×
Hyrja
Profili

Sondazh

Jeni pro apo kunder racizmit?

Pro
28 (23.1%)
Kunder
93 (76.9%)

Numri i anetareve qe votuan: 94

Racizmi

Racizmi

· 170 · 24549

 • Postime: 335
 • Gjinia: Femer
charm
#125 ne: 03-04-2008, 11:05:41
bravo Cheke,me ato qe ke thene.

RAZISMI ESHTE FEMIJE I LIGJSHEM I IGNORANCES
RESPEKTONI DALLIMET,SEPSE ASNJE NGA NE ESHTE NJELLOJ ME TJETRIN!

 • Postime: 335
 • Gjinia: Femer
charm
#126 ne: 03-04-2008, 11:06:37
un jam kundër racizmit, madje aq shum saqë do doja qe çdo gjë ta ket ngjyren bardh dhe zi, p.sh. topi i futbollit - gjysma bardh e gjysma zi.

A JE JUVENTIN?

 • Postime: 267
 • Gjinia: Mashkull
labiku
#127 ne: 10-05-2008, 19:39:03
mos e urre boten por edhe me te mir se vetja mos e be kurre se te shkel me kembe.mos mendoni se ju be vone botes per ju jo.
shikoni njerezit edhe popullin tuaje

 • Postime: 1
beautiful world
#128 ne: 26-05-2008, 14:46:00
Mendoj qe  cdo  njeri i  bardhe eshte  ngapak racist dhe  cdo njeri me  ngjyre  nuk  do  te  deshironte  te  ishte  i  tille.
Mendoj qe dallimet  nuk  i  ka  bere  njeriu  por  vet  Zoti.

 • Postime: 1530
 • Gjinia: Mashkull
i huaj
#129 ne: 31-05-2008, 13:03:42
Te gjith njerzeti kemi prejardheje nga dheu,keshtuqe nuk kemi perparsi ndaj njeri tjetrit.Me te miret prej njerzve janë ata te cilet bejn vepra te mira pa marr parasysh ngjyren e trupit te tyre kombin etj.
guest30408
#130 ne: 11-01-2010, 14:46:11
une jam kunder racizmit sepse te gjithe jan te barabarte.nuk eshte e drejte qe vetem mbas ngjyres te gjykohen njerzit.mund te jete se te zinjet te jene me te mire se te bardhet

 • Postime: 2568
vullkani
#131 ne: 11-01-2010, 14:47:02
goc me ide me pelqen

 • Postime: 1580
sorelina
#132 ne: 30-01-2010, 13:36:11
Nje doze racizmi, qofte te madhe apo te vogel e gjen tek cdo njeri.

 • Postime: 27
 • Gjinia: Mashkull
Jems1
#133 ne: 01-02-2010, 15:10:48
Une jam kunder racizmin dhe eshte keq kur ndahet njeriu ne race krejt jon njerz te barabart ;)

 • Postime: 9
Orjeta Allkja
#134 ne: 14-05-2010, 17:01:03
jam kunder racizmit sepse pavaresisht te tjerave jemi te gjithe te = :engjell:

 • Postime: 83
lidabica
#135 ne: 29-06-2010, 13:45:13
Une s'kam ç'te bej ,e di qe nuk duhet ,por nuk i duroj njerzit me ngjyre...shume keq..po ec e me thuaj mua.Nuk i urrej se nuk kam ne tipin tim urrejtjen ,por nuk me pelqejne fare dhe nuk dua te kem te bej me ta.

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#136 ne: 07-01-2012, 23:24:41
Ne rradhe te pare nuk arrij te kuptoj shprejn: jam pro rracizmit
Ne te dyten: hapni dritaren o njerez, se bota po ju pret :perqafim :perqafim

 • Postime: 1012
 • Gjinia: Femer
endrrimtare
#137 ne: 02-02-2012, 10:54:42
Patjeter qe kunder jam. Kjo pyetje ne fakt u duhet bere afrikaneve sepse ata Jane me rracista se cdo rrace e bardhe :D

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
#138 ne: 02-02-2012, 12:57:54
Patjeter qe kunder jam. Kjo pyetje ne fakt u duhet bere afrikaneve sepse ata Jane me rracista se cdo rrace e bardhe :D

 :D

 • Postime: 12743
Mishel...............
#139 ne: 02-02-2012, 16:06:51
Jam rraciste....

 • Postime: 547
 • Gjinia: Mashkull
BVDGF
#140 ne: 03-02-2012, 09:07:47
te gjithe me nje vend do vemi po he  :D

 • Postime: 12743
Mishel...............
#141 ne: 03-02-2012, 09:23:23
po por sa jemi gjalle rracista jemi. Pastaj ne nje vend do vemi po secili ne varr me vehte...

 • Postime: 7064
 • Gjinia: Femer
erlehta
#142 ne: 03-02-2012, 12:50:38
Jam rraciste....

Nuk ka gure kandari te peshoj rracizmin tend   :D 

 • Postime: 12743
Mishel...............
#143 ne: 03-02-2012, 13:27:09
Nuk ka gure kandari te peshoj rracizmin tend   :D 

me falni po pse qeshni?
 :P

 • Postime: 7064
 • Gjinia: Femer
erlehta
#144 ne: 03-02-2012, 22:03:57
Me arsye pa arsye, nuk thua shyqyr qe qesh  :D

 • Postime: 12743
Mishel...............
#145 ne: 03-02-2012, 22:34:10
me falni po prape po qeshni....cudi :P
ceshtja eshte shume sumrioze.....une jam shume rraciste! Ka zgjidhje kjo sindrome?

 • Postime: 414
 • Gjinia: Mashkull
regrets
#146 ne: 03-02-2012, 22:55:00
 
Jam rraciste....
E dim Të gjithe LOL
Je rraciste,po je si shpirt,keshtu qe Të falet  ;)  :D

 • Postime: 12743
Mishel...............
#147 ne: 03-02-2012, 22:59:30
:perqafim

 • Postime: 7064
 • Gjinia: Femer
erlehta
#148 ne: 04-02-2012, 13:02:00
me falni po prape po qeshni....cudi :P
ceshtja eshte shume sumrioze.....une jam shume rraciste! Ka zgjidhje kjo sindrome?

 Ke bere ndonje veprim rracisti ti moj shoqe ?

smile ( pa ikone) :P

 • Postime: 12743
Mishel...............
#149 ne: 04-02-2012, 16:49:54
kam shkelur me makine nje mace te zeze qe donte te me priste rrugen.... :(
 

Racizmi na redukton empatinë

Nisur nga M A XRubrika PsiSoc

Postimi i fundit 28-05-2010, 16:15:09
nga M A X
Shqiptaret dhe racizmi

Nisur nga AidaRubrika Diskutime

Postimi i fundit 30-01-2013, 23:15:51
nga Mishel...............
Si luftohet racizmi e intoleranca?

Nisur nga ShejRubrika Probleme / Zgjidhje

Postimi i fundit 13-10-2009, 03:33:48
nga Bekimi
Shperthen racizmi grek ndaj Alban Bushit !

Nisur nga BerniRubrika Shqiptaria

Postimi i fundit 19-04-2007, 07:21:05
nga Berni
RACIZMI NDAJ SHQIPERISE

Nisur nga N I KRubrika Mix

Postimi i fundit 30-03-2007, 06:51:04
nga Berni