×
Hyrja
Profili

Sondazh

Egziston shoqnia e vertet n'dit sodiT?

po
38 (49.4%)
jo
39 (50.6%)

Numri i anetareve qe votuan: 64

Ekziston shoqnia e vertete sot?

Ekziston shoqnia e vertete sot?

· 196 · 14189

 • Postime: 12
mr.krasniqi
ne: 13-05-2009, 22:35:27
C'ka menoni ju ?
« Editimi i fundit: 14-05-2009, 06:27:54 nga M A X »

 • Postime: 10
Soldier0255
#1 ne: 25-06-2009, 21:58:00
Mendoj se po... Nje shoqeri e vertete, sipas mendimit tim, quhet ajo shoqeri qe nuk te tradheton dhe nuk te le ne balte. Une kam nje te tille!!!

 • Postime: 800
 • Gjinia: Femer
Masha
#2 ne: 10-07-2009, 09:07:15
Edhe une mendoj qe ekziston shoqeria e vertete. Mbase shte pak e veshtire ta gjesh... por ai qe e gjen eshte me te vertete fatlum  :)

 • Postime: 1530
 • Gjinia: Mashkull
i huaj
#3 ne: 10-07-2009, 09:22:46

Sikurse Masha ashtu mendoj edhe une se ekziston shoqeria e vertet, ajo eshte veshtire te gjendet sepse kane mbeteur pak persona qe nuk vrapojne pas interesit, pra me shume ke mundesi te gjesh shoqeri interesi ne ditet e sotme megjithate ekziston edhe shoqeria e vertete edhe pse e paket ne nr..!

 • Postime: 2287
 • Gjinia: Mashkull
Kijameti
#4 ne: 10-07-2009, 11:09:33
eshte shume veshtire jane me rralle  te tille te cilet shoqerohen sinqerisht...ne ditet e sotme interesi i ka mbytur njerezit e kjo po me pengon pa mase per veti jam munduar te shoqerohem me njerez te sinqert

 • Postime: 720
 • Gjinia: Mashkull
h75
#5 ne: 15-07-2009, 14:46:27
eshte shume veshtire jane me rralle  te tille te cilet shoqerohen sinqerisht...ne ditet e sotme interesi i ka mbytur njerezit e kjo po me pengon pa mase per veti jam munduar te shoqerohem me njerez te sinqert

pikerisht per shkak te interesit egziston shoqeria e vertet.

interesat jane te ndryshme, jo vetem materiale, por ne me interes zakonisht kuptojme vetem kete materialen.

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Femer
Misss
#6 ne: 16-07-2009, 00:19:20
Normalisht interesat si materiale ashtu dhe shpirteror ekzistojne dhe e bejne qe dhe nje shoqeri te ekzistoje.
Miq te vertete eshte veshtire te gjenden por jo te pamundur...pastaj njeriu i tregon vete pozicionin vetes dhe le hapsiren qe tjetri ta vleresoje dhe te ruaj nje lidhje te forte.

 • Postime: 2287
 • Gjinia: Mashkull
Kijameti
#7 ne: 16-07-2009, 09:32:16
"PARAJA" ben shoqeri....ehhh cfare shoqeri duhet te jete ajo nuk e di vlersojeni ju

 • Postime: 79
 • Gjinia: Mashkull
dude
#8 ne: 17-07-2009, 00:03:42
ekziston

 • Postime: 66
 • Gjinia: Mashkull
Thales
#9 ne: 19-07-2009, 15:04:13
Egzistojn shok te vertet,e per shqoeri nuk edi  ;) ;)

 • Postime: 2568
vullkani
#10 ne: 02-12-2009, 22:50:57
te alternativat duhet te ishte dhe nje NDOSHTA sepse eshte e veshtire ta thuash

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
#11 ne: 03-12-2009, 11:39:45
Po.. :)

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#12 ne: 03-12-2009, 11:47:58
Yes

 • Postime: 2287
 • Gjinia: Mashkull
Kijameti
#13 ne: 04-12-2009, 15:05:42
veshtire...

 • Postime: 33
 • Gjinia: Femer
Blues
#14 ne: 05-12-2009, 02:04:42
Ndonjehere mvaret edhe nga vet ne...se si sillemi,nga cili kend shohim gjerat,cfare dhurojme,kend zgjedhim etj etj

Duhet te jemi mike te vertet qe te kemi miqe te vertet!

Une e besoj se ekziston ne nje reth me te vogel e jo gjersisht.

 • Postime: 17
Troy4
#15 ne: 11-12-2009, 11:14:08
Them se po

 • Postime: 2287
 • Gjinia: Mashkull
Kijameti
#16 ne: 23-12-2009, 18:16:39
shume pak...

 • Postime: 2568
vullkani
#17 ne: 23-01-2010, 01:47:51
pooo

 • Postime: 30
 • Gjinia: Femer
elmedinaa
#18 ne: 31-01-2010, 01:44:52
epo varet krejt nga njeriu se si e pranon dike dhe si pranohet tek dikush. tashi per dikeekziston shoqeria dhe per dike jo. thene me konrektisht, mehskujt e kan vec me muhabet kete punen e soqerise, sepse per nje femer mund te prishen edhe me shokun me te ngsht, pa me kete bje ajo a ekziston shoqeria. ndersa nje femer tenton dhe mundohet me shume ta ruaj shoqerine, jo per tjeter, por femrat (pra ne) kemi me shume nevoje te flasim per te feshtat tona dhe na duhen me shume njerez te besueshem rreth nesh, dhe ata te besueshme i mendojme dhe mundohemi t'i gjejme ne shoqeri.
per mua - ekziston shoqeria.

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
#19 ne: 01-02-2010, 13:27:13
Po.

 • Postime: 27
 • Gjinia: Mashkull
Jems1
#20 ne: 01-02-2010, 15:07:40
Ne ditet e sotit u bo edhe shoqeria biznes :D

 • Postime: 2287
 • Gjinia: Mashkull
Kijameti
#21 ne: 02-02-2010, 15:35:33
mehskujt e kan vec me muhabet kete punen e soqerise, sepse per nje femer mund te prishen edhe me shokun me te ngsht.

e ke nga pagjumesia apo ke lexuar ndonje barcolete nga pionieri hmmmmm:

 • Postime: 2287
 • Gjinia: Mashkull
Kijameti
#22 ne: 02-02-2010, 15:53:43
ndersa nje femer tenton dhe mundohet me shume ta ruaj shoqerine, jo per tjeter, por femrat (pra ne) kemi me shume nevoje te flasim per te feshtat tona dhe na duhen me shume njerez te besueshem rreth nesh.

fale Zotit qe ka krijuar gjinine femrore...kush ta dije te mos ishit ju ndoshta shoqeria do deshtonte sot..? me qe ne i japim kontribut vetem me muhabet... 

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#23 ne: 02-02-2010, 19:56:51
Sigurisht qe egziston une kam disa shoke shume te ngushte pa benefica :D (e shqiptarizova totalisht kete fjalen e fundit :D)

 • Postime: 1439
 • Gjinia: Mashkull
DiniL
#24 ne: 02-02-2010, 23:12:45
te alternativat duhet te ishte dhe nje NDOSHTA sepse eshte e veshtire ta thuash
Pajtohem me ty