Tre gjerat qe i adhuroni & tre gjerat qe i urreni? - Diskutime

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Tre gjerat qe i adhuroni & tre gjerat qe i urreni?

Tre gjerat qe i adhuroni & tre gjerat qe i urreni?

· 40 · 5099

 • Postime: 2715
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

ne: 26-08-2005, 06:33:03
Pershendetje forumist te dashur!!!!

Kam deshir te di se cilat jane ato 3 gjera qe i adhuroni mas se shumti ne jete,
si dhe ato 3 gjera se i urreni ma se shumti ?????

Tre gjerat qe i adhuroj une ne ket jete jane :

1. Zotin , krijuesin tone
2. Prinderit e mi qe me japen mundesin te shkollohem
3. Shoqerin time

Kurse tre gjerat qe i urrej jane:

1.Genjeshtrat
2.Thashethemet
3.Padrejtesin

Ju pershendes te gjihve !!!!!

Me respekt

Prishtinasja :)
« Editimi i fundit: 14-10-2020, 17:17:47 nga M A X »

 • Postime: 1631
 • Karma: +2/-6
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 02-09-2005, 11:26:09
Pershendetje- Prishtinase

Meqe paske shkru vetem nga tri gjera ather shkurt

Urrej Rakin
Urrej Duhanin
Dembel-llakun

Adhuroj vetem zotin dhe pejgamberet e tij
Mbas tyre vjen familja si e shejt

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 02-09-2005, 15:09:14
Pershendetje forumist te dashur!!!!

Kam deshir te di se cilat jane ato 3 gjera qe i adhuroni mas se shumti ne jete,
si dhe ato 3 gjera se i urreni ma se shumti ?????

Tre gjerat qe i adhuroj une ne ket jete jane :

1. Zotin , krijuesin tone
2. Prinderit e mi qe me japen mundesin te shkollohem
3. Shoqerin time

Kurse tre gjerat qe i urrej jane:

1.Genjeshtrat
2.Thashethemet
3.Padrejtesin

Ju pershendes te gjihve !!!!!

Me respekt

Prishtinasja :)

Vetem nje korigjim doja te beja tek ti, nese do pranoje ne mos harroje qe e ke lexuar keshillen time. Ne jete nga gjithkush duhet Adhurur vetem Allahu dhe Admiruar Prinderit e te tjere me rradhe.

Rrespekte,

Hersia

 • Postime: 2715
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 04-09-2005, 12:58:18
Ne rregull te kuptoj plotesisht , por dije se ka edhe njerz te cilet nuk kan feje dhe  as nuk e respektojn Allahun e as prinderit !!!!!! Asi tipa te njerzve gjinden  gjithekund!!!!

Dhe per at e thash se une e adhuroj Allahun dhe prinderit e mi pastaj vin te tjeret !!!!!

Te pershendes shummm

Prishtinasja :)

 • Postime: 278
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 05-09-2005, 05:57:46
      Adhuroj
Prindrit e mi.
Shoqerine time
Dhe argetimin
      Urrej
Genjeshtrat
Hipokrizine
Padrejtesine

 • Postime: 5948
 • Karma: +9/-0

#5 ne: 05-09-2005, 13:04:52

Adhuroj:  1- Prinderit e mi dhe vellain :X
               2- Jeten vet! :)
               3- Njerezit me intelekt e besnik!


Urrej:      1- Mjerimin e atyre qe vuajne padrejtesisht :(
               2- Hipokrizine (perfshi ketu genjeshtra, mashtrime… cdo lloj)
               3- Njerezit mosmirenjohes!

#6 ne: 05-09-2005, 13:10:06
me pelqen kjo teme....atehere

tre gjerat qe urrej (po e filloj keshtu pasi embelsira per ne fund)....
1) hipokrizine...2)tradhetine...3)mosmirnjohjen

tre gjerat qe adhuroj..

