Jeta e nates ne Tirane! - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Jeta e nates ne Tirane!

Jeta e nates ne Tirane!

· 38 · 13071

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 23-05-2006, 10:27:47
Teme e lire per komente, gjykime dhe "vleresime" nese ka!

 • Postime: 5949
 • Karma: +9/-0

#2 ne: 14-06-2006, 13:00:23
bëjnë "qejf" njerezia andej hmmmmm:
Nuk me pëlqejnë! Jojo: (besoj, kjo i përmbledh të gjitha)

 • Postime: 305
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 14-06-2006, 14:50:46
edhe mua sme pelqen keshtu smiley nuk shkohet pernate ne pub , ndoshta nje here ne jave e ka te nevojshme njeriu por jo pernate une te pakten keshtu mendoj :P

 • Postime: 350
 • Karma: +1/-0

#4 ne: 14-06-2006, 16:17:11Nuk jam i mendimit qe ne shqiperi ka jete nate. Ne Tirane ne oren 12 te nates nuk ka asnje makine ne qarkullim pa lere njerez.
Nuk diskutohet qe ka lokale qe frekuentohen deri naten vone, dhe jane shume te pakte.
Ne proprocion me popullsine Tirana eshte shume prapa me jeten e nates ne krahasim me qytet e tjera te evropes.
Sot ne Tirane ka vetem jete dite, ne kte aspekt jemi te paret jo ne evrope por mendoje edhe ne bote.

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 15-06-2006, 14:52:35

Nuk jam i mendimit qe ne Shqipëri ka jetë nate. Ne Tiranë ne orën 12 te nates nuk ka asnjë makine ne qarkullim pa lere njerëz.
Nuk diskutohet qe ka lokale qe frekuentohen deri naten vonë, dhe janë shumë te pakte.
Ne proprocion me popullsine Tirana është shumë prapa me jetën e nates ne krahasim me qytet e tjera te evropes.
Sot ne Tiranë ka vetëm jetë ditë, ne kte aspekt jemi te paret jo ne evrope por mendoje edhe ne botë.


Ti po me cudit me keto qe thua,se une vete skam qene ndonjeher naten ne Tirane,diten kam qene dhe sme ka pelqyer per faktin se eshte shume rremuj e madhe smerret vesh se cfar behet,ndersa sa per naten me kane thene shoke qe diskotekat afer qytetit studenti jane plot.

 • Postime: 350
 • Karma: +1/-0

#6 ne: 15-06-2006, 15:13:57


Rinia shqiptare nuk e ka akoma "kulturën" e nates për shumë motive, dhe ata qe e kanë fituar "kulturën" e nates, e kanë kuptuar gabim.
Kurse gjatë ditës kafete dhe lokalet i ke te mbushur plot.
Ne vend qe të merren me naj pune ...

Tirana nuk eshte vetem blloku apo qyteti studenti,.
Une qe kalova vitin e ri ne tirane dhe jeta e nates ishte zero .
Por duhet te pranoj edhe nje fakt tjeter qe une nuk njoh lokale nga ata qe na i ka percjell Maxi, por ajo nuk eshte rinia shqiptare.

 • Postime: 5949
 • Karma: +9/-0

#7 ne: 18-06-2006, 06:24:15
se xhanem ato foto aty te vendosur me sipër nga MAX janë te bllokut e te qytetit studentit, e jo vendeve te tjera, eh :P duket sa e njohin disa Tiranen ohoho:
edhe nuk po krahasohet jeta e nates se Shqipërisë (ne rastin konkret, Tiranës) me  kryeqytetet e tjera Europiane Jojo: pyetja është paraqitur shumë thjeshtë: cili është opinioni juaj rreth fotove (/videove) qe shikoni? KAQ!

 :pafshim

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 18-06-2006, 06:56:00
Jeta e nates ne Tirane!
Dihet qe "jeta e nates" eshte relative. Nuk varet vetem nga c'ofrohet por edhe nga xhepi, shoqeria qe ke, menyra si ti e percepton dhe deshiron ta kalosh naten.
Sa per te barazuar Tiranen me kryeqytete europiane ajo nuk varet nga c'ofrojne ambientet ne pergjithsi qe me thene te drejten jane ne te njejtin nivel me ato te kryeqyteve europiane por edhe nga standarti jeteses dhe gjendja e Shqiperise ne pergjithsi.
Ato qe kane ngelur te paknaqur nga Tirona: duhet me dite ku me shku e me ke me shku mer cuna e sic thashe me siper varet edhe nga xhepi kjo pune se kur jane t'vegjel eshte bela se marohen shpejt e po s'lujti parja nuk puno darja.

 • Postime: 350
 • Karma: +1/-0

#9 ne: 18-06-2006, 10:31:58

Unë jetën e nates e fillova ta konceptoj si "kulturë".
Ne ket aspekt mungon ne Tiranë kjo kulturë, për 1000 e një arsye, qe tani nuk kam kohe ti permendi.

