Homoseksualizmi - 12 - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

jepni mendimin tuaj te argumentuar

pro
38 (31.4%)
kunder
83 (68.6%)

Numri i anetareve qe votuan: 108

Homoseksualizmi

Homoseksualizmi

· 295 · 37921

 • Postime: 2658
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#275 ne: 06-12-2006, 17:58:44
Mbaje mendimin për vete e mos ia shit të tjeëve. Respekto të tjerët. Është pisllëk kurse tradhtia për ty pastërti hyjnore apo? :P

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#276 ne: 06-12-2006, 19:03:51
Mendimet e mia nuk i shes, por i jap falas ketu, pasi jemi ne forum. ;)

Nuk thash qe tradhetia eshte pasterti, por, krahasuar me homoseksualizmin, eshte si lule pranvere.

 • Postime: 1582
 • Karma: +8/-1

#277 ne: 06-12-2006, 21:55:45
Per mua homoseksualizmi nuk eshte nje gje e natyrshme, asnje shoqeri e shendoshe nuk mund te krijohet ne baze te tij.

 • Postime: 2214
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

#278 ne: 27-05-2007, 03:30:26
Shikojini pak kete videon. Edhe keta i mungonin Shqiperise.  jarge:

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#279 ne: 27-05-2007, 10:21:35
Mua me vjen keq per keta persona, pasi nuk jane te njejte si shumica, pasi dallojne nga shumica, as nuk mund te kuptohen.
Ky " degjenerim " , nuk me duket se eshte me fajin e tyre.

 • Postime: 12234
 • Karma: +408/-388

#280 ne: 27-05-2007, 20:36:10
Shikojini pak këtë videon. Edhe këta i mungonin Shqipërisë.  jarge:
Vertet me vjen te qesh dhe njekohesisht te qaje me te...Por kjo eshte nje ,,semundje,, qe ka ekzistuar qe nga  fillet e para te njerezimit,dhe  fatkeqesisht  do te ekzistoj derisa eshte njerezimi.Por ,,demokracia,, iu le pak me shume hapesire pr shprejhje me te klire.Madje  dhe neper ,,demokracite,, Boterore lejohen dhe kunorizime dhe biresime.Qe per mua eshte nje katasrofe per nje femije te ritet me dy prind te gjinse se njejte.(paramendoni se cfare femije rietet ne nje familje te degjeneruar)

 • Postime: 776
 • Karma: +8/-0
 • Gjinia: Mashkull

#281 ne: 27-05-2007, 21:43:17
Shikojini pak këtë videon. Edhe këta i mungonin Shqipërisë.  jarge:u mu .... ... . .. ...

tovbe jarebi te bejne me ndy gojen kote.
habitem se si i mbron njerezia keta lloj robesh. meqe ekan per te ardh keq hajt se po hapim nje shoqate per pedofila. e njejta kategori eshte, keta duan meshkuj ata te tjeret femije. qe te dyja probleme psiqike jane, po kur flasim per pedofili te vraset bota, per keta ... organ tharet na del ne mbrojtje.
hej Zot jem mend aty ku ska ...

 • Postime: 2214
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

#282 ne: 28-05-2007, 02:55:26
u mu .... ... . .. ...

tovbe jarebi te bëjnë me ndy gojen kotë.
habitem se si i mbron njerezia këta lloj robesh.
Sepse njerzia mendon se mospranimi i nje fenomeni kaq te perhapur ne shoqeri nuk eshte perparim,si dhe duan te hiqen liberale.Ne shume raste,ky fenomen eshte rrjedhoje e shtimit te tepruar te lirive. Me vjen keq per ata qe e kane problem biologjik,qe vjen si rezultat i nje konflikti intrapsiqik te pazgjidhur ne fazen e hershme orale te zhvillimit,sic thote  dhe Lefteri,por me vjen neveri per ata qe e bejne nga deshira e tyre. Homoseksualet kane egzistuar dhe ne te shkuaren,madje sic kam lexuar diku,ne disa vende te Amerikes latine kur kane qene ne diktature,deri ne vitet 60 i kuronin duke iu bere ca operacione ne tru qe nuk di nese ishin efikase apo jo,por megjithate per mendimin tim do te ishte nje gje e madhe nese gjendej nje kure per keta te semure  :D meqenese ne disa raste konsiderohet si semundje.Ndersa per ata qe e bejne nga deshira e tyre dhe qe krijohen gjate jetes(shume nga keta ne moshe te madhe)mendoj se keta lloj njerzish po i japin shoqerise te sotme nje pamje krejt ndryshe,dhe une do i konsideroja si nje plage te shoqerise.

