Sipas mendimit tuaj, cili eshte mekati me i madh qe mund te bej nje person?!! - 5 - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sipas mendimit tuaj, cili eshte mekati me i madh qe mund te bej nje person?!!

Sipas mendimit tuaj, cili eshte mekati me i madh qe mund te bej nje person?!!

· 117 · 4968

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#100 ne: 20-02-2013, 19:38:03
Ok jam dakort me ty Vagabond, persa i perket shperblimit qe parapret ne boten tjeter sipas besimit tend. Edhe pse keto gjera nuk jane vertetuar me shkence, se psh 2+2=4.
Ndersa persa i perket jetes se kesaj bote, ketu neve na duhen ligje tokesore, dhe jo ligje hynore. Kjo z'do te thote qe ne ligje kushtetuse, nuk ka frymezim qiellor, por kjo z'duhet te jete absolute.
Pra, per kete bote, ne duhen formulat e kesaj bote, ndersa per boten tjeter, ti dhe ai mund te ndjekni formulat e jauja qe ju pelqejn, pa asnje problem.
Ti beson ne Allahun, ne Indi besojn ne Lopen, ne Kine besojn Buden, ne perendim besojn Krishtin, ndersa une ne New York deshiroj t'ju respektoj te githeve, nuk do favorizoj askend, nuk do nencmoj askend,  dhe ju te respektoni ligjet qe kam vene per mbrotjen e te gjithe juve.

 • Postime: 1158
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#101 ne: 20-02-2013, 19:40:15
Hidhni nje sy kesaj videoje.
A ekziston Zoti Dr Zakir Naik

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#102 ne: 20-02-2013, 19:41:34
Ekziston ne kete video

#103 ne: 20-02-2013, 19:44:18
Kam pershtypjen se ti Vagabond ke nevoje per nji femer bjonde qe te shpjegoje me nga afer fene dhe besimin.
Degjo, mua nuk me bezdisin njerezit fetare. Mua me bezdisin njerezit fetare qe duan te konvertojne te tjeret. Dhe ketyre tipava un i gjuj gjithmon me sopate kokes. Ket punen e sopates e kam mesu nga Kurani meqe ra llafi. Feja te meson gjera shume interesante ne lidhje me luften.

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#104 ne: 20-02-2013, 19:46:50
Vagabond
Te meson dot kurani si gatuhet nje gjelle, apo si ndertohet nje kompjuter, ose si behet qitje me nje arme, si behet seks, ose si u formulua penicilina, aspirina, anti-biotiku ? JO, kurani nuk te meson keto. Edhe prandaj fatkqesisht muslimanet ka rreth 1,000 vite qe nuk kan bere asnje shpikje, ose hulumtim shkencor per njerzimin, sepse eshte e pamundur ti dish keto, kur libri i vetem qe lexon eshte Kurani.
Une e pranoj Kuranin si nje udhezim qiellor, por kjo nuk mjafton si nje solucion per problemet tona bashkohore.

Vagabond, ke lexuar libra tjere ti, pervec Kuranit ? Nqs jo, atehere ketu mbaron dialogu im me ty, dhe kedo tjeter ne kete kategori.

Me respekt.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#105 ne: 20-02-2013, 19:48:18
Sa seriozosht e ke marre o kiss
Une kam lexu 50 hijet e grayit....ja vle me fol me mu

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#106 ne: 20-02-2013, 19:52:51
Ai liber eshte libri me i shitur ne Amerike ne 2012, me rreth 50 milion kopje te shitura, edhe me gjere ne bote.  :D
Edhe pse tek une nuk kishte ndonje merit letrare, sic jane librat tjere klasik.
Ishte thjest nje filem pornografik, i shkruajtur ne liber...

Kjo mund te thote, qe sot jetojm me epoken e ngacimit erotik, ku arti seksual eshte bere moda moderne.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#107 ne: 20-02-2013, 19:55:34
Prandaj jam bo si e dyte une....e gjeta me ne fund diagnozen

Lajthitje si efekt ansor i leximit te ketij libri

Kam shpetim?

 • Postime: 1158
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#108 ne: 20-02-2013, 19:55:40
Kam pershtypjen se ti Vagabond ke nevoje per nji femer bjonde qe te shpjegoje me nga afer fene dhe besimin.
Degjo, mua nuk me bezdisin njerezit fetare. Mua me bezdisin njerezit fetare qe duan te konvertojne te tjeret. Dhe ketyre tipava un i gjuj gjithmon me sopate kokes. Ket punen e sopates e kam mesu nga Kurani meqe ra llafi. Feja te meson gjera shume interesante ne lidhje me luften.

Te konvertoj? Assesi. Une kam fenë time, ti ke ate te tenden, çfaredo te jete ajo qe ti beson. Respekt. Nderkaq, per sa i perket sepates, gabohesh, myslimanet perdorin tehun e shpates.

Te shqetesoi paksa videoja, apo?

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#109 ne: 20-02-2013, 19:59:28
Prandaj jam bo si e dyte une....e gjeta me ne fund diagnozen

Lajthitje si efekt ansor i leximit te ketij libri

Kam shpetim?

JO nuk ke shpetim.  :D

 • Postime: 1158
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#110 ne: 20-02-2013, 19:59:32
Vagabond
Te meson dot kurani si gatuhet nje gjelle, apo si ndertohet nje kompjuter, ose si behet qitje me nje arme, si behet seks, ose si u formulua penicilina, aspirina, anti-biotiku ?

Posi. Ato quhen Hadithe - veprat e Pejgamberit tone Muhamedit sal-lallahu alejhi ve selem (paqja dhe meshira e ALlahut qofshin mbi Te)


P.sh. Ne Kuran permendet mjalti, ndersa Hadithet sqarojne me gjeresisht, gje qe shkenca e juaj gjer sot nuk e dinte se eshte ilaç.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#111 ne: 20-02-2013, 20:01:13
JO nuk ke shpetim.  :D

Mekat mekatare ci ke bere vetes.

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#112 ne: 20-02-2013, 20:06:16
une medoj qe tani eshte mekat mos te degjoni kenget. Free Style of 80's ne radion time, www.RadioVallezimi.com  :D
Nja radio e vertete Vallezimi...ku muaj eshte 30 vjetori i kengeve te viteve 80...

Noel-Silent Morning...

 • Postime: 1445
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#113 ne: 07-04-2013, 19:13:55
Te mos doje dhe vlersoje veten e tij

 • Postime: 322
 • Karma: +27/-2

#114 ne: 07-04-2013, 22:28:40
Mekati  me i madh dhe qe nuk e fal  Allahu eshte ti besh shirk pra ti besh shok Allahut i cili esht vetem Nje

 • Postime: 566
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#115 ne: 03-05-2013, 12:04:09
te besoje zotin per nje cope toke ne parajse

 • Postime: 1280
 • Karma: +0/-0

#116 ne: 03-05-2013, 23:03:51
T'genjeje veten secili eshte mekati me i madh :O :O

Temat e fundit