×

Nga do ti kaloni pushimet e Verës?

· 274 · 19799

Nga do ti kaloni pushimet e Verës?

· 274 · 19799

 • Postime: 59
 • Gjinia: Femer
got the money
#50 ne: 31-05-2005, 13:16:45
ne shpi, per te kursyer dhe mbledhur pare.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 638
 • Gjinia: Femer
Thugette_Girl
#51 ne: 31-05-2005, 13:37:23
Shpresoj ne shqiperi....ashtu e kam nda mendjen. :)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 3108
 • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#52 ne: 31-05-2005, 13:39:34
Nga do i kaloje dihet, por me ke nuk dihet.  :-[  :P  ^o)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 830
 • Gjinia: Femer
guess
#53 ne: 31-05-2005, 17:20:43
ne Afrike mbase  LOL
Po ku tj ne Shqipri  :-*
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 217
brfani
#54 ne: 31-05-2005, 22:32:35
Po ju të keqën keni vendos për pushime a unë do të shkoj diku por nuk di ku,në det adriatik po prap ku?
E ku o ju të forumit te vaj? (VETËM ME NJE VEND NUK DUA TË SHKOJ)
më ndihmoni!
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 54
 • Gjinia: Mashkull
Patriot2005
#55 ne: 31-05-2005, 23:59:51
Pershendetje
Une mendoj qe kete vit ti kaloj pushimet te Uji i Ftohte ne Vlore Vetem per ujin e pishem ja vlen Direkt nga Burimi Pershendetje te gjithe vlonjateve dhe atyre qe do kalojne pushimet ne Vlore
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 126
Butrina
#56 ne: 01-06-2005, 04:28:12
Antalya Turqi  ;)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 363
 • Gjinia: Femer
poisonivy
#57 ne: 01-06-2005, 06:17:37
ne shkup, ne SUMMER UNIVERSITY, Macedonia..........
e pastaj ndoshta lun puna e shkoj edhe nbjeshke...apo ndeti.........
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 6973
 • Gjinia: Mashkull
Irenis
#58 ne: 09-06-2005, 15:37:46
E njëjta temë është edhe në Barkafe edhe pse atje përmenden pushimet verore kurse këtu vetëm pushimet.
Po përsëris përgjigjen time.
Në shtëpi mendoj. S'jam duke u lodhur aq shumë që të bëj pushim dhe t'i nxjerr punë vetes edhe më shumë se gjatë punës së vërtetë.
Për mua me rëndësi është të mos jetë ftohtë. Vera ah vera është më e mira.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 776
 • Gjinia: Femer
black blooded gurl
#59 ne: 17-06-2005, 10:47:39
n turqi ose greqi :)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 2025
 • Gjinia: Mashkull
sulltani
#60 ne: 17-06-2005, 11:23:37
ne nje nga plazhet me me fame te amerikes...East Hampton Ny. po te kisha mundesi do te shkoja ne Sarande. Saranden nuk e ndroj me asnje plazh te botes.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 178
 • Gjinia: Mashkull
TajroncMeShonC
#61 ne: 19-06-2005, 04:21:54
O tiron tironaaaa kupa osht e jonaaa :D blloku sa anej knej :P pishinat pupupu ene pak ene pak.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12
Cobra1
#62 ne: 19-06-2005, 19:14:55
Sa per token mu merzit thesh tja kaloja ne hen kete behar plazh dhe qyfire  mir ju geca perseri
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 847
 • Gjinia: Mashkull
miki
#63 ne: 20-06-2005, 19:17:04
Ahhh sivjet kisha qef tja fusja një 10 ditsh në Turqi,e pastaj direkt për në Shqipëri por siç duket nuk do dali gjë kësaj rradhe. :(

Gjithsesi kam qef të kaloj rreth një muaj në Shqipëri.Saranda është në shënjestrën time sivjet loool,dhe sigurisht në vend të parë Elbasani  :love:

Të shohim me kismet themi ne nga anët tona se planet sikur sna ecin. :(

Ps.Mund të na ndihmojë ndonjë që banon në Turqi me ofertat për një 10 ditsh andej se këndej janë pak si të "fryra".Ndonjë sygjerim asgjë më shumë se mos na ndërrohet mendja jo për ndonjë gjë...loool

Pushime të këndshme të gjithëve e ja kalofshi mirë....


Gjithë të mirat
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 22
 • Gjinia: Femer
evita
#64 ne: 21-06-2005, 10:26:05
une ato 10 dite pushim qe kisha i bera shkova roadtrip ne North Carolina dhe tani back to reallity. pune dhe vetem pune. ndoshta donje long weekend mund te shkoj ne Cape Cod po jo donje gje te madhe. ah sa qef do kisha te shkoja ne Shqiperi ne luginen e mbrekullueshme te Vjoses po kete vit duhet te punoj ndoshta shkoj vitin tjeter. ja kalofshi te gjithe sa me mire kete vere.
 
