Sipas mendimit tuaj, cili eshte mekati me i madh qe mund te bej nje person?!! - 3 - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sipas mendimit tuaj, cili eshte mekati me i madh qe mund te bej nje person?!!

Sipas mendimit tuaj, cili eshte mekati me i madh qe mund te bej nje person?!!

· 117 · 4967

 • Postime: 49
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#50 ne: 18-08-2012, 01:28:39
Pasuria me e madhe qe na jipet nga Krijuesi eshte femija dhe..
nuk besoj qe ka me gjynah se sa.. kur te lind femije ta gjuash ne kant te berllogut.
Nuk e di sa her ndoll qe femija i po sa lindur gjuhet ne kontajner te berllogut, mua me ka mjaftuar me pa nje her!!

ose te ngjashme:
mrekullia e allahut (femiu i hedhur ne uje)

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#51 ne: 18-08-2012, 05:03:07
Mekati me i madh eshte mos respektimi i prinderve tuaj ;) po nuk i respektove prinderit as Zoti nuk te do ;)

Kjo s'eshte e vertete. Respekti fitohet, nuk I ipet askujt automatikisht. Si t'ja bejsh vendin per cdo gje, dhe per cdo njeri.

Mekat I madh mendoj une eshte qe njeriu te merzitet dhe ta hidheroj vetveten me shume se c'duhet, sidomos per gjera te kaluara qe s'ishin nen kontrollin e tij. Ose kur thote, ah sikur te kisha bere kshu, apo ashu.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#52 ne: 18-08-2012, 15:30:52
ska mekat me te madh kur njeriu fillon sheh vetem bardh e zi dhe deshiron te mos jete me pjese e kesaj fasade

 • Postime: 4261
 • Karma: +73/-57

#53 ne: 18-08-2012, 16:41:22
Kjo s'eshte e vertete. Respekti fitohet, nuk I ipet askujt automatikisht. Si t'ja bejsh vendin per cdo gje, dhe per cdo njeri.Gabim je ti ;) prindi nuk pret dhe nuk duhet te pret qe ta fitoj respektin tend si femije i tij qe ti je;) edhe po te mos kete respekt prindi ndaj teje ti perseri duhet ta respektosh sepse eshte prindi juaj sidomos ndaj nenes ;)
Uhh po ma gjej ti nje mekat me te madh se mos respektimi i nenes ?

#54 ne: 19-08-2012, 22:59:04

ose te ngjashme:
mrekullia e allahut (femiu i hedhur ne uje)

Allahu Akbar. Inshallah. Duket komplet dora e zotit ne ket video.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#55 ne: 19-08-2012, 23:01:49
urrejtja

 • Postime: 4
 • Karma: +0/-0

#56 ne: 22-08-2012, 20:28:03
Shpifjet.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#57 ne: 22-08-2012, 20:40:03
morali i ulet i nje femre

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#58 ne: 23-08-2012, 09:53:03
Kur fillo e bo pordhe, kur ne fakt as bythe nuk ka. (Na ishte nje here nje deputet shume i ri i PD-se, ne kohen e gjimnazit ne shkollen Partizani andej nga Tirona e hershme e adoleshences tone (shkoja andej per me gjujt nai dashnore, ne fakt gjmnazist isha edhe vete atehere) i fusja ndonje shpulle sa here e shihja, kot per qejf, ose i fusja nanji te shajtme per qejf se mu dukte si shume tip i ngathet dhe cun mami, i thosha si te ka bo nona mer tamom si frroco, fillova ta mbaja afer se me vinte gjynof per te shkretin se fillun tu i bo xhep te tjeret, qe me vone eshte e cuditshme por ky frroco u bo deputet, dhe mu lut qe ta njihja me nje ish dashnoren e nji shokut tim, qe ne fakt sot eshte gruaja e tij e jetes (gjo e shemtut eshte ajo po hajt mo) imagjinoje nuk kishte as bythe ti fliste nje vajze, dhe sidomos nje vajze te shemtut. Epo ce do se? Ja kohet kalojne vitet shkojne dhe sot kete frrocon e shikon deputet?! Pse? Sepse as Sterjo Spase se ka gjetur pergjigjen e pse-se. Por ama eshte cun tirone ky frrocoja, cun tirone me breza den babaden 40 karatsh, imagjino ka toka, po sa shume toka qe ka ama, thuaj ti sikur 1000 m katror ti kete dhene Sandrit te Klanit (2-AL) e ka futur Sala ne listen per deputet. E takoj sot kete frrocon qe e kam rrahur dhe e kam degjeneruar ne kohen e gjimnazit dhe sigurisht i kam njohur edhe gruan e jetes se tij, dhe vjen puna as nuk te mbaron pune per nje pune qe i kisha thene disa kohe me pare, sigurisht kjo eshte jeta).

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#59 ne: 23-08-2012, 10:01:52
Dhe i shprehje Tironce per ganitur qe te shoqerosh mezen me siper

ti * bone ner gjesh kokrren e belase !

