MASHKULL apo FEMER - 2 - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

MASHKULL apo FEMER

MASHKULL apo FEMER

· 42 · 7843

 • Postime: 776
 • Karma: +8/-0
 • Gjinia: Mashkull

#25 ne: 14-10-2007, 18:12:08
un po censuroj veten ketu, se kam mendime fashiste dhe naziste, e po te shprehesha do merrja naj ban :D , megjithate kjo dileme zgjidhet kollaj fare me ane te teorise time gastrologjiste:
nese te pelqen pikantja ha suxhukun
nese te pelqen e embla ha gurabijen,

edhe ju cliroheni edhe edhe un nuk perjashtohem (do Zoti...)

 • Postime: 1209
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#26 ne: 14-10-2007, 23:36:49
mashkull apo femer??!! "Altin", nga ato qe na thua len te kuptojme se ti je biseksual, ose ke nje "perversion" te theksuar ndaj veshjeve femerore( edhe gaboj)....

sidoqofte une te keshilloj 3 gjera: 1- vizite tek psikollogu, 2- prishi lidhjet me ate vajze dhe mos mendo se duke u lidhur me dike(femer)apo krijon familje, mbaron puna aty, thjesht do marresh ne qafe veten dhe familjen, 3-largohu fare nga kosova po e pate mundesine, ose zhvendosu ne nje qytet te madh....

ps: 2 keshillat e fundit nuk kane vlere, nqs psikologu te ndihmon te "gjesh" personalitetin tend mashkullor.....

paç fat......

#27 ne: 16-10-2007, 15:55:59
femer.....se te ngrene valixhen djemte ne shkallet e trenit LOL

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#28 ne: 22-10-2007, 05:54:45
:O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O

Seriozisht e kishe këtë pyetje ti moj Eleganca? Me habite e dashur, sinqerisht me habite. Është vërtetë për tu cuditur se ku te çon mendja e njeriut. E për çfarë të duhet ty se si e perdor ai emrin e tij? Apo te jep me shumë tema për te diskutuar ty një detaj me tepër qe di mbi dike.

Elegance, mos u flit thjeshtë për te folur, por thuaj diçka me mend  - kjo bëhet duke dhënë një përgjigje ku trurin e ve ne pune gjatë pergjigjes.

S`e marrë vesh, Allahu na ruajte! Bota bëhet e frikshme kështu...  :S


mifefee:

E kush je ti qe te me pyesesh mua se c'fare pyetjesh duhet te bej e c'fare s'duhet te bej?! Ne kete menyre - ti qe na keshillon qe te mos gjykojme te tjeret - nderkohe po na gjykon neve se c'fare pyesim e c'fare nuk pyesim.
Ketu eshte hapur nje teme per diskutim dhe anetari qe e ka hapur kerkon vertet ndihmen tone, dhe per ta ndihmuar ate, ne mund t'i bejme pyetje te ndryshme.

Dhe une nuk fola THJESHT PER TU FOLUR. Une - ndryshe nga ti - e vura trurin ne pune, gjate pergjigjes sime. Ti, po ta kishe vene trurin ne pune dhe te mos akuzoje te tjeret per gjykime (sic ke bere me mua dhe me Englishbee-ne), do arrije t'i jepje nje fare ndihme apo pergjigje cunit, ne vend qe te merreshe me mendimet e te tjereve e t'i gjykoje keto mendime. Nejse, s'kam as kohe, as nerva dhe as deshire te merrem me "e lashe/s'e lashe". Une ketu kam mbi 4000 postime dhe e kam vene trurin ne pune (over-time me raste ;)) per te gjitha. Nejse "fshati qe duket, s'do kalluaz."

ME TE MIRA DHE ALLAHU TE RUAJTE TY SEPSE 1) UNE S'BESOJ TEK ALLAHU DHE 2) BOTA PER MUA S'ESHTE AQ E FRIKSHME. RUHEM VETE ME KEMBET E DUART E MIA DHE ME TRURIN TIM. ;)

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#29 ne: 22-10-2007, 06:02:03
Sa për informacion te disave këtu: ka njerëz qe s´besojnë ne Allah!!! Dhe prapë janë te shkelqyer dhe inteligjente...dhe para se gjithash: janë te lumtur.

Gjithë te mirat!!!!!!!!

