×

Janë gratë ato më gënjeshtare se burrat

Janë gratë ato më gënjeshtare se burrat

· 98 · 7611

 • Postime: 22999
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 31-08-2005, 06:49:19
Fjodor Zotaj

Genjeshtra është femër.Kështu mendojnë 62,91% e meshkujve dhe 8 persona në 10 thonë gjithashtu që është mëse normale të thuash gënjeshtra të vogla. Keto shifra kanë dalë nga një sondazh i bërë nga revista Focus që do të publikohet në shtator të këtij viti.Sondazhi është kryer në 1500 persona.Të thuash të vërtetën por vetëm një pjesë të saj, të simulosh , të krijosh domethënë të thuash gënjeshtra i vjen më lehtë një femre.
Më tepër se 60% e meshujve të intervistuar thonë se femrat janë më të afta të thonë gënjeshtra por edhe 51% e femrave thonë të njëjtën gjë.
Situata ndryshon kur bëhet fjalë për tradhëti.Në këtë rast janë meshkujt që bëjnë pjësën e djallit.Janë meshkujt ata që tradhëtojnë më tepër dhe vetëm 35,97% e meshkujve e tregojnë kundrejt 42,87% e femrave.Gënjeshtrat dhe tradhëtitë më të shpeshta ndodhin kur janë çift. Për pjesën më të madhe të të intervistuarit është më e lehtë të gënjesh partnerin ose partneren sesa një shok ose një shoqe.

Shekulli.com.al
« Editimi i fundit: 04-03-2019, 12:31:53 nga M A X »
mishel
#1 ne: 31-08-2005, 06:53:33
pyetja....Jane grate ato me genjeshtare se burrat....varet nga situata...nganjeher e ndihesh e detyruar te mos tregosh...(jo te genjesh)..pasi vetem keshtu te dy mund te jetojne ne paqe....

 • Postime: 244
Kathy
#2 ne: 31-08-2005, 09:07:58
Peshendetje...

Un kam vetem nje verejtje - perse valle keto lloje temash a jane grate me genjeshtare se burrat, a jane femrat me te mencura se meshkujt? etj-etj.
Tema pa vlere cfare po mundohemi te tregojme, apo eshte kaq e kendshme atmosfera e fyerjes qe po i behet si mashkullit ashtu edhe femres?.......
Jemi krijuar per te plotesuar njeri-tjetrin dhe gjysma e njeres pale ka nevoje per gjysmen tjeter dhe kush e mendon veten me te mencur le te ndihmoje tjetrin nuk kemi pse te kundervihemi me sharje nga me te ndryshmet.
Si ka mundesi qe nje mashkull i martuar te mos ofendohet kur flitet ne kete menyre per femrat dhe anasjelltas apo po flitet per grate dhe burrat e botes sepse e imja/ i imi nuk jane ashtu.
Te dashur vellezer dhe motra ka gjera me te rendesishme per te diskutuar, mjaft me diskretitime.

Shendet te gjithve!

 • Postime: 46
 • Gjinia: Mashkull
vleraa
#3 ne: 31-08-2005, 09:35:27
PERSHENDETJE  KATHY!

 Jam dakord me ty dhe shkrimi yt me pelqen jashtzakonisht shume. Me te vertet edhe une iritohem nga shkrimet ne disa tema te cilat kane te bejne me keso lloj ofendime e krahasime.

  Do te kishte qene shume me mire sikur te diskutonim temat qfaredo qofshin ne nje fryme me paqesore me shoqrore.

       tung

 • Postime: 244
Kathy
#4 ne: 31-08-2005, 10:09:35
Vleraa,
nuk dua te bej chit- chat jemi njerez te nje rrace e ne vend qe te ndjehemi mire per mundesine qe na krijohet per te pershendetur njeri-tjetrin kudo qe ndodhemi e c,fare bejme ne?... si e si mundohemi te dalim me kryelartet tek e fundit mendimet jane te ndryshme dhe asgje nuk ka zgjedhje vetem sa permbushim njeri-tjetrin me sharje dhe pastaj prokupohemi se pse na urrejne bota?! - ja pergjigjja sepse ne urrejme vetveten dhe te dashurit perreth nesh...

Zgjohuni o njerez mendoni per ata qe po i humbasin te dashurit e tyre, shkoni atje ku forca natyrore ka goditur pa meshire dhe qindra jete njerezish jane marre dhe qindra e mijra te tjera te mbetur pa shprese.
Un kam nje deshire te madhe per jeten dhe nuk dua ta kaloj duke u ankuar, jam shume mirenjohese per dhuraten e bukur te jetes...

Shendet!

