×

Kerkim falje për ju d.t.th. ta ndjeni vërtetë apo thjeshtë ta thoni

Kerkim falje për ju d.t.th. ta ndjeni vërtetë apo thjeshtë ta thoni

· 54 · 6029

 • Postime: 83
 • Gjinia: Mashkull
shkambi
ne: 06-09-2008, 06:22:05
PERMES KESAJ TEME DUA TE BASHK BISEDOJM DHE NGA KJO TEME TE NXJERRIM PERFUNDIME TE CILAT NDOSHTA DO TA PASUROJN MENDJEN TONE PER GJERA POZITIVE. UNE MENDOJ SE KERKIM FALJA PER GABIMET QE BEJME NE RAPORT ME TE TJERET SHPESH AJO VETEM THUHET FIGURATIVISHT DHE AJO NUK NDIHET NE SHPIRT NGA PERSONI QE E THOT ATE FJAL.MENDOJ SE SHOQERIA JONE KA SHUME NEVOJ PER KETE FJAL TE ARTE E CILA BESOJ NESE THUHET ME SINQERITET MUND TE BASHKOJ ATE QE ESHTE NDARE DUKE BERE GABIME TE CILAT NDOSHTA  JANE BERE PA  U MENDUAR SHUME SHEMB NE DASHURI SHUME PARTNER DUKE DEGJUAR FJALET E TJERVE NDAHEN NGA DASHURIT E TYRE NE SHUME RASTE TJERA NGA KOKE FORTESIA HUMBET SHOQERIA DMTH KJO FJAL MAGJIKE NESE PERDORET NE MOMENTE TE DUHURA MUND TE BEJ MREKULLI.KUR JU KENI KERKUAR FALJE DHE A KA PASUR AJO EFEKTIN E VETE ANTAR TE NDERUAR TE FORUMIT JU PERSHENDES KALONI MIRE,.
« Editimi i fundit: 06-09-2008, 16:29:32 nga M A X »

 • Postime: 213
 • Gjinia: Mashkull
joy&joy
#1 ne: 06-09-2008, 10:48:51
 kerkoj  falje per  nje gabim, dhe e ndjej.
nedersa  per  nje  gabim qe  e bej me paramendim
 as nuk  kerkoj dhe as nuk  dua  te me kerkojne.
( ne te kundert)

ne shqiptaret e kemi  pak veshtire
te kerkojme  falje.
te falenderojme.
te falim  buzeqeshje.

 • Postime: 800
 • Gjinia: Femer
Masha
#2 ne: 06-09-2008, 11:03:10
Kerkimi i faljes ka vlere vetem kur buron nga shpirti dhe jo kur keqperdoret kuptimi i saj. Jam gjendur ne nje situate te veshtire para disa vitesh, ku per pak humba shoqen time te ngushte nga shpifjet e nje tjetre. Isha shume e penduar dhe e turperuar qe i kisha rene ne qafe kot shoqes time dhe kur ajo pranoi faljen time, ka qene nje nga ditet me te gezuara. Shoqeria jone vazhdon e sot akoma me e forte. Eshte mjaft e rendesishme jo vetem te kerkosh falje por edhe te falesh. E kjo per mendimin tim ka te beje me ceshtje karakteri dhe jo etnie.
Falja sheron nje shpirt te lenduar!!!

 • Postime: 18304
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#3 ne: 06-09-2008, 11:42:39
Une jam nje nga ata persona qe kerkoj falje gjithmone edhe nese nuk eshte faji im. :(..Them te kerkoj sepse ku i dihet ndoshta ai person qe e don faljen nuk deshiron ta pranoje gabimin e vet. I djeg keq. :D.

Perderisa une kerkoj falje tek te tjeter dua qe edhe ata te me kerkojne mua po edhe nese nuk me kerkuan kujt i plasi amanet. ;) :D

 • Postime: 22999
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#4 ne: 06-09-2008, 16:09:02
Shkambi, te lutem mos shkruaj gjithe temen dhe titullin me germa kapitale. Hera e dyte qe te terheq vemendjen!!

 • Postime: 8
 • Gjinia: Femer
lozonjarja123
#5 ne: 06-09-2008, 23:29:46
une ne momentin qe kerkoj falje e mendoj vertet jo shkel e shko se te kerkosh falje ehste gati si njejt me jep besen e mos me mbajt gjithashtu nese kerkon falje per nje gje qe ske me perserit me edhe perseri vazhdon njejt ajo per mu tingllon njesoj keshtu me mir behu e sinqert edhe thuje ato qe vertet ti menon qe ja vlen me e  permen

 • Postime: 8
 • Gjinia: Femer
lozonjarja123
#6 ne: 06-09-2008, 23:33:16
qka mendoni per tradhtin e femrave kundrejt meshkujve

 • Postime: 876
notorious
#7 ne: 06-09-2008, 23:47:06

mendoj që kur një femre i krruhet... ësht më mirë tja krruajnë sesa ta krruaj ajo vet

po ti si mendon...?

 • Postime: 6969
 • Gjinia: Femer
kengaime
#8 ne: 15-05-2009, 11:09:55
Ku dij, mbase edhe kam thene ndonjehere vetem sa per ta heqe tjetrin qafesh..........por ne pergjithesi e ndjej vertete, andaj edhe e them.

