×
Hyrja
Profili

Vetevleresimi - Sa e vleresoni veten tuaj?

Vetevleresimi - Sa e vleresoni veten tuaj?

· 89 · 8574

 • Postime: 1530
 • Gjinia: Mashkull
i huaj
#75 ne: 19-07-2010, 07:48:14
konsideroj se shume here pergjegjiet tona per veten ndikohen shume nga deshira e jone qe kemi per te qene ashtu, psh ne te gjithe kemi deshire ta vlersojme veten dhe natyrisht se kjo deshire ndikon edhe ne pergjigjien tone kur dikush na pyet se sa vlersojme veten.... 
une vlersoj veten n`maximum ama dallon maximiumi ime prej tjetrit, per tjetrin max i im mund te jete mini per te... hmmmmm:

 • Postime: 1580
sorelina
#76 ne: 19-07-2010, 12:27:39
Shume fare e vleresoj. :)
Jam aty ku dua te jem. Jam e zonja e vetvehhtes,  cme ze syri, ma ben dora, sma ha qeni shkopin per asgje :D. Ne shoqeri gezoj respekt te plote. Jam krenare per familjen qe me rriti, jam e lumtur se kam ne krahe me te mirin e botes  :P

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#77 ne: 19-07-2010, 17:17:01
Ka edhe me: te mire, te bukur, te shkathet, shakaxhinj dhe te forte, sesa une. Kjo eshte pergjigjja - une vleresoj veten vetem ne kete menyre.

 • Postime: 297
 • Gjinia: Femer
Amy A.
#78 ne: 13-08-2010, 15:54:16
 E vleresoj veten sa duhet dhe kur duhet, pa kaluar kurre ne autolevdata .

Vleresimi me i mire per veten  - Vleresimi dhe respekti nga te tjeret !

 • Postime: 277
mister x
#79 ne: 13-08-2010, 16:00:46

Une vlersoj veten time per ta tuteluar ate, per ti dhene rigor dhe mundesi qe te shikoj pertej cdo egoizmi pa u perzier me ngjallje sublime te tipit njeriu absolut, por te ruaj nje gershetim mundesisht ideal ne ballancimin e autovlersimit dhe mosvlersimit....

 • Postime: 7065
 • Gjinia: Femer
erlehta
#80 ne: 16-08-2010, 21:43:51
Sikur te takoheshim me vetveten, sy me sy.
Do te putheshim, apo kishim per t'u peshty?
Azem Shkreli.

 • Postime: 473
ness uno
#81 ne: 09-12-2013, 15:27:49
Sa teme e bukur kjo...pse eshte lene me kaq pak pergjigje? ...besoj se mund te jete nje nga temat qe mund te perditesohen  hmmmmm:

 • Postime: 473
ness uno
#82 ne: 09-12-2013, 15:29:04
Sikur te takoheshim me vetveten, sy me sy.
Do te putheshim, apo kishim per t'u peshty?
Azem Shkreli.


e bukur kjo shprehja e Azemit, por duhet pyetur ai, nese di  gje per puthjet me peshtyme  ;)

 • Postime: 1446
 • Gjinia: Femer
flutur
#83 ne: 09-12-2013, 16:38:44
Sic tha dhe zoti Edvin dje..nese do i vija vetes noten 10 nuk do ngrihesha ne mengjes per t'u perpjekur ..me pak fjale..veten nuk e nenvleresoj por as nuk e mbivleresoj.

 • Postime: 473
ness uno
#84 ne: 09-12-2013, 16:41:27
Vetevleresimi eshte nje veti,
qe ka brenda shume sasi,
ka, pak, ere cilesi,
 e me shume pordhaceri.

Ne kete jete cdo njeri,
thjesht  nje gje duhet te dije:
Te  pyese cdo dite veten e tij !

 • Postime: 7065
 • Gjinia: Femer
erlehta
#85 ne: 13-12-2013, 18:29:56
Eshte shume e veshtire te vleresosh "sakte" veten.

 • Postime: 12743
Mishel...............
#86 ne: 13-12-2013, 19:37:17
Eshte shume e veshtire te vleresosh "sakte" veten.


Ekzakt e dashur
Perfundon te behesh fodull dhe arrogant kur vetvlereson veten

 • Postime: 566
 • Gjinia: Mashkull
ciarli
#87 ne: 25-12-2013, 17:13:11
mishela e mban llapen perjashta por duket sikur flet seriozisht, po te perjashtoj gropen gjenetike osmanllike dhe gungen diellore, lindore, plot frikera dhe erresire, mbas Zoterise se qiejve do vleresoja veten, vetem veten ne radhe te pare.

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer
Parloté
#88 ne: 13-02-2020, 00:01:08
Vetëvlerësim i bëj vetes në raste kur durimi humb arsyen. 🙂
 

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk hani pas stërvitjes

Nisur nga InfoZRubrika Fitness

Postimi i fundit 04-06-2020, 07:47:14
nga InfoZ
thenie anglisht shqip per veten..

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 23:03:02
nga InfoZ
5 bimët ideale për kuzhinën tuaj

Nisur nga ΩμέγαRubrika Shtepia ime

Postimi i fundit 13-05-2020, 23:50:42
nga Ωμέγα
Qysh me myt veten?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 09-04-2020, 15:12:25
nga InfoZ
Si me vra veten?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 09-04-2020, 15:11:34
nga InfoZ