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#60 ne: 23-08-2012, 10:52:10

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#61 ne: 23-08-2012, 12:50:11
Kur fillo e bo pordhe, kur ne fakt as bythe nuk ka. (Na ishte nje here nje deputet shume i ri i PD-se, ne kohen e gjimnazit ne shkollen Partizani andej nga Tirona e hershme e adoleshences tone (shkoja andej per me gjujt nai dashnore, ne fakt gjmnazist isha edhe vete atehere) i fusja ndonje shpulle sa here e shihja, kot per qejf, ose i fusja nanji te shajtme per qejf se mu dukte si shume tip i ngathet dhe cun mami, i thosha si te ka bo nona mer tamom si frroco, fillova ta mbaja afer se me vinte gjynof per te shkretin se fillun tu i bo xhep te tjeret, qe me vone eshte e cuditshme por ky frroco u bo deputet, dhe mu lut qe ta njihja me nje ish dashnoren e nji shokut tim, qe ne fakt sot eshte gruaja e tij e jetes (gjo e shemtut eshte ajo po hajt mo) imagjinoje nuk kishte as bythe ti fliste nje vajze, dhe sidomos nje vajze te shemtut. Epo ce do se? Ja kohet kalojne vitet shkojne dhe sot kete frrocon e shikon deputet?! Pse? Sepse as Sterjo Spase se ka gjetur pergjigjen e pse-se. Por ama eshte cun tirone ky frrocoja, cun tirone me breza den babaden 40 karatsh, imagjino ka toka, po sa shume toka qe ka ama, thuaj ti sikur 1000 m katror ti kete dhene Sandrit te Klanit (2-AL) e ka futur Sala ne listen per deputet. E takoj sot kete frrocon qe e kam rrahur dhe e kam degjeneruar ne kohen e gjimnazit dhe sigurisht i kam njohur edhe gruan e jetes se tij, dhe vjen puna as nuk te mbaron pune per nje pune qe i kisha thene disa kohe me pare, sigurisht kjo eshte jeta).

Mos me thuaj qe kto "te rrafmet" i tregon me mburrje qe i meshon kaq shume kesaj pjese? :D
Anyway WS, nuk me pelqeu menyra e te treguarit te situates. C'lidhje ka paaftesia per te "gjuajtur" nje femer (dhe me duket shume e pavend kur thua e shemtut) me faktin qe ky tipi eshte bere deputet? (?) Mbase ai ka qene i zene duke investuar per veten ne vend qe te "gjuante" pellumbesha dhe te rrifte cuna tirone :D  :-[

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#62 ne: 23-08-2012, 13:11:39
hmmmmm:

tioncit kshu i thone QE....a je a s'je tironc po te themi

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#63 ne: 23-08-2012, 16:45:13
morali i ulet i nje femre

Mishel, te lutem na e shpjego nje çik kete moralin e ulet te nje femre ?
Thx... :-)

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#64 ne: 23-08-2012, 16:49:07
e pse u dashka me ta shpjegu ty?

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#65 ne: 23-08-2012, 17:01:43
Jo mua, por me shume per sherbimin publik.. :-)
Kishe ndonje shpjegim me te hollesishem, se cfare eshte morali I ulet, kshu qe te gjithe te jemi me te njejten faqe ?
Flmd, dhe e ke pire kafen sot ? Me dukesh pak me nerva... :-)

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#66 ne: 23-08-2012, 21:56:10
kur mundoheni me e kuptu gjendjen e tjetrit nga ekrani i pc me vje me qesh.... E jam me nerva do ma japesh i kafe LOL

o kiss po ti e ...pive kafen?

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#67 ne: 23-08-2012, 22:29:11
Vrasja,vjedhja,genjeshtra kto me vijne per momentin

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#68 ne: 24-08-2012, 04:56:10
Mishel, une e piva kafen, po ti ? Tani do na i shikojsh filxhanat mos po na del noj kismet..... :D
oops, se harrova, ti s'ke nevoj per ndonje fat nga kjo fushe....

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#69 ne: 24-08-2012, 08:42:16
Mishel, une e piva kafen, po ti ? Tani do na i shikojsh filxhanat mos po na del noj kismet..... :D
oops, se harrova, ti s'ke nevoj per ndonje fat nga kjo fushe....

first of all...une pi ekspres dhe nuk shikoj kurre filxhanin e kafese

ky eshte nje mekat kiss quhet herezi :P

 • Postime: 566
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#70 ne: 31-01-2013, 17:42:55
Mekati me i madh eshte mos besh mekat, te rrosh i mbyllun si miu dhe te ngaterrosh dynjane...IiiiI..

 • Postime: 1158
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#71 ne: 18-02-2013, 18:37:23
Fetarisht;
ateizem; te mohosh ALlahun (Zotin) NJE
politeizem; t´i shoqerosh shok te Madhit ALlah (Zotit)


Boterisht;
Vrasja
Perdhunimi
Pedofilia
Dita e zemrave (dite komerciale)

 • Postime: 12151
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#72 ne: 18-02-2013, 18:42:23
Vagabond, pse gjithcka e lidh me fene?  hmmmmm:

 • Postime: 1158
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#73 ne: 18-02-2013, 18:47:28
Vagabond, pse gjithcka e lidh me fene?  hmmmmm:

Vete tema ka te beje me fenë - po te mos ekzistonin fete, njerezit nuk do te dinin se ç´do te thote te besh mekat.

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#74 ne: 18-02-2013, 19:58:27
Feja, Eshte iluzioni i kontrollimit te frikes se njeriut.
Po te citoj nje pjes nga filmi , book of evil. Ku thote, me duhet ai liber, per te kontrolluar friken e iluzionit.


Mekati me i madhe Eshte, kur behemi emocional, per gjera qe Nuk kan vlere.

Temat e fundit