Rudina Hajdari - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Rudina Hajdari

Rudina Hajdari

· 10 · 1251

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 16-05-2019, 23:29:58
Cfare ka kjo e shkreta?!

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 17-05-2019, 00:17:07
Pse mo recitim te bukur bënë. LOL LOL LOL

 • Postime: 7085
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 17-05-2019, 07:10:43
Tamam recitim 😂😂😂😂
E ka kthyer ndonjë dopio për kthjellim zeri 😂😂

 • Postime: 336
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 31-05-2019, 23:27:28
Oh bre kjo esht per te ardh keq. Baba nuk ka qene burre per tu lavderu po kjo e bija esht per tu deshperu.

 • Postime: 7515
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 05-06-2019, 18:01:59
Po ja varen ne qafe te ardhmen e shqiperise kesaj na mori lumi njehere e mire. :D

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 15-06-2020, 22:27:48
Ja pse lajthit e bija per shkak të të jëmës.

Gjyqtarja e Gjykatës së Apelit të Tiranës, Fatmira Hajdari ka dalë sot para KPK-së.
Ndërsa DSIK është shprehur se ka papërshtatshmëri për të vijuar detyrën si gjyqtare, pasi ka deklarim të pasaktë të pasurisë,  edhe fshehja e revokimit të vizës amerikane mund të sjellë shkarkimin e saj.


DSIK ka konstatuar deklarim të pasaktë të pasurisë pasi nuk ka burime të mjaftueshme financiare për të justifikuar asetet pasurore.

Problematika qëndron tek një pallat 10- katësh që ka probleme që në ngritjen e tij me probleme me pronarët, disa kredi në emër të të birit, 13 apartamente dhe 1 vilë që nuk ka burime financiare të ligjshme për të mundur ta justifikuar.

Seanca dëgjimore vijon ndërkohë do të caktohet dhe data për shpalljen e vendimit.

DSIK gjithashtu ka dalë në konkluzionin se zonja Hajdari ka bërë deklarim të pasaktë në formularin e vetëdeklarimit, duke fshehur faktin se i është revokuar viza amerikane.

Kjo e fundit ka deklaruar se revokimi i vizës nuk kishte ndodhur në momentin që ka plotësuar formularin e vetëdeklarimit. Hajdari ka shtuar se nuk i është ndaluar hyrja në ndonjë vend të BE apo NATO.

“Më është kërkuar pasaporta dhe më është komunikuar se jam n proces vettingu ndaj më revokohet viza”, ka thënë ajo./lapsi

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 15-06-2020, 22:30:45
Vazhdimi...


Gjyqtarja e Apelit të Tiranës, e veja e Azem Hajdarit, Fatmira Hajdari, ka dalë sot para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, në kuadër të procesit të vettingut, por duket se pikërisht kjo përballje i ka sjellë edhe probleme.

Në fotot e siguruara nga LSA-ja, Hajdari shfaqet me syze dhe tepër serioze teksa del nga KPA.

KKP vlerësoi se Fatmira Hajdari rezulton se nuk ka deklaruar një truall në vitin 2015. “887m2 truall, nuk e ka deklaruar në 2013, 2015 dhe në deklaratën e vettingut. Tre njësi dhe 12 apartamente te Vilat Gjermane, 207.400 euro, pasuria në total. Ka mospërputhje të deklarimit të një apartamenti në deklarimet e vitit 2003 dhe në deklaratën vetting”.

E pikërisht pasuria e pajustifikuar, por edhe mosdeklarimi në deklaratën e vettingut se i ishte revokuar viza amerikane sollën përlotjen e saj në sallë./lapsi

 • Postime: 7515
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 16-06-2020, 14:01:56
Mire behen qe diskreditohen keshtu se e merr vesh e populli ne cfare plehrash mban ky vend.

Imagjinoni sa njerez ka marre ne qafe kjo cope injorante.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 16-06-2020, 17:27:18
Ajo u be zare e Rames se shpresoi qe do i nxirrte nga balta te jemen, por sic duket 12 apartamente jane veshtire per t'u fshehur dhe nga Rama.

 • Postime: 7515
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 16-06-2020, 18:24:41
Vetem po te kene qene pa tru mund ti besonin atij... Mgjth vetem identifikimi nuk ben ndonje ndryshim duhet sekuestrim e burg per cdo gjyqtar e prokuror qe nuk ka arritur Ta justifikoje pasurine e vet.
Sa do behet nuk them qe po sepse shancet jane shume per jo.:)

Temat e fundit