×

Janë gratë ato më gënjeshtare se burrat

· 98 · 7366

Janë gratë ato më gënjeshtare se burrat

· 98 · 7366

 • Postime: 29
 • Gjinia: Mashkull
MSNshqip
#25 ne: 06-12-2005, 01:27:54
Kjo nvaret

Nvaret nga personat individuale, por ne pergjithesi çdo i dyti person genjen!
Disa genjen sepse nuk din ndryshe, siç p.sh nje shok i imi... ai genjen pothuajse çdo here kur e hap gojen :P

Si duket, keta persona sikur shoki i ime, ia kerkon trupi te genjen se per ndryshe nuk do t'a nxinte gjumi ter naten eheheheh !!!

PS: edhe une genjej... por genjej kur eshte "zori" jo kur ma do qefi!!
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
Capkenja
#26 ne: 06-12-2005, 05:13:13
Me mire te jesh genjeshtare se sa te jesh tradhetar  :). Ndonje dite do na behet ndonje sondazh  A e egziston femra? LOL.
Ehu sondazhet s kan fund e une them qe femrat te mos ua ndiej hiç

Tung

Te drejte ke
me mire genjeshtra se te tradhetosh(kuptohet genjeshtra te vogla)
sepse genjeshtra edhe falet,kurse tradhetia jo
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 29
 • Gjinia: Mashkull
MSNshqip
#27 ne: 06-12-2005, 15:55:50
Genjeshtra edhe falet,kurse tradhetia jo

Qudi more pse thoni... genjeshtra falet?!
Per mua dyat jane te njejta, po nvaret edhe nga situata!

Shembull:

Nje mashkull kalon me nje femer, dhe i thot po shkoj te shoku... ajo i beson!
Ai djali nuk shkon te shoki por shkon te femra tjeter dhe "bum bum bum" (e kuptoni edhe ju)
Ehh tani... a eshte kjo genjeshter apo tradhti!??

bling bling  ;)

Tash e kuptuat qe nuk ka dallime aty apo jo!?
Normal kjo veeper pik se pari eshte genjeshter dhe tradhti... dhe sic thojn disa GENJERSHTA do te falet a !?  ^o) hmmm dont think so ;)

Nejse.. kaq nga une
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 22
spilti vockel
#28 ne: 25-03-2006, 07:45:59
burrat jan shummmmm tradhetar dhe ginjeshtar gjithashtu
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 288
 • Gjinia: Mashkull
"! ! RaGAzZo Di MaRe ! !"
#29 ne: 03-04-2006, 13:58:55
Të drejtë ke
me mirë gënjeshtra se te tradhëtosh(kuptohet gënjeshtra te vogla)
sepse gënjeshtra edhe falet,kurse tradhëtia jo

po gënjeshtra është gjysma e se vërtetës shpirt, tani haj me mbush mendjen mua ti, qe nuk p.sh ka tradhetuar burri gruan, ose gruajaburrin, sa oer genjeshtrat, femrat te mbajnë gjith ditën me gënjeshtra, ndërsa burri një llaf ka, (tani ka dhe nga ata qe rrin pas fustanit te grave por ata nuk quhen burra, por minj)
desha me thon qe burri qe është burrë bën 1 kile sh...? :D
« Editimi i fundit: 03-04-2006, 15:38:49 nga RaGnO »
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 319
 • Gjinia: Femer
igru
#30 ne: 03-04-2006, 14:38:19
Mesazhin e mesiperm nuk e kuptoj. Shume i coroditur dhe me shije te keqe.

