×
Hyrja
Profili

Sondazh

Jeni pro apo kunder racizmit?

Pro
28 (23.1%)
Kunder
93 (76.9%)

Numri i anetareve qe votuan: 94

Racizmi

Racizmi

· 170 · 24530

 • Postime: 7059
 • Gjinia: Femer
erlehta
#150 ne: 04-02-2012, 22:04:55
kam shkelur me makine nje mace te zeze qe donte te me priste rrugen.... :(

Hap syte heren tjeter, per tu ndiere ti e qete

 • Postime: 12743
Mishel...............
#151 ne: 04-02-2012, 23:03:34
une e qete isha dhe e bera me vetdije te plote..macja e zeze ndjell keq po ta preu rrugen dhe si rrjedhoje une ia preva njehere e mire...prandaj jam rraciste. Ceshtja eshte se une sdi ti jap makines dhe nuk kam makine LOL

 • Postime: 182
Xhuli*
#152 ne: 04-02-2012, 23:10:27
Edhe une kam shkelur nje mace me makine, e shkreta macja :(

 • Postime: 292
 • Gjinia: Femer
Boreas
#153 ne: 05-02-2012, 00:10:36
e shkreta mace

 • Postime: 7059
 • Gjinia: Femer
erlehta
#154 ne: 05-02-2012, 12:41:41
une e qete isha dhe e bera me vetdije te plote..macja e zeze ndjell keq po ta preu rrugen dhe si rrjedhoje une ia preva njehere e mire...prandaj jam rraciste. Ceshtja eshte se une sdi ti jap makines dhe nuk kam makine LOL

Hajde, hajde

 • Postime: 12743
Mishel...............
#155 ne: 05-02-2012, 20:33:39
erlehta shaka

 • Postime: 1439
 • Gjinia: Mashkull
DiniL
#156 ne: 05-02-2012, 21:35:04
erlehta shaka
Me ane te shakas tregon dhe te verteten ti?  :P

 • Postime: 12743
Mishel...............
#157 ne: 05-02-2012, 21:55:19
e vertete gjysmake.....me pohime e mohime . Merr cte marresh me sakte LOL

 • Postime: 956
 • Gjinia: Mashkull
whitesnake
#158 ne: 06-03-2012, 21:31:55
PO jam racist kundrejt zezakeve, jevgjve dhe cifuteve  :P

 • Postime: 12743
Mishel...............
#159 ne: 06-03-2012, 22:11:43
cifuteve jo...por atyre te tjereve po

 • Postime: 1012
 • Gjinia: Femer
endrrimtare
#160 ne: 06-03-2012, 22:17:10
Rracizmi seshte gje tjeter vecse nje "lufte" permanente kunder humanitetit. Ta quash veten human do te thote te pranosh gjithcka qe ka krijuar Krijuesi yne.

 • Postime: 12743
Mishel...............
#161 ne: 06-03-2012, 22:18:35
po razicmin kush e krijoi?

 • Postime: 1012
 • Gjinia: Femer
endrrimtare
#162 ne: 06-03-2012, 22:21:47
Ne njerzit.Njerzimi shkatarroi natyren,gjithcka. Njeriu krijoi klasa njerzish,nivele. Por jo Krijuesi yne.

 • Postime: 168
altinmurati
#163 ne: 06-03-2012, 23:04:44
dmth qeke besimtare ti?

Nuk ka nai gjo te keqe me besu, vetem mua mos me terhiq me zor ne kisha apo xhamija.

 • Postime: 12743
Mishel...............
#164 ne: 07-03-2012, 08:49:41
Ne njerzit.Njerzimi shkatarroi natyren,gjithcka. Njeriu krijoi klasa njerzish,nivele. Por jo Krijuesi yne.

kam dyshimet e mia ne kete pike

gjtsesi raciste jam..

 • Postime: 244
 • Gjinia: Femer
[AnnaBela]
#165 ne: 05-10-2012, 15:38:51
Kunder
te gjithe duhet trajtuar njelloj....

"Dikur pash nje femije me ngjyre te zeze dhe nje me ngjyre te bardhe tek po qanin...dhe per cudi, lotet e te dy paleve ishin njelloj!!"- ka thene Michael jackson....

