Me çfarë të mira dallohemi ne shqiptarët nga të huajt? - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Me çfarë të mira dallohemi ne shqiptarët nga të huajt?

Me çfarë të mira dallohemi ne shqiptarët nga të huajt?

· 25 · 3224

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0

ne: 07-06-2006, 06:36:54
PO HAP KETE TEMEN SI KUNDERPERGJIGJE NDAJ TEMES- CFARE URRENI TE SHQIPTARET. Ne shqiptarët kemi shumë te mira e cilesish qe na bejne te dallohemi nga kombet a racat tjera.

Sjelleni listen këtu te tregojme TE MIRAT tona si shqiptar!  ;)  PO normal megjithatë pa përgjithësime, se nuk ka mal pa ujq.

PO E FILLOJ UNE ME CA-
Burrat janë te fjalës, e gratë te nderit.

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 07-06-2006, 09:57:09
Dallohemi me durim dhe shpresa.

 • Postime: 56
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 07-06-2006, 10:12:25
Nuk do te jem shume origjinale, por te gjithe miqte e mi jo-shqipetare mendojne qe jemi mikprites dhe i pelqen kuzhina jone!

 • Postime: 40
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 08-06-2006, 08:34:50
jemi akoma te cilter,i shprehim ose na dallohen ndjenjat

 • Postime: 244
 • Karma: +1/-0

#4 ne: 08-06-2006, 11:05:40
Duke e mbaruar nje mbremje me grushta, te pakten ketu ne Michigan c'do Pizza Party e organizuar nga shqiptaret mbaron me nje plagosje ose "Braking news at 6 o'clock"

Gjithashtu nuk perjashtoj faktin qe jemi puntore dhe te etur per sukses!

Respekte! K

 • Postime: 7087
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 09-06-2006, 09:03:53

Maredheniet prinder - femije, tek ne jane me te forta.

 • Postime: 1210
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 09-06-2006, 09:23:03
Duke e mbaruar një mbrëmje me grushta, te paktën këtu ne Michigan ç'do Pizza Party e organizuar nga shqiptarët mbaron me një plagosje ose "Braking news at 6 o'clock"

Gjithashtu nuk perjashtoj faktin qe jemi puntore dhe te etur për sukses!

Respekte! K

Ne shqiptarët,te gjithë jemi Atllare, :perqafim  për këtë edhe ...vritemi apo plagosemi mesvedi dhe me te huajt...
Dy atllare s`lidhen ne një hu gjersa njeqind gomare po pa paroblem fare... :)

 • Postime: 70
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 10-06-2006, 10:11:33
Apsolutisht asgje nuk kemi te mire ne shqiptaret , vet jom shqiptare dhe e urrej veten pse kam lind shqiptare ..................

#8 ne: 12-06-2006, 09:10:12
Shqiptari te flet kudo qe te jesh,ama dhe te thote ndonje llaf o ca se... u ca goce!

 • Postime: 1258
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 12-06-2006, 09:15:30
mua me pelqen mese shumti pej te gjithave:

RESPEKTI para njerzve dhe prinderve dhe vllezerve sidomos nese jan me te medhej se vet!

 • Postime: 5948
 • Karma: +9/-0

#10 ne: 12-06-2006, 17:15:43
Faktikisht, kemi disa... por me shume do te vecoja raportet e forta qe gjenden brenda familjes :)

 • Postime: 445
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 16-06-2006, 09:32:33
Jemi mikprites  :)

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 03-02-2007, 07:53:16
Unë mendoj se si Popull Shqiptar dallohemi për këto gjëra (nuk ka rëndësi rradha):

Bujari,
Besnikeri,
Premtime (d.m.th. kur bëjmë një premtim, e mbajmë zakonisht),
Krenari për Veten dhe për Vendin Tone,
Mikpritje,
Pasterti (Femrat tona janë shumë te pastra, nikoqire dhe te rregullta),
Për te Gatuar (Grate sidomos janë Amvisa shumë te Mira ne Kuzhine),
Për te Punuar (Njihemi si Popull Punetor dhe aspak Dembel),
Për Llafe (ç'është e vërteta jemi edhe një cike popull llafazan, por kjo s'është me pathjeter diçka e keqe),
Për Historinë (pavarësisht se jemi një nga vendet me te vogla te botës, jemi te zhytur ne një histori te thelle, me heronj te medhenj, me historiane, poete dhe shkrimtare te paharruar, me shumë art, kulturë, zakone dhe tradita dhe mos harrojmë te permendim këtu gjuhën Shqipe qe ka prejardhje shumë te vjetër dhe është një gjuhe origjinale).
Sigurisht njihemi edhe për Nderin se ne përgjithësi jemi popull i ndershem.