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 90
SexyGina
#65 ne: 22-06-2005, 20:32:14
do shkoj ne itali per nja 2 jav
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 26
 • Gjinia: Mashkull
fatimili
#66 ne: 24-06-2005, 11:02:04
Nese dikush deshiron qe te pushoje, por pa patur nevoje qe te shpenzoje shume, duke u kenaqur, ateher le te vizitoje shtetin tone ame, Shqiperine.
Mendoje se bregdeti shqipetare, edhe pse ende ka per tu bere ne te , prape se prape e ka poziten me te mire bregdetare ne Europe.
Une e pelqeje bregdetin tone qe te pushoje.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 851
iShUlLi
#67 ne: 25-06-2005, 11:48:42
Te gjitha planet mu prishen  :(  :(
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 417
 • Gjinia: Mashkull
Jermain
#68 ne: 26-06-2005, 17:03:02
Shengjin Beach
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 50
 • Gjinia: Mashkull
Peshkuu
#69 ne: 29-06-2005, 03:41:30
Antalya/TURKEY   mIRE ?  ;)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1528
Karatisti
#70 ne: 29-06-2005, 09:43:58
Pas dy jave do nisem per Cuba: ;) 
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#71 ne: 25-07-2005, 19:41:31
Une sapo u ktheva nga pushimet...isha ne Shkiperi nga nuk kam bredhur moo ...te them te drejten ju te gjithe ma kishit lavderuar Saranden jasht mase por mua nuk em pelqeu dhe aq ..une ja kalova hata fare se isha me shoqeri por edhe pse plazhi ishte mahnites shume i bukur perreth nuk kishe asgje te beje  dy pube ishin dhe kaq ishte si vend i paprekur dhe dukej qe nuk ishte harxhuar asnje kokerr paraje per mirmbajtjen e saj leri cmimet njehere...shume shtrenjt :??? nuk mu duk e arsyeshme gjithsesi une sapo u ktheva nga pushimet po po me mori ky LULI lart ne CUBA nuk do refuzoja :D
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 137
 • Gjinia: Mashkull
misterioz
#72 ne: 26-07-2005, 03:01:07
Nese dikush deshiron qe te pushoje, por pa patur nevoje qe te shpenzoje shume, duke u kenaqur, ateher le te vizitoje shtetin tone ame, Shqiperine.
Une per vete do ti kaloj ne Shqiperi.Ne kur vime per pushime aty nuk vijme se eshte me lire or mik po sepse kemi mall per vendin tone dhe per njerezit tane.
Pa u shpenzuar shume???? Aty çmimet jane nga me te lartat e gjithe rajonit.Ne Dhermi p.sh. dhomat variojne nga 35 000 - 70 000 leke nata ,llogarit dhe ushqimin  ne  restorant .
Ne Durres po te shkosh ne kavalishence dhe te marresh nje dhome me frigo + air cond. per 3 veta 10 dite te shkon rreth 800 mije leke.Dhe pak a shume kaq jane çmimet ne te gjithe Shqiperine.Shto dhe shpenzimet e udhetimit.
Bej nji kerkim ne internet dhe shiko  se sa jane çmimet.Te kalosh pushimet (7 dite e 8 nete)ne Greqi ose Kroaci ne nji hotel me 3*  te shkon rreth 350 € per person ,ne kete çmim futet dhe udhetimi ,ndersa ne kaq na kushton vetem bileta avionit (per Europen).

 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 2355
 • Gjinia: Mashkull
kreksi
#73 ne: 28-07-2005, 15:24:30
Nga rrethana te ndryshme kete vite s'kam pasur mundesi qe te iku ne vendlindje, andaj shkova e i kalova nja 15 ditë të varfëra ne jug te Francës, në një vend malor ku aty kalon një lum i pastert e qe prej miliona vitesh ka krijuar leqe(meandra)gjarprore duke krijuar kanjone te thella në shkembijt gelqerorë.
Tani ky kanjon është i vizituar pere çdo vitë nga turistët që vijn nga tere bota por më së shumti aty vijn pere pushime verore holandezët, belgët, gjermanët dhe anglezët.
Ketu defrohen njerzit edhe pa deti.
Uji i kthjellët si loti mua më rikujton lumin e Rugovës por ketu ky kanjon është i lundrushëm 31KM ku zhvillohet akttiviteti në Kajak...
Merre me mend kënaqësin që ndiejn edhe femijët sidomos kur leshohen në vendet ku uji leshohet me rrembim!!!
Pajtohem me juve se deti është i Madh dhe ka shumë njerëz por nuk krahasohet me natyren që e shijon syri i njeriut në malet pitoreske ku njeriu ka nevoj pere qetësi e jo zhurëm, per të harruar boten e qytetrimit më vetura dhe ndytesime te ambientit.
Ne bjeshkë ndihem shumë më mirë më shendet por edhe me moral.
Shpresoj se edhe ne vendin ton do te zhvillohet ky lloj turizmi ku do ti ngjitet maleve pere ti humbur ato kilo te pa nevojshme.

[attachment[/attachment]
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#74 ne: 28-07-2005, 17:29:01
Kreksi nese do te me pyesnin ne do zgjidhja det apo mal une do zgjidhja malin ....por mendoj se kjo foto ky vend qe ke pershkruar ti qenka vend ideal per mua shume shume bukur ....shpresoj te jesh kenaqur e te jesh qetesuar sado pak :)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super