Kush lëndohet më shumë nga shkatërrimi i një dashurie? - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kush lëndohet më shumë nga shkatërrimi i një dashurie?

Kush lëndohet më shumë nga shkatërrimi i një dashurie?

· 38 · 5181

 • Postime: 6
 • Karma: +0/-0

ne: 01-07-2006, 13:16:14
kisha dashur te di me shum rreth ksaj teme sepse a jemi te gjith te njet dhe a lendohemi njet apo dashurojm njet mendimi juaj i sinqert do te ishte nje gje me shum per te vazhduar me tej dhe do te letsonte lendimet e te tjerve

 • Postime: 7
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 12-07-2006, 13:49:59
Me shume nga dashuria lendohet ai/ajo qe zhgenjehet. Zhgenjehet ai/ajo qe mendon se dashuria sjell me vete nje lumturi te perhershme dhe ai/ajo qe e lejon veten te behet i varur nga personi te cilin dashuron.
 
Ai qe dashuron me shume, ai qe eshte me i dobet, ai qe nuk ecen me kembe ne toke. Ai lendohet me shume.


Shume gjera mund te thuhen per kete teme.

 • Postime: 1015
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 12-07-2006, 13:54:53
Simbas meje me shume nga nje ndarje lendohet personi i cili ka dhene ndoshta edhe maximumin e dashurise , respektit e mbi te gjitha maximumin e besimit.Per ate dhembja eshte e dyfishte, pasi jo vetem qe humb ate qe don ,por humb edh ebesimin ne diçka hyjnore qe ka menduar qe po e perjeton.Shkurt e thjeshte me shume lendohet personi qe dashuron sinqerisht, ndersa ai qe dashurine e ka farse vetem per te kaluar kohe, mund te kete nje gervishje e cila kalohet mbas 2-3 ditesh!

#3 ne: 13-07-2006, 13:23:38
Qe te dyja palet nese mes tyre ka qene nje dashuri e vertete dhe per shume arsye mes tyre nuk ka mundur qe kjo dashuri te eci me tej!

Kur eshte nje zhgenjim sic e kane permendur me lart atehere ai apo ajo qe dalin te zhgenjyer nga kjo lidhje!Nuk eshte vetem nje femer sepse ne te shumten e rasteve ndoshta kjo do mendohem,mendoj se djemte vuajne me shume se ne por nuk arrijne dot ta shprehin kaq hapur!

 • Postime: 21
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 21-07-2006, 22:43:09
Kush eshte dashuruar sinqerisht dhe pernjemend.

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 22-07-2006, 16:45:55
Ai qe ka dashuruar me gjithë shpirt e me gjithë zemër. Dhe si cmim te kesaj nuk mer te njejten dashuri por  zhgenjim.

 • Postime: 52
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 23-07-2006, 04:29:46
un do te thoja qe me shum lendohet
nje mashkull,e di qe shumica nga ju nuk e beson
por esht e vertet. do te thoja edhe qe lendohen te dyja palet
sepse  te k e fundit et dy kan dashuruar

 • Postime: 15
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 26-07-2006, 17:37:44
Per mendimin tim shkaterrohet me shume ai qe me te vertete kishte ndjenja te sinqerta dhe i interesonte lidhja.

 • Postime: 46
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 26-07-2006, 19:29:07
Ja si e ka shkruar ky lart. Me shume nuk kam cfare shtoj.

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 12-11-2006, 16:21:50
Lendohet ai person qe ka besu me te vertete ne kete dashuri, qe dashurine e ka pas te sinqerte.

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 13-11-2006, 15:20:24
Lendohen te dy, por ne menyre te ndryshme pasi qe nuk jemi te njejte dhe nuk mund te dashurojme njejte.

 • Postime: 1463
 • Karma: +15/-0

#11 ne: 15-11-2006, 16:42:36
Lendohet ai person qe ka besu me te vërtetë ne këtë dashuri, qe dashurinë e ka pas te sinqertë.

Ky eshte pohim mjaft realist. Nuk ka ndarje te tipit mashkull-femer ne dhimbje, ka thjesht dukshmeri ne pamje te jashtme qe i dallon. Ne pergjithsi meshkujt jane me te qendueshem per nga papja e jashme dhe nuk e para e japin veten kollaj. Por kjo nuk do te thote aspak se e vuajne shpirterisht me shume apo me pak se femrat nje fenomen te tille. Gjithmone nese ka njenje te paster dhe te vertete brenda.

 • Postime: 11
 • Karma: +0/-0

#12 ne: 16-11-2006, 21:59:57
lendohet i tradhetuari/braktisuri...
s'ma merr mendja se ai/ajo qe tradheton/braktis te lendohetaq sa edhe i braktisuri...
thash dicka ama sa e kom than mire...
respekt
apo...lendohet ai/ajo qe

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0

#13 ne: 17-11-2006, 12:15:12
Për mendimin tim shkatërrohet me shumë ai qe me te vërtetë kishte ndjenja te sinqerta dhe i interesonte lidhja.

  cili lendohet thoni ju?

e di vetem nje se lendohet ai qe don sinqerisht edhe qe mbetet pa njeriun q e eka dasht,une e di kete shume mire jam shume e lenduar edhe pse ka kalu nje vjet qe kur ka ik nga une,ka ik se nuk me ka dasht sa e kam dasht une.Iku se nuk kishte mjaft dashuri per te mbrojtur lidhjen tone para prinderve te vet.Iku dhe me tha se nuk me ka dasht kurr madje.normal qe une jam e lenduar ai nuk eshte.Jam me e lenduar se e kam dasht shume dhe e dua ende me shume se qdo gje ne kete bote.poai nuk eshte ketu ai ka ik.

