Racizmi - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

Jeni pro apo kunder racizmit?

Pro
28 (23.1%)
Kunder
93 (76.9%)

Numri i anetareve qe votuan: 94

Racizmi

Racizmi

· 170 · 26939

 • Postime: 1666
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

ne: 03-12-2004, 19:50:14
Le te diskutojmë rreth racizmit ne te gjithe format qe ai merr.
« Editimi i fundit: 10-01-2021, 17:46:38 nga M A X »

 • Postime: 1666
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 03-12-2004, 19:52:21
une jam kunder, sepse te gjithe njezit jane te barabarte si para Zotit dhe para ligjit.
 <>
« Editimi i fundit: 11-12-2004, 14:11:57 nga Dirrtygirl »

 • Postime: 2026
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 03-12-2004, 21:53:51
Dirrtygirl mund te na japesh nje shpjegim te vogel se ke quan rracizem , dhe per ca rracizmi e ke fjalen??

 • Postime: 2434
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 04-12-2004, 03:44:55
Pikerisht sulltan
Por me sa shof e paska per njerezit me ngjyre kjo :P

 • Postime: 1666
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 04-12-2004, 11:43:39
po pra per ata e kam...
te shkretet... :(

 • Postime: 1666
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 04-12-2004, 12:04:01
cfare kuptoni tjeter me racizem ju?

 • Postime: 1750
 • Karma: +15/-2
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 04-12-2004, 13:46:02
 hej o goce ti the qe te gjith njerzit jan te njejet para ligjit kjo thuhet se ashtu jemi te gjith te njejt para ligjit por kjo nuk eshte e vertet flasim perseri me von :pafshim

 • Postime: 2026
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 04-12-2004, 14:55:24
me gjithese fjala rracizem vjen nag fjala rrace , kjo fjale perdoret per shume aspekte.
une per vete jam kundra sepse njerezit jene krijuar te njejte nga zot.

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 08-12-2004, 02:39:42
Kunder Rracizmit. Me vjen keq per cdo njeri ne kete bote qe shihet ndryshe nga dikush tjeter nga ngjyra-meqe ti dirtygirl e ke kapur ne kete aspekt.

Hersia

 • Postime: 2434
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 08-12-2004, 04:56:17
As qe diskutohet qe jam kundra...
Te gjith njerezit jan te barabarte para Zotit dhe me ate sy duhet ti shikojme edhe ne.
Ata ashtu i ka fal zoti edhe s'arrij te kuptoj pse nje njeri do bente dallim nga ngjyra :???? .
Tani te presesh nje vene, gjakun njesoj do e kishim te gjithe.
Kshuqe.......

 • Postime: 2173
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 09-12-2004, 02:20:33
une jam pro, sepse te gjithe njezit jane te barabarte si para Zotit dhe para ligjit.
 <>
 Se kuptoj dot..je pro apo kunder?

 • Postime: 2026
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 09-12-2004, 02:28:50
me duket se Dirrtygirl nuk po shprehet qarte.
kur thua jam pro rracizmit do te thpte qe je rraciste,pra nuk i do black people.
mund te na sqarosh?

 • Postime: 960
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 09-12-2004, 15:30:42
***kujdes lal
« Editimi i fundit: 09-12-2004, 15:31:47 nga Michelin »

#13 ne: 09-12-2004, 15:36:42
Duhet se pari kuptuar se si u krijuan racat e ndryshme dhe duhet njohur mire karakteristikat e seciles prej tyre para se te jepet nje pergjigje. Une nuk e kuptoj ku e kane hallin shqiptaret. Ne kurre nuk kemi pase probleme me te zinjte e as me te verdhet. Nese ndonjehere kemi pas probleme me dike ata kane qene fqinjt e tane e jo zezaket. Tashi se marr vesh pse nje shqiptar ne Amerike do ti urrente te zinjt, ca i kan bo zezakt atij!

p.s. Nje keshille vellazerore, mos paragjykoni se automatikisht i bini sopate IQ suaj!

 • Postime: 8129
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 09-12-2004, 15:41:09
Une nuk e kuptoj se si je pro racizmit dhe mendon se te tere te jene te barabarte para Zotit?!?!
:??? une kam idene se kjo eshte te jesh kunder! Racizem do te thote te paragjykosh njerezit ngaqe jane me ngjyre, ngaqe jane te nje besimi te caktuar, ngaqe jane femer ose mashkull etj!
Nese ti pranon paragjykimet dmth qe ti je pro! Nese je per barazi je kunder! Nuk e di a mos e keni ngaterruar por une mendoj se duhet cuar ne 0 edhe njehere sondazhi! Se mua me dalin shume racista ne forum!
:???

 • Postime: 2026
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 09-12-2004, 15:46:22
jam i te njejtit mendim me ad.

Michelin jam dakort me ty. nuk e mora vesh se ca e shtyu vajzen te hapi nje teme te tille.
me duket se u shty nga tema ime mbi homoseksualizmin.

 • Postime: 8129
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 09-12-2004, 16:58:40
Sondazhin e hapa nga fillimi!
Jeni te lutur te votoni: Pro per ata qe jane racista! Qe mendojne se duhet te paragjykohen njerezit per tipare te ndryshme te jetes se tyre, prejardhjes, gjinise etj!
Kunder: per ata qe jane kunder paragjykimeve dhe mendojne se cdokush duhet te trajtohet barabar ne cdo aspekt te jetes!

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 09-12-2004, 17:55:05
Dirty girl ka dashur te thote:

``Jam pro, qe rracizmi te luftohet, sepse te gjithe njerezit jane te barabarte``.

Nese e kam kuptuar mire edhe une, se me te shumtit jam. (qe s`e kuptova mire shprehjen, por ne kete konkluzion dola)

Hersia`

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 09-12-2004, 17:56:54
jam i te njejtit mendim me ad.

Michelin jam dakort me ty. nuk e mora vesh se ca e shtyu vajzen te hapi nje teme te tille.
me duket se u shty nga tema ime mbi homoseksualizmin.

Ca rendesie ka nga u frymezua...nga ty, nga dicka qe ka lexuar, apo dicka qe ka pare. E rendesishme eshte qe mban titullin ``TEME`` dhe eshte per tu ``diskutuar`` jo ``GJYKUAR``.

Hersia`

 • Postime: 2494
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 09-12-2004, 18:06:35
RACIZMI eshte dhe do jete e theksuar brez pas brezi , e vetmja gje qe nuk ndalet  kudo ne bote?

 • Postime: 278
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 10-12-2004, 11:30:58
Per mua eshte budallallek te flitet akoma per racizem se eshte nje qe nuk duhet as te konsiderohet fare si nje problem.per mua ska asnje ndryshim nje njeri i zi ose i nje ngjyre tjerer nga nje i bardhe.Nqs pranohet se njerezit jane njesoj para ligjit pa dallim feje,prejardhe,race,ose bindjesh fetare atehere mendoj se kjo gje duhet ta zbatojm te gjithe.

 • Postime: 1666
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 10-12-2004, 11:56:48
me duket se Dirrtygirl nuk po shprehet qarte.
kur thua jam pro rracizmit do te thpte qe je rraciste,pra nuk i do black people.
mund te na sqarosh?

jam kunder racizmit, dmth qe nuk jam kunder zezakeve, sepse edhe ata jane njerez si te gjithe ne, dhe te jgithe jemi te =...
me falni se nuk jam shprehur qarte. e kisha fjalen qe jam pro, dhe qe te gjithe njerzit jane te = per mua.
pra, nuk me intereson se psh nje shok eshte i zeze apo i bardhe.

#22 ne: 10-12-2004, 14:36:16
Dirrtygirl un jam kunder ketyre ideve te tuaja i urrej jashte mase zozaket kur shoh ketej vajza te bardha duke u puthur me zozak them me veten time kane ikur skic njerezit nuk eshte normale qe te bardhet te shkojn me zozaket un si jap doren atyre jo ti puth ma shpifin shum.
Ka plot goca Shqiptare jashte shtetit sidomos ne Usa e Angli sic kam degjuar qe merren me zozak un them sic do kene familjet do te dalin dhe femijet sidomos ne familjet shqiptare sduhet ta lejojm kete gje.
Nuk e kemi ne tradit ne shqiptaret per te ndenjur me zozaket se as nuk kemi ne shqiperi zozak jemi 95 % te bardhe.

 • Postime: 960
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 10-12-2004, 17:06:58
ma lezet u ka femrave te puthen me majmuna se me zezak
 

[attachment[/attachment]

 • Postime: 1666
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 10-12-2004, 17:33:55
ua, avash ti bukurosh,
si do ndiheshe ti po te ishe zezak dhe te te perfillnin???

Temat e fundit