Gjithsesi, nuk e di kush eshte me genjeshtare. Po shpresoj qe njerezit te mos jene fare genjeshtare, as burrat, as grate . Nuk eshte e kendshme. Dhe duhet vetem pak stervitje per kete. Kur takova njehere nje italiane ketu ne Tirane, qe kishte ardhur te merrte materiale per temen e diplomes se vet, ne muhabet e siper i thashe t'i premtonte vetes te mos thoshte sot asnje genjeshter, sado te vogel. Nuk kaloi shume dhe me tha: U kenaqa shume me ty sot, kur te takoj shoqen time do t'i them qe thjesht dola xhiro". Une i thashe "Ej po premtimi!" Ngeli e shkreta e hutuar "O Zot, harrova fare" me tha. Dmth, na jane bere rrenat si buke e djathe, i quajme te natyrshme, spontane, nuk ia veme veshin fare. Nejse, me falni qe u zgjata...
Propozoj te rihedh lojen ne rrjet: secili t'i premtoje vetes qe sot nuk do te thote asnje genjeshter, ok?  :)  Dhe kush do, mund te na shkruaje eksperiencen e vet.

Persa i perket temes, mund te anoja pak nga grate... flas per grate ne moshe te mesme. Kurse persa i perket rinise, CUNAAAAAAT!
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
mishel
#31 ne: 22-04-2006, 10:36:32
eh sikur te kishte njesi matese ashtu sic ka per shume gjera te tjera....mbase..the m mbase do merrej vesh kush genjen me shume....nuk dihet kush genjen dhe pse genjen, pastaj genjeshtrat ndahen ne genjeshtra te bardha (te cilat jane te parrezikshme...ato qe shpesh behen per te mos e lenduar dike)....dhe genjeshtrat qe jane me qellim mbulimi te ngjarjeve apo ndodhive qe vene ne rrezik ekzistencen tone....nuk mund te perkufizohen genjeshtrat vetem ne vizionin burri tradheton gruan dhe anasjelltas....genj ehet edhe per shume arsye te tjera qe jane me jetike se kaq....prandaj nuk ka sesi te ndash se kush genjen me shume apo jo....kjo i takon ndergjegjes se gjithkujt.... ;)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
wiliams
#32 ne: 13-05-2006, 05:03:56
Grate e kane shpikur genjeshtren-burrat e kane prefeksionuar ate
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 6969
 • Gjinia: Femer
kengaime
#33 ne: 13-05-2006, 06:05:18
Per mua nuk jane grate me genjeshtare se burrat,kjo s'do te thote qe me kete akuzoj burrat.Nuk mund te them ne pergjithesi se cili ia kalon tjetrit,por te dy palet genjejne po e pane nevojen.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 452
 • Gjinia: Femer
tweet
#34 ne: 13-05-2006, 06:16:46
Grate merren me genjeshtra te vogla, kurse burrat...uh, mos vet ata genjejne shume keq!
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer
BabyDance
#35 ne: 13-05-2006, 15:16:23
Nuk besoj kete  :) sepse nuk dihet ketu  :D
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1
DallasSOX
#36 ne: 20-06-2006, 12:51:53
http://mortgage.pantyhose-net.com
<a href=http://mortgage.pantyhose-net.com>mortgage</a>
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1210
 • Gjinia: Mashkull
albnobody
#37 ne: 20-06-2006, 16:42:26
Ndoshta tani,ne kohën e sotme gratë janë me genjeshtare se burrat...
Para 15 vitesh nuk ishte kështu!Femrat s`kishin fare nevojë te genjenin...se sido qe te ishte një femër,pesë kandidate kishte ne te njëjtën kohe...
Kush e di? Tani është kethyer pllaka ndryshe...ne trojet shqiptare sot proporcioni femër - mashkull është 9:1...gjë qe tani  dhe u duhet ndoshta të gënjejnë...apo te vrapojne pas te huajve...
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
Capkenja
#38 ne: 21-06-2006, 15:11:01
Grate e kanë shpikur genjeshtren-burrat e kanë prefeksionuar atë

Me pelqen kjo, vertet e bukur!
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 350
Glaserian
#39 ne: 21-06-2006, 16:13:17Genjeshtra nuk mund te perfeksionohet dhe aq me pak nga mashkulli, edhe nese e marrim si te mundeshme d.m.th qe burri e ka perfeksionuar genjeshtren, perseri eshte nje prapaskene e femres.