 • Postime: 2214
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 22-11-2006, 23:10:44
Ai qe ka dashuruar me shume lendohet,mendoj se ne nje dashuri asnjehere partneret nuk i kane ndjenjat e barabarta,njeri dashuron me shume e tjetri me pak.

 • Postime: 30
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 28-11-2006, 12:42:33
ne qoft se dy persona kan pas dashuri te sin qert ke njeri tjetri ..qe te du lendohen shum ...

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 18-01-2007, 23:19:53
Une mendoj se qe te dy lendohen shume, si femra edhe mashkulli, sidomos nese lidhja ka zgjatur goxha, ka qene e bukur, e mire, e paster dhe e sinqerte. Nese kjo lidhje mes ketyre dy personave ka lene pas nje apo me shume femije, atehere une mendoj se nuk lendohen vetem partneret por edhe evlatet e tyre. Keta femije lendohen dhe vriten shume perbrenda dhe u vjen keq per prinderit e tyre, shume prej tyre arrijne tu kundervihen prinderve, te mos pranojne asnje arsye apo 'justifikim', te mbyllen ne vetvete, te arrijne ne depresion, etj. Fundja asnje femije nuk do qe t'i ndahen prinderit, madje deri ne momentet para ndarjes, femija as e mendon te mundur kete gje ne kuptimin qe s'do ta pranoje si nje realitet qe mund te ndodhe!

 • Postime: 11
 • Karma: +0/-0

#17 ne: 25-08-2007, 05:09:06
vajzat jane me te ndjeshme
ma merr mendja se ato e vuajne me shume ndarjen

 • Postime: 1443
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 25-08-2007, 14:07:56
Sikur shumë te tjerë qe e kanë cekur me lartë, edhe unë mendoj se ne shkaterrimin e një dashurie lendohet personi qe peson zgjenjim total nga një lidhje ku është futur kokë e këmbë dhe ka sakrifikuar shumë gjëra dhe ne te njëjtën kohe asnjë nga këto gjëra nuk i shperblehen!

 • Postime: 1582
 • Karma: +8/-1

#19 ne: 26-08-2007, 13:51:55
Padyshim qe njeri nga palet do behet shkak per shkaterrimin e nje lidhjee ne kete rast mendoj qe pala tjeter si mashkulli apo fermra lendohet nese kjo lidhe me te vertete ka qene e paster e pa hile.

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 28-08-2007, 06:25:23
Me shumë nga dashuria lendohet ai/ajo qe zhgenjehet. Zhgenjehet ai/ajo qe mendon se dashuria sjell me vete një lumturi te perhershme dhe ai/ajo qe e lejon veten te bëhet i varur nga personi te cilin dashuron.
 
Ai qe dashuron me shumë, ai qe është me i dobët, ai qe nuk ecën me këmbë ne toke. Ai lendohet me shumë.


Shumë gjëra mund të thuhen për këtë teme.


Me pelqen kjo replike dhe jam dakort deri diku. Sigurisht ata qe lendohen me shume nga dashuria (kur humb apo perfundon) jane ata qe jane zhgenjyer me shume. Fundja edhe lendesa eshte pasoje e madhe e nje zhgenjimi. Por nuk mendoj qe ata qe dashurojne me teper apo ata qe jane me te dobet ne dashuri (jo ne kuptimin e keq te fjales) jane medoemos ata qe do te lendohen me kollaj apo me shume. Cdo njeri eshte ndryshe. Ka nga ata njerezit e forte qe jane te forte per cdo gje, perfshire ketu dashurine por kur vjen puna tek lendesa me zor te madh e kalojne dhe e perballojne. Ka edhe nga ata njerezit te dobet, me natyre te dobet apo karakter te dobet qe nese u bie mbi shpatulla nje humbje dashurie mund ta perjetojne me lehtesisht dhe te lendohen me pak.

 • Postime: 1750
 • Karma: +15/-2
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 29-08-2007, 22:14:18
ai qe ka dashur me shum lendohet

 • Postime: 155
 • Karma: +0/-0

#22 ne: 30-08-2007, 01:49:22
Ai qe s'gjen dot menjeher dashuri te re porsa e gjen te ren harron te vjetren

 • Postime: 5949
 • Karma: +9/-0

#23 ne: 01-09-2007, 15:23:11
Ai/ajo qe ka dhene me shume per te por dhe qe vazhdon e ndjen akoma per tjetrin/en! Rrjedhimisht ndaj dhe lendohet, sepse nga gjithe ato perpjekje e sakrifica qe ka bere, si rezultat merr zhgenjime :S
Mos te rente per pjese thuaj, se pastaj vec hapi deren hmmmmm:

 • Postime: 7
 • Karma: +0/-0

#24 ne: 05-09-2007, 03:50:17
femnat lendohen se jane ma t ndijshme se gjithmone presin me shume nga dashuriae keqyrin si diqka nga perallat nga filmat etj etj por nese vjen puna mu lendu nje mashkull ateher ai e perjeton shume me teper se krejt femrat ne pergjithsim. mendimi im o ky. une jam lendu me ka ndodhe.

Temat e fundit