 • Postime: 6817
 • Gjinia: Femer
erlehta
#5 ne: 31-08-2005, 10:49:25
Me mire te jesh genjeshtare se sa te jesh tradhetar  :). Ndonje dite do na behet ndonje sondazh  A e egziston femra? LOL.
Ehu sondazhet s kan fund e une them qe femrat te mos ua ndiej hic

Tung

 • Postime: 160
cloud
#6 ne: 02-09-2005, 11:18:52
behet ndonje sondazh A e egziston femra? LOL.


Tung

A egziston Femra ? Sondazh
Erlehta te marrt e mira sa kam qesh :).  Nje pickim "erlehte" si vete nicku i bukur qe ke zgjedhur.

---

Per temen mendoj qe nese genjetra eshte ves , si tek meshkujt dhe tek femrat ka te beje me edukimin qe i eshte dhene ne femijeri , nuk ka ndarje te njeaneshme jane femrat me genjeshtare apo meshkujt me genjeshtare .

Gjithsesi genjeshtren e urrej per vdekje dhe do te pesoja nje zhgenjim trondites , nese  njerzit qe i dua me gjithe shpirt do te me genjenin, mire apo keq njeriu duhet te posedoje kurajon te tregoje te verteten ne nje relacion ,per hir te dashurise se thelle qe ndjen per partnerin , bashkshortin , te fejuarin , per femijen , per motren , per vellain . etj..  pastaj per njerzit jashte sferes se ndjenjave reagimi eshte me i ftohte , dhe sme ben fort pershtypje nese ne rrethin shoqeror dikush genjen , cdo gje varet nga rrethanat arsyet qe e kane shtyre te genjej , nuk paragjykoj strikt ne kte rast mgjithese  ne pergjithesi nuk me pelqen si vete kuptimi qe percjell fjala genjeshter.


 • Postime: 5966
SmiLey
#7 ne: 04-09-2005, 17:22:29
1- Genjeshtra është femër.
2- Situata ndryshon kur bëhet fjalë për tradhëti.Në këtë rast janë meshkujt që bëjnë pjësën e djallit.

LOL   ne baze te shkrimit na del, genjeshtra eshte femer... e tradhetia mashkull... sa mireeeee :P
Po mire, po sinqeriteti si na del? Homesexual (gay/lesbian) :D


Ahh mjere ata qe bazohen ne sondazhe te tilla... loool

 • Postime: 1365
 • Gjinia: Mashkull
xhavo
#8 ne: 04-09-2005, 17:25:24
Statistikat nuk thon shumë, gati asgjë.
A thuhet që: sipas statistikave erdhi në përfundim se toka sillet rreth diellit? Sigurisht qe jo.

 • Postime: 31
Plaku
#9 ne: 05-09-2005, 05:29:36
Po me cka merreni bre njerez. Kush eshte me genjeshtare a burrat a grate. Une mendoj se ne kete diten e sotit, se pari duhet te bejme nje dallim se kush jane burrat e kush grate se me duket sot nau ka perzi leshi, e burrat jane bo gra e grate burra.
Kthehemi te genjeshtra. Sot te gjithe po e genjejme njeri tjeterin. Ashtu ka ardhe kjo kohe. Po mbijeton ai qe po di te genjen.

 • Postime: 6817
 • Gjinia: Femer
erlehta
#10 ne: 07-09-2005, 17:41:06
EJ Plaku nga eksperienca e ke?

 • Postime: 473
 • Gjinia: Mashkull
Lundrentari
#11 ne: 07-09-2005, 19:41:33
a duhet nje debat serioz per gjera te tilla ? kush genjen me shume, kush flet me shume, kush e shikon filxhanin me mire, etj etj ?  :P . bla bla, yada yada    :P
kush eshte me i perpiket ne takim ?

Te dyja gjinit kan te metat e veta, saktesit e veta, lojrat, etj.

Hasta.

 • Postime: 31
Plaku
#12 ne: 12-09-2005, 04:05:10
Jo moj erlehta, une vetem deshta te them se debatimi i nje gjeje te tille, nuk ka ndonje dobi.

 • Postime: 452
 • Gjinia: Femer
tweet
#13 ne: 12-09-2005, 09:12:09
Mendoj se te mos tregosh drejte (te genjesh) nganjehere eshte aftesi per tu larguar nga situatat e palakmuara......... ..