 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
mishel
#40 ne: 26-06-2006, 13:20:54
Femrat genjejne me shume mbase,(nese keni deshrie te jete keshtu)...por ato e bejne ne menyren me te mire te mundshme....me shume profesionalizem...d he jo si meshkujt qe meken kur genjejne dhe vine nje ore larg genjeshtra,....
PS: gjerat po si dite ti besh me mire mos i nis fare.... LOL LOL
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
wiliams
#41 ne: 27-06-2006, 04:13:27
Jo..jo..nuk jam dakort,ata qe thonë se gratë janë me genjeshtare se burrat..nuk i njohin mirë ato..ndërsa ata qe thonë se nuk janë nuk i njohin fare ato.. hmmmmm: hajde e gjeje tani..si eshte kjo pune.. :S
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
Capkenja
#42 ne: 27-06-2006, 07:58:26
Jane femrat po femra i ka genjeshtrat e embla LOL
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1210
 • Gjinia: Mashkull
albnobody
#43 ne: 28-06-2006, 17:16:38
Janë femrat po femra i ka genjeshtrat e embla LOL
Sa bukur,tani e kuptova pse femrat genjeshtrat e tyre i konsumojne vet e mashkujve rralle u lene rast per ti kerkuar!
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1603
BESIM
#44 ne: 07-07-2006, 14:47:52
Po jap nje mendim modest. Pa pergjithesime!
Grate genjejne, madje shume. Me shume se burrat. Po jo si genjejne burrat.

Nje burre nuk ka aq arsye per te genjyer sa ka gruaja. Natyra femerore e dobet, gjithnje nen sundimin e ndonje burri trim, e ben ate te ndryshoj rrethana e te thote te paqena, per t'i ikur sherrit e telasheve.

Sic thash ne fillim: pa pergjithesime. Pra duhet bere perjashtime. Sepse ka gra qe genjejne per te mbuluar turpe e te zeza. Ashtu sic ka burra qe genjejne per te fshehur te zeza e te bera.

Sipas meje, burri genjeshtrat i ka me te zeza.
Pra, gra genjeni me pak, e ju burra trima mosni..
(Se mos i merrni edhe shume afer zemres...)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 2213
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#45 ne: 07-07-2006, 17:33:15
pupupupuppupu kushedi sa do te genjeje gruaja ty mor trim  :P do ti hash genjshtrat me buke  :P
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 5966
SmiLey
#46 ne: 07-07-2006, 17:42:45
pse mi :P apo se i tha gjerat ashtu sic jane ;)
une gezohem kur degjoj meshkuj qe flasin haptaz, e mbi te gjitha thone te verteten ashtu sic eshte (pa mbajtur krahun e asnjeres pale... ndac femres, ndac dhe mashkullit)... jo po si disa, qe hyjne ketu me shpate ne dore, e deklarojne se vetem femra genjen ^o)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 7271
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#47 ne: 14-07-2006, 06:44:40
Mendoj se femrat jane njecike me shume genjeshtare se meshkujt. :D :D :D


Psh nga 1 deri tek 10  do te jepja vleresimin   11 LOL LOL LOL LOL
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#48 ne: 14-07-2006, 07:12:58
Një burrë nuk ka aq arsye për te genjyer sa ka gruaja. Natyra femerore e dobët, gjithnjë nën sundimin e ndonjë burri trim...

Ose kur u duhet t'i hedhin hi syve nje burreci!
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12210
Lefter
#49 ne: 24-09-2006, 15:54:02
Te dy palet jan ngapak genjeshtare...Krejt mvaret nga tkarakteri qe ka gruaja ose burri..Por me e keqja eshte nese njeriu bindet tek ,,karakteri,, i dikuj(nuk ka rendesi M ose F) se nuk e befason njeriun dhe te befasojne,ajo eshte nje tragjedi!
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super