Unë mendoj se ne vitet e sotme sidomos, njihemi edhe si Popull me Gusto: me gusto për te jetuar, për ta shijuar jetën, për te zgjedhur, për te shkuar diku me pushime, për te ngrënë, për te pire, për te shetitur, por sidomos me gusto ne veshjen dhe paraqitjen tonë.

 • Postime: 27102
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 02-04-2008, 11:13:29
Shkrimi qe ka bere Eleganca, i ve kapun kesaj teme, vertet jane ato gjera qe ka permendur.

Doja te shtoja dhe per Pastertine ne shtepi, nuk gjen nje familje shqiptare qe mos e mbaj te paster shtepine, po u fute me nje shtepi te huaj nuk durohet era, ato cfar nuk mbajn brenda ne shqi, jane shume te piset.

 • Postime: 335
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 02-04-2008, 13:13:30
Unë mendoj se si Popull Shqiptar dallohemi për këto gjëra (nuk ka rëndësi rradha):

Bujari,
Besnikeri,
Premtime (d.m.th. kur bëjmë një premtim, e mbajmë zakonisht),
Krenari për Veten dhe për Vendin Tone,
Mikpritje,
Pasterti (Femrat tona janë shumë te pastra, nikoqire dhe te rregullta),
Për te Gatuar (Grate sidomos janë Amvisa shumë te Mira ne Kuzhine),
Për te Punuar (Njihemi si Popull Punetor dhe aspak Dembel),
Për Llafe (ç'është e vërteta jemi edhe një cike popull llafazan, por kjo s'është me pathjeter diçka e keqe),
Për Historinë (pavarësisht se jemi një nga vendet me te vogla te botës, jemi te zhytur ne një histori te thelle, me heronj te medhenj, me historiane, poete dhe shkrimtare te paharruar, me shumë art, kulturë, zakone dhe tradita dhe mos harrojmë te permendim këtu gjuhën Shqipe qe ka prejardhje shumë te vjetër dhe është një gjuhe origjinale).
Sigurisht njihemi edhe për Nderin se ne përgjithësi jemi popull i ndershem.

Unë mendoj se ne vitet e sotme sidomos, njihemi edhe si Popull me Gusto: me gusto për te jetuar, për ta shijuar jetën, për te zgjedhur, për te shkuar diku me pushime, për te ngrënë, për te pire, për te shetitur, por sidomos me gusto ne veshjen dhe paraqitjen tonë.


dakort,ploteasisht dakort
JEMI SHQIPTAR,Ju duket pak?

#15 ne: 03-04-2008, 23:25:27
Qe tek ne familja eshte dicka e shenjte dhe jemi shume te lidhur..ketyre si behet vone shume drejt me thene !

 • Postime: 115
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 04-04-2008, 07:56:29
Vullneti per te punuar.

#17 ne: 04-04-2008, 08:01:06
Guzhina e shkelqyer!!

#18 ne: 04-04-2008, 08:03:34
Grate e zgjuara;-)

 • Postime: 115
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 04-04-2008, 08:30:13
hmm nuk di ndonje restorante shqiptar ktu ne USA
edhe ndonji gru shume te zgjut nuk njof...  ^o)

 • Postime: 410
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 29-09-2010, 11:42:17
1- Familjen te shenjte.
2- Mikpritjen.
3- Popull i lindur artist.

#21 ne: 02-10-2010, 04:53:19
Tradita....respekti ....dhe Mikpritja... ;)

 • Postime: 234
 • Karma: +0/-0

#22 ne: 05-03-2020, 16:57:03
Mendoj qe shqiptaret kane shpirt human e solidar. :)

Njerezore (sidomos me te huaj) !

Per pjesen e pare e them me bindje ,packa se jam perfshire ne pak organizime te tilla . :)

 • Postime: 3239
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 05-03-2020, 20:47:19
Ja qe nuk i ze Corona Virus

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 06-03-2020, 08:04:30
Ja qe nuk i ze Corona Virus


😂😂
Unë mendoj se më e mira është, përveç postimeve të forumistëve të tjerë, që nuk na identifikojnë lehtë nacionalitetin bazuar në pamje 😁

Temat e fundit