 • Postime: 3712
 • Gjinia: Femer
Elektra
#14 ne: 12-09-2005, 12:18:50


Fjodor Zotaj

Genjeshtra është femër.Kështu mendojnë 62,91% e meshkujve

Ndersa po te pyeteshin femrat,do dilte e kunderta. :)

 • Postime: 771
 • Gjinia: Femer
Hersianna
#15 ne: 17-09-2005, 17:18:23
E c`rendesi ka se sa shume genjen njeri e sa genjen tjetri kur ne fakt mund te perqendrohemi tek Genjeshtra? Pse genjejme njeri-tjetrin?
Persa i perket temes, meqenese eshte hapur si teme dhe i duhet dhene nje pergjigje, do te thoja:

Genjen ai qe pelqen te genjeje veteveten! Shume apo pak, kete dine ta kontrrollojne shume mire te dyja palet!
 
Hersia`

 • Postime: 432
 • Gjinia: Mashkull
Untouchable
#16 ne: 17-09-2005, 20:00:43
Ndersa po te pyeteshin femrat,do dilte e kunderta. :)
Jojo:

Sipas sondazhit - 51 % e femrave qe jane PYETUR kane menduar te kunderten e asaj qe thua ti Elektra.

Pan.  

 • Postime: 1656
 • Gjinia: Femer
Parloté
#17 ne: 18-09-2005, 06:57:35
Une do te thoja se te dy palet genjejne.
Mirepo do te ishte me mire sikur te parashtrohej pyetja se kur,ne cfar rasti genjejne.
Si vijim i kesaj do te shtoja.
Burrat genjejne per te perfituar,ndersa
Grate genjejne per te evituar humbjen.
 

 • Postime: 1576
 • Gjinia: Mashkull
Scard
#18 ne: 18-09-2005, 11:08:48
Burrat genjejne me shume ne sasi (genjeshtra te rendomta) a grate genjejne me pak, por genjeshtra e tyre ka kualitet (genjeshtra dhelperore).
Megjithate te dy palet genjejne, kjo vlen te thuhet.

 • Postime: 183
 • Gjinia: Mashkull
[TRAFIKER OF COLUMBIA]
#19 ne: 18-10-2005, 04:24:30
Tani varet po genjehu burri dhe gruaj do genjej ne pergjithesi te dy genjejne

 • Postime: 567
 • Gjinia: Femer
spider2
#20 ne: 28-10-2005, 05:58:14
Burrat genjejne me shume ne sasi (genjeshtra te rendomta) a grate genjejne me pak, por genjeshtra e tyre ka kualitet (genjeshtra dhelperore).
Megjithate te dy palet genjejne, kjo vlen te thuhet.

Ashtu esht scard burrat genjejn me te madhe ndersa grat genjejn vetem palidhje per me u ba e mir me te tjeret sa i njof une disa....
Ndersa burri katastrof genjen ja nje shembull nga nje shok i yni:
Kur kam qen ushtar na kan qu dikun me anije edhe ja ka fillu me fry shum edhe ka nis anija me u fundos edhe qka bera une i mora ata litaret e anijes qe leshohen ne uje i qita rreth kriheve edhe fillova notin edhe e shpetova tere anijen me te gjith ushtaret tjer. Njeri a genjehet keshtu a po na tregon filmat e terminatorit aaa .Qe kan than genjej per toke e jo per qielle. LOL LOL

 • Postime: 35
yllza
#21 ne: 12-11-2005, 09:44:12
hiq se kisha lidhe aty se a ke mashkull a femer,
Ai qe genjene genjene dhe te mbyt bile,ama kjo ska lidhje a je burre a grua :P

kush genjene tjeret ka genjyer veten :O

 • Postime: 17
CheRRy
#22 ne: 12-11-2005, 21:27:31
kjo eshte shume subjektive
pergjithesimet nuk hyjne ne pune gjtihmone,
 hmmmmm:

 • Postime: 31
Plaku
#23 ne: 24-11-2005, 11:06:41
U kenaqem duke genjyer

 • Postime: 23
 • Gjinia: Mashkull
kuli
#24 ne: 05-12-2005, 06:27:22
O PLAKU I SKRAPARIT PER MUA VARET NGA KARAKTERI JO NGA SEX ;)
 

Jane femrat shqiptare te bukura?!

Nisur nga M A X

Postimi i fundit 30-01-2013, 18:15:59
nga ciarli
A jane femrat me sentimentale se meshkujt?

Nisur nga Çun Elbasani Ma

Postimi i fundit 03-03-2010, 00:08:41
nga Shej
Sa jeni te kënaqur me temat qe janë hapur gjer me sot këtu ne forum?

Nisur nga albnobody

Postimi i fundit 02-10-2010, 10:24:01
nga *Niku*
Cilat jane dobesite tuaja?

Nisur nga Vogelushja Korcare

Postimi i fundit 25-09-2012, 22:40:51
nga Lisa
Cfare jane forumet per ju?

Nisur nga Vogelushja Korcare

Postimi i fundit 12-08-2010, 22:31:38
nga ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