 • Postime: 12743
Mishel...............
#166 ne: 07-10-2012, 23:43:54
kur  e tha para apo pas zhvatjes se lekures...
michael eshte shembulli me i keq per te bere moral mbi razicmin

 • Postime: 473
ness uno
#167 ne: 01-12-2013, 19:14:41
Besoj se racizmi eshte nje fenomen shume i zhvilluar e fatkeqesisht shume i lashte. Nje perkufizim i thjeshte qe mund t'i behet atij eshte injoranca ose pa dija e individeve e grupeve te caktuara sociale te cilet paragjykojne individe e grupe te ndryshme sociale, per shkak te prejardhjes gjeografike, gjenetike, fizike , seksuale , kulturoro -sociale etj.
Besoj se te paragjykosh nje qenie njerezore nga prejardhjet e sipershenuara eshte nje gabim e nje injorance me teper se e madhe.Cdo qenie njerezore analizohet e gjykohet vetem pasi ke pasur te besh me nje seri faktesh objektive e te prekura realisht e te arrish ne konkluzione perfundimtare. E nese konluzionet e arritura jane ne disfavor te asaj qenieje asnjehere e kurrsesi nuk duhet asociuar ky fakt me prejardhjen e tij apo grupit ku ben apo mendohet qe i ben pjese.
Sepse cdo njeri eshte unik ne kete bote  !

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull
Kisss
#168 ne: 02-12-2013, 09:32:09
Rracizmi predikohet dhe mesohet separi ne librat shkollore, me qellim, ose pa qellim, dhe se dyti nga shteti, dhe mediat, televizori, shtypi, etj…

Po ta verejsh qe ne vegjeli ne shkolle, sistemet boterore i bejn njerzit qe te luftojn njeri tjetrin, kush eshte nxensi me i mire, i zgjuari vs ngelesi,  e bukura vs e shpifta, mbipesha vs eleganca,  i bardhi vs i ziu, demokrati vs republikani, i varferi vs i pasuri, njeriu fetar vs ateisti, i djathi dhe i majti, i shkurti vs i gjati, katundari vs qytetari, mashkulli vs femra, ferrari vs toyota, ne sport, ne studime, arabi vs europiani, islami vs krishterizmi, tradita vs modernizmi, konservatori vs liberali etj etj, lista nuk mbaron…

Fatkeqsisht ne ket menyre indoktrinohet njeriu me rracizem, sepse vet natyra e botes, ose teoria e darvinit, mbijetesa e me te shkathteve, ose kapitalizmi, cdo njeri le te jete egoist injornat qe mendon vetem per vetveten, ti harrojm te tjeret, dhe vleren e tyre perpara Zotit te tyre.
Shteti dhe Mediat i bejn me qellim keto gjera, qe t'na hutojn neve nganjera ane, dhe ne anen tjetren te na e fusin sa krahu.

Shikoj sot lajmet ne TV, per cfare flitet ? Ne parlament, kush ja shau nenen kujt, ne qytet, kush vrau kushin, kush grabiti, kush beri seks, kush fitoj cmimin oscar, kush fitoj ndeshjen, dhe moti per diten e neserme.  :D. Lajmet sot flasin vetem per Seks, Dhune, dhe Moti, dhe propagandat e interesave te tyre. Kesaj i thojne puro RRacizem qellimisht, ose jo qelimisht.

Njeriu nuk lind rracist, por behet ngadale, me dashje apo pa dashje.

 • Postime: 566
 • Gjinia: Mashkull
ciarli
#169 ne: 25-12-2013, 17:17:36
mosbesimi ne erresire, padituri dhe varferi klimaterike eshte nje njohuri natyrale keshtu dhe me e paster, por ne shpella negresh, apo verra minjsh mund te gjesh dhe shijosh ende me shqise te lire lloj vlera njerezore te rralla qe shqyhen dhe kalben nga egersia, primitivizmi dhe mizerja, por nuk kemi pse te genjejme veten qe ne fillim te gjejme lule endacake te perjetshme, eksploruese klimash kulturore, gjithnje e me te bardha dhe te qarta, te pafuqishme, pse?
 

Racizmi na redukton empatinë

Nisur nga M A XRubrika PsiSoc

Postimi i fundit 28-05-2010, 16:15:09
nga M A X
Shqiptaret dhe racizmi

Nisur nga AidaRubrika Diskutime

Postimi i fundit 30-01-2013, 23:15:51
nga Mishel...............
Si luftohet racizmi e intoleranca?

Nisur nga ShejRubrika Probleme / Zgjidhje

Postimi i fundit 13-10-2009, 03:33:48
nga Bekimi
Shperthen racizmi grek ndaj Alban Bushit !

Nisur nga BerniRubrika Shqiptaria

Postimi i fundit 19-04-2007, 07:21:05
nga Berni
RACIZMI NDAJ SHQIPERISE

Nisur nga N I KRubrika Mix

Postimi i fundit 30-03-2007, 06:51:04
nga Berni