AMIN MOTER! Jam 100% me ty ketu. Ke te drejte se keshtu eshte e verteta. Ka plot njerez qe s'besojne aspak tek Allahu (vetja ime perfshire ketu) dhe jane ashtu sic i ke pershkruar ti. Pastaj c'ka kaq lidhje Allahu me kete dileme te djalit se vertet s'po e marr vesh?! Mbase jam e verber ne kete drejtim, me c'verberoni pra. Sikur me ke pershkruajtur mua me siper, tamam. LOL :D :P Une para se gjithash jam e lumtur me veten time dhe me personin qe jam. Kaq.

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#30 ne: 24-10-2007, 03:05:12
Mos u merrni me shkrimet e njeri-tjetrit ju lutem!
Hapesi i temës kerkoj këshillë, aq sa keni mundësi shkruani rreth dilemes tij, e jo rreth asaj se çka shprehin te tjerët.

Cdokush nga ne e percepton dhe gjykon kete situate ndryshe nga tjetri.
Si i thonë asaj fjalës urte: "Pyet 100 vet, e puno si din vete!"
Edhe atij vendimet nuk mund te ja merr askush, e as qe ja lehtësoni hallin me shkrimet tuaja sepse problemi ekziston dhe nuk zgjidhet aq lehtë. Ne fund përsëri ai vetë duhet te vendose.

Uroj mos ma merrni për ters vërejtjen!

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#31 ne: 24-10-2007, 05:17:02
Mos u merrni me shkrimet e njeri-tjetrit ju lutem!
Hapesi i temës kerkoj këshillë, aq sa keni mundësi shkruani rreth dilemes tij, e jo rreth asaj se çka shprehin te tjerët.

Cdokush nga ne e percepton dhe gjykon këtë situate ndryshe nga tjetri.
Si i thonë asaj fjalës urte: "Pyet 100 vet, e puno si din vete!"
Edhe atij vendimet nuk mund te ja merr askush, e as qe ja lehtësoni hallin me shkrimet tuaja sepse problemi ekziston dhe nuk zgjidhet aq lehtë. Ne fund përsëri ai vetë duhet te vendose.

Uroj mos ma merrni për ters vërejtjen!


E dashur, une nuk ta marr per keq verejtjen. Perkundrazi jam me ty. Por kur me sulome (e pa te drejte dhe merren me anetarin - ne kete rast mua - sesa me problemin) e kam cik si tipin qe s'me rrihet pa u'a kthyer e te njejten monedhe. Sorry. LOL

Une shpresoj qe edhe te tjeret ta ndjekin keshillen tende! Hajde diskutim te kendshem te gjitheve, sepse tema eshte vertet serioze dhe ky eshte nje problem per ate djalin vertet, jo me kot e ka hapur edhe temen. ;)

 • Postime: 5
 • Karma: +0/-0

#32 ne: 07-02-2008, 17:33:47
tung ka koh qe nuk kam shkruajt, veq deshta ta shenoj qe tash jam nda nga e dashura ime, se kam vendos me u perqendru ne qet problem e mos " me marr ne qaf " at vajz.. por nese dikush mundet mem ndihmu per qet problem kish kry pun te madhe, !!!! ju pershendes

 • Postime: 88
 • Karma: +0/-1

#33 ne: 07-02-2008, 17:59:39
Muhabet koti. Papunesi e madhe. Tallavaja i ka fajet..
Pse rren o altintin..  nuk ke ndonje teme me te rendesishme per te na krypur??

 • Postime: 114
 • Karma: +1/-0

#34 ne: 07-02-2008, 18:04:12
një dilem i madh në jetën time !!

Përshëndetje...(i dashuroj femrat) por nuk e kuptoj pse kam dëshir të jem femër ?? qe shum vite në dhomën time vishem me rroba të femrav (funda, miniqa, fustane...) me pëlqen shum shum shum, nuk e kuptoj pse, unë kaloj me një femër qe e dua shum por dëshiroj të jem femër ? këtë sekret nuk e din askush veç All-llahu, edhe tash ju qe e lexoni...

Citimi i Autorit u be per te dalluar shume DYSHUES/DYSHUESE se c`lidhje kishte All-llahu me pergjigjet qe i jane dhene djalit.

...Pastaj ç'ka kaq lidhje Allahu me këtë dileme te djalit se vërtetë s'po e marr vesh?!  

Elegance, meqenese deklaruat se keni mbi 4000 postime tashme ne forum, duhet tu kishte rene ne sy menyra e te shprehurit te anetareve ketu...E them kete sepse kur jeni pergjigjur bashke me inteligjencen tuaj, duhet te ishit mesuar tashme me leximin!

