×

Si te silleni me njerzit qe sju duan...?

· 56 · 9076

Si te silleni me njerzit qe sju duan...?

· 56 · 9076

 • Postime: 61
danjelaeri
#25 ne: 01-02-2008, 12:58:17
nuk i bej dot te me duan me zor kshuqe ata s;me duan njeher un nuk i dua 100000
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 18290
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#26 ne: 12-01-2009, 08:49:28
.. Njesoj si me te tjeret .. pse s'na duan s'do te thote qe na urrejne ata thjesht mund te jene njerez qe mendojne negativisht gjithmone ose atyre mund te ju pelqej te rrine me shume vetem sesa te shoqeruar.

.. Nese nuk ju kam jep arsye qe te mos me duan nuk e kam problem fare .. thjesht ceshtje personaliteti eshte kjo .. :) :)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 381
 • Gjinia: Mashkull
memet
#27 ne: 12-01-2009, 13:09:25
si do sillen me mua ashtu dhe un do sillem me ata...
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 47
 • Gjinia: Femer
ERAA........
#28 ne: 12-01-2009, 22:32:03
me njeriun qe sme do thjesht as un sdo ta doja ... hmmmmm:
un do sillem mir per veten time te kem zemren rehat,le vazhdoj te mos me doj se nuk prish pun,,  :engjell:
Kundershtari edhe me perqafim mund te pengohet ne aksion.
NUK DO FOLJA KEQ POR DO MENDOJA KEQ...
"""ARMIKUN FALE POR EMRIN MOS JA HARO""" ;)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1528
Karatisti
#29 ne: 13-01-2009, 15:45:16
Zakonisht i kam injoruar keta tipa pervec ne nje rast. Edhe nuk ishte qe sme donte apo me urrente mirepo me lendoi teper. Kete here bera me shume se nje gje qe me bene ta urrej veten shume me shume se ate.

Une them me mire eshte t'ua kthesh shpinen ketyre personave mirepo duhet pare here pas here mbrapa per cdo rast!
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1007
 • Gjinia: Femer
Stefi
#30 ne: 15-01-2009, 13:43:23
Thjesht i injoroj duke mos i shikuar, zere se nuk ekzistojne.!
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#31 ne: 07-08-2012, 15:55:53
njerezit si ben do me zor te te duan,....por nuk do i shperfillja as do i urreja

thjesht do i kuptoja

ka shume njerez qe edhe une si dua qe kshu
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12163
 • Gjinia: Femer
dreamm
#32 ne: 13-08-2012, 15:37:12
Ignore them! :D
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#33 ne: 13-08-2012, 15:37:47
njerezit si ben dot me zor te te duan,....por nuk do i shperfillja as do i urreja

thjesht do i kuptoja

ka shume njerez qe edhe une si dua qe kshu
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1734
 • Gjinia: Mashkull
Kisss
#34 ne: 14-08-2012, 08:13:15
Ti vashdo rrugen tende, dhe ata rrugen e tyre. Do ishte mire ta dija se perse nuk me duan. Kritika mund te jete keshilla me e mire.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 4147
Charlie
#35 ne: 18-08-2012, 01:06:29
Une jua kthej me te njejten menyre ;)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 6664
 • Gjinia: Femer
erlehta
#36 ne: 18-08-2012, 20:58:23
Po ja vlen te vrasesh mendjen pse nuk te do shkalla apo mehalla hmmmmm: Apsolutisht jo. Ec aty ballin lart,  syzat ne maje te kokes, shuki kembet te degjohet mire zhurma e takava dhe e buzeqeshur sa te plase dynjaja.
Ndersa ne familje nuk ka; ky me do e ky jo.
Ne kolektiv besoj se eshte me ndryshe. Inati, zilia xhelozia bejne punen e tyre ne kete ceshtje. Personalisht do behesha qorre e nuk do behesha shkak per "zhurma".  E thashe une..koken lard dhe e qeshur  :)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#37 ne: 19-08-2012, 23:46:48
nuk mendoj te mbaj asnje qendrim tek e fundit ne kete bote lindem vetem e vetem do shkojme....rendesi ka te ndihemi mire me veten
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 4298
 • Gjinia: Mashkull
Brentiani
#38 ne: 27-08-2012, 15:55:39
Nuk kam njerez te tille.. :D
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 2
Grejs
#39 ne: 18-09-2012, 03:17:37
Menyra me e mire eshte IGNORE THEM... it kills them.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#40 ne: 18-09-2012, 07:39:15
Menyra me e mire eshte IGNORE THEM... it kills them.

