Inati semundje apo...? - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Inati semundje apo...?

Inati semundje apo...?

· 3 · 976

  • Postime: 66
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 18-12-2010, 00:42:48
Porosia nga me te moshuarit:''per cdo gje ne jete duhet te kesh inat qe t'ia arrish qellimit!''
A eshte e drejte qe njerezit inatcore, qe kan inat dhe qendrojn pas tij te konsiderohen si njerez vullnetforte apo si njerez qe vuajn nga semundja e vullnetit?

Veprimet tona jetesore kur jane me te mira, kure ne veprojm emocionalisht apo racionalisht?

Si mendoni njerezit inatcore ne veprimt e tyre e kan arsyen apo e kan len anash diku??


  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 26-10-2020, 22:18:23
Per disa njerez eshte vertete si semundje. Nuk gjejne rehati ne kete jete pa i ikur inati qe kane me dike apo per dicka. Nuk thone kot qe shejtani ra nga parajsa vetem per shkak te inatit.

  • Postime: 24
  • Karma: +0/-0

#2 ne: 09-07-2021, 09:34:30
Inati shkatrron cdo raport me njerez tjer, Inati vret respektin.

Temat e fundit