Sa për informacion te disave këtu: ka njerëz qe s´besojnë ne Allah!!! Dhe prapë janë te shkelqyer dhe inteligjente...dhe para se gjithash: janë te lumtur.

Gjithë te mirat!!!!!!!!

Emira,

Besimi ne All-llah ka te beje me vleresimin e asaj cfare je, cfare ke, dhe te ardhmen tende. Persa i perket lumturise, nje besimtar do ta quante me shume se lumturi keto qe kam pershkruar me siper. (Cilido qofte Zoti yt, meqenese s`ishte All-llahu, duhet te te kishte dhene te njejten "lumturi")

 • Postime: 432
 • Karma: +8/-6
 • Gjinia: Mashkull

#35 ne: 07-02-2008, 18:12:05
tung ka koh qe nuk kam shkruajt, veç deshta ta shenoj qe tash jam nda nga e dashura ime, se kam vendos me u perqendru ne qet problem e mos " me marr ne qaf " at vajz.. por nëse dikush mundet mem ndihmu për qet problem kish kry pun te madhe, !!!! ju përshëndes

Zotni,

Pasi qenke nda prej asaj femres - ndaje edhe vetveten prej budallalleqeve dhe shikoje realitetin drejte dhe behu i sinqerte me veten tende! Perndryshe ky forum nuk eshte te beje "match" homoseksualet ose biseksualet! Flm, e Zoti te udhezofte!

 • Postime: 776
 • Karma: +8/-0
 • Gjinia: Mashkull

#36 ne: 07-02-2008, 18:53:36
Kjo eshte thjesht nje smundje dhe si e tille duhet kuruar.
Me sa me kujtohet nga ato qe kam lexuar per psikollogjine, Frojdi nese nuk gabohem, thoshte qe te gjith femijet kalojne nje periudhe tranzicioni gjinor. Kjo periudhe eshte diku te 7 vjec, dhe femijet nuk e kane te ndare ne tru tamam gjinine e tyre, me pas me futjen ne pubertet cdo gje behet e qarte.
Do ishte edhe dicka tjeter nga frojdi por ate nuk dua ta permend pasi Frojdi eshte kritikuar rende per kete teori edhe nga koleget e tij.

Altinit do i thosha vetem qe te shkonte e te kurohej, te fliste me nje psikolog, pasi keto tndenca te tijat jane thjesht nje keqsekrecionim hormonesh, dhe kura kam lexuar diku eshte shume e thjeshte. Ashtu si kurohet trauma apo skizofrenia apo mani te tjera edhe kjo e ka ilacin e vet.
Si e ka thene edhe eleganca, te gjithe njerezit kane nga pak nga te gjitha si nga histeria, obsesionet, halucinacionet, homoseksualiteti dhe lezbizmi, por problemi nis kur fillojme ti cojme keto gjera ne ekstrem.

Nga mua :

1- je djal, ta jap un me 100% qe je mashkull
2- shko te doktori e mbaro pune
3- kur te mbarosh seancat merr 100 euro ne xhep dhe bej naj xhiro verdall ;)

 • Postime: 1431
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#37 ne: 05-04-2008, 22:03:31
 hmmmmm:
edhe pse shume gjera varen prej femrave, une do thosha me mire mashkull. kjo per shume 'epersi' qe ka mashkulli nga femra, si psh:- 
autoriteti, kerkese me e paket llogarie, liri e dukshme veprimi etj...

 • Postime: 776
 • Karma: +8/-0
 • Gjinia: Mashkull

#38 ne: 05-04-2008, 22:16:03
hmmmmm:
edhe pse shumë gjëra varen prej femrave, unë do thosha me mirë mashkull. kjo për shumë 'epersi' qe ka mashkulli nga femra, si p.sh.:- 
autoriteti, kërkesë me e paket llogarie, liri e dukshme veprimi etj...

pa lidhje...

 • Postime: 404
 • Karma: +7/-1
 • Gjinia: Femer

#39 ne: 06-04-2008, 14:48:28
mu bo mishi kokra-kokra nga kjo histori ..........

 • Postime: 718
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#40 ne: 23-01-2020, 18:01:51
Ç'u be, e gjete?🤨🤔

 • Postime: 7085
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#41 ne: 24-01-2020, 13:20:28
Cfaredo drejtimi te kete mare, i urojmë gjithë te mirat.

Temat e fundit