ekzakt
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1449
 • Gjinia: Femer
flutur
#41 ne: 22-04-2013, 14:58:44
nuk i llogaris fare...por s'me ka ndodhur  shpesh..ne fakt do te doja rrespektin e te tjereve dhe jo dashurine...per dashuri me mjaftojne te afermit e mi.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#42 ne: 19-06-2013, 14:09:54
nuk mendoj te mbaj asnje qendrim tek e fundit ne kete bote lindem vetem e vetem do shkojme....rendesi ka te ndihemi mire me veten
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 18290
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#43 ne: 19-06-2013, 14:31:42
I injoroj, nuk ja u kushtoj sekonden.

Kshu kshu, mplasi shume.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#44 ne: 19-06-2013, 14:35:34
sa me nerv paske shkrujt mi baby...me qete moj xhane
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#45 ne: 31-10-2013, 09:36:59
Ka plot njerez qe i rastisem ne kete jete e nuk na deshen ...por eshte humbje kohe te merresh me kete kategori mendoj. Dhe po aq pa lidhje me duket fakti qe te mendosh keq per ta ,apo ti lakosh pse nuk te deshen ty....askush nuk eshte i detyruar te doje askend i sforcuar

Une nuk kam asnje sjellje me keta njerez, pervec heshtjes dhe harreses....por jo per inat apo hakmarrje, por sepse eshte maximumi qe mund te ofroj
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12163
 • Gjinia: Femer
dreamm
#46 ne: 31-10-2013, 21:45:55
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1449
 • Gjinia: Femer
flutur
#47 ne: 31-10-2013, 22:04:14
Non mi fa..ne freddo..ne caldo..
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 474
ness uno
#48 ne: 01-11-2013, 02:41:15
 :D  me duket se pyetja e rubrikes eshte me teper se retorike dhe pak budallaqe ne vetvete.......ndosh ta do ishte me mire te pyetej 'Si te sillemi me ata qe bejne sikur na duan?' ....ketu po qe ndryshon gjithcka :) ka shume vend per pergjigje e reagime te ndryshme, sipas tipeve e sipas kohes kur e marrim vesh, qe ata qe kemi pasur perballe 'kane bere gjoja se na kane dashur' per nje  motiv o arsye ose shume te tilla. Fatkeqesia ne te tilla raste eshte e te dy paleve; e pales se mashtruar sepse me te vertete se ka kuptuar kur duhet e ne kohe; e pales qe mashtron sepse vjen nje moment qe koha ja nxjerr te gjitha ne shesh apo ne siperfaqe e per me teper se kjo tregon se nuk e kane kuptuar ose mbartur ne vetvete esencen e qenies njerezore qe eshte: Ndjenja dhe dashuria jane interesa te pakushtezuara nga cdo rrethane e individ , jane emocione altruiste dhe jo egoiste e si te tilla mjere kush nuk ndjen sinqerisht apo gjysem sinqerisht apo me interesa te limituara e kushtezuara.
Ju uroj nje nentor te bukur e altruist te tereve !!!!!
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#49 ne: 01-11-2013, 11:33:34
:D  me duket se pyetja e rubrikes eshte me teper se retorike dhe pak budallaqe ne vetvete.......ndosh ta do ishte me mire te pyetej 'Si te sillemi me ata qe bejne sikur na duan?' ....ketu po qe ndryshon gjithcka :) ka shume vend per pergjigje e reagime te ndryshme, sipas tipeve e sipas kohes kur e marrim vesh, qe ata qe kemi pasur perballe 'kane bere gjoja se na kane dashur' per nje  motiv o arsye ose shume te tilla. Fatkeqesia ne te tilla raste eshte e te dy paleve; e pales se mashtruar sepse me te vertete se ka kuptuar kur duhet e ne kohe; e pales qe mashtron sepse vjen nje moment qe koha ja nxjerr te gjitha ne shesh apo ne siperfaqe e per me teper se kjo tregon se nuk e kane kuptuar ose mbartur ne vetvete esencen e qenies njerezore qe eshte: Ndjenja dhe dashuria jane interesa te pakushtezuara nga cdo rrethane e individ , jane emocione altruiste dhe jo egoiste e si te tilla mjere kush nuk ndjen sinqerisht apo gjysem sinqerisht apo me interesa te limituara e kushtezuara.
Ju uroj nje nentor te bukur e altruist te tereve !!!!!

Sugjeroj te hapesh nje teme te tille.

 • M'pelqe
  Kot fare
  Super