×
Hyrja
Profili

Vetevleresimi - Sa e vleresoni veten tuaj ???

Vetevleresimi - Sa e vleresoni veten tuaj ???

· 89 · 8552

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
ne: 21-07-2009, 22:03:18
Le te flasim per veten tone.
Sa e vleresojme veten tone cilat jane pikat me te forta qe na bejne te ndihemi mire me veten?

 • Postime: 1936
 • Gjinia: Mashkull
titi10
#1 ne: 21-07-2009, 22:06:01
pergjgja jote Shejtanke???

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Femer
Misss
#2 ne: 21-07-2009, 22:06:36
Normal qe e vleresoj...qenien time.

Nqs nuk do e beja vete une nuk mund te pretendoj ta bejne te tjeret.
Vleresoj faktin qe ne fund te gjithçkaje qe bej...nuk ndjehem asnjehere e penduar..

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#3 ne: 21-07-2009, 22:11:39
Ja thashe ta thoja rruges Tito :P po normal qe e vleresoj si nga ana fizike ashtu dhe intelektit nivelit arsimor kulturor etj etj me kryesorja arrij gjithmone synimet qe i ve vetes kam vullnet derri me pak fjale  :P

 • Postime: 1936
 • Gjinia: Mashkull
titi10
#4 ne: 21-07-2009, 22:16:10
Ja thashe ta thoja rruges Tito :P po normal qe e vleresoj si nga ana fizike ashtu dhe intelektit nivelit arsimor kulturor etj etj me kryesorja arrij gjithmone synimet qe i ve vetes kam vullnet derri me pak fjale  :P
sa modeste qeke moj :D

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#5 ne: 21-07-2009, 22:18:32
ato qe thashe i mendoj per veten por ama nuk jua them te tjereve ata qe jane afer meje me njohin e skam pse jua them ... por meqe ketu te kjo teme thame qe do flasim per veten dhe per cka na ben ne te ndihemi  mire me veten une e thashe, kjo eshte arsyeja ... ah tjeter te mire qe kam jam teper modeste ne jeten reale me shume sec duhet ndonjehere  :D

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Femer
Misss
#6 ne: 21-07-2009, 22:19:20
Tito pse nuk pergjigjesh? hmmmmm:

Jam kurioze te degjoj :D

Ja dhe nje tipar imi "kurioziteti" :P

 • Postime: 4313
 • Gjinia: Mashkull
Brentiani
#7 ne: 21-07-2009, 22:20:12
I AM THE BEST :d

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Femer
Misss
#8 ne: 21-07-2009, 22:21:25
I AM THE BEST :d

Kete e dime ne  :D por me konkretisht shprehu. :D

 • Postime: 1936
 • Gjinia: Mashkull
titi10
#9 ne: 21-07-2009, 22:22:42
Tito pse nuk pergjigjesh? hmmmmm:

Jam kurioze te degjoj :D

Ja dhe nje tipar imi "kurioziteti" :P
i love myself and miss :P

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Femer
Misss
#10 ne: 21-07-2009, 22:23:40
i love myself and miss :P

ncncncn...tipare negative :D

 • Postime: 1936
 • Gjinia: Mashkull
titi10
#11 ne: 21-07-2009, 22:25:20
sa e mire qeke bardh e zi ti Misss

 • Postime: 4313
 • Gjinia: Mashkull
Brentiani
#12 ne: 21-07-2009, 22:25:46
Kete e dime ne  :D por me konkretisht shprehu. :D
Me pelqen te jem me direkt nganjehere :D
PS. nga e di ti?:D

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#13 ne: 21-07-2009, 22:27:18

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Femer
Misss
#14 ne: 21-07-2009, 22:28:35
sa e mire qeke bardh e zi ti Misss

Tipar pozitiv imi ky Titi LOL

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Femer
Misss
#15 ne: 21-07-2009, 22:30:46
Me pelqen te jem me direkt nganjehere :D
PS. nga e di ti?:D

Te jesh i drejtperdrejte dhe i hapur eshte shume gje e mire,tipar i vleresueshem te pakten per mua.

ps,ja flitej ashtu lart e pashte Brento  :P

 • Postime: 1936
 • Gjinia: Mashkull
titi10
#16 ne: 21-07-2009, 22:31:44
Tipar pozitiv imi ky Titi LOL
ska me nga ata televizorat ,black-white :)

 • Postime: 4313
 • Gjinia: Mashkull
Brentiani
#17 ne: 21-07-2009, 22:33:26
Te jesh i drejtperdrejte dhe i hapur eshte shume gje e mire,tipar i vleresueshem te pakten per mua.

