Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: Djellza Aliu
« ne: 09-07-2021, 09:34:30 »

Inati shkatrron cdo raport me njerez tjer, Inati vret respektin.
Postuar nga: M A X
« ne: 26-10-2020, 22:18:23 »

Per disa njerez eshte vertete si semundje. Nuk gjejne rehati ne kete jete pa i ikur inati qe kane me dike apo per dicka. Nuk thone kot qe shejtani ra nga parajsa vetem per shkak te inatit.
Postuar nga: Thales
« ne: 18-12-2010, 00:42:48 »

Porosia nga me te moshuarit:''per cdo gje ne jete duhet te kesh inat qe t'ia arrish qellimit!''
A eshte e drejte qe njerezit inatcore, qe kan inat dhe qendrojn pas tij te konsiderohen si njerez vullnetforte apo si njerez qe vuajn nga semundja e vullnetit?

Veprimet tona jetesore kur jane me te mira, kure ne veprojm emocionalisht apo racionalisht?

Si mendoni njerezit inatcore ne veprimt e tyre e kan arsyen apo e kan len anash diku??