 • Postime: 1007
 • Gjinia: Femer
Stefi
#9 ne: 15-05-2009, 11:27:38
Kerkoj falje me sinqeritet aty ku kam gabuar dhe kam lenduar dike, gje e cila tek une ndodh shume rralle sepse jam shume e kujdeshme ne veprimet qe bej kundrejt nje personi tjeter, por normalisht edhe gabimet ndonjehere jane te pashmangshme, por nese kam lenduar dike nga nje sjellje e imja e cila ka ardhur si pasoje e veprimeve te atij personi, vallai nuk e ndjej te kerkoj te falur, dhe nuk e bej.

Pra njeriu e ndjen, e kupton momentin ne te cilin duhet te kerkoje falje ;)

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#10 ne: 15-05-2009, 11:32:22
normal qe kerkoj falje kur e ndjej vertet qe kam gabuar e lenduar pa dashje dhe kur shoh qe personi tjeter vertet nuk e meriton ate qe une i  kam bere.... sic thote edhe Stefi te gabosh eshte njerezore te kerkosh falje e te falesh eshte hyjnore...
Emira
#11 ne: 15-05-2009, 17:59:35
normal qe kerkoj falje kur e ndjej vertet qe kam gabuar e lenduar pa dashje dhe kur shoh qe personi tjeter vertet nuk e meriton ate qe une i  kam bere.... sic thote edhe Stefi te gabosh eshte njerezore te kerkosh falje e te falesh eshte hyjnore...

Edhe une njesoj si ti Shejtane. Po nuk e ndjeva, zor se...

Vetem nje here ketu ne pune duhet t´i kerkoja te falur dikujt per mos t´i hedhur benxine sherrit, ndonese nuk kisha faj fare ne ate mes, dhe faktikisht duhet t´i kerkonte kolegia ime me te cilen nderroj turnin...por ajo nuk e beri se kishte shume frike se i dilte "nami si punonjese e keqe"  hmmmmm: e nejse...e bera une pastaj...dhe mesova se ajo vertete eshte person i dobet.

 • Postime: 1936
 • Gjinia: Mashkull
titi10
#12 ne: 15-05-2009, 18:10:56
varet nga rrethanat mund te kerkosh falje thjesht me goje , dhe me zemer varet nga situata ;)

 • Postime: 3767
 • Gjinia: Femer
Misss
#13 ne: 16-05-2009, 00:25:07
Nqs do e ndeja per ta bere absolutisht do e beja dhe jo per te lare gojen. ;)

 • Postime: 1936
 • Gjinia: Mashkull
titi10
#14 ne: 16-05-2009, 08:01:35
Nqs do e ndeja per ta bere absolutisht do e beja dhe jo per te lare gojen. ;)
;)be real ;)

 • Postime: 6969
 • Gjinia: Femer
kengaime
#15 ne: 16-05-2009, 08:15:07
Sigurisht qe ne rastet kur e ndjej......por ka raste, si shembull ai qe tregoi Emira, ku te duhet te kerkosh falje edhe pse s'ka qene faji apo gabimi yt.
Fatkeqesisht ne jete nuk fiton gjithmone ajo qe eshte e drejte,.... nuk ke mundesi te jesh gjithmone i drejte dhe i direkte, se te marrin shpirtin ata te padrejtit.

 • Postime: 1300
 • Gjinia: Femer
PochoLoca
#16 ne: 17-05-2009, 15:01:02
Varet nga personi qe kemi perballe dhe situata patjeter.

 • Postime: 1498
Zara
#17 ne: 05-06-2009, 10:32:40
Do ta pranoj,jam pak krenare,mirepo gjithsesi per nje faj qe e bej duke pasur parasysh se dikoujt im kam shkaktuar dem,ose kur e kuptoj se jam ne gabim,po kerkoj falje.Dhe kete e bej me gjith zemer dhe mendje te paster.NUk me vlen falja,nese nuk eshte e sinqerte,perndryshe perse ta kerkoj?Falja me ben te ndihem e lehtesuar,prandaj nuk ka kuptim ta kerkoj thjesh figurativisht.

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#18 ne: 05-06-2009, 17:45:37
Ta ndjesh eshte shume e rendesishme sepse do te thote qe ta kuptosh ate qe ke bere dhe normalisht evitimi te ndodhi perseri .....por ta thuash "Me Fal" eshte shume shume e veshtire ndonjehere.

 • Postime: 410
 • Gjinia: Femer
·÷±±÷·‡±: Adrenalina :±‡
#19 ne: 29-09-2010, 12:47:58
Te kerkosh falje pa e ndjere eshte njesoj si mos ta kerkosh ate. Fjala :- Me fal -duhet te dale nga shpirti .

 • Postime: 12742
Mishel...............
#20 ne: 20-02-2013, 18:54:43
Kerkoj falje vetes.
Gerti1
#21 ne: 20-02-2013, 18:55:41
Pse mi ca bere ti? Ndonje mekat?

 • Postime: 12742
Mishel...............
#22 ne: 20-02-2013, 18:58:07
Po u tundova pa dashje. Faljet me te sinqerta i kerkoj.
Bile bile i them nga thellesia e stomakut qe te me fali dhe i premtoj qe situata te tilla sdo perseritet me
Gerti1
#23 ne: 20-02-2013, 19:00:12
epo nqs falja vjen nga thellesia e stomakut dmth qe eshte e sinqerte dhe je e falur.

 • Postime: 12742
Mishel...............
#24 ne: 20-02-2013, 19:00:42
Prift je?