1)Familjen time...djalin tim..tim shoq
2)shoqerine time
3)punen (profesionin) tim

ja kalofshi mire

#7 ne: 18-12-2005, 10:31:12
Adhuroj,,,
1) perendine dhe askend tjeter

2)
3)

Urrej,,,shume gjera ketu duhet goxha per te shkruar
1)ata qe tjeter jane e tjeter hiqen
2)kur me genjejne per hic gje
3)TRADHETINE (kete e urrej ne kulm)

 • Postime: 100
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 28-04-2006, 12:54:40
Adhuroj:Jeten
           Familjen
           Gjerat qe ia vlejne

Urrej:Dyftyresine
        Genjeshtren
        Mendjemadhesin

#9 ne: 10-05-2006, 06:01:12
Adhuroj-Babain
Dua     -Nenen
Urrej-Genjeshtren,frikacakun

 • Postime: 293
 • Karma: +4/-3
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 10-05-2006, 08:41:52
Ne fillim dua te sqaroj diçka pastaj dua te tregoj se cfare Adhuroj dhe Urrej.
Fjala Adhurim nuk mund te perdoret per asnje gje tjeter perveç All-llahut xh.sh duke pasur parasysh se personi qe e perdor eshte besimtar apo jo. Nese eshte besimtar nuk mund ta perdori per gje  tjeter por nese nuk eshte besimtar atehere ai mund ta perdor per çfare te doje sepse per ate nuk ka ndo nje pengese.

Tani une Adhuroj vetem All-llahun xh.sh respektoj Pejgamberet Familjen dhe te gjith ata qe jane me te vertete njerez.
Urrej: Mashtrimin, Hipokrizin dhe Genjeshtren.

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 10-05-2006, 10:39:53
Adhuroj te madhin Zot . Kjo eshte e para gje qe duhet bere nje njeri  :)

 Pastaj :
- Familjen qe na jep mundesit per çdogje ,
- Shoqerine ( nuk duhet harruar ),
- Edhe njerzit me zemer te mire , ato qe kan meshire dhe rrespekt per njeri tjetrin .


Urrej me gjithe shpirt :
- Thashethemet ,
- Genjeshtren ( dy-fytyresine )
- Tradhetine ( jo sinqeritetin ).
^o)

 • Postime: 14
 • Karma: +0/-0

#12 ne: 25-05-2006, 02:56:02
Adhurim nuk i bëhet tre gjerave vetëm një eshte qe nuk jan dy e ai është Allahu krijuesi ynë.
andaj ju keni gabuar prishtinase kur e keni hapur këtë sondazh...
keni mundur te thoni simpatizim e jo adhurim sepse nuk thuhet adhurim ndaj krijesave adhurim duhet vetëm ndaj Zotit. pastaj unë do tju pyetsha  qfare don te thotë fjala adhurim?
adhurim don te thotë gjithqka çka bëhet ne këtë botë me nejte te mirë për Allahun krijuesin tonë . Ndërsa ajo qe keni qëllim ju është shum e esakte vetëm ne shprehje keni gabuar
ADHURIMIN shendrrojeni ne SIMPATIZIM.
me falni për zgjatje kaloni mirë me respekt AMPICILINI

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 18-01-2007, 23:21:39
Adhuroj:

Te Lexoj.
Te Shkruaj.
Te Degjoj Muzike.Urrej:

Kur me Genjejne perpara syve.
Shoqerine Fallco.
Braktisjen & Lendimin.

#14 ne: 19-01-2007, 23:21:14
Urrej kur qaj kot se koti kete shume e kam inat !

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 20-01-2007, 07:46:32
Urrej kur qaj kot se koti këtë shumë e kam inat !

E di si ta zgjidhesh kete problem, yllo?! Ndonjehere kur je ne mes te ndonje pune te madhe, psh po studion per nje test te rendesishem apo po hekuros dicka qe te pelqen ta veshesh, harroje librin apo hekurin (vetem se hekurin hiqe nga priza, pra :P) dhe kujto ndonje histori te lezetcme, dicka silly, dicka qe te ka ndodhur apo ndonje aventure te bukur dhe shkrepja se qeshures me te madhe, OK?!

#16 ne: 20-01-2007, 21:31:37
E di si ta zgjidhesh këtë problem, yllo?! Ndonjehere kur je ne mes te ndonjë pune te madhe, p.sh. po studion për një test te rëndësishëm apo po hekuros diçka qe te pëlqen ta veshesh, harroje librin apo hekurin (vetëm se hekurin hiqe nga priza, pra :P) dhe kujto ndonjë histori te lezetcme, diçka silly, diçka qe te ka ndodhur apo ndonjë aventure te bukur dhe shkrepja se qeshures me te madhe, OK?!
Elegance ishte nje mendim vertet elegante per vet natyren qe ke !Me pelqejne shkrimet e tua jane goxha te formuara dhe te nje niveli te themi intelektual,i ke dhene forumit nje plus dhe per kete te pergezoj.Une jam nje tip po me njohe ske per te me besuar ndonjehere kalamau me i keq ne bote por ndonje here se beson se jam une.Kam dicka kurre ama kurre nuk terhiqem edhe te jem mes loteve edhe te jem e shtrire per toke sepse veten e dua me shume sec cdo gje dhe kete nuk e shoh si egoizem por aftesi per te bere gjera pozitive per veten tende.Pershendtje prej meje..Sofia !

