Si ishte Shqiperia kete vere? - 2 - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Si ishte Shqiperia kete vere?

   Si ishte Shqiperia kete vere?

  · 37 · 6352

  • Postime: 7978
  • Karma: +18/-8
  • Gjinia: Femer

  #20 ne: 26-08-2010, 22:38:30
  mmmm si eshte ??? Po mire mo mire ne pamje te pare gjithshka mire duket ....
  Nuk di c'tju them...sic thote dhe sorelina ne qe shkojme me pushime jemi te verbuar nga malli...
  Per ibret....uufff eshte shume e deshperueshme
  Korrupsion, padrejtesi ,varferi...Njerez vullgare me shumice,  shtrenjtesi e papare , tangerllek (ai i klasit pa brek ne byth dhe shurren perpjet kur i thone) Nuk di, jam e deshperuar nga c'me pane syte....Por kjo nuk do te thote aspak qe nuk u kenaqa ne shqiperi , une kam familjen shoqerine mundesine financiare  per te kaluar disa pushime super...Jam kenaqur pa mase shetita dola dhe ja kam kaluar mrekulli , gjithsesi nje sy qorr nuk e bera qe nuk e bera dot ....

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

  #21 ne: 20-09-2012, 21:30:58
  He, po kete vere si ishte?

  • Postime: 1176
  • Karma: +0/-0

  #22 ne: 20-09-2012, 23:37:22

  He, po kete vere si ishte?
  Ishe te na e thuash c'pa syri yt,se ne qe rrijme atje mire na duket,edhe kemi pak ankesa per burokracine e korrupsion pafund,por ate e te hedhurit fara lule dielli ne rruge s'na duket gje.

  Na duket sikur na shesin mend keta te diaspores kur vijne :P

  Mos ke bere pyetje provokuese ti? :D

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

  #23 ne: 22-10-2012, 01:25:49

  Ishe te na e thuash c'pa syri yt,se ne qe rrijme atje mire na duket,edhe kemi pak ankesa per burokracine e korrupsion pafund,por ate e te hedhurit fara lule dielli ne rruge s'na duket gje.

  Na duket sikur na shesin mend keta te diaspores kur vijne :P

  Mos ke bere pyetje provokuese ti? :D

  Nuk ishim kete vere jo  :)
  Megjithate te gjithe na thone se burokracia, korrupsioni, rriten cdo vite, por ama dhe ndertimet luksoze nuk pushojne ndonjehere dhe pse anash tyre ujrat e zeza dhe kapulat e plehrave te lene per te deshiruar

  • Postime: 261
  • Karma: +0/-0

  #24 ne: 27-08-2013, 21:06:00
  Pagova 50 euro sigurasion per 14 dit  (aq sa paguani ju per 1 vit)
  Dhe na shanin se sdim me ec  dhe        lere lere

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

  #25 ne: 28-08-2013, 04:01:07
  Cfare behej me cmimet aty mor aman?
  Vijme per pushime e nuk ma dridhet dora , por perseri shume shtrenjte. Shqiperia besoj se radhitet tek vendet me te ardhura e Standarte jetese te larte :D

  • Postime: 363
  • Karma: +7/-1
  • Gjinia: Mashkull

  #26 ne: 28-08-2013, 09:25:13
  Se di sjam ka pa fytyren kam vite as qe dua tja shikoj ;)

  • Postime: 12679
  • Karma: +31/-8

  #27 ne: 28-08-2013, 09:53:46

  Pagova 50 euro sigurasion per 14 dit  (aq sa paguani ju per 1 vit)
  Dhe na shanin se sdim me ec  dhe        lere lere


  ate qe e keni e keni...sepse duhet klasi i 1 te dish te ecesh ne rruget e shqiperise o lum miku

  ja kshu posi

  • Postime: 261
  • Karma: +0/-0

  #28 ne: 28-08-2013, 21:43:35

  Te larta ishin, ama me duket qe ua qajme me shume se c'duhet hallin atyre qe jetojne aty. :D
  Makinat te fundit fare, vilat deri ne qiell ngado te hedhesh syte, restorante qe jo shpesh i gjen neper bote..e gjithmone full me njerez, pa permendur bregdetet plot e perplot si mes jave, si fundjave.
  Se nga ju vijne te ardhurat ketyre njerezve, nje zot e di.


  Patentat ishin lire 120 000 lek te vjetra pervec kafes se istrutorit  ;)

  • Postime: 570
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

  #29 ne: 01-10-2013, 16:43:01
  kjo vere ishte shume e nxehte, plot me femra te bukura. te behej syri baker vetem duke i pare

  • Postime: 24
  • Karma: +0/-0

  #30 ne: 09-07-2021, 10:00:08
  Kete vere ishte me vrasje, vjedhje, trafikim etj etj.

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

  #31 ne: 14-07-2021, 21:08:40
  Si do të jetë, është e jona. Sigurisht që nuk na vjen mirë kur dëgjojmë apo lexojmë lajme jo të mira, por shpresojmë që realiteti të jetë më i pastër e i qete  • Postime: 7524
  • Karma: +88/-62
  • Gjinia: Mashkull

  #32 ne: 19-07-2021, 18:28:46
  Po sna tha njeri si ishte?:)

  • Postime: 4266
  • Karma: +73/-57

  #33 ne: 27-07-2021, 13:55:46

  Kete vere ishte me vrasje, vjedhje, trafikim etj etj.


  Avash ti mi se e bere Shqiperine sikur Mexico :D

  • Postime: 7524
  • Karma: +88/-62
  • Gjinia: Mashkull

  #34 ne: 28-07-2021, 17:58:23
  Edhe Mexico s ja fut memedheu.:)
  Eshte bere si Wild West .:):P

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

  #35 ne: 30-07-2021, 07:13:03
  Tirana për Zotin pupupu
  Aty duhet të fluturojë 😁

  • Postime: 7524
  • Karma: +88/-62
  • Gjinia: Mashkull

  #36 ne: 30-07-2021, 13:23:21
  Sqarohu se po me ben me kerku krahe në Amazon.:P

  Temat e fundit