Ekziston shoqnia e vertete sot? - 5 - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

Egziston shoqnia e vertet n'dit sodiT?

po
40 (50.6%)
jo
39 (49.4%)

Numri i anetareve qe votuan: 66

Ekziston shoqnia e vertete sot?

Ekziston shoqnia e vertete sot?

· 197 · 16977

 • Postime: 3548
 • Karma: +13/-3
 • Gjinia: Mashkull

#100 ne: 02-09-2010, 16:20:09
po nuk e kuptova mire ma shpjego :P

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#101 ne: 02-09-2010, 16:21:23
 :S

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#102 ne: 02-09-2010, 16:21:36
Nje here flas per shoket virtual  :-[ :P :P

 • Postime: 3548
 • Karma: +13/-3
 • Gjinia: Mashkull

#103 ne: 02-09-2010, 16:24:38
e mir nuk te kam xhan :( :D

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#104 ne: 02-09-2010, 16:27:36
E ca pastaj? LOL


 :D

 • Postime: 39
 • Karma: +0/-0

#105 ne: 05-09-2010, 02:54:01
Une mendoji se shoqeria e vertet nuk duhet te lypet ose te dyshohet se a egziton.
POR DUHET TE KRIJOHET.
Shembull se pari njeriu shoqerohet ma shume me disa persona per ca arsyje.
Kjo quhet shoqeri e ngusht, ku edhe njerzit e tjere dallohet pra dihet kush me kend shoqerohet ma shume. Pastaji koha e bene te veten, sepse nuk ka gjasa nese nuk rrjedh ndonje zenk ose mosmarrveshje.
Nese nuk leshon pe asnjeri, duhesh ti TE fillosh me lshu pe.
Fillo te FALESH, Fillo te jesh njeriu i mire, normal kuptohet jo deri ne at nivel sa te vije te shfrytezimi sepse gjithmon duhesh me pas karakter po deri aty se di me kerku falje amaa di edhe me kon i ashper.
Po e thome kto se nuk ka njeri perfekt, edhe te shoku ma i miri mundesh ti gjesh kogja mangesi :S ose gjera te kqija, por mos i shiko anet negative po fokusohu ma shum te ato pozitive.
Edhe shoqeria per mu eshte nese une dal me ty pa pikeinteresi hiq, jo per biznes apo ndonje pune apo cka po di gjo un po nese me nje person nuk mundesh me dal edhe me qesh e me bisedu kot atehere nuk e ki shoke :(

 • Postime: 19
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#106 ne: 05-09-2010, 12:08:45
Nuk mendoj se ka  egzistu dhe qe do te egziston ndonje here shoqeri e vertet. Gjithe ata qe shoqrohen dhe mendojn se kan shoqeri te vertet i lidhe diqka Materiale apo Interese te tjera


 • Postime: 234
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#107 ne: 27-09-2010, 22:39:05
per vete mendoj se po  egziston

 • Postime: 126
 • Karma: +0/-0

#108 ne: 27-09-2010, 22:40:36
Ekziston, posi.

 • Postime: 2187
 • Karma: +44/-30

#109 ne: 10-11-2010, 14:53:46
ku eshte se plasem..une nuk po e gjej ne asnje vend :D

 • Postime: 1436
 • Karma: +13/-5
 • Gjinia: Mashkull

#110 ne: 10-11-2010, 21:53:11
C'do gje varet nga ty, ke shoqerin ashtu sic je vet, varen shume faktor shakat e teperme marrjet ne xhiro mund te cenojne gjithcka, por duhet te dini qe nje shoke/shoqe neser i thua jo, por kurre vellait/motres  :)

 • Postime: 3548
 • Karma: +13/-3
 • Gjinia: Mashkull

#111 ne: 11-11-2010, 19:17:44
jo dhe ska per te egzistu pik :)

 • Postime: 2208
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

#112 ne: 13-11-2010, 18:33:27
Sigurisht qe jo. Cdo gje eshte e ngritur mbi bazen e interesit reciprok.

 • Postime: 2187
 • Karma: +44/-30

#113 ne: 18-11-2010, 12:28:05
pjooooo :-[

#114 ne: 18-11-2010, 18:28:01
Sigurisht qe jo. Cdo gje eshte e ngritur mbi bazen e interesit reciprok.

E vetmja dashuri e pakushtezuar ne bote eshte ajo e nenes per femijen!
Cfaredolloj marredhenieje tjeter ngrihet mbi bazen e nje lloj interesi, i cili jo domosdoshmerisht ka domethenie negative.

