Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: Djellza Aliu
« ne: 09-07-2021, 09:42:43 »

te dyja jane te rendsishme dhe te dyja i kushtojn rendesi njera tjetres.
Postuar nga: erlehta
« ne: 04-03-2020, 15:50:38 »

@Passion
Kam njeriun tim qe mbeti detrave. Grade e paga mese e shkelqyer por tani qe u fejua, po i ndjen me teper lezetin tokës sesa ujit 😂
Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 03-03-2020, 16:21:37 »

Profesioni se paga vjen vete.:)
Postuar nga: Passion
« ne: 03-03-2020, 09:06:23 »

Paga ka rëndësi të madhe por nuk besoj se ja ndjen lezetin nëse nuk punon aty ku do.
Kjo e pages eshte e cuditshme. :)

Kam patur disa miq qe ishin kapitene anijesh,edhe mekanike anijesh. :)

Mbaruar akademine detare ne shkolla te privilegjuara qe diplomat e tyre rezultojne vip ne ate fushe.

Paga e tyre vijon nga 9800 euro ne muaj,deri ne 16000 euro .
Mekaniket nga 7000 deri ne 12000 :)

Ushqeva fort idene per tim bir ta dergoja ne nje te tille shkolle fillimisht,por duke kaluar vitet me zbehet deshira.
Edhe ata dilnin ne te tille konkluzione se nuk arrihen te dyja
edhe familja
edhe parate.  :S

Tashme ne kete moshe qe jam pajtohem me rrjedhen duke u ndier mire me aq sa mundemi,me ato qe kemi ,me ca pelqime dite dite,me ca adhurime dite dite,edhe me ca mllefe dit dit (gjithmone kundrejt profesionit).  :D
Postuar nga: Parloté
« ne: 02-03-2020, 22:27:21 »

Une zgjodha familjen, dhe me nje shtypje tastere nuk u bera milionere. Sot jam shume i pasur, pasi kam gjerat me te cmueshme ne jete!

Per punen qe beje, marre rroge te mire, po nuk eshte rruga e profesionit.


Në aspektin familjar jam triliardere dhe mbase edhe kjo pati rolin e vet në disfavor të përzgjedhjes së pagës. 🙂
Postuar nga: Gjumashi
« ne: 02-03-2020, 18:54:35 »

Për mua profesioni.
Kush e di isha bërë milionere sot po të kisha zgjedhur pagën. 😊

Une zgjodha familjen, dhe me nje shtypje tastere nuk u bera milionere. Sot jam shume i pasur, pasi kam gjerat me te cmueshme ne jete!

Per punen qe beje, marre rroge te mire, po nuk eshte rruga e profesionit.
Postuar nga: Parloté
« ne: 02-03-2020, 16:16:14 »

Për mua profesioni.
Kush e di isha bërë milionere sot po të kisha zgjedhur pagën. 😊
Postuar nga: erlehta
« ne: 02-03-2020, 11:04:51 »

Paga ka rëndësi të madhe por nuk besoj se ja ndjen lezetin nëse nuk punon aty ku do.
Postuar nga: Emira
« ne: 17-08-2007, 23:26:46 »

them se varet nga situata
kam pasur vende pune te paguara me te vertete shume mire dhe ja kam kaluar shume mire kur perktheja per nje firme italiane. cdo gje ishte ne harmoni.
kam pasur edhe pune tjeter te paguar shume mire, po jo vetem qe rroptohesha ne pune, po klima josociale e punes ish kafsheria vete. e pranoja per hir te situates qe kisha, po me ka shkaterruar fare.
puna qe bej tani eshte ok ne pergjithesi, me intereson vetem sigurija e kontratesPLUS QE KAM EDHE BOLL KOHE PER ZERIIIIIIIIIINNNNNN NNNNNNN
Postuar nga: chekevara
« ne: 17-08-2007, 16:26:32 »

ka njerez, qe paga i sjell me shume kenaqesi(gabim per mendimin tim)..te tjerve ju a sjell profesioni(jo pa lek fare)..e drejte per mendimin tim....