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 18-09-2006, 17:25:41
aiii cere bojn ato femrat ashu mer ? gjysem zhvesh tu kercu para t'gjithve.
 Nejse budallalliqe them un. Jeta e nates do kulture e para e punes. Sa here qe hiki ne SHqiperi me ngrejn menjen, jo eshte bo bukur, jo ka jete note etj etj. Un i shkreti pres jete note si knej nga perendimi. E para, jete note i thone kur shko ne lokal ose klub, ose pub sic quhen diskot e dikurshme me shoqerine tate. Bo gafe se shko tek pulle, ose me nji shok, se nuk te fol njeri me goje. Perpiqu me hy n'muhabet me nanji femer qe eshte gjysem e zhveshme me fjalet: mirembrema ose c'kemi? dhe te shofin sikur i ke shajt nga nona. Per disa arsye te pashpjegueshme per mua akoma, te huajve i mlidhen si bletet mas mjaltit.
 Tani, nuk eshte se po flas nga zilia ose inati ose nai gjo tjeter, as m'bohet vone fare, po kur te flisni per jeten e nates ne shqiperi, qujeni jete nate shqiperie, qe mos nga ngreni menjen kot dhe ne te tjereve.

 • Postime: 11
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 18-09-2006, 17:29:28
un sdi cte them se po baj koh qe skam qen ne tiran po si kam nigjuar po bahet si milano... jo nga ekonomija po nga perparimi....

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 08-10-2006, 18:32:34
Po sic po lexon e degjon, jete e piset

#13 ne: 17-12-2009, 23:04:04
Di te me thote dikush rreth sa bare, pube, lokale... (whatever) numerohen ne Tirane???
Me intereson shume pergjigja ndaj ju lutem kush ka nje ide te me thoje.  :S

 • Postime: 1570
 • Karma: +12/-0
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 17-12-2009, 23:53:10
Di te me thote dikush rreth sa bare, pube, lokale... (whatever) numerohen ne Tirane???
Me intereson shume pergjigja ndaj ju lutem kush ka nje ide te me thoje.  :S

SKE NEVOJ FARE TI NUMEROSH MJAFTON VETEM SI IDE QE AJO TIRANA  KA AQ SHUME PUBE E LOKALE SA NUK TA PRET MENDJA TY SKA LENE VEND PA NDERTUAR

#15 ne: 17-12-2009, 23:55:49
SKE NEVOJ FARE TI NUMEROSH MJAFTON VETEM SI IDE QE AJO TIRANA  KA AQ SHUME PUBE E LOKALE SA NUK TA PRET MENDJA TY SKA LENE VEND PA NDERTUAR

 :D Mire, kete e di se ne tr jetoj... Desha te dija ndonje numer, se me duhet ta perfshij ne nje bicim referati. Fillova t'i numeroja vete, po te blloku ngeca...

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 18-12-2009, 00:00:26
Di te me thote dikush rreth sa bare, pube, lokale... (whatever) numerohen ne Tirane???
Me intereson shume pergjigja ndaj ju lutem kush ka nje ide te me thoje.  :S

ata te Qendra e Rregjistrimit te Bizneseve qe eshte prane kryeministrise duhet te te japin 1 pergjigje te sakte per ket pyetjen tende

mgjate sa me qene brenda temes... lokalet e TR jane shume te bukura flas per te pergjithshmen si dhe jeta e nates fundjavave gjithmone i ke rruget plot

 • Postime: 691
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 18-12-2009, 09:18:36
Dhe meqe ra fjala tani qe mora pushimet sdi ku te iki me pare :( aq sh lokale dhe pube ka me i marr tgjitha me rradhe ne bllok :D

 • Postime: 691
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 18-12-2009, 10:25:48
Disa nga pubet me te frekuentuara ne Tirana me fotot perkatese

Folie Terrace, Adresa : Tek Kinema Millenium 2 

 


LollyPoP Club , Adresa Mbrapa ish viles Enver Hoxhes  Venue Club Adresa: Tek Porcelani


Sharm CLUB Adresa: Prane Hotel Sheraton 
Living Room Adresa : Pak metra me siper Ushtarit te Panjohur Rruga bUSH

[imghttp://photos-f.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v1978/13/7/504096843/n504096843_1908673_3057.jpg][/img]
 


 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 18-12-2009, 11:29:30

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 18-12-2009, 11:34:24
Dhe Muza Club bukur eshte sidomos ne vere .... nuk gjeta foto pervec te mijave qe kam ne FB  :D

 • Postime: 691
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 18-12-2009, 11:38:59
Muza, Ura bistrotheque , Barique ka goxha te tjera as un su gjeta sh foto :)

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#22 ne: 18-12-2009, 11:46:10
Me emrat sjam mire une :P por qe vertet Tirana ka lokale/clube shume shume te bukura bile e te huajt cuditen nga lluksi i tyre e nga ritmi i jetes ketu ...

 • Postime: 892
 • Karma: +71/-25
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 18-12-2009, 14:30:40
Me emrat sjam mire une :P por qe vertet Tirana ka lokale/clube shume shume te bukura bile e te huajt cuditen nga lluksi i tyre e nga ritmi i jetes ketu ...

cilet prej tyre ti i frekuenton me kenaqesi......?

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 19-12-2009, 14:43:50
Hajde qejf hajde  :D
O plasen duke shkruar  artikuj, se rinia jone nuk ka ambjente per argetim  :P
 Ne Shqiperi ka vertete lokale, pub-e e ambjente te tjera shume te bukura.......Ne Europe bodrumet i kane kthyer ne pube-e e restaurante :D

Temat e fundit