 • Postime: 2287
 • Karma: +2/-1

#283 ne: 28-05-2007, 03:37:28
Reklamimi i homoseksualizmit, shkatrimi i familjes, tradita, droga... janë një mjete sundimi mbi shoqërinë (kopete) deri sa ato (homoseks, droga...) janë te menaxhueshme. Për deri sa ato (momaseks, droga...)do të jenë te menaxhueshme do të jenë te stimuluara sepse janë kapistalli na i cili tërhiqet kopjeja njerëzore.

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#284 ne: 28-05-2007, 21:58:14
U pika qe nuk i bie..dashka te perfaqsoj dhe Shqiperine ne ato pislliqe..

 • Postime: 4008
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Femer

#285 ne: 29-05-2007, 04:12:17
Shikojini pak këtë videon. Edhe këta i mungonin Shqipërisë.  jarge:
hahahahaha omg sa kam qeshur!! :D Ai e quante veten femer. :D ok sure buddy :D edhe une qenkam mashkull :P :D LOL LOL

 • Postime: 2214
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

#286 ne: 29-05-2007, 04:34:21

hahahahaha omg sa kam qeshur!! :D Ai e quante veten femër. :D ok sure buddy :D edhe unë qenkam mashkull :P :D LOL LOL
Te te bej dhe ty nje video te bukur une LOL

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#287 ne: 29-05-2007, 16:33:17
epo kshu eshte, kur u jep shume hapesire degjenerimit ne shoqeri, tash do fillojne edhe me kafshe te martohen, e bile bile te biresojne majmun.

#288 ne: 29-05-2007, 16:57:11
he me se gjunah..lereni boten te bejne cik seks :D

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#289 ne: 29-05-2007, 17:40:50
Pse, seks quan ate ti??? :D

#290 ne: 29-05-2007, 17:52:05
po perderisa vihenn e pune te gjithe veglat..seks i bie :D

 • Postime: 2287
 • Karma: +2/-1

#291 ne: 29-05-2007, 19:02:40
Ne shqiperi propoganduse dhe stimuluese e homoseksualizmit eshte shoqata e Xhorxh Sorrosit, "Mjaft".

 • Postime: 2214
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

#292 ne: 29-05-2007, 19:41:01
Po ky Xhorxh Sorros nga eshte?  :D

 • Postime: 2287
 • Karma: +2/-1

#293 ne: 30-05-2007, 01:51:03
Xhorxhi eshte nag Zhapokika e Hungarise...

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#294 ne: 28-07-2011, 16:26:18
Për herë të parë institucionet shtetërore dalin në konferencë në krah të minoriteteve seksuale. Ministri i punës dhe Çështjeve Sociale, Spiro Ksera, ka marrë pjesë në konferencën e zhvilluar dje së bashku me ambasadën Pink me temën “Të mbrojmë më mirë të drejtat kundër diskriminimit bazuar në orientimin seksual dhe identitetin gjinor”.

E ndërsa minoritete seksuale kanë raportuar diskriminimin dhe shkeljet e të drejtave të tyre nuk kanë ngurruar të japin edhe shifra shumë të larta për numrin e homoseksualëve në vendin tonë. Përfaqësuesja e këtij komuniteti, Estela Ziu, deklaroi në prani të ministrit Ksera se janë plot 400 mijë shqiptarë homoseksualë dhe lezbike.

E pyetur nga gazeta se nga i kanë nxjerrë këto të dhëna, Ziu dha argumentin se në Amerikë janë 10% e popullsisë LGBT dhe, sipas saj, kjo shifër i korrespondon edhe vendit tonë. Ndërsa përfaqësuesit e Ministrisë së Punës jo vetëm që nuk dhanë argumente mbi këtë shifër, por e pranuan në heshtje pa bërë asnjë koment. Në konferencë ishte i pranishëm edhe ambasadori holandez, Van Den Dool.

E.Bardhi
G. Shekulli

Temat e fundit