Une mendoj se shoqeria (dashuria) e vertete ka ekzistuar dhe do ekzistoje deri sa te ekzistojne njerezit qe dine ta ofrojne ate!

 • Postime: 3548
 • Karma: +13/-3
 • Gjinia: Mashkull

#115 ne: 18-11-2010, 18:33:59
Sigurisht qe jo. Cdo gje eshte e ngritur mbi bazen e interesit reciprok.
ke fole tamam :)

 • Postime: 3239
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#116 ne: 18-11-2010, 23:55:50
Une per vete votova per PO!

Pasi kam disa shok, kur them shok, ne kuptimin e plot te fjales, qe i njoh ka gjate kohe dhe cdo here me kan respektuar dhe i kam respektuar!
Edhe pse fatet e jetes na kan ndar, ose me kan larguar prej tyre, une sot e sot kam kontakte me ato persona dhe flas lirshem per cdo gje cfare mund te kem.

Shoqeri e bazuar ne zero Interes, eshte nje shoqeri e vertet, kurse sot, eshte e veshtir te gjesh persona qe skan interes, por prap, une kam nje filozofi qe e praktikoje shume.
Ne nje vend ku shkosh, mundohem te njoh sa me shume njerez, ne menyr qe pastaj te arri ti selektoje ato persona, sipas interesit.

Per kete arsye, do thoja nese hiqni interesin se pari vetes tuaj, ateher dhe personave qe i njihni, ateher do shikoni se ke keni shok e ke jo!

Se ngela duke permend vetem shok, ketu behet fjal dhe per shoqe.

Fjala ''Shoqe'', eshte tabu, ose eshte fjal qe tingullon shume veshtir ne veshin e disa personave, por duhet te na mesohet vetja me kete shprehje dhe me ambientohemi dhe me kete term!

Naten se do shkruaj nje dite tjeter me shume!

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#117 ne: 19-11-2010, 01:57:20
Nuk ia vlen t'i lidh as dy fjale - nuk ekziston. U bene me shume se dy fjale per shoqerine e sotme dhe kjo me acaron jashte mase.

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#118 ne: 19-11-2010, 08:35:41
Per mua shoqeria varet nga personaliteti i njeriut. Nqs ky njeri me x personalitet gjen shoqeri te ngjashme, atehere ajo egziston, dhe nqs nuk gjen shoqeri te ngjashme atehere nuk egziston.

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#119 ne: 23-11-2010, 08:51:25
une shoqeri te vertet quaj ate qe e ke prane ne cdo moment ,te mire apo te keq, qe je ne gjendje te besh cdo gje per ta e ata per ty,pa marr parasysh rrethanat apo situaten ku ndodhesh...

une kam tre shoqe e nje shok shume te mire por ndodh qe me kalimin e kohes me fejesat,martesat largohesh disi eshte normale por ka dhe raste kur burri apo gruaja e shoqes apo shokut tend ste duan shume prezente ne jeten e tyre e detyrohesh te largohesh.

mgjth une votova per jo,nuk ka sepse dhe vete ne shoqerine time edhe pse kemi mbi 15 vjet bashke shpesh here kam dyshime per menyren si shkojne gjerat...

 • Postime: 20
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#120 ne: 25-02-2011, 09:51:47
Po mendoj qe shoqeria e vertete ekziston ne "n'dit sodiT". Por me pare duhet te jesh vete nje shok i mire e serioz.

 • Postime: 3548
 • Karma: +13/-3
 • Gjinia: Mashkull

#121 ne: 25-02-2011, 14:46:45
ndoshta :)

 • Postime: 2187
 • Karma: +44/-30

#122 ne: 09-03-2011, 11:45:23
Pjooo hmmmmm:

 • Postime: 2555
 • Karma: +202/-176

#123 ne: 23-07-2011, 18:27:10
deri sa kan interes po se po mbaroi interesi bejn sikur ste njofin

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#124 ne: 23-07-2011, 18:31:05
C'do gje varet nga ty, ke shoqerin ashtu sic je vet, varen shume faktor shakat e teperme marrjet ne xhiro mund te cenojne gjithcka, por duhet te dini qe nje shoke/shoqe neser i thua jo, por kurre vellait/motres  :)

e vero :) te paret kishin 1 shprehje me vend dashni e dendur del e fendur dhe kjo pune , ashtu si dhe konfidencat e tepruara e prishin shoqerine.

Temat e fundit