×
Hyrja
Profili

Vetevleresimi - Sa e vleresoni veten tuaj?

Vetevleresimi - Sa e vleresoni veten tuaj?

· 89 · 8569

 • Postime: 2649
 • Gjinia: Mashkull
Oqeani
#25 ne: 24-07-2009, 13:39:40
Une kur dyshoj per ndonje gje tek vetja, i them vetes: "Derisa te ka dashur Zoti keshtu sic je, duhet ta duash edhe ti veten tende" dhe sinqerisht me ka ndihmuar shume kjo gje ne shume faza te veshtira te jetes sime.
Tek vetja vleresoj faktin qe e di mire se askush nuk eshte i persosur, e prape motoja ime eshte: te mundohem cdo dite t´i afrohem ideales, pak nga pak, pa pushim...dhe kam durim dhe vullnet derri per te mesuar, nuk lodhem, nuk ngopem kurre.Kersheria ime per te ditur me shume eshte si ai burimi qe me mban gjalle me jete.
Nuk ua lejoj me te tjereve te me cvleresojne duke u sjelle keq me mua. Them se ai qe vlereson vetveten, e ka teper te lehte te respektoje edhe te tjeret...

Bravo.. ;)

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#26 ne: 25-07-2009, 23:06:03
Vleresoj veten aq sa duhet..aq sa meritoj te vleresohem..dihet qe askush nuk eshte perfekt..secili mangesite e veta..thjesht e urrej mbivleresimin pa nevoje te vetvetes. :)

 • Postime: 7064
 • Gjinia: Femer
erlehta
#27 ne: 21-08-2009, 09:21:29
Njeriu e vlereson veten shume, por a eshte i sinqerte ky vleresim????

 • Postime: 449
tinkaa
#28 ne: 24-08-2009, 12:40:15
me pelqen te vetja ime qe jam  shum e sinqerte..

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Femer
Misss
#29 ne: 24-08-2009, 12:47:01
me pelqen te vetja ime qe jam  shum e sinqerte..

E drejte edhe pse nganjehere ta marin si pike te dobet  :)

 • Postime: 194
 • Gjinia: Femer
girl89
#30 ne: 24-08-2009, 12:51:31
normalisht qe mjaftueshem pasi nese nuk ke besim ne vetvete dhe dhe nuk e vlereson ate atehere veshtire te flitet per realizim objektivash..

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Femer
Misss
#31 ne: 25-08-2009, 23:02:07
Po nuk e bera vet e cpret nga tjeret...?Patjeter qe e vleresoj duke mos kaluar ne mbivleresim...

 • Postime: 31
marinaa
#32 ne: 11-10-2009, 17:16:45
E vlersoj shume per te me vlersuar te tjeret me mire...

 ;)

 • Postime: 173
 • Gjinia: Femer
Enush
#33 ne: 13-10-2009, 11:03:10
E vleresoj veten ne baze te vleresimit qe kan te tjeret per mua...
ne base te sukseseve, qe kam ne jete.

Te vleresosh vetes do te thote te kesh respekt per te, e te  kesh besim tek ajo. Kuptohet cdo gje duhet te jete ne doza te pranueshme, per ndryshe kthehet ne mbivleresim dhe kjo eshte ves me i keq qe mund te na karakterizoj... Prandaj eshte shume e domosdoshme autokritika, sepse edhe kjo do te thote te vleresosh veten ne drejtesi dhe saktesi...

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#34 ne: 13-10-2009, 11:06:21
E vleresoj veten ne baze te vleresimit qe kan te tjeret per mua...
ne base te sukseseve, qe kam ne jete.

Te vleresosh vetes do te thote te kesh respekt per te, e te  kesh besim tek ajo. Kuptohet cdo gje duhet te jete ne doza te pranueshme, per ndryshe kthehet ne mbivleresim dhe kjo eshte ves me i keq qe mund te na karakterizoj... Prandaj eshte shume e domosdoshme autokritika, sepse edhe kjo do te thote te vleresosh veten ne drejtesi dhe saktesi...

tesoro si je sot  :perqafim

te korrigjoj pak une ketu, nuk duhet te vleresosh veten ne baze te vleresimit te te tjereve por ne baze te vleresimit qe ke ndaj vetes. Me shume se e njef ti veten asnji ste njef :)

une te vleresoj gjithsesi e kisha per te tjeret  ;)

 • Postime: 173
 • Gjinia: Femer
Enush
#35 ne: 13-10-2009, 23:40:19
 :perqafim

Te kuptoj drejte... Un mire jam, flm e shpresoj qe edhe ti te jesh mire.

 • Postime: 33
 • Gjinia: Femer
Blues
#36 ne: 13-10-2009, 23:45:19
Aq sa duhet,duke mos kaluar ne mbivlersim

 • Postime: 2287
 • Gjinia: Mashkull
Kijameti
#37 ne: 14-10-2009, 01:17:18
per kete nate nuk them gje... ^o)

 • Postime: 402
 • Gjinia: Femer
Justice
#38 ne: 26-11-2009, 20:43:39
na MAX  :D

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#39 ne: 26-11-2009, 23:40:48
na MAX  :D

kjo eshte dhe e mire dhe e keqe... ta vleresosh veten te tille dhe te dish te jesh e tille hallall kam respekt per ty :) ta vleresosh veten ne max kur nuk je atehere eshte e keqja e vetes e peson keq

 • Postime: 2568
vullkani
#40 ne: 26-11-2009, 23:42:44
te filloj te numeroj pikat e forta kam hall se sdo mbaroj dot
un jam i gjithanshem dhe skam pika te dobeta

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#41 ne: 26-11-2009, 23:43:22
kjo quhet mendjemadhesi hyn te pikat e dobeta  :D

 • Postime: 2568
vullkani
#42 ne: 26-11-2009, 23:46:11
mua sme ekziston lista me pika te dobeta se ska vend ngaqe eshte plot me te forta
dhe shum njerez po i shofin

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#43 ne: 26-11-2009, 23:47:14
vleresoj besimin dhe vullnetin ne veten time

 • Postime: 2568
vullkani
#44 ne: 26-11-2009, 23:48:51
un vleresoj me shume sigurine besimin dhe guximin

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#45 ne: 26-11-2009, 23:50:39
siguria dhe guximi vijne si rrjedhoje e besimit ne vetvete :)

 • Postime: 2568
vullkani
#46 ne: 26-11-2009, 23:52:26
me kto te 3-ja vin si rrjedhoje shume gjera te tjera

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#47 ne: 26-11-2009, 23:54:37
po spate vullnet ato te 3ja skane vlere

pra ti mund te kesh besim (siguri guxim) per te arrit dicka por po nuk pate vullnet se realizon dot mendoj une

 • Postime: 2568
vullkani
#48 ne: 26-11-2009, 23:56:09
po prandaj thash te ri ti numeroj te gjitha jane shume dhe thash vetem 3
pse sipas mendimit tend un kam apo skam vullnet me kaq sa ke par

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#49 ne: 26-11-2009, 23:58:27
eshte shume pak per te te vleresuar me kaq sa ke postuar ketu ... por shof qe ke idete e qarta e kur je i qarte ne vetvete tregon qe edhe mund dhe ti kesh cilesite e tjera
 

Vetëvlerësimi - Si të rrisni vetëvlerësimin

Nisur nga M A XRubrika PsiSoc

Postimi i fundit 15-09-2019, 00:12:59
nga M A X