ps,ja flitej ashtu lart e pashte Brento  :P
Mos u mer me thashetheme por me fakte Miss :d

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Femer
Misss
#18 ne: 21-07-2009, 22:36:47
Brento po ti genjeve keshtu qe the jam The Best  :O LOL

Shejtanke genjeu ky :D

 • Postime: 4313
 • Gjinia: Mashkull
Brentiani
#19 ne: 21-07-2009, 22:42:11
Brento po ti genjeve keshtu qe the jam The Best  :O LOL

Shejtanke genjeu ky :D
Ketu gabove perseri :D

 • Postime: 1530
 • Gjinia: Mashkull
i huaj
#20 ne: 22-07-2009, 09:00:31
Mendoj se vetevlersimi eshte shume i rendesihem per cdo person natyrisht e kame fjalen per ata te cilet e vlersojne veten pozitvisht.Vetvlers imi lidhet drejtperdrej me vetbesimin aq sa e vlersojm vetveten aq edhe kemi vetbesim.

Mendoj se e vlersoj aq sa duhet edhe pse ka raste kur kjo variron d.m.th sigurisht pas nje suksesi te cilin e vlersoj shume dhe e arijj vetvlerimi rritet dhe anasjelltas kur ndodh ndonje mossukses ataher munndet te bie vetvlersimi paksa por kjo gjendje kalon shpejt.

 • Postime: 800
 • Gjinia: Femer
Masha
#21 ne: 22-07-2009, 10:25:34
Mendoj se vetevlersimi eshte shume i rendesihem per cdo person natyrisht e kame fjalen per ata te cilet e vlersojne veten pozitvisht.Vetvlers imi lidhet drejtperdrej me vetbesimin aq sa e vlersojm vetveten aq edhe kemi vetbesim.

Mendoj se e vlersoj aq sa duhet edhe pse ka raste kur kjo variron d.m.th sigurisht pas nje suksesi te cilin e vlersoj shume dhe e arijj vetvlerimi rritet dhe anasjelltas kur ndodh ndonje mossukses ataher munndet te bie vetvlersimi paksa por kjo gjendje kalon shpejt.


ndaj te njejtin mendim  :)

 • Postime: 1300
 • Gjinia: Femer
PochoLoca
#22 ne: 22-07-2009, 10:43:59
Askush nuk eshte perfekt.Secili ka te metat dhe virtytet e veta dhe dita dites perpiqemi te marrim me te mirat e mundshme nga njerezit e tjere apo dhe eksperiencat e fituara per te kapur perfekten e paarritshme.
Jam e kesaj shprehje popullore:

Duaje veten tende,te te duan te tjeret.

Dhe vetevleresimi per veten nuk mungon ne asnje moment edhe pse hera-heres ku me shume e ku me pak.

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#23 ne: 22-07-2009, 11:14:26
Mendoj se vetevlersimi eshte shume i rendesihem per cdo person natyrisht e kame fjalen per ata te cilet e vlersojne veten pozitvisht.Vetvlers imi lidhet drejtperdrej me vetbesimin aq sa e vlersojm vetveten aq edhe kemi vetbesim.

Mendoj se e vlersoj aq sa duhet edhe pse ka raste kur kjo variron d.m.th sigurisht pas nje suksesi te cilin e vlersoj shume dhe e arijj vetvlerimi rritet dhe anasjelltas kur ndodh ndonje mossukses ataher munndet te bie vetvlersimi paksa por kjo gjendje kalon shpejt.


shume i sakte Jetoni  :)
Emira
#24 ne: 24-07-2009, 13:26:24
Une kur dyshoj per ndonje gje tek vetja, i them vetes: "Derisa te ka dashur Zoti keshtu sic je, duhet ta duash edhe ti veten tende" dhe sinqerisht me ka ndihmuar shume kjo gje ne shume faza te veshtira te jetes sime.
Tek vetja vleresoj faktin qe e di mire se askush nuk eshte i persosur, e prape motoja ime eshte: te mundohem cdo dite t´i afrohem ideales, pak nga pak, pa pushim...dhe kam durim dhe vullnet derri per te mesuar, nuk lodhem, nuk ngopem kurre.Kersheria ime per te ditur me shume eshte si ai burimi qe me mban gjalle me jete.
Nuk ua lejoj me te tjereve te me cvleresojne duke u sjelle keq me mua. Them se ai qe vlereson vetveten, e ka teper te lehte te respektoje edhe te tjeret...
 

Vetëvlerësimi - Si të rrisni vetëvlerësimin

Nisur nga M A XRubrika PsiSoc

Postimi i fundit 15-09-2019, 00:12:59
nga M A X