kur rri me shume se disa muaj me nje person pastaj kur ka xhelozi ka dashuri apo jo?

 • Postime: 120
 • Gjinia: Femer
Fatjeta
#9 ne: 22-09-2008, 18:58:30
Mendoj qe po edhe meshkujt kane frike edhe pse nuk e mohojne se ju bie burreria!! ^o)

 • Postime: 851
iShUlLi
#10 ne: 22-09-2008, 18:58:51
Po ca dreqin kanë qe i braktisin femrat ? hmmmmm:

Arsyja mund te jete shume e thjeshte, nje tip kur te behet i besdisshem hiqet dore... por kjo sdo te thote se rine vetem por shikojne noj tjeter ;)

Te qenurit vetem cdo kush besoj qe perjeton frike. Po dikush mund ta ndiej friken edhe pse eshte mes njerzeve. C'do kush e ndjen, perjeton dhe imagjinion ndryshe vetmine... Nje gje eshte e sigurte se vetmia do na ndjeke gjate gjithe jetes prandaj dhe neve duke qene veprues i kunderivhemi dhe luftojm qe te mos jemi vetem. Dhe te dish te rrish vetem, vleresohet si nje cilesi mjaft e vyer, te cilen nuk e kane shume njerez. Personalish jam tip qe harxhoj shume kohe vetem dhe kjo nuk me shqeteson, ndihem mire..

 • Postime: 328
 • Gjinia: Mashkull
sh2dow
#11 ne: 22-09-2008, 19:14:48
Ka dashuri ka ndoshta jo te perjeteshme sepse janë te rralla por ka dashuri se tani dhe flirt smund te quajmë kur rri me shumë se disa muaj me një person pastaj kur ka xhelozi ka dashuri apo jo?
Me vjen keq edhe un duhet te kem parasish jeten qe behet te ne ne maqedoni dhe at qe behet shqipri dhe kosov, gjithsesi ki te drejt, por ne maqedoni te xhelozon kot fare eheheh, sa te del prej deres shpis nja 10 fjal i ke prapa shpines i mer me vete nga komshit, e mos flasem per rruge, gjithsesi eshte ajo xheloazia ne te vertet, por tek ne eshte paska e tepruar, shoh se qfar behet ketu per at flas megjithate se ki keq :D

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#12 ne: 25-09-2008, 15:23:51
te gjithe kane frike nga vetmia si meshkujt si femrat pastaj varet nga personaliteti i secilit sesi mund ta perballojne vetmine.......
Emira
#13 ne: 25-09-2008, 17:52:50
Sigurisht qe edhe meshkujt e kane frike vetmine.
Shume prej tyre si edhe ne femrat krijojne strategji te ndryshme per t´iu shmangur asaj ndjenje...punojne shume  hmmmmm: me shume sec duhet, rrine ne kompjuter me ore te tera  :D etj...

Pse mo, cfare jane meshkujt? Gure???

Ndoshta ka edhe krijesa te tilla, po me sa kam njohur une deri tani...edhe ata qe bejne sikur jane me te fortet, jane shume shume te bute ne shpirt...

Personalisht, nuk do te deshiroja te zgjohesha nje mengjes ne shtratin tim aty nga mosha 50 a 55 vjec e te ndjehesha komplet vetem ne kete bote...pa shoke...partner, femije, te aferm, interesa...Do i shtroja vetes pyetjen: Cfare ke bere tere jeten tende me pare????!!!!

Them se kam kohe te punoj ne menyre qe te arrij dicka te mire ne kete drejtim...

...dhe edhe ne se gaboj...prape edhe ne ate moshe njeriu qe do perpiqet te krijoje dicka te bukur...nuk eshte kurre vone...

 • Postime: 120
 • Gjinia: Femer
Fatjeta
#14 ne: 25-09-2008, 19:05:47
Sigurisht qe kane frike njerez jane dhe ata.

 • Postime: 83
 • Gjinia: Mashkull
shkambi
#15 ne: 29-09-2008, 00:38:37
Pershendetje une mendoj se kushtimisht kjo ndjenje nuk mundet te quhet frike por ndoshta zhgenjim ose pendim per kohen qe ke kaluar kot pa menduar mir per te ardhmen vet mendoj se nese dikush gjendet ne kete pozit mendoj se sigurisht e ka merituar sa i perket femrave mendoj se ndaj tyre duhet pasur me teper konsiderat sepse ato neser jane nenat tona dhe se nje femer e shendosh sjell shume pasardhes te shendosh .

 • Postime: 298
 • Gjinia: Mashkull
AleksB
#16 ne: 29-09-2008, 08:05:53
E vertet eshte se edhe ne kemi frike. Pse mos te kemi njerez jemi si femrat ne fund te fundit. Ndoshta nuk kemi aq shume sa femrat por pak kemi edhe ne. :D
Emira
#17 ne: 30-09-2008, 14:58:48
Dikush qe nuk ka frike nga vetmia kerkon thjesht seksin e shpejte dhe jo perqafimin, perkedheline, puthjen e brishte etj...
Mendoj se nje mashkull qe ka ndjenja per nje femer e shijon pranine e saj ne cdo lloj forme qe mund te marr ajo- te jeshe se bashku me personin qe ta do zemra, dmth qe s´je vetem...qofte edhe per pak minuta...

 • Postime: 851
iShUlLi
#18 ne: 08-01-2009, 01:28:51
Dikush qe nuk ka frike nga vetmia kerkon thjesht seksin e shpejte dhe jo perqafimin, perkedheline, puthjen e brishte etj...

 ^o)

 • Postime: 381
 • Gjinia: Mashkull
memet
#19 ne: 09-01-2009, 16:51:25
un si frigohem vetmis asnjiher,,,

 • Postime: 12742
Mishel...............
#20 ne: 22-07-2013, 14:20:18
Dikush qe nuk ka frike nga vetmia kerkon thjesht seksin e shpejte dhe jo perqafimin, perkedheline, puthjen e brishte etj...
Mendoj se nje mashkull qe ka ndjenja per nje femer e shijon pranine e saj ne cdo lloj forme qe mund te marr ajo- te jeshe se bashku me personin qe ta do zemra, dmth qe s´je vetem...qofte edhe per pak minuta...

 • Postime: 2145
Grens(Wiliams)
#21 ne: 22-07-2013, 14:47:25
une jo vetem se kam frike por ne disa raste e adhuroj :S

 • Postime: 12742
Mishel...............
#22 ne: 22-07-2013, 14:56:12
mu kujtua ai filmi "Pranvera nuk erdhi vetem"

Do mbetesh vetem Irene....kam frike nga vetmia shume

 • Postime: 566
 • Gjinia: Mashkull
ciarli
#23 ne: 27-12-2013, 16:46:45
vetem nuk rrohet, te hyp frike dhe ankth ne fillim, por po te rrish shume vetem, dmth po te mos jesh i varur ne zinxhire skllaverie, te hyn nje i ftohte qe te fton fort kunder maleve

 • Postime: 6817
 • Gjinia: Femer
erlehta
#24 ne: 26-03-2019, 20:16:55
Ka nevoje te rrij robi beqar, por jo gjithe jeten ama 😄