×

Është e bukur Shqiperia

Është e bukur Shqiperia

· 26 · 313

  • Postime: 6817
  • Gjinia: Femer
erlehta
#25 ne: 09-06-2019, 05:55:37
Me pelqeu ky artikulli i gazetes zvicerane.
Jo vetem shqiptarët e zvicres, por dhe vete zviceranet po deshirojne shumë ti kalojne pushimet ne Shqiperi. Qe prej ndeshjes Serbi - Zwicer me 2018 ku njeri prej lojtarëve beri simbolin e shqiponjes shqipe, destinacioni drejt Shqipërisë është rritur ndjeshëm. Madje jane shtuar e linjat direkte ajrore. Te na rroje Albaner Style 😃
Pervec bukurive qe u ofron vendi, sigurisht që u pëlqejnë dhe çmimet dhe bejne krahasime.


https://www.blick.ch/news/wirtschaft/balkanland-albanien-ist-die-neue-trend-badedestination-schweizer-fliegen-auf-den-doppeladler-id15364046.html