 • Postime: 825
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 20-01-2007, 21:58:40
dua:
zotin
judon
futbollin :P

urrej:
familjen kur me kundershtoj
vllaun e vogl kur me ben nervoz
arsimtaret qe bejne pabarazi e flain per barazi

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 22-01-2007, 17:19:58
Elegance ishte një mendim vërtetë elegante për vet natyren qe ke !Me pëlqejnë shkrimet e tua janë goxha te formuara dhe te një niveli të themi intelektual,i ke dhënë forumit një plus dhe për këtë te pergezoj.Unë jam një tip po me njohe s'ke për te me besuar ndonjëherë kalamau me i keq ne botë por ndonjë herë se beson se jam unë.Kam diçka kurrë ama kurrë nuk tërhiqem edhe te jem mes loteve edhe te jem e shtrire për toke sepse veten e dua me shumë sec çdo gjë dhe këtë nuk e shoh si egoizëm por aftësi për te bërë gjëra pozitive për veten tënde.Pershendtje prej meje..Sofia !

WOW! WOW! Gjithe keto komplimente, aq me shume qe javen sapo po mbush ketu tek forumi. Flmd per te gjitha keto fjale te mira Miss Sofia (me emrin shume te bukur). Une thjesht te dhashe nje keshille te vogel te cilen e kam aplikuar edhe vete dhe me ka funksionuar prandaj te thashe. ;)

Faleminderit edhe njehere. E vleresoj kete, sic vleresoj ate dashurine dhe vleresimin qe ke ti per veten dhe kjo esjte gje e mire, me pelqen. ;)

 • Postime: 1431
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 13-04-2008, 18:00:32
 hmmmmm:
me pelqejne:
1-drifti
2-drejtesia
3-ciltersia

urrej:
1-genjeshtrat
2-greket
3-mendjemadhesine

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 01-05-2008, 09:14:17
Tre Gjera qe Adhuroj jane:

Poezia dhe Letersia.
Muzika (e gjithanshme dhe ne cdo kuptim).
Filmat.

Tre Dukuri qe Adhuroj jane:

Jeta.
Dashuria.
Stina e Veres (Moti i Mire me Diell).

Tre Njerez qe Adhuroj jane:

Im Shoq.
Vellai.
Motra e vogel.-----------------------

Tre Gjera qe Urrej jane:

Lotet e Trishtueshem.
Ilacet.
Mushkonjat/Mizat.

Tre Dukuri qe Urrej jane:

Humbja/Braktisja/Pikellimi
Pendimi/Pengu
Cmira/Xhelozia
dhe Genjeshtrat (sorry, por jane 4.)

Tre Njerez qe Urrej jane:

NUK Ka. Vertet s'ka asnjeri qe ta urrej tamam me kuptimin e kesaj fjale. Ka njerez qe s'i honeps dot ama, apo qe i kam zet, apo qe s'me pelqejne si tipa, ama per te urryer nuk urrej asnje person edhe pse mund te urrej ndonje karakteristike apo ves te tyrin. ;)

 • Postime: 4
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 01-05-2008, 10:45:57
 ><
       ADHUROJ
    vajzat brune
     dashurine
       seksin

       URREJ
    tradhetine
   homoseksualet
  [barcelonen-milanin]

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#22 ne: 01-05-2008, 10:54:12
......
« Editimi i fundit: 12-05-2009, 13:14:34 nga **BaByGirL** »

 • Postime: 1936
 • Karma: +23/-14
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 01-05-2008, 18:42:55
Tre gjerat qe adhuroj jane;
1.familja ime
2.australia
3.shoqeria
Tre gjerat qe urrej;
1.greket
2.ilir meta dhe skender gjinushi
3.dy fytyresia
pershendetje te gjitheve

 • Postime: 17
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 02-05-2008, 14:37:48
urrej:
llafazanet / grindavecet
genjeshtrat
njerezit me dy fytyra

adhuroj:
Zotin

Temat e fundit