Reagimi i munguar për ngjarjen e trishtë të vajzës nga Kenia - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Reagimi i munguar për ngjarjen e trishtë të vajzës nga Kenia

  Reagimi i munguar për ngjarjen e trishtë të vajzës nga Kenia

  · 3 · 1008

  • Postime: 28631
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  ne: 18-11-2022, 11:29:20
   

  Për ngjarjen e trishtë të vajzës nga Kenia, do duhej të ishte alarmuar një popull me histori të pafundme emigracioni. Secili nga ne ka të paktën një familjar në emigracion dhe e dimë çfarë do të thotë të jesh i huaj, i nëpërkëmbur dhe i pambrojtur. Ankohemi për grekët, për italianët, për francezët, për racizmin ndaj shqiptarëve nëpër botë, po edhe ata pak të huaj që vijnë këtu, i dhunojmë, i hedhim nga ballkoni si qese plehrash. Për 3 muaj hesht policia, hesht prokuroria, heshtin dhe shumica e mediave për ca reklama të qelbura nga pronarët e kazinove.

  Lolita Albania

  • Postime: 454
  • Karma: +0/-0

  #1 ne: 26-01-2023, 00:32:24
  Joy Aoko, e reja nga Kenia e cila prej muajsh ndodhet në gjendje kritike pas dhunës barbare që iu pësoi në Tiranë, është nisur sot drejt vendlindjes. Lajmi u bë me dije nga ministria e Jashtme e Kenias, e cila njoftoi kthimin e së resë në atdhe, pas muajsh trajtimi në spitalin e Traumës. Por këtë mesditë, ajo la spitalin në Tiranë dhe me avion u nis bashkë me familje për të zbritur në aeroportin Wilson.

  Joy ndodhej e shtruar në spital që prej 14 gushtit të vitit 2022. 22-vjeçarja kishte ardhur në Shqipëri për të punuar në një kazino, por në gusht të vitit të kaluar, u gjet buzë godinës ku jetonte prej muajsh. Dyshimet paraprake ishin se e reja kishte rënë nga dritarja, por nga ekzaminimet e mëtejashme u vërtetua se ishte dhunuar e me shumë mundësi përdhunuar e më pas lënë ne derën e rezidencës ku jetonte.

  • Postime: 454
  • Karma: +0/-0

  #2 ne: 13-02-2023, 12:10:18
   
  Emri:

  Email:
  Verifikimi:
  Flamuri yne ka ngjyre?: