Martesa, Dëshira për ngrohtësi dhe siguri - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Martesa, Dëshira për ngrohtësi dhe siguri

Martesa, Dëshira për ngrohtësi dhe siguri

· 4 · 549

  • Postime: 27103
  • Gjinia: Mashkull

ne: 11-08-2010, 16:03:26
Mundësia për të pasur një martesë të mirë e të qëndrueshme e bën pothuajse këdo të gatshëm për ta provuar njëherë. E pra, pse është martesa kaq tërheqëse? E vërteta është se asnjë nuk dëshiron të jetë i vetëm. Edhe pse e bëjmë të madhe çështjen e “bërjes së gjërave si të duam” dhe këmbëngulim për të drejtat individuale, të gjithë dëshirojmë sigurinë dhe ngrohtësinë e një marrëdhënieje intime me dikë që çmendet pas nesh.Ne mund të themi se “duam të jemi vetëm” dhe dëshirojmë “pak hapësirë”, por dëshira jonë më e fortë është ta ndajmë këtë hapësirë me dikë që na do. Kjo dëshirë e zjarrtë për t’u njohur dhe vlerësuar nga dikush tjetër vjen nga mënyra si jemi projektuar që në fillim. Sot

  • Postime: 7065
  • Gjinia: Femer

#1 ne: 11-08-2010, 21:12:17
Martesa eshte fillimi i halleve  :D

  • Postime: 3548
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 11-08-2010, 21:43:22
vertet epo nuk martohem ateher..:P..me mir beqo :P

  • Postime: 7065
  • Gjinia: Femer

#3 ne: 11-08-2010, 22:06:40
vertet epo nuk martohem ateher..:P..me mir beqo :P

Titi besoj se e ke pare komedine "Shi ne plazh"  :D Ka nevoje te rrije njeriu beqare, por jo gjithe jeten ama  :P
Ne martese njeriu ndeshet me halle, probleme e veshteresi,,,por nese ka dashuri, respekt, mirekuptim,,veshtiresite behet  me te lehta per tu